Mit ​vegyünk egy árnyvadásznak, akinek mindene megvan? (Bane krónikák 8.) (Árnyvadász univerzum) 469 csillagozás

(és akivel amúgy sem járunk)
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mit vegyünk egy árnyvadásznak, akinek mindene megvan?

Mi volna a tökéletes születésnapi ajándék?!
A történet a Hamuváros és az Üvegváros eseményei között játszódik. Magnus Bane elhatározza, hogy megkeresi a lehető legjobb születésnapi ajándékot Alec Lightwood, az ifjú árnyvadász számára, akár járnak, akár nem. Eközben meggyűlik a baja egy démonnal is, akit egy igen irritáló ügyfél megbízásából idézett meg.

„Ez eddig a kedvenc Bane krónikám. Magnus imádnivaló, mint mindig, nemegyszer hangosan felnevettem a megjegyzéseit olvasva. Ebben a novellában mégis Alec lopta be magát igazán a szívembe. Ragnor Fell, Raphael Santiago, a tüzes Isabelle, de még Elyaas démon is segítenek izgalmassá tenni ezt a szívmelengető történetet, ami kötelező olvasmány minden Cassandra Clade-rajongó számára.” – abellestales.com

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
56 oldal · ISBN: 9789633990384 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
56 oldal · ISBN: 9789633990391 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990360 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Alec Lightwood · Isabelle Lightwood · Raphael Santiago · Ragnor Fell · Elyaas

DarknessAngel >!

Aww, Malec! :3 Esküszöm elolvadok, ha róluk olvasok. Annyira édesek ezek ketten, bárcsak lenne még vagy ezer rész csak róluk. Alec itt még olyan kis visszafogott, Magnus pedig teljen kikészül egy ajándék miatt… :D Jaj, nagyon jó.

Orsi999>!

Imádtam ezt a részt, főleg a vége tetszett. Teljesen megértettem Magnus problémáját az ajándékvásárlással kapcsolatban, én is mindig szenvedek vele. Végül is belátta, hogy Alecnak mi a fontos és ez alapján döntött. Elyaas-t pedig nagyon bírtam, főleg amikor ajándékötleteket adott.

Szücsi>!

Malec❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Mit is mondhatnek? Mindig öröm róluk olvasni…awh azt hiszem elolvadtam❤

christine>!

Oh, értem már, miért szeretem ennyire Magnust. Fényfoltja ennek a sorozatnak. Khm… :D

Deziréé>!

Nem volt valami izgalmas rész. Jó a címe alapján gondolhattam volna, hogy unalmas lesz, de azért reménykedtem. Mindegy ilyen résznek is kell lennie.
Nem igazán tudok róla nyilatkozni, de éppen aktuális az ajándék keresés, hiszen lassan karácsony meg minden. Én is mindig bajban vagyok, hogy kinek mit vásároljak.

MissFortune>!

A Malec páros a kedvencem az egész sorozatban, így jó volt róluk olvasni. Magnus tanácstalanságát meg tudom érteni az ajándékvásárlással kapcsolatban. Én se tudom soha, hogy kinek mit kéne venni.:D Elyaas a tippjeivel feldobta a könyvet. Magnus megoldásán kicsit meglepődtem, azt hittem Alec kap majd valamiféle ajándékot, de így is logikus volt.

Camelia>!

Hogy mi értelme volt? Őszintén? Nem tudom….
Ez nem egy tipikus Magnus Bane kötet volt.
Sokkal inkább volt romantikus, mint fantasy eseménydús, pörgős, rejtélyes. Ez nem ilyen volt.
Tetszett, de mégis értelmetlen volt, simán be lehetett volna építeni egy Végzet ereklyéi részbe, főleg, hogy az sem egyesszám elsősszemélyben íródott.
De mégis jó volt, mert megismerhettük Magnus „romantikusabb” oldalát. És legfőképp azt hogy mit gondol Alecről és a kapcsolatukról.

Szilvi00 P>!

Alec&Magnus! ♥ Végre! Tőletek mindig elolvadok! ♥ Már nagyon vártam, hogy elérkezzek Hozzátok! Nem nevezném a legizgalmasabb résznek… A démon megidézése nem túl érdekfeszítő, de Magnus hozza a formáját és nekem ennyi elég is!
A legcukibb és legédesebb rész, az összes közül!

zsiina>!

Nagyon aranyos volt ez a novella, sokat nevettem rajta.
Elyaas-t nagyon bírtam, Magnust még mindig imádom, és Alec-et is szeretem. :)

Bibi_️3>!

Mennyire kis cukin édes kis történet :)
Bizony látszik, hogy néha egy boszorkánymester is bajban van, ha „meglepit” kell adnia a „szerelmének” :)
Aranyosak voltak a Claryre tett utalások is, totál átjött, hogy Magnusnak is van szíve.
A kedvencem mégis Elyaas volt :D ezek a 80-as évekbeli ajándékötletek, na meg a szövege :D
…….

RVivi P>!

– Nagyon bírod, igaz? – kérdezte Isabelle. – Mármint a bátyámat.
– Ja, hogy Alecet? – vágott vissza Magnus. – Azt hittem, a macskámra gondoltál.
Isabelle felnevetett, és az egyik tűsarkával könnyedén a konyhaszekrény ajtaját kezdte rugdosni.
– Jaj, már, ne beszélj mellé! Komolyan bírod.
– Most fiúkról fogunk beszélgetni? – érdeklődött Magnus. – Nem tudtam, és őszintén szólva nem is készültem fel rá. Nem tudnál máskor átjönni, amikor pizsiben vagyok? Összedobhatnánk valami házi arcpakolást, meg befonhatnánk egymás haját, és közben elmondhatnám, hogy szerintem a bratyód egy igazi cukkancs.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Isabelle Lightwood · Magnus Bane
ercypici>!

Magnus önkéntelenül is elmosolyodott, miközben nagy kék kávésbögréjét kereste, amin csillogó betűk hirdették: LENYOMOM GANDALFOT.

Csoszi>!

– Várjunk csak egy percet! – szólt Raphael. – Te Alexander Lightwood vagy?
Alecet pillanatról pillanatra jobban elfogta a pánik.
– Igen – felelte, mintha maga sem lenne teljesen biztos a dologban. Magnus sejtése szerint éppen azt fontolgatta, hogy Horace Whipplepoolra változtatja a nevét, és elmenekül az országból.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane · Raphael Santiago
Csoszi>!

– Boldog születésnapot, Alexander! – mormogta Magnus.
– Köszönöm, hogy gondoltál rám – suttogta válaszul a fiú.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane
LiliBVB>!

Csoszi>!

– Caroline Connor – mutatkozott be a nő. Nem nyújtott kezet. – A Sigblad Enterprises pénzügyi igazgatója és marketingért felelős elnökhelyettese.
– Magnus Bane. Brooklyn fő boszorkánymestere és Scrabble-bajnok.

Csoszi>!

A boszorkánymester a kanapén fekve belátta az igazságot. Tudta, miért viselkedett olyan idiótán, miért zaklatta a barátait egy születésnapi ajándék miatt. Tudta, miért van az, hogy egy közönséges munkás hétköznapon Alec körül forog minden gondolata, miért vágyakozik szüntelenül a fiú után. Ez szerelem volt, új, csodálatos és rémisztő szerelem.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane
shadowhunter1975 P>!

– Alec a szerelmed? – kérdezte Elyaas, a csápos démon.
Magnusnak elkerekedett a szeme. Nem készült fel rá, hogy bárki szerelemről beszéljen neki, némi bűzlő nyálkával kísérve a szót. Úgy érezte, erre sosem lehet felkészülni.
– Dobj össze neki egy válogatáskazit – javasolta Elyaas. – A srácok imádják a válogatáskazikat. Az ilyesmi most nagyon menő.
– Mikor idéztek meg utoljára? A nyolcvanas években? – kérdezte Magnus.

24 - 25. oldal Könyvmolyképző Kiadó, 2014.

Csoszi>!

– Bane Motel – mormogta Magnus, miután Ms. Connor kilépett az ajtón. – Hideg és meleg folyódémonokkal állunk vendégeink rendelkezésére.

AniTiger P>!

– Ha a nyálas érzelmeidről kívánsz beszámolni nekem egy nephilimmel kapcsolatban, akkor duplán zöld leszek, és elokádom magam. Előre figyelmeztetlek.

28. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Ragnor Fell

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás