35. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
43. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
44. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Örök ​éjre szánva (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 9.) (Árnyvadász univerzum) 356 csillagozás

Simon kalandjai az Árnyvadász Akadémián

Simon az Akadémia többi diákjához és tanárához hasonlóan megdöbben, amikor egy kék bőrű boszorkánymester gyereket találnak az Akadémia lépcsőjén. A gyereket átadják az éppen óraadó tanárként az iskolában dolgozó Magnus Bane-nek, akinek nincs más választása, mint hogy hazavigye… természetesen élete párjához.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633998205 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633998212 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Jace Wayland · Alec Lightwood · Clary Fray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Raphael Santiago · Maia Roberts · Catarina Loss · Ragnor Fell · George Lovelace · Lily Chen · Max Michael Lightwood-Bane · Robert Lightwood · Maryse Lightwood · Jonathan Cartwright · Beatriz Mendoza · Julie Beauvale · Marisol Garza

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Úristen! *-* Ez az eddigi, legjobb, legcukibb, legédesebb rész. Alec és Magnus♥ …végre, jaj úgy örülök nekik. Még mindig ők a kedvenc párosom, Will és Tessával karöltve. :))
A Raphaeles részeknél rendesen könnybelábadt a szemem. Egyszerűen szuper az egész.

Szücsi>!

„Ki tudná szeretni?”
Szeretni? Ugyan már… én imádom ezt a kis csöppséget *-* Kis áfonyám ❤ oda vagyok érted! amikor éppen nem olvadoztam a kicsi baba miatt akkor szinte végig mosolyogtam az egész részt. A Marisol és Jon részeknél hangosan felröhögtem :D olyan vicces ahogy ez a mondén lány jól móresre tanítja ezt a nagyképű árnyvadászt.
Szerintem ez a rész volt az összes közül a legédesebb. Remélem kicsi Áfonyám még találkozunk, addig is vigyáz a mi elvarázsolt boszorkánymesterünkre és a mi drága Alecünkre. Malec forever❤❤❤

Deziréé>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Végre valami pozitívat tudok mondani.
Most nagyon meglepődtem, de tetszett ez a rész. Magnus és Alec nagyon aranyosak voltak.
Nem gondoltam volna, hogy ez fog várni rám ebben a részben, de örülök neki, hogy ez most ilyen jóra sikeredett.
Hihetetlen már csak egy rész és vége ennek a sorozatnak….

Orsi999>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Nagyon cuki volt ez a rész, spoiler Nagyon furcsa volt újra egy társaságba látni Alec és Izzy szüleit, de úgy néz ki, hogy ez most összehozta a családot.

Ferger_Jolcsi P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Váratlanul ért engem egy spoiler baba felbukkanása, de enélkül már nem is lenne teljes a Lightwood család. Ebben a részben kovételesen mindenki megjelenik: Clary, Izzy, Jace, Alec és Magnus is. spoiler

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Egy kisgyermek érkezése mindig nagy nagy felelősségek jár :) , főleg ha a pár egynemű és az anyai ösztön nem egészen úgy működik :) (bár megjegyzem a nőknél sem mindig „úgy” ahogy kéne :) Nekem szimpatikus és mindig is pártoltam, hogy a gyermeknek szeretet és biztonság kell és ha ez egynemű szülőknél van meg akkor ott van meg :) a lényegen nem változtat :)
Imádtam ezt is és mindet :)

Szilvi00 P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Ezt a rész is nagyon szerettem! A Bane krónikák befejezése után azt hittem, végleg elbúcsúztam Magnus-tól. Szívből örültem a viszontlátásnak. Irtó aranyosak Alec-kel (*sóhaj*), álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer egy ilyen fontos döntésnek is tanúja leszek. *-* Jó volt látni az összesereglett Lightwood családot. Mire nem képes egy apró csöppség!? Szépen összekovácsolódott a família. Mindenki itt volt, aki számít és akit szeretek. Simon pedig ismét gondoskodott a megfelelő mennyiségű humorról és pár kínos pillanatról. Tökéletes volt!

deen>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Örök éjre szánva

Ez egy nagyon megmosolyogtató rész volt. Ahhoz képest, hogy Robert és Maryse mennyire arrogáns és merev árnyvadász volt, most olyannyira hirtelen befogadtak egy boszorkánymester csecsemőt, mintha tényleg az unokájuk lenne. Magnus nagyon vicces volt, elképzeltem a gondolataihoz milyen képet vághatott, amikor látta együtt a nagy boldog családot és alig bírt tőlük megszabadulni:DD . Voltak itt kínos szituk, előjöttek régi emlékek. Jó volt visszaemlékezni azokra a szereplőkre, akik már nem élnek. Végre Jace is megkapta egy kicsit a magáét a hülye vicceiért. Nagyon jól szórakoztam ezen a szösszeneten.

reta09>!

Magnus hitt benne, hogy sok régi dolog szépsége igazán tartós lehet. Ott vannak például a piramisok. Michelangelo Dávid-ja. Versailles. Magnus maga.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
DarknessAngel >!

Alec egyetlen pillantása többet jelentett, mint bárki más csókja.

Milli88 P>!

– Egyáltalán hogy neveznéd őket? Algnus? Úgy hangzik, mint valami lábgomba.
– Tök nyilvánvaló, hogy Malec lenne a nevük – közölte Beatriz.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Beatriz Mendoza · Magnus Bane · Simon Lewis
ValerinLanz P>!

Magnus annyira fáradt volt, hogy beténfergett az Árnyvadász Akadémia menzájára, és arra gondolt, hogy ott fog enni.
Aztán meglátta az ételt, és észhez tért.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Beatrice8>!

– Még mindig meg tudsz lepődni?
– Mindennap – felelte Magnus. – Főleg, amióta találkoztam a fiaddal.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane · Maryse Lightwood
DarknessAngel >!

A Lightwoodokat például Magnus meglehetősen felejthetőnek találta. Némelyeket kedvelte közülük – (…) – , de eleddig egyetlenegy sem érintette meg úgy a szívét, mint más árnyvadászok, például Will Herondale, Henry Branwell vagy Clary Fray.
Amíg aztán fel nem bukkant egy felejthetetlen Lightwood, aki nemcsak hogy megérintette, de egyenesen el is rabolta a szívét.

Alessana>!

„Hiába magyarázod, hogy kihalt, ha nem halt ki.”

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Jace Wayland
Azazello88>!

Isabelle Lightwood egy hokedlin állt, Magnus el nem tudta képzelni, hogy miért. Jace Herondale még ennél is komolyabb rejtélyt szolgáltatott azzal, hogy hason feküdt a kőpadlón. Elhozták magukkal Claryt is, aki úgy nézett Magnusra, mint aki maga sem érti, hogy igazából mit keres itt.

33. oldal (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Isabelle Lightwood · Jace Wayland · Magnus Bane
shadowhunter1975 P>!

Alec Lightwood árnyékként kígyózott át a diákok sokadalmán. Jó egy fejjel emelkedett a legtöbbjük fölé, mégsem lökött félre senkit az útjából. Csendben, kitartóan haladt, amíg el nem jutott oda, ahol lenni akart: Magnus oldalára.

25. oldal (Könyvmolyképző, 2016)

Azazello88>!

Magnus emléke szerint még a Pokol dimenzióján is sokat dobott Alec jelenléte.

15. oldal (Könyvmolyképző, 2016)

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról sorozat · Összehasonlítás