Történetek ​az Árnyvadász Akadémiáról (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 1-10.) (Árnyvadász univerzum) 74 csillagozás

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan – Robin Wasserman – Maureen Johnson: Történetek az Árnyvadász Akadémiáról

Simon ​Lewis árnyvadász akadémiás tanonckodásának összes története – először egy kötetben!

Simon volt már ember és vámpír, most pedig árnyvadász lesz belőle.

A Mennyei tűz városának eseményei után elvesztek az emlékei, és már azt sem tudja, kicsoda valójában. Így hát amint újra megnyílik
az Árnyvadász Akadémia, rögvest beleveti magát a démonvadász világba, hogy ismét megtalálja önmagát. Bárki is legyen ez az új Simon.

Csakhogy az Akadémia az árnyvadászoké, ami azt jelenti, hogy akadnak gondok. Például az, hogy a nem árnyvadász diákok az alagsorban laknak. Simon azért legalább a fegyverekről tud egyet s mást – még ha csak a sok-sok órányi Dungeons & Dragonsből is.
Kövesd Simont az árnyvadásszá válás útján, és ismerkedj meg az Akadémia jeles történetével, amit olyan vendégtanárok segítenek biztosítani, mint Jace Herondale, Tessa Gray vagy Magnus Bane.

Megható, derűs történetek. Tökéletesek a rajongóknak, akiknek sosem elég az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

544 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635973576 · Fordította: Kamper Gergely
544 oldal · ISBN: 9789635973583 · Fordította: Kamper Gergely
544 oldal · ISBN: 9789635973590 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Will Herondale · Jem Carstairs · Simon Lewis · Mark Blackthorn · Gabriel Lightwood · James Herondale

R4ms3s P>!

Nagyon érdemes volt elolvasni ezt a könyvet, de nem Simon miatt!
Persze érdekelt hogy mi lett a sorsa a Mennyei tűz városa után és hogy rátalált-e a boldogságára (lentebb visszatérek rá), viszont a novellák többségében nem ő volt a szereplő. És ezzel egyáltalán nem volt problémám, sőt örültem neki! Minden alkalommal más szereplő múltját vagy történetének folytatását ismerhetjük meg, kiegészítve az eddigi Árnyvadászos ismeretünket. Szeretnék kitérni pár szereplőre.

Számomra kiemelkedő szerepet kapott végig Catarina Loss, akiről sokkal több mindent megismerhettem és jobban megkedveltem. Bárcsak minden iskolában ilyen tanárok lennének! spoiler A két kedvenc novellám közül az egyik az „Örök éjre szánva” volt. Nagyon örültem Magnus és Alec sorsának! spoiler Nagyon aranyos történet volt. A másik kedvenc novellám, ami számomra az összeset felülmúlta, az a „Csak árnyékok” volt. Egyből lelkitársra találtam James Herondaleban! Teljesen együtt tudtam érezni vele! De az összes többi Pokoli szerkezetek karaktereinek utódai jól ki lettek találva.

Végül visszatérnék Simonra. Néha idegesített az Izzyvel való huzavonája és ha minden novella csak róluk szólt volna, akkor biztosan hamar letettem volna a könyvet. Ami meg Georgeot illeti: nagyon szerethető karakter, aki tényleg csak Simon barátja akart lenni spoiler A többi tanuló semleges maradt számomra.

Aki szeretne elmélyedni az univerzumban jobban, annak biztosan fog tetszeni pár novella.(Hozzászólásban leírtam melyik rész hány csillagot kapott tőlem.)

Baranyi_Nagy_Betti P>!

Eddig is nagyon szerettem Simon karakterét és most csak még jobban a szívemhez nőtt. Mindegyik történet, novella érdekes volt és volt benne valami plusz. Ami tetszett, hogy hiába novellák voltak nagyon jól össze volt fűzve és teljes egész volt.
Simon nagyon nehéz úton megy keresztül és rengeteg dolog történt már vele eddig is és itt az Akadémián is. Remek fejlődésen megy át ami egy amúgy is jó ember még jobbá válása lesz. Tetszett, hogy milyen óriási szerepet kap benne a szeretet és az, hogy azok akik igazán fontosak az életüknben azokat senki el nem veszi tőlünk és mindig utat fogunk találni hozzájuk. A végén egy kicsit fájt a szívem az egyik karakterért és meg is lepett ez a kis csavar, fordulat.
Az elején egy kicsit nehezen rázódtam bele és egy kicsit furcsa is volt, hogy egyik kedvenc mindig jófej karakterem nagyon komor (ami érthető volt amúgy :D ).
Nagyon fontos a sorba olvasás ezt mindenképpen úgy kell olvasni, hogy a Mennyeit tűz után, mert mindent lelő és nagyon spoileres hiszen azok az események vezetnek el ide az Akadémiára.
Imádom, hogy rengeteg régi szereplő is visszatért és hogy még többet kaptunk a múltból ami eddig nem volt kellően kifejtve mind karakterek mind történet szempontjából. Sok összefügés van egy egy utalás ami volt előző könyvekben, de nem volt kifejtve, itt viszont helyet kapott. A másik ami tetszett az ennek a megoldása, hogy egy egy szereplőn keresztül kapnak a diákok egy történetet a múltból ami egy tanulságot rejt, mi pedig még többet a világból és sok-sok összefüggést amitől végig azt éreztem, hogy igen még akarok többet ebből a világból. :)
Ez a könyv is alátámasztotta amit már tudok egy jó ideje, hogy imádom ezt a világot és a szereplőit és hogy CC egy igazi zseni.

petramakay>!

”Erről szól az árnyvadász lét. Az ember nem egyszerűen kockára teszi az életét, nem csak rúnákat rajzol a bőrére, nem csak arról van szó, hogy démonokkal harcol, és alkalomadtán megmenti a világot. Nem csak a Klávéba kellett belépni, és követni a drákói szabályokat. Árnyvadásszá válni mindezeken felül azt is jelentette, hogy az ember összefog a barátaival. Azt jelentette, hogy részesévé vált valami nála sokkal nagyobbnak, valaminek, ami egyszerre volt csodálatos és ijesztő.„

Mielőtt belevágnék az értékelésbe, leszögezném: vérbeli árnyvadász rajongó vagyok, aki szinte az összes eddig megjelent kötetet olvasta, így lehetséges, hogy egy kicsit elfogult leszek a könyvet illetően, illetve hogy kicsit össze-vissza csaponganak majd a gondolataim.

Mikor a kiadó bejelentette, hogy megjelenteti ezeket a novellákat egy kötetben, kifutottam volna a világból örömömben. Igen, én vagyok az a lány, akivel anno a Csontváros Végzet ereklyéi szerettette meg az olvasást, így az évek során kiolvastam az összes eddig magyarul megjelent kötetet…ezeket a novellákat leszámítva. Kicsit kezdtem lemondani róluk, mert egyszerűen lehetetlen volt beszerezni őket, így 2022 legnagyobb könyves sikerének mondanám, hogy végre a polcomon tudhatom őket.

Nagy szükség volt ezekre a novellákra, mert az írónő így olyan apróbb történeteket, eseményeket írt le nekünk, amelyek – a már így is borzasztóan hosszú könyvekben – már nem fértek el, nem kaptak helyet, mégis kulcsszerepet játszanak a könyvekben.

Történet szerint a Mennyei tűz városa után járunk, Simon árnyvadásszá válását követhetjük nyomon az Árnyvadász Akadémián. Fogalmam sem volt, hogy miről szólnak ezek a történetek, viszont a Gonosz fortélyok trilógiából tudtam, hogy – így vagy úgy –, de Simon árnyvadásszá fog válni. Imádtam a testi-lelki fejlődését látni, ahogy egy szerencsétlen, gyenge fiúból végül egy edzett, harcra kész férfi lett.

Hatalmas meglepetés volt, hogy szinte végighaladtunk az árnyvadász-történelmen, és minden lényegesebb karakter belekerült a történetbe. Nagyon ötletesnek gondolom, hogy az írónő úgy hozta vissza a szereplőket, hogy mindenki történetéhez fűzött valamilyen tanulságot, ami végül formálta a diákok véleményét, nézeteit. Megértettem egy csomó utalást a történet során, valamint végre jó sok homályos rész világossá vált számomra. off

A következő bekezdés spoileres lehet azoknak, akik az Árnyvadász-krónikák valamely köteteit nem olvasták!!!
Kicsit kitérnék az egyes novellákra, mert bűnnek érezném nem beszélni róluk:
– Kapunk plusz történetet Tessa és Will idejéből (Pokoli szerkezetek trilógia), ahol természetesen megjelenik Zakariás (Jem), Gabriel és Sophie is. off. Plusz információk nem nagyon hangzottak el, ennek ellenére imádtam visszatérni az 1800-as évek Londoni Intézetének lakói közé.
– Nem maradhatott el James Herondale és Matthew Fairchild megismerkedésének története sem. Ennek a résznek külön örültem, mert sok mindennel kapcsolatban megvilágosodtam az Utolsó órák trilógiában. Rengeteg utalást eddig nem értettem, és bevallom őszintén, nem gondoltam volna, hogy ezek között a novellák között bukkanok majd válaszokra. off
– Természetesen ismét előkerült Valentine és a Kör története. Külön tetszett, hogy Robert Lightwood szemszögéből ismerhettem meg az eseményeket, és VÉGRE kaptam több részletet is ebből az időszakból. spoiler Betekintést nyerhettem a gondolataikba, a titkaikba, Valentine mocskos ügyeibe, és egyáltalán abba, hogy honnan indult az a hatalmas felkelés, ami alapot biztosított annak a bizonyos 6 részes Végzet ereklyéinek.
– A következő két novella Mark és Helen Blackthorn ügyével foglalkozik, amely nekem külön szívügyem. A Gonosz fortélyok trilógia két fontos szereplőjéről tudhatunk meg több olyan részletet, amelyekre később sok utalás is van. off spoiler Ehhez a trilógiához kapcsolódóan Kit Herondale volt az a karakter, akiről halvány lila gőzöm sem volt, honnan kerülhetett elő. Végre kiderült, és annyira örültem, hogy Catarina Loss keze van a dologban.
– A kedvenc részem pedig egyértelműen Emma Cairstairs és Julian Blackhtorn parabatai szertartása volt. Ha kedvencet kellene választanom, akkor talán őket mondanám a kedvenc párosomnak.
– Az utolsó novellákban pedig kaptunk több jelenetet Clary és Simon kapcsolatáról, illetve Magnus és Alec is bejött a képbe, ami szintén sok mindent megmagyarázott a Legősibb átkok sorozattal kapcsolatban.
– A legutolsó novella pedig lelkileg megölt. spoiler
Spoileres rész vége!

Az akadémia szereplői annyira nem nőttek a szívemhez, George-ot leszámítva, de értékeltem a fejlődésüket. Maga a helyszín (az Akadémia), nagyon izgatta már a fantáziámat, kíváncsi voltam rá nagyon.

Imádtam visszatérni az árnyvadászaim közé: ismét velük harcolni, örülni, sírni és szeretni. Továbbra is úgy gondolom, hogy Cassandra Clare egy csodálatos, és eszméletlenül összetett világot épített fel, ahol minden apró részletnek megvan a maga helye és története. Ennek fényében ezt a kötetet (ezeket a novellákat) azoknak ajánlom elsősorban, akik szeretik az árnyvadász krónikákat, és szívesen elmerülnek a mélységeiben.

”– Ez minden? – Isabelle-nek felderült az arca. – Simon, nem gondolod, hogy én is félek? Nem egyedül álldogálsz annak a szakadéknak a peremén. Ha ugrunk, együtt ugrunk. Együtt zuhanunk a mélybe.„

~P

ValerinLanz P>!

A csillagozás elsősorban a kiadványnak szól, nem a novelláknak.
Előbb a novellákról: azt hittem, sok újdonság nem fog érni, hiszen olvastam már őket, de rá kellett jönnöm, hogy azóta elolvastam a Gonosz fortélyok trilógiát, ami más megvilágításba helyezett itt néhány történetet.
Az Árnyvadász Akadémia rögtön nem tetszett annyira, mert itt Julie és Jon még nagyon ellenszenves volt. Az elveszett Herondale Catarina miatt kicsit összetörte a szívem. A Whitechapel réme zseniális volt, főleg, hogy pont múlt héten láttam A pokolból című filmet, érdekes volt összehasonlítani a két elméletet. CC szerintem nagyon jól megoldotta a magyarázatot, és még Tessa meg Will sem idegesített annyira. A Csak árnyékok újfent összetört, de nagyon érdekes volt olvasni a két srác múltbeli kapcsolatáról. Büszkeség és balítélet? :D Az imádott gonosz továbbra is az egyik kedvencem, Isabelle zseniálisat alakított benne. A Sápadt királyok, hercegek Helen miatt volt érdekes, és még mindig emelem a kalapom előtte. Az „öreg” árnyvadászok még mindig annyira ragaszkodnak saját felsőbbrendűségükhöz, hogy az már röhejes. Érdekes módon amit jobb megvilágításban láttam, az a Keserű szájíz. Valahogy jobban tetszett, jobban megértettem a mondanivalóját. A Tűzpróba továbbra sem a kedvencem, habár pont ez volt az, ahol a Gonosz fortélyok ismeretében már csak fogtam a fejem. Mert így annyira egyértelmű Jace üzenete! Hiszen azt mondta Simonnak a próba alatt, emlékezzen vissza az első találkozásukra. spoiler Legszívesebben ráordítottam volna Simonra, hogy akadályozd meg ezt az egészet! Az utolsó két kötet magasan a kedvencem, végre visszakaptam az eredeti Magnus/Alec kapcsolatot. Persze spoiler halála miatt továbbra is szomorú vagyok.
Ami most kicsit piszkálta a csőrömet, az Simon folyamatos nyavalygása amiatt, hogy az ismerősei a régi énjét akarják viszontlátni, illetve az elején túl sokszor hitte azt, hogy valami miatta történik. Szeretlek, de mások is élnek még a világon rajtad kívül.
A kivitelezés nekem nem jött be. Sokkal jobban kedvelem az egyesével megjelent verziókat, ez túl vastag volt, apróbbak a betűk, nehezen tudtam magammal cipelni. Az apró novelláknál legalább érzem, hogy haladok, itt azonban néha ezt nem vettem észre. Simon továbbra is kedvenc, de én inkább maradok a tíz önállóan kiadott kötetemnél.

szandi_kiralyne_nemeth>!

Ezt a sorozatot is olvastam már a külön álló kis könyvekben, de ez a kiadás sokkal, de sokkal szebb, szerintem gyönyörű.
Régen volt már az az olvasás, így nem igazán emlékeztem, hogy mi fog történni.
Simon karakterét kedveltem mindig is, de miután idén nyáron megnéztem a sorozatot, azóta kedvelem úgy igazán. Nagyon jól alakította őt a színész, igazán megkedveltem neki hála Simont, így izgatottan vártam a kalandjait.
Nos, a kalandok legtöbbször nem is Simon kalandjai voltak, hanem az előadók történetei a múltból, más karakterekről. Igazából nem bánom, mert mind izgalmas és érdekes volt, de azért egy kicsit több Simont elbírt volna a könyv. Bár azt is tudom, hogy a címe az, hogy Történetek az Árnyvadász Akadémiáról és nem Simon Lewis kalandjai, de akkor is.
Természetesen a Magnusos történet volt a kedvencem, bevallom, nem is emlékeztem rá, hogy így kerül hozzájuk a baba.
A vége megint nagyon szomorúvá tett mint régen, de nem bántam meg az olvasást, nagyon jól szórakoztam, de a Magnusos kötet egy kicsit azért jobban tetszett.

mariannkiss1980 P>!

Sokkal jobbak a novellák, mint a könyvek.
Jót tesz ennek a világnak, ha van terjedelemi korlát.
Simon, George és a többiek pedig egész kedvelhetőek lettek.

Wica111>!

Hát azt nem mondom, hogy elengedhetetlen ennek a könyvnek az elolvasása, de azért mindenféle képpen adott egy kis pluszt.
Jó volt kicsit jobban megismerni Simont és találkozni régi és új szereplőkkel. Habár az néha vicces volt ahogy a régiek csak úgy véletlen felbukkantak vagy előjöttek egy bokorból.
Talán a 9. könyv volt a kedvencem. Magnus és Alec párosát nem lehet nem szeretni. És imádom, hogy még a Malec név/szó is benne volt a könyvben.
Az is tetszett, hogy a könyv vége nem tökéletes happy end lett. Az úgy kicsit sok lett volna. De legalább Simonnak jól összejöttek a dolgok.

SKinga26>!

Bármi ami Árnyvadász Akadémia az csakis jó lehet! :)
Akárhányszor újra olvasnám a történeteket, sosem tudom megunni.
Szerettem Simon karakterét, bár nem a kedvencem, de jó volt átélni milyen fejlődéseken megy keresztül. :)

orsolya_vince_03 P>!

Őszintén szólva nekem Simon nem volt a kedvencem az sorozat alatt, legalábbis az első olvasás során, de utána kezdtem megszeretni. Bár így is amikor először olvastam megrendített mindaz, amin az utolsó fejezetekben átélt. Elfelejteni egy egész életnyi barátságot, az igaz szerelmet és olyan barátokat, akiket olyannak szerették, amilyen. Megsajnáltam és szorítottam neki, hogy ez ne legyen végleges. Nos ezzel a sztorival pedig itt a remény megtestesül ereje. Simon fel fog emelkedni árnyvadásszá. Izgi az ő szemén keresztül látni, hogy az árnyvadászok mennyire sznob egy bagázs, de ez tudott volt. Mindig is azok voltak, de akadt egy-két kivétel. off
Simon… már a múltját ismerve tudott, hogy nem olyan árnyvadász lesz, mint a többi, több lesz és ezek a történetek pontosan ezt mutatták be. Ő és azok az árnyvadásztanoncok, akik az Akadémiára jártak megváltoztathatják a Klávét, de persze ebből nem maradhat ki Clary, Jace, Izzy, Alec és Magnus, valamint a fiatalabb generáció se. Hisz ők az árnyvadászok jövője, ha tetszik, ha nem az öregeknek.

SzKatyesz>!

Simon nem tartozik a kedvencek közé, de mégis bírom valamennyire. Jó volt megismerni az ő történetét is. Kicsit olyan érzésem volt az Akadémiával, mint annó a Roxforttal (csak ez egy kicsit nedvesebb és nyálkásabb volt). Mindig a legjobbat próbálták kihozni a helyzetből. Nem csak az „új Simont”, hanem a régit is próbálta megtalálni.
Teljesen különböző egyéniségek sodródtak össze, mégis a végére egy családdá alakultak.
Itt sem maradhattak el a megszokott visszatekintések a múltba, ahol megint csak újabb morzsákra bukkant az ember. Én személy szerint nagyon szeretem mikor visszakanyarodnak a történetek, és kapunk egy kis Will-Jem-Tessa szösszenetet.
A végére persze mindennek helyre kellet rázódnia, ami nem minden estben volt vidám, de nem is lehet minden happy.
Mivel itt egyben vannak a novellák, így egyben veszem az egészet, de azt hiszem így élvezhetőbb is volt nekem. Voltak jó részek és voltak kevésbé jók, de így könnyebben gördültem tovább.

Aoimomo P>!

Magnus felegyenesedett. Ha egy nagyon magas, macskaszemű boszorkánymester kihúzza magát, akkor megváltozik a hangulat a szobában.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Könyvmolyképző KU>!

Selymes fekete hajú szépség volt, feneketlenül mély barna szemmel: az inkvizítor lánya. Barátai, családtagjai és megalázóan visszautasított exfiújai Isabelle Lightwood néven ismerték.
George oldalba könyökölte a barátját.
– Látod, amit én látok? – kérdezte súgva. – Kérsz egy zsebkendőt?

SzKatyesz>!

Szerettek, vibráltok, égtek. Ne hagyd, hogy bárki megmondja neked, ki lehetsz. Láng vagy, amit nem lehet kioltani. Csillag vagy, amit nem lehet szem elől téveszteni. Az vagy, aki mindig is voltál, márpedig ennyi elegendő. Sőt, több mint elegendő. Aki rád néz, és sötétséget lát, az vak.

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Jem Carstairs
Könyvmolyképző KU>!

„Az Akadémia épületének kellős közepén lévő ablak festett üvege elsötétedett az idők során, de még mindig látszott rajta a kardját magasba emelő félelmetes mennyei angyal.
– Isten hozott az Árnyvadász Akadémián! – szólt barátságosan Catarina Loss.”

Thea_02>!

Simon lova vagy teljesen hülye volt, vagy egy zseni, aki rájött, hogy Simon még véletlenül sem tudja irányítani.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
petramakay>!

– A szerelem? – Michael mosolyogva nézett le a saját kezére. – A szerelem, az igazi szerelem azt jelenti, hogy valaki látja az embert. Hogy valaki ismeri az embert. Hogy valaki ismeri a legrútabb darabkádat, és mégis szeret. És…azt hiszem, két szerelmes emberből valami több lesz, több, mint a részek összessége. […]

Könyvmolyképző KU>!

A konzul megállt fölötte, hagyományos vörös köpenye a padlót söpörte. Simon a rúnákra szegezte a tekintetét, de érzékelte, milyen erővel szorít neki Clary. Hallotta George nevetésének visszhangját, elképzelte Izzy meleg érintését a bőrén. A körök közepén, a rúnák között térdelve várta, hogy az isteni vér a testébe kerüljön, és valamiféle felfoghatatlan módon megváltoztassa. Simon egyfelől mérhetetlenül egyedül érezte magát, másfelől azonban kevésbé volt egyedül, mint bármikor életében.
Ott volt vele a családja, és tudta, hogy vigyáznak rá.
Nem engedik, hogy baja essék.

Thea_02>!

– Kanál! – kiáltotta James, majd Gabriel bácsihoz szaladt, és combon döfte vele. Gabriel szeretettel túrt bele támadója hajába.
– Olyan jó fiú vagy – mondta. – Időnként elgondolkodom rajta, hogyan lehet Will az apád.
– Kanál – szólt James, és Gabriel combjának dőlt.
– Ne, Jamie! – tiltakozott Will. – Nagy tekintélyű édesapád méltóságára törtek! Támadj, támadj!

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · James Herondale · Will Herondale
Aoimomo P>!

– Kicsit szokatlan az ügy – tette hozzá Magnus – de az árnyvadászoknak nincs semmi bajuk a szokatlan ügyekkel. Imádják a szokatlan ügyeket. Nézzetek csak rá Jemre! Jem maga a két lábon járó szokatlan ügy.