A ​tarot alapjai 4 csillagozás

Cassandra Eason: A tarot alapjai

A ​mai világban már a műveltség természetes része az ezoterikus témák alapfokú ismerete. Új sorozatunk e területen nehezen áttekinthető rengetegében segít eligazodni azáltal, hogy érthetően és tárgyilagosan vezet be gondolatokat, eszméket, praxisokat. Olyan műveket választottunk, amelyekre az olvasó biztosan és tartósan alapozhat. A negyedik kötethez, A tarot alapjaihoz kellemes olvasást kívánunk.

Cassandra Eason tarot-könyve minden részletre kiterjedő bevezetést nyújt ebbe a közkedvelt jóslási módszerbe. Szerzője, aki többek között a tarot tanításával is foglalkozik, végigkalauzol a tarot eredetének és szimbólumainak világában, és kezünkbe ad minden szükséges eszközt ahhoz, hogy kártyát vethessünk önmagunknak vagy akár másoknak is. Alapos és átgondolt tanácsai révén már az első naptól kitűnő eredményeket érhetünk el. Fedezzük fel a tarot történetét, szimbólumait és azon gyakorlatok tárházát, amelyekkel elmélyíthetjük tudásunkat. A kirakási módszerek különböző típusain… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2000
170 oldal · ISBN: 9635284527 · Fordította: Kovács Ivett

Snowberry>!
Cassandra Eason: A tarot alapjai

Első könyvem volt a Tarotról. Átfogó, jó könyv kezdésnek. Részletesen ír minden lapról. Sokat lehet belőle tanulni.

Cassandra Eason: A tarot alapjai

Ahogy a címében is szerepel a tarot alapjaival ismerteti meg az olvasót, az érdeklődőt. Azonban ennél kicsivel többet is tartalmaz…
A könyv a Rider-Waite készlet lapjait veszi alapul, a kártyacsomag rituális előkészítésétől / felavatásától indulva, csoportjaikra bontva (ezeket további alcsoportokra bontja) elemzi ki az egyes lapokat, kirakásos példákon keresztül bemutatva. A nagy arkánum lapjaira kb. egy-, a kis arkánum lapjaira kb. féloldalnyi leírás jut. Kezdetnek ennyi elég is; így is rengeteg az információ, amit fel kell dolgozni, át kell érezni és meg kell találni az összefüggéseket. Itt jönnek jól a példák, amik megtörik a lapok ismertetésének monotonitását.
A könyv végén található egy rövid felsorolás az ismertebb kártyacsomagokról, tanácsok a beszerzésükről, valamint a bevezetőmben majdnem említett önmenedzselés is itt olvasható. Ez utóbbi igazán kimaradhatott volna a könyvből. Sajnos a könyvben található illusztrációk kis méretűek, szerencsére az Interneten könnyen rá lehet találni a nagyobb, és színes kártyalapokra.

Összegezve: valóban az alapokról szól, és ráadásul jól, kellemes kis olvasmány, az olyan (fordítói, szerkesztői) hibáktól is eltekintve mint:
15. oldalon „Arany Pirkadat” – az Arany Hajnal talán elterjedtebb fordítás
68. oldalon „…Joker alakja a tarot-ban kettéválik az apródra és a lovagra…” – a 13. oldalon viszont helyesen írja: „…a bubi két aspektusa…”

Édesvíz, Budapest, 2000
170 oldal · ISBN: 9635284527 · Fordította: Kovács Ivett
Nitardis>!
Cassandra Eason: A tarot alapjai

Elsőnek olvastam a Tarot tanulmányozása alatt. Sok hasznos információt tartalmaz, magáról a Tarotról, és a nagy és kis arkánum közötti különbségről, illetve a botok, kardok, kelyhek és érmék metaforikus értelmezéséről. A kártyák értelmezésénél elsőre tetszett, hogy egyfajta mese, vagy történetszerűen magyarázza a jelentést. Viszont ez egy tényleges kártyavetésénél már nem sok segítséget nyújtott, mert legalább egy 2-3 szavas összegzés lehetett volna írni a kártyákhoz. A kezdő kártyavetésnél jók a történetek, de nem biztos, hogy az adott szituációhoz illenek, és nehezíti az értelmezést. Illetve kissé furcsa volt nekem a kis arkánum magyarázati sorrendje, és némi magyarázat nekem annyira nem is illett annyira az adott kártyához (így utólag, más értelmezésekkel összevetve) ellenben jó volt, hogy többször hozott példát a vetésekre.
Első, a Tarotba bevezető könyvnek hasznos, de aki már gyakorló kártyavető, nem sok újat fog mondani.

lzoltán IP>!

…ahogyan a lélek mélyére ásunk, meglehetősen fogékonnyá válunk a hangulatok energiáira, nagyon lényeges, hogy olyan lelki közeget teremtsünk, amelyben dolgozni tudunk, majd ezt le is kell tudjuk zárni, ha végeztünk, hogy ne kelljen ébren maradnunk egész éjjel.

lzoltán IP>!

Régebben kinevettem a rítusokat, de később fokozatosan felismertem, milyen lényeges, hogy életünk e jelentős része számára létrehozzunk egy megszentelt területet.

lzoltán IP>!

Hacsak nem vagyunk meggyőződve róla, hogy jövőnk előre meghatározott, és mindannyian egy elrendelt ösvényen haladunk, mint megannyi mechanikus játék, sem a tarot, sem bármilyen más jóslási módszer nem tudja megmondani, pontosan mi fog történni hat vagy tizenkét hónap múlva.

lzoltán IP>!

Megérzésünk erejével rá tudunk hangolódni jövőnk ösvényének […] jelentősebb fordulópontjaira. Az elkövetkező időkre vonatkozó kirakási módszerek nem vetítenek elénk mozdíthatatlan jövőképet, csak rajtunk múlik, hogy tetteinkkel és reakcióinkkal milyen változtatásokat eszközölünk. Inkább azt jelzik, milyen irányvonalak lesznek jelen életünkben. Ezeknek a fordulópontoknak a feltérképezése azt teszi lehetővé, hogy előre láthatjuk sorsunk alakulását.

lzoltán IP>!

Ha különböző könyvek egymásnak ellentmondó tanácsot adnak – ami elkerülhetetlen, minthogy a tarot használata egyéni művészet –, raktározzuk el fejünkben a jelentések lényegét. Használjuk ezeket a kártyavetések során, és észrevesszük majd, hogy minden lapnak kialakul majd a csak ránk jellemző értelmezése.

lzoltán IP>!

Én úgy gondolom, elsősorban megérzéseink belső erejét használjuk. A pszichológus, Carl Jung szerint, kollektív tudatalattink segítségével jutunk hozzá az emberiség által felhalmozott bölcsességhez és élményanyaghoz.

lzoltán IP>!

Mikor először vásárolunk tarot-kártyát, érdemes elvégezni néhány egészen egyszerű rítust, amely egyrészt védelmet nyújt a lélek számára, másrészt energiával tölti fel a lapokat.

Kapcsolódó szócikkek: tarot