Vámpírok, ​pogácsák és Edmund Herondale (Bane krónikák 3.) (Árnyvadász univerzum) 498 csillagozás

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Amikor a halhatatlan boszorkánymester, Magnus Bane részt vesz az előzetes béketárgyalásokon az árnyvadászok és az alvilágiak között a 19. századi Londonban, két nagyon különböző ember bűvöli el: Camille Belcourt, a vámpír és Edmund Herondale, az ifjú árnyvadász. Vajon azzal, hogy szíveket hódít meg, egyben oldalt is választ?

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633737491 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Will Herondale · Camille Belcourt · Edmund Herondale

DarknessAngel P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Egy Herondale-ről olvasni mindig szuper. ^-^ Jó volt kicsit megismerkedni Will apukájával, szívesen olvastam volna többet Edmund és Linette sorsáról. Tetszett, hogy Camille itt még milyen kedves, igazán édes párt alkothattak volna Magnussal, ha később nem változott volna meg.
Egyre jobbak a novellák.

christine
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Na, ez már lényegesen jobb volt az előzőhöz képest. Tetszett ez a novella, örülök, hogy betekintést nyerhettem a PSZ előzményébe, és Magnus és Camille történetének az elejébe.

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Most örülök csak igazán, hogy nem adtam fel az első rész után. Edmund Herondale történetéért megérte kitartani! Amilyen döntésre ő kényszerült, őszintén elszomorított és egyben fel is dühített!
Továbbá volt benne kis akció, csipetnyi humor és Camille jelenléte is jót tett a sztorinak.

Orsi999
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Egyre jobban tetszenek ezek a novellák. Jó volt újra olvasni a Herondale családról. Ez a rész már sokkal jobban kacsolódik Cassandra Clare eddigi könyveihez.

GytAnett P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Azt kell mondanom, ez a rész egészen tetszett! Ezen most még én is meglepődtem, az előző két kötet után nem sok jóra számítottam. Már eleve a címe is nagyon tetszett, el sem tudtam képzelni, hogy mégis miről fog szólni ez a történet. Végre történt valami és nem untam az olvasást! :)
Nem semmi, hogy már az 1800-as években is próbáltak békét teremteni az árnyvadászok és az alvilágiak között. Külső szemlélőként annyira egyszerű lenne. Megértem, hogy az alvilágiak nem csípik az árnyvadászokat, igen csak gőgös banda, nagyon fenn hordják az orrukat.
Camille nem gondoltam, hogy valaha is pozitív karakterként fog feltűnni, a Végzet ereklyéiben nem mondhatni, hogy kedveltem volna, viszont ebben a karakterben igencsak van potenciál.
Edmund Herondale is nagyon kedvelhető volt, sajnálom, hogy nem kaptunk belőle többet, mert biztos vagyok benne, hogy egy összetett karakter.
Jó lenne, ha maradna ez a színvonal, és akkor biztos, hogy nem fogom sajnálni a novellákra szánt időt.

Finn_Hudson
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Ennél a résznél éreztem először azt, hogy van valami haszna is, hogy egy fokkal többet megtudtunk az árnyvadászok világáról és történelméről. Amikor olvastam a Pokoli szerkezeteket, nagyon kíváncsi voltam Will apjára és nagyon tetszett, hogy itt már részletesebben megismerhettük a történetét.

MissFortune
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Jobb volt mint a második rész, azonban még mindig nem überelte az elsőt.
Még a Pokoli szerkezetekhez eddig nem volt szerencsém, de már tervben van.
Edmund története nagyon megható. Szép is a szerelem:)
JA ÉS NAGYON MEGKÍVÁNTAM A POGÁCSÁT..

Csoszi
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt. Sajnos azonban még mindig nem az igazi. A helyszín most éppen London. Ha így haladunk, szép lassan bejárjuk a világot:)

Camelia
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Azt hiszem, ahogy halad a sorozat a vége felé annál jobb könyveket kapunk a kezünk közé. Ez a rész már nagyon jó volt. Simán lepipálta az eddigi összes részt.
És nagyon örültem neki, hogy ebből már értettem valamit, úgy is, hogy csak a Pokoli szerkezetek trilógiát olvastam. És hogy végre egy kicsit olyan helyen játszódott amit, valamennyire ismertünk. Azaz végre kapcsolódott egy kicsit az eredeti regényekhez.
Jó volt egy kicsit közelebbről megismerni Will Herondale apukáját, Edmund Herondalet. És a kicsit Charlotte is borzalmasan cuki volt.
Még mindig azt tudom mondani erre a sorozatra, hogy valami eszméletlen. Olyan jól meg lett írva, hogy ezt elolvasva mindenkinek Magnus Bane lesz a kedvenc karaktere. :)
Sajnos nem tudom azt mondani, hogy megyek olvasni a folytatást, mert nem volt bent a könyvtárban mikor az eddigi részeket kiolvastam. :(
Azért türelmesen várok :)

Pillecukorkám
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale

Nagyon tetszett mind a történet mind a karakterek! Edmund,hogy mit megcsinált! Most már tudom,hogy miért ilyen mindegyik Herondale!♥♥

Belle_Maundrell

– Nem kevesebb, mint négy köztiszteletben álló férfiú utasított, hogy semmi esetre se álljak szóba önnel, ezért megfogadtam, hogy mindenképpen megteszem. A nevem Edmund Herondale. Érdeklődhetnék, önt hogy hívják? A többiek csak „szánalmas, magamutogató boszorkánymester”-ként emlegették.
– Mélyen megindít a kedvességük – közölte Magnus, majd maga is meghajolt. – Magnus Bane, szolgálatára.

Kapcsolódó szócikkek: Edmund Herondale · Magnus Bane
Virág_

– Megittam néhány pohár bort a narancsos kacsához – felelte Edmund egy szemvillanás alatt tovatűnő fakó mosollyal. – Soha többé nem eszem kacsát. El sem hiszem, hogy valaha szerettem egyáltalán. A kacsa elárult!

Kapcsolódó szócikkek: Edmund Herondale
ƨɔɴом P

– A női szívek olyanok, mint a porcelán a kandallópárkányon. Rengeteg van belőlük, és nagyon könnyű összetörni őket, anélkül hogy egyáltalán észrevenné az ember.

Belle_Maundrell

– Az ember sok mindent feladhat a szerelemért, de önmagát sosem szabadna feladnia.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · szerelem
Szelén P

– Átkozott, arcátlan bűvészkedő különc!
Magnus meghajtotta a fejét.
– Az volnék.

Belle_Maundrell

Magnus mindig is a fekete hajat kedvelte leginkább, most azonban úgy tűnt, vagy a sors kényszerít rá szélesebb látókört, vagy a világ szőkéi fogtak össze, és lettek sokkal szebbek hirtelen.

Virág_Blogger P

– Hölgyem, az én társaságomban minden éjszaka kaland. Kérem, folytassa értekezését a divatról. Ez az egyik kedvenc témám.
Lady Camille elmosolyodott.
Magus diszkréten visszafogott hangon folytatta.
– Vagy ha úgy gondolja, esdekelve kérem, folytassa értekezését a vetkőzésről. Ez a legkedvesebb témám mind közül.

Kapcsolódó szócikkek: Camille Belcourt · Magnus Bane
Virág_

– Nem szeretnék tapintatlannak vagy hálátlannak tűnni – jegyezte meg Linette Owens –, de ön biztosan nem közveszélyes őrült?
Edmundnak megmerevedett a tekintete.
– Attól tartok, rá kell mutatnom, hogy ön állig felfegyverkezve közlekedik az utcán. Vagy talán számított rá, hogy ma éjjel meg fog küzdeni egy szörnyeteggel?
– Azt azért nem mondanám, hogy számítottam rá – felelte Edmund.
– Ez esetben egy bérgyilkoshoz van szerencsém? – érdeklődött Linette. – Vagy egy túlbuzgó katonához?
– Hölgyem, én árnyvadász vagyok.
– Nem ismerem ezt a szót. Tud varázsolni? – kérdezősködött tovább Linette, Magnus karjára téve a kezét. – Ez az úr tud varázsolni.

Kapcsolódó szócikkek: Edmund Herondale · Magnus Bane
Belle_Maundrell

Arról sem volt könnyű megfeledkezni, hogy bizonyos vámpírok időnként a gyilkosságnál is szörnyűbb bűnöket követtek el. Sokat vétettek az elegancia ellen.

Virág_

Ebben a pillanatban egy idegen előnytelen mellényt viselő férfi ütközött a foteljának.
– Elnézését kérem – szólt. – Azt hiszem, kissé megzavarodtam.
– Puszta jóindulatból elhiszem, hogy részeg volt, amikor öltözködött – mormogta maga elé a boszorkánymester.
– Hm? – kérdezte a férfi.

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás