68. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
86. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
100. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Vaslánc (Az utolsó órák 2.) (Árnyvadász univerzum) 221 csillagozás

Cassandra Clare: Vaslánc

Az ​árnyvadászoknak el kell kapniuk egy gyilkost az Edward korabeli Londonban.

Cordelia Carstairsnek mintha mindene meglenne, amire valaha is vágyott. Hamarosan feleségül megy James Herondale-hez, a fiúhoz, akibe kislánykora óta szerelmes. Új élete van Londonban a legjobb barátnőjével, Lucie Herondale-lel és James elbűvölő társaival, a Vidám Zsiványokkal. Nemsokára visszatér hozzá az imádott apja. És ő a Cortana, az ősi kard kiválasztottja.

Az igazság viszont sokkal kegyetlenebb. James és Cordelia házassága egy hazugság, Cordelia hírnevének megmentéséért kerül rá sor. James a rejtélyes Grace Blackthornba szerelmes, akinek bátyja, Jesse évekkel ezelőtt meghalt egy tragikus balesetben. A Cortana égeti Cordelia kezét, amikor hozzáér, az apja pedig megkeseredett és dühös. És egy sorozatgyilkos kezdi tizedelni London árnyvadászait, aki a sötétség leple alatt öl, hogy aztán nyomtalanul eltűnjön.

A Vidám Zsiványokkal együtt Cordeliának, Jamesnek és Lucie-nek a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2023
624 oldal · ISBN: 9789635972029 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria · Illusztrálta: Kathleen Jennings
Könyvmolyképző, Szeged, 2023
624 oldal · ISBN: 9789635972036 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria · Illusztrálta: Kathleen Jennings
Könyvmolyképző, Szeged, 2022
624 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737842 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria · Illusztrálta: Kathleen Jennings

Magnus Bane · Will Herondale · Jem Carstairs · Tessa Gray · Matthew Fairchild · James Herondale · Zakariás testvér · Cordelia Carstairs · Lucie Herondale · Anna Lightwood · Alastair Carstairs · Jesse Blackthorn · Christopher Lightwood · Thomas Lightwood · Malcolm Fade · Grace Blackthorn · Ariadne Bridgestock · Charles Buford Fairchild · Hypatia Vex · Tatiana Blackthorn

kellyolvas P>!
Cassandra Clare: Vaslánc

„Láncként gondolt rá – vasláncként, ami hozzá kötötte a fiút. A Herondale-eket arra teremtették, hogy szeressenek – mondta régen az anyja. Mindenüket odaadják, semmit sem sajnálnak.”
Nem jutok szóhoz. Annyira élveztem, annyira drukkoltam, minden sorát imádtam. Természetesen beszámolok a regényről és a teóriáimról később egy blogbejegyzésben. Persze az is izgat és dolgozik rajta az agyam, vajon hol hibádzik A hercegnő családfa, ami kiderül majd a harmadik részben.
Mindenesetre ez a rengeteg szereplő, a szerteágazó cselekmény lehengerelt, semmi sem kiszámítható, faltam a lapokat, de sajnáltam is, hogy így hamarabb véget ér. Hosszú várakozás lesz, és nagyon bízom Cassie-ben, hogy hozza amit elvárok tőle, nem kevesebbet, mint egy újabb csodát.
Bővebben: link

B_Kittina >!

Cassie megint megcsinálta!
Egyszerűen nem tudom nem szeretni az Árnyvadász univerzumot, szóval lehet, hogy egy ici-picit elfogult is vagyok ezzel a könyvvel (is).
Nagyjából 1000 szálon futott a történet, de ezt nem bántam, mert így a több, mint 600 oldalban nem volt üresjárat. Mindig történt valami, MINDIG!!
Folyamatosan figyelni kellett a legapróbb részletre is, mert, ha nem, borult minden. :D

Nagyon tetszett az egész történet, de a szerelmi három és fél háromszög kezdett már sok lenni….

Hol van a következő rész?!?!

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
vivi_reads >!
Cassandra Clare: Vaslánc

Jajjj Cassie! Már megint annyira fantasztikusat alkottál! De hogy lehet így befejezni egy könyvet? Hol a következő része? Imádooom!♥

A kedvenc sorozatom az Árnyvadászok és minden egyes részt nagy izgalommal várok. Egyszerűen Cassandra Clare nem tud csalódást okozni.♥ Lehet már rég ki kellett volna nőnöm a könyveiből, de képtelenség. Szeretem a humorát, a karaktereit, a történeteit és mindent, amit alkot. Sőt most már úgy veszem észre ő is bátrabban tesz a könyveibe pikánsabb részeket is, amit egyáltalán nem bánok.
Ez a történet is egy érzelmi hullámvasút volt. A karakterek egytől egyig érdekesebbek és sokkal több mondandóval rendelkeznek, mint bármelyik másik. Tele vannak titkokkal, fájdalmakkal és traumákkal, ezért is annyira szerethetőek. A történet maga is eseménydús, csupa izgalom és rettegés. Sokkal sötétebb történetet kapunk ebben a trilógiában, mint eddig. De nem baj, én töretlenül imádom az egészet. Alig várom, hogy a következő részt is olvashassam. Csak győzzem kivárni!♥

Bogi_könyveskuckója>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Imádtam…egyszerűen imádtam! Minden…egyes lapját!
Cassandra Clare teljesen levett a lábamról. Mindig tud meglepetést okozni. Ennyi Árnyvadász kötet után sok olvasó azt gondolná, hogy már nem biztos, hogy az írónő tud valami újat hozni. És…mégis!
A könyv hangulata annyira nagy hatással van az olvasóra, hogy olvasás közben szinte megidéződik körülötte a korabeli London.
James és Cordelia párosát egyszerűen imádom. Cordelia karaktere nagyon a szívemhez nőtt.
A történet is hihetetlenül izgalmas, fordulatos és baljós. Teljesen magával rántott és fogvatartott a könyv. Nagyon sok utalás volt a Gonosz fortélyokra is. Szépen kerítette a történetet. Még többet adott hozzá.
Már alig várom a harmadik részt.

deen>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Az előző részhez képest kicsit lassabb a tempó. Cordéliáék esküvője nagyon bő lérevolt eresztve, szívesen kihagytam volna pár tíz oldalt belőle. Utána is lassú folyású volt a cselekmény, Cordelia és James élik az új házas életüket, ami tulajdonképpen baráti látogatásokból és partikból áll. Közben hullanak az árnyvadászok, Matthew továbbra is folyton részeg és senki sem tudja megközelíteni, kivéve persze Cordéliát. Pont itt jön az, ami nekem abszolúte nem hiányzott, de hát Clare imádja a szerelmi sokszögeket, úgyhogy ezt is le kellett nyelni. Hiába láthattam bele Grace múltjába, nem tudtam megsajnálni, mivel saját döntéseket hozott. James pedig egy nagy marha, de hát enélkül nem lenne folytatás. Nem tetszett, hogy mindenki össze-vissza hazudik, aztán várja a csodát. A könyv felétől lett akciódúsabb a cselekmény, és végre már nem a létező, nem létező szerelmeken volt a hangsúly. Persze függő véggel zárult, ami csak tovább nyújtja a szerencsétlen főszereplők szenvedéseit. Kár érte, de azért elolvasom a befejező részt.

Rebbencs>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Mindig alig várom, hogy kezembe kerüljön CC legújabb regénye, mert tudom, hogy páratlan és maradandó élményt fog nyújtani. Most sem lett másképp.
Kicsit nehéz eldönteni, hogy melyik sorozatát is szeretem hát a legjobban, de ez a történelmi vonal nagyon jól áll neki, éppen ezért a Pokoli szerkezetek és az Utolsó órák különös helyet foglalnak el a szívemben.
Habár már majdnem egy éve olvastam az előző részt, semmi szükségét nem éreztem az újrázásának, mert jól emlékszem rá és ha voltak is halványabb részek, hamar visszatértek az emlékek. Jó volt az is, hogy sokkal tisztábban láttam át a családi és szerelemi szálakat is.
Eleinte azért megijedtem, mert az első fejezetekben nem történtek olyan nagyon izgalmas dolgok, de ez végül igazából az építkezés része volt. CC mindig jól értett ahhoz, hogyan építsen fel egy komplett cselekményt, ami minden oldalról beleillik az általa kreált világba. Mindig elcsodálkozom azon, mennyire profi univerzumépítő.
A szereplők ebben a részben tovább fejlődtek és árnyalódtak, emiatt nagyon izgalmas volt a történet. Szinte utálom amúgy, hogy CC könyveiben még a főgonoszt sem lehet utálni rendesen, olyan árnyaltan alkotja meg őket. :D
Több pontja is volt a történetnek, amikor egészen szinte izgultam. Mindig olyan meglepő fordulatokat talál ki az írónő, amire nem is gondolnék. Itt is voltak teóriáim, hasonlóak mint a szereplőknek, de végül persze nem jött be.
A vége valóban egészen idegőrlő és napokkal a könyv befejezése után is még mindig ott találom a gondolataimat. Nagyon elvarázsolt. A hangulat, a szereplők, a cselekmény. Minden. Hihetetlen, hogy ennyi árnyvadász könyvvel a hátam mögött még mindig ki tudja ezeket váltani belőlem. Örülök, hogy angolul már meg is jelent a befejező rész, mert így hamarosan lehet majd számítani magyarul is rá. Örülnék neki nagyon, ha mielőbb érkezne!

off

Alileah>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Hát ez meg mi.a fene volt?!?! Micsoda függővég?? Ez kegyetlenség volt, még akkor is, ha ott van a harmadik rész a polcomon bekészítve, olvasásra várva. Ez akkor is csúnya befejezés volt! :D spoiler

Meglepő módon számomra nem a spoiler Rég borultam ki ennyire egy könyvnek a befejezésén, pedig azért elég sok olvasmányon túlvagyok már. :D Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a lezárása a sztorinak és nemcsak a szerelmi szál miatt. Bár ott van még spoiler
Eleinte kicsit megzavart, hogy mennyi szereplő van és emiatt pedig nagyon sok szálon fut a történet: elég gyakran változik, hogy kinek a szemszögéből olvasunk épp. Ehhez az előző könyvsorozatokban már nagyjából hozzászoktam azért, mivel szerintem valahol Cassie egyik jellegzetessége ez és szerintem szereti is ilyen gyakran váltogatni a szemszögeket. Bár itt most mintha még több karakter szemszögéből olvasnánk, mint az előző sorozatokban.
Viszont így a második rész végére már teljesen természetessé vált számomra, szinte egyformán izgulok mindenki sorsa miatt. Szerintem dinamikussá is teszi a történetet és néha kifejezetten jót is tesz, hogy olvassuk valakinek a szemszögéből az eseményeket, aztán van egy váltás, és közben ugyan olvasod az ugyancsak izgalmas részt a másik karakter szemszögéből, de közben meg izgulsz még az előző szálon.
A sztori nagyon eseménydús volt most is, talán az előző kötetnél is jobban: kíváncsi vagyok, ezt még a lezárásban hova tudja majd fokozni Cassie, mert biztosan fogja tudni. Akitől még kicsit viszont tartok, az a spoiler: amolyan tipikus zsák a foltját eset, de ennek ellenére nem tetszik, hogy ők ketten így „egymásra találtak”, nagyon veszélyes párosításnak tartom őket. spoiler

Emy0214 P>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Kíváncsian vártam az első kötet történese után a folytatást. Hogy Tatiana, mekkora dög, még onnét is hogyab keveri a szálajat, ahol ebben a részben van. Grace-t már sajnáltam minden rosszért, amin keresztül kellett menni.
Lucie és a kis képessége nagyon tetszett. James továbbra is Will kettő.
Cordelia hát róla inkább nem nyilatkozom, mert az előző könyvhöz a karaktere klasszisokkál visszafejlődött.
De Anna Lightwood jött és megmentette a könyvet, úgy ahogy illik. Megjelent, és minden mást elfelejtettem. Teljesen ellopta a showt a többiek elől. Mondjuk én ezt nem bánom. :)
Ja és a könyv vége számomra nem történt meg. Mert az egy akkora baromság, ahogy van.

Lanana P>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Cassie egy csoda, nagyon örülök, hogy van nekünk és ilyen csodás történeteket alkot. Egyedi a világa, legalábbis én még nem olvastam hasonlót.
A könyvnek imádtam minden sorát, minden oldalát. A folytatás pedig még messze van. Imádja a függővéget, amit mi rajongók nem annyira. :D Rengeteg titok, misztikus történés, sok humor, szeretet, testvériség van a történet soraiba rejtve. A karakterek nem változtak az első részhez képest, még mindig nagyon szerethetőek. Kedvencem lett a Cordelia – James páros.

perpetua P>!
Cassandra Clare: Vaslánc

Az univerzum ezen trilógiájába nagy örömmel tértem vissza. Nagyon izgalmasan indult Lucie, Cordelia, James és Matt kalandja és nem kellett a folytatásban sem csalódnom. Minden szereplőnek megvan a saját maga drámája, szinte tragédiája és külön-külön is hordoznak egy könyvnyi alapanyagot, de így egybe gyúrva még érdekesesbb. Lucie mindenki háta mögött tevékenykedik és küzd a saját céljáért, a szívét megdobogtatta egy srác, akiért úgy érzi, megéri küzdeni. Cordelia igazán tragikus hősnőnek tűnik, saját boldogságát félretéve szenved egy álkapcsolatban, ami számára is sok meglepetést tartogat. Szegény mindig reménykedik, a társa megtévesztő jeleket ad, és mégis többször újra kell csalódnia. a különböző fordulatok után úgy tűnik az időzítés sosem akar tökéletes lenni, de mi olvasók szurkolunk, hogy végre mindketten meglássák az igazságot. És végül ott van Matt, aki bár a háttérbe húzódik, mégis szerintem sokak kedvencévé válik. Ő rejtegeti a legnagyobb titkot, ami a könyv végén nagy csattanót biztosít, de önfeláldozása igazán becsülendő. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az utolsó részben hogy bogozódnak ki a szálak. Most őket emeltem ki igazán, mert mégiscsak ők jobban a főszereplők, de sok-sok érdekes mellékszál is színesebbé teszi ezt a trilógiát. És olyan jó látni, hogy bár a szerelem szokott a romantikus könyvek középpontjában lenni, itt az is látszik, hogy a szerelem mellett a szeretet is mennyire motiváló tud lenni. Ebben a történetben nem csak a szerelem ereje mutatkozik meg, hanem a testvérek, családtagok, sőt két parabatai közötti szereteté is. Csodaszép olvasni ezekről.

Könyvmolyképző KU>!

– Miért nincs rajtad még kalap sem? – pillantott rá Matthew-ra Alastair.
– Hogy eltakarjam ezt a frizurát? – intett Matthew elegánsan az aranyló tincsei felé. – Eltakarnád a napot?
Alastair olyan arcot vágott, mintha a világ összes szemforgatása sem lenne elég.

Kapcsolódó szócikkek: Alastair Carstairs · Matthew Fairchild
vivi_reads >!

– Hát tudod, hogy tartja a mondás – felelte James. – A legjobb pasik vagy házasok, vagy Néma Testvérek.

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale
kellyolvas P>!

– Az apám… – kezdte James, aztán habozott egy kicsit. – Az apám régen azt mondta, hogy az ember néha nem tud kibékülni a másikkal. Néha saját magában kell megtalálnia ezt a békét. Az, aki összetöri a szívünket, gyakran nem az, aki meg tudja gyógyítani.

Ancalimë P>!

— Úgy érzem, mintha folyton bocsánatot kéne kérnem Alastair miatt. Múlt héten elsírta magát miatta a tejesember.

1. A fényes háló

Kapcsolódó szócikkek: Alastair Carstairs · Cordelia Carstairs
Könyvmolyocska1 >!

Nem az a kérdés, hogy az ember ismeri-e Magnus Bane-t. A kérdés mindig az, hogy Magnus Bane ismeri-e az embert.

trixx_reads>!

– Én majd táncolok veled – pattant fel Lucie. – Vámpír vagy, ugye?
– Ööö… igen.
– Fantasztikus! Táncolunk, és te mesélsz nekem a vámpírlétről. Szoktál szép nők után leskelődni a város utcáin abban a reményben, hogy belekortyolhatsz a zsenge vérükbe? Szoktál sírni az elátkozott lelked miatt?

Kapcsolódó szócikkek: Lucie Herondale
Ancalimë P>!

– Hogyan tehetném jóvá a múltat, ha senki sem hagyja?

4. Jó név

Kapcsolódó szócikkek: Alastair Carstairs
trixx_reads>!

A remény egy börtön, aminek a rácsát az igazság kulcsa nyitja.

Kapcsolódó szócikkek: Malcolm Fade
Ancalimë P>!

Táncoltak, amihez csak a lágyan hulló hó adta a zenét.

9. Sajgó sebbel

Kapcsolódó szócikkek: Jesse Blackthorn · Lucie Herondale
Könyvmolyocska1 >!

Különös és újszerű volt újra emberi testben lenni.

Az utolsó órák sorozat · Összehasonlítás