A ​New York-i Intézet csatája (Bane krónikák 9.) (Árnyvadász univerzum) 377 csillagozás

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan – Maureen Johnson: A New York-i Intézet csatája

Magnus Bane harcba száll Valentine-nal.
A Felkelés idején Valentine és a Kör a New Yorkban élő alvilágiak ellen indul, az Intézet árnyvadászainak pedig el kell dönteniük, hogy az ő oldalára állnak-e, vagy Magnus és a többiek pártját fogják. A boszorkánymester ekkor találkozik először Jocelynnel, Luke-kal és Stephennel. Jocelyn hamarosan felkeresi őt…

„Most rögtön olvasd el ezt a Bane-krónikát, még mielőtt bármi másba belefognál! Garantálom, hogy nem bánod meg! A két árnyvadászsorozat elemeiből kiindulva ez a történet fényt derít néhány nagyon fontos korábbi eseményre. Ne lepődj meg, ha ismerős szereplők bukkannak fel. Napról napra büszkébb vagyok, hogy Cassie és írótársai rajongójának mondhatom magam!” – Amber

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990407 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633990414 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
60 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990407 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Clary Fray · Tessa Gray · Valentine Morgenstern · Catarina Loss · Jocelyn Fray · Maryse Lightwood

Szücsi

Annak ellenére hogy engem sosem érdekelt igazán Valentine és a Kör tevékenysége, mert ŐK az igazi szörnyetegek dögöljenek meg mind 1 szálig érdekes volt róluk olvasni. Ha már benne voltunk szivesen olvastam volna még többet is.
A komor hangulatot Tessa megjelenése oldotta fel a végén aminek nagyon,nagyon örületem ^-^ (Nekem is kell egy olyan Will-es póló mint ami neki van…)
Jöhet az utólsó rész :)

Orsi999

Az elején a Valentine-al való harc nem nagyon érdekelt és egy kicsit feleslegesnek találtam. Örültem, hogy Tessáról is olvashatok. Már a Csontváros legelején kíváncsi voltam arra, hogy Clary miért és, hogy hogyan lett Fray és itt végre kiderült minden.

DarknessAngel P

Azta! Ez nagyon jó volt! Ahhoz képest, hogy ilyen rövid, izgalmas volt, és pörgős.
Magnus az örök jószivűség, mindig segít ott, ahol baj van. *-* Jó volt belelátni egy kicsit a Kör ügyeibe, és hogy tényleg milyen hiszékenyek és ostobák voltak az árnyvadászok. De Magnus nagyon odatette magát, még Valentine-tól sem riadt vissza.
Imádtam, hogy Tessa is kapott egy kisebb szerepet a végén, őt mindig öröm viszontlátni. <3

Deziréé

Már megint a végére kezdett megtetszeni a történet. Nem volt valami izgalmas történet most. Olvastam már jobb Magnus történetet ez olyan lapos volt, persze volt benne harc, de nem volt izgalmasan leírva.
Magnus néha szerencsére azért alkotott a vicces megszólalásaival.
Most hiányoltam a vámpírok jelenlétét, de örültem a vérfakasoknak, velük jobban szimpatizálok.
Kíváncsian várom azért a befejező részt.

Szilvi00 P

Egyet előre, kettőt hátra? Nem baj, csak meglepett, hogy ismét visszaugrottunk az időben.
Magnus összecsapása a Körrel izgalmas volt és újból szembesülhettem azzal, hogy sokan bolondok módjára követték Valentine-t. A kirakós újabb darabkája került a helyére, több régi kedves és kevésbé kedves szereplő is feltűnt.

ƨɔɴом P

A sorozat eddigi legjobbja. Maga a tortenet is porgos, erdekes es elvezetes.
Ugy hianyzott mar Tessa, mar-mar elfelejtettem, hogy miert szerettem annyira, de itt ismet eszembe juttatta mindezt.
Valentine-t valahol mindig is az alap sorozat egyik legjobbjanak tartottam, orultem, hogy vegre ujra talalkozhattam vele, plane ilyen kornyezetben. Olvastam volna meg a Korrol, mert valahol mindig is vagytam arra, hogy tobbet tudjak roluk. Jocelyn nekem egeszen fura volt, tul meghunyaszkodo – persze, ha a celjait nezem abszolut ertheto, hogy ekent tundokolt.

csillagka P

Akkor elérkezünk ahhoz a részhez ami a sorozat csúcspontja. Ezért érdemes volt megírni (bár lehet hogyha ez az egy készül még elégettebb lennék)
Végre kaptunk új kiegészítő infókat. spoiler
Érdekes, egyedi, infóban akcióban gazdag kötet, ha csak egy részt szeretnél elolvasni a sorozatból akkor ezt vedd kézbe.

Orsi_olvas

New York, 1989
A Kör és az ifjú Valentine rémtetteiről eddig csak leírásokat, visszaemlékezéseket olvastunk, most azonban szemből-szembe láthatjuk a gonoszságokat, amiket elkövetnek.
Furcsa ez a fanatikus hit, amivel Luke, Stephen és a Lightwoodok követik Valentinet, teljesen olyan volt, mintha valami szektáról olvasnék.

Azt azért jó volt olvasni, hogy Lukeban, látva mit tett Valentine a spoiler kételyek ébredtek. Az viszont teljesen letaglózott, hogy spoiler. A Lightwoodokat eddig se kedveltem, de most még inkább ellenszenvesnek találom őket.

Tessa megjelenésének nagyon örültem és jó volt látni, hogy Magnus végül segített Jocelynnak és hogy az ő indokait is kicsit jobban megérhettük, miért tette, amit tett.
Magnus humora persze most is a régi: „Nem emlékszem, hogy egy mániákus őrült asszonyát rendeltem volna – jegyezte meg a boszorkánymester. – Biztos vagyok benne, hogy marhahúst és brokkolit kértem. Esetleg te, Tessa? Te rendelted a mániákus őrült asszonyát?”

Bibi_️3 P

Kezdeném, hogy spoiler !!
Oooh *-* hát Tessa mindig a kedvencem volt és ebben a kis „emlékben” csak még közelebb került a szívemhez!
Tudjuk még Stephen és Lucian előéletét, na meg a Körről is nem csak „legendák” vannak!
Nagyon tetszett ez a rész *-*, ez tényleg egy darabka jelentős múlt a jövőnek :)

AniTiger MP

– Ha Jane Austen ezt látná – jegyezte meg Magnus –, szerintem visítana. „Ebbe a ládába kicsi démonok bújtak! Hívják a tiszteletest!” Aztán elkezdené csépelni a tévét a napernyőjével.

46. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Jane Austen · Magnus Bane · televízió
shadowhunter1975 P

– Ragnor Peruban van – felelte Catarina. – Azt mondja, nagyon békés hely, ha nem tolod oda az istenverte orrodat. Ez szó szerinti idézet volt.

15. oldal, Könyvmolyképző Kiadó, 2014.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane · Ragnor Fell
shadowhunter1975 P

– Mit akar egyáltalán ez a Valentine nevű kölyök? – kérdezte Catarina. – Mi a terve?
– El akarja pusztítani a teljes alvilágot – felelte Magnus. – A terve pedig valószínűleg az, hogy mindezt irdatlanul tajtparaszt módon teszi.

12. oldal, Könyvmolyképző Kiadó, 2014.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane · Valentine Morgenstern
pandurjudit98

Közismert tény, hogy ha az ember túl sokat nézi üres gyomorral a tévét, leesik a feje.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Ginny88

Tessa szótlanul melléjük sietett, és megállt a nő előtt. Bár fekete cicanadrágot és egy túlméretezett „William babázni akar” feliratú pólót viselt, így is eleganciát és határozottságot sugárzott.
A póló történetesen azt a feminista üzenetet igyekezett közvetíteni, hogy a fiúk is szívesen játszanak babákkal, a lányok pedig autókkal, de Magnus gyanította, hogy Tessa mégis inkább a rajta álló név miatt választotta.

48. oldal, 2. fejezet - New York, 1993 (Könyvmolyképző Kiadó, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Tessa Gray
AniTiger MP

Ha nem kezdesz el vigyázni magadra, kénytelen leszek eljárni hozzád, és addig főzni neked a varázslatosan ehetetlen tonhallevesemet, amíg jobban nem leszel.

10. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

victoria_m997

Magnus kilökte az ablakot.
– Keresel valakit? – kiáltotta.
– Maga Mágikus Bane?
– Én bizony – felelte Magnus.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
LoveRosie

– Beleavatkozol a dolgomba, boszorkánymester.
Magnus vért köpött Valentine arcába.
– Egy gyereket kínzol a városomban, árnyvadász.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Valentine Morgenstern

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás