Mi ​történt Peruban? (Bane krónikák 1.) (Árnyvadász univerzum) 894 csillagozás

Magnus Bane kalandjai
Jó oka van, hogy Magnus Bane személye nem kívánatos Peruban. Kövesd Bane dél-amerikai kalandjait, amint régi ismerősünk bajba sodorja boszorkánymester társait, Ragnor Fellt és Catarina Losst, megismerkedik számos hangszerrel (amelyeken borzasztóan játszik), valamint számos tánccal (amelyeket borzasztóan jár), majd magára haragítja házigazdáit, amikor valami kimondhatatlant tesz a Nazca-vonalakkal.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Magnus Bane · Catarina Loss · Ragnor Fell

Peru

Nikolett0907 P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

"– Kikérem magamnak a célozgatást. Semmiféle nő nincs az ügyben. A zene a hitvesem.
– Ó, már világos – bólintott Catarina. – Ez esetben hogy hívják a fiút?"

Magnus nagy kedvencem a mai napig is, így evidens volt, hogy előbb – utóbb elolvasom ezt a kis szösszenetet is.
Az ötlet, miszerint a neve betűivel ellátott könyvek születtek egyedibb, de mivel terjedelmileg nincs hatvan oldal, így árát tekintve összesen nem éri meg megvenni. Mikor vannak akciók, vagy felfedeznek nekem a barátnőim egy – egy akciós példányt hozzám kerül, amúgy sajnálom rá, mikor vehetek tartalmasabb könyveket is a teljes árán.

Mindenesetre viccesnek találtam, ezek a kalandok nem tettek hozzá, hogy jobban megismerjem a kis mágust, de arra jók voltak, hogy egy rövid időre kizökkentsen a mai napból és kacaghassak kicsit. Rám fért.

Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt, de nem fogom újra olvasni.

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633734612 · Fordította: Kamper Gergely
DarknessAngel>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

Hát, Peruban elég sok minden történt. :D Az eleje kicsit lapos volt, de utánna már kezdett vicces lenni a történet – főleg, amikor Magnus meg akart tanulni egy hangszeren játszani. Jaj, de drága. :D Később pedig a nagy lerészegedés… ott végem volt. :D

vikcs>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

Voltak benne jó poénok, beszólások, de az egész annyira erőltetett… bocsánat… baromság, hogy csak na. Lehet később beleolvasok a többibe, hogy milyenek, de ezek után nem sok extrára számítok :D

Csoszi>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

Hihetetlenül bugyuta és unalmas iromány. Harmatgyenge. Olyan semmi kis „kalandok”, hogy egyszerűen fájt. Nem túl meggyőző sorozatindító. Folytatás? Talán egyszer…

Orsi999>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

Már egy ideje felkeltettem az érdeklődésemet ez a sorozat és kíváncsi voltam, hogy miről is szólhat. Őszintén semmiről. Csakis a Ragnorral való veszekedések miatt kapja meg a 2 csillagot.

christine>!

Öööööö
Mivel Magnus az egyetlen olyan karakter, akit imádtam a VE sorozatból, nem kétség, hogy örültem, hogy ez a rész az övé, de amit kaptam, az nem volt kielégítő. Olyan kis semmiség volt.

Finn_Hudson>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

Bár Magnus zseniálian karakter, és a humora is utolérhetetlen, ez a könyv úgy, ahogy van fölösleges.

abipter>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mi történt Peruban?

“ – Addigra biztosan kezdtem kijózanodni – vitatkozott Magnus.
– Igazán nyitott egy pasas vagyok.
– Hát Ragnor nem az – közölte Catarina. – Amikor rájött, hogy tengerimalacot akarsz etetni vele, fejbe vágott a tányéroddal. Eltörött.
– Így ért hát véget a szerelmünk. Na mindegy, amúgy se illettünk volna össze.”

Ez alatt a pár oldal alatt úgy érzem, újból rákaptam Cassandra Clare stílusára, ami egyedülálló és különleges. Még ha, nem is volt egy nagy dolog ez a novella, akkor is értékeltem Magnus humorát, amit rendkívüli módon imádok benne.

“ – Ó, nem tudsz spanyolul? És kecsuául sem? Vagy az zavar, hogy ajmarául nem beszélsz?
(…)
– Egyik izét sem beszélem ezek közül – jelentette ki Ragnor. – Bár sültbolondul nyilvánvalóan tudok, mert téged értelek.”

Orsi_olvas>!

Mi történt Peruban?
– Magnus új, színes kalapokból álló ruhatárra tett szert
– Megemlíti első szerelmét, akivel együtt is élt, de a nevét nem tudjuk meg
– Zenélni tanult, de szerencsére felhagyott vele
– Kis híján elszerette egy majom aráját
– Megtudtuk, hogy a „kis káposztácskám” mon petit chou becézés tőle származik
– És hogy a hörcsöggel való kenegetés ősi perui gyógymódnak számít
– Barátsága Ragnorral és Catarinával régebbi, mint gondoltuk
– Magnus kiválóan lobbantja lángra táncosa ruháit, de kevésbé kiválóan alkalmas guano őrzésre
– Ellenben egy nyáron keresztül mágikus tolvajlással is foglalkozott
– Nem jó kombináció a repülő szőnyeg és az alkohol
– Megtudtunk egy keveset mindeki édesanyjáról, de nem tudtuk meg Magnus korát
– És hogy miért tiltották ki Magnust Peruból? spoiler

ParaGirl>!

– Addigra biztosan kezdtem kijózanodni – vitatkozott Magnus.
– Magnus, a saját tányéroddal próbáltál flörtölni.
– Igazán nyitott pasas vagyok.
– Így ért hát véget a szerelmünk. (…)

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane · Ragnor Fell
adrii01>!

– Azt mondtad, hagyjunk a sivatagban, mert új életet próbálsz kezdeni kaktuszként – mondta szenvtelenül Catarina. – Aztán előbűvészkedtél egy csomó apró tűt, és hozzánk vágtad őket. Tökéletesen céloztál.
Magnus megkockáztatott még egy pillantást a nőre. Továbbra is csak homályosan látta, és ezt igencsak sérelmezte. Azt hitte, Catarina a barátja.
– Nos – szólt méltóságteljesen. – Tekintve erősen illuminált állapotomat, nyilván lenyűgöztelek a teljesítményemmel.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane
Reika>!

A lámák elvándorolnak a zenéd miatt, pedig nem is költöző állatok.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Emyon>!

– Úgy találtam, hogy több szerencsém van a nőknél természetes állapotban – magyarázta Ragnor. – Szeretik a változatosságot. Megismerkedtem valakivel a Napkirály udvarában, aki azt mondta, hogy senki sem fogható az „ő kis káposztájához”.

Egy másik nő szerelemmel teli cuki borsóhüvelynek nevezett – folytatta Ragnor.

– Gratulálok. És isten hozott Limában, a Királyok városában, cuki borsóhüvelyem.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Ragnor Fell
Emyon>!

Kapcsolódó szócikkek: Ragnor Fell
Rozmaring>!

– Ó, ha nem lennék zöld, most elsárgulnék az irigységtől – jegyezte meg ironikusan Ragnor.

Kapcsolódó szócikkek: Ragnor Fell
Wello_Book>!

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss
Alessana>!

– Magnus, a saját tányéroddal próbáltál meg flörtölni.

42. oldal,1890

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane
Reika>!

– Engedd, hogy szétáradjon benned a tengerimalac varázslata!

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Molli_A>!

– Addigra biztosan kezdtem kijózanodni – vitatkozott Magnus.
– Igazán nyitott egy pasas vagyok.
– Így ért hát véget a szerelmünk. Na mindegy, amúgy se illettünk volna össze.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane · Ragnor Fell

Népszerű triviák