Keserű ​szájíz (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 7.) (Árnyvadász univerzum) 389 csillagozás

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Miután Simont elrabolják a tündérek (hogy miért rabolja el mindig valaki?), gyorsan szövetségeset köt a Dark Artifices egyik főszereplőjével, Mark Blackthornnal, aki a Vadűzéssel tölti a napjait arra várva, hogy az árnyvadászok kiszabadítsák, és hazamehessen a testvéreihez.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
64 oldal · ISBN: 9789633997222 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997208 · Fordította: Kamper Gergely

Jace Wayland · Alexander (Alec) Lightwood · Clary Fray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Mark Blackthorn · Catarina Loss · George Lovelace · Jonathan Cartwright · Beatriz Mendoza · Delaney Scarsbury · Julie Beauvale · Marisol Garza

Alicante

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Megkönnyeztem. Ha az elöző kis könyv volt a szívszorító, akkor ez a rész a lelkemig hatolt… Ó Mark Blackthorn mit művelnek veled? És te Cassandra, te mit művelsz az én lelkemmel??
Akkor is kegkonnyeztem amikor Mark a testvéreiről beszél, és akkor is amikor rádöbben hogy a Klávé nem akarja megmenteni. Kapjak be -.-'
Ha tehetném végtelen csillagot adnék erre a részre és azt mind Marknak, hogy lássa igenis van aki meg gondol rá❤

Amaryll87 P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Egyre érdekesebbek a történetek. Simon kezd felnőni i az Árnyvadász szerephez. Tetszik, ahogy gondolkodik. Örülök Helen boldogságának.

DarknessAngel >!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Jaj, Mark Blackthorn :( Még mindig elszomorodom, ha ő kerül szóba, hát még akkor, ha aktívan szerepel is. Tényleg szörnyű, hogy az árnyvadászok csak így lemondtak róla, pedig mennyire várta, hogy megmentsék. Nagyon remélem, hogy az ő története még boldog véget is érhet.
Örülök, hogy most a Blackthornok voltak a téma, kezdem egyre jobban megkedvelni őket. :)

Orsi999>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Nagyon megsajnáltam Mark-ot, hogy a Klávé így magára hagyta. Pedig ő mennyire reménykedett, hogy érte mennek. Nagyon kíváncsi voltam már egy árnyvadász esküvőre, bár nem sokat tudhattunk meg magáról a szertartásról, nagyon gyorsan letudták az egészet.

deen>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Végre egy kicsit elhagytuk az Akadémiát, és belevetettük magunkat egy küldetésbe, ami nem sül el valami jól. Viszont Simon újra leckét kap az Árnyvadászok egysíkú gondolkodásáról és arról, hogy mennyire előítéletesek. Szegény Mark, annyira reménykedett, hogy érte jönnek és kiszabadítják a tündérektől! Nagyon, nagyon sajnálom. Simon remélem tényleg megváltoztatja az Árnyvadász világot:).

Deziréé>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Nem volt rossz, de olvastam már ebből a sorozatból jobb részt is.
Voltak benne érdekes részek, amelyekre nem számítottam.
Várom a további részeket, hogy olvashassam.

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Mit tennél, ha azok akikhez azt hiszed tartozol, kivetnének maguk közül?! Nehéz, ha mindig mindenfele meg akarsz felelni és a végén azt veszed észre, hogy egyedül vagy a sötétben és már senki nem hallja a hangod, akármennyire is kiabálsz.
A bizalom törékeny dolog… nagyon nagyon törékeny és hiszem, hogy nincs igazi második esély. oder? ……

kellyolvas P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Mark, biztos vagyok benne, hogy egyszer visszatalálsz a családodhoz, a szívem szakadt meg…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 7

Idáig ez volt a legszebb és a legmeghatóbb rész, amiben megint szembesültem vele, hogy az árnyvadászok vezetése, milyen bigott módon kezeli a szabályokat. A Klávé simán cserbenhagyta félvér társait, semmibe vette azok elkötelezettségét és segítségét. Amit a félvér Helen Blackthorn száműzetése sem volt semmi, de amit az öccsével, Mark Blackthorn-nal műveltek az kritikán aluli volt.
A sok szomorú történet végén egy kicsit oldotta a feszültséget Helen örömteli esküvője.

diamondfox P>!
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Keserű szájíz

Ez volt számomra a legjobb kötet a sorozatból. Örültem, hogy Mark még mindig része a világnak, nem csak úgy hagytuk, hogy magával ragadja a Vad Hajsza és elfelejtsük…
Hogy aztán teljesen váratlanul felbukkanjon, remekül megmutassa, hogy az árnyvadászok idősebb generációja mennyire hagyományőrző és középkori nézeteket vall és lassan rájöjjön, hogy bizony, egyedül maradt.
Csak mert féltündér. Szégyen és gyalázat, könyv engem ennyire még nem háborított fel, pedig 64 oldal!
Köszönöm a csodálatos jelenetet a történet végén. Halvány gyógyír, de több, mint semmi.

Aveline>!

Egyesek kockahassal születnek, mások eljutnak a kockahasig, megint másokra pedig könyörtelen oktatók erőltetik rá a kockahasat.

Weinhoffer_Petra>!

– Végül is egyáltalán nem olyan rossz ez a zabkása – jegyezte meg Simon, miközben kanalát a tányérba merítette.
George tele szájjal, lelkesen bólintott.
Beatriz láthatólag őszintén sajnálta őket, és szomorúan azt fontolgatta, hogy lehetnek ezek ketten ennyire hülyék.
– Ez nem zabkása – tájékoztatta őket. – Hanem tojásrántotta.
– Jaj, ne! – suttogta erőtlenül George. A szája még tele volt, a hangjából mérhetetlen kétségbeesés áradt. – Jaj, ne!

7. oldal (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Beatriz Mendoza · George Lovelace · Simon Lewis
Aveline>!

– Szerencsés az, aki tudja, hol a szíve. Ők azok, akik sosem lesznek elveszett emberek. Ők végül mindig hazatalálnak.

Szücsi>!

– Az árnyvadászok, a vámpírok, most meg már a tündérek is börtönbe akarnak zárni – mondta hangosan. – Miért is akartam én annyira visszakapni ezeket az emlékeket? És miért mindig én? Miért mindig én vagyok az a szerencsétlen fajankó, akit ketrecbe zárnak?

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
adrii01>!

Simon felállt, hogy még egy pohár gyümölcslevet töltsön magának.
– Szerinted milyen gyümölcsből van? – érdeklődött Catarina Loss, aki beállt a fiú mögé a sorba.
– Gyümölcsből – felelte Simon. – Csak úgy simán gyümölcsből. Ennyit voltak hajlandóak elárulni. Magam is gyanúsnak találtam a dolgot.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Simon Lewis
Zsó917>!

– A jelek szerint az a fajta srác vagy, akit idővel könnyű megkedvelni. Ne kérdezd! Én azt hittem, a csajoknak a kockahas kell.
– Még nekem is lehet kockahasam – világosította fel szobatársát Simon. – A múltkor belenéztem a tükörbe, és esküszöm, láttam egy izmot.

Annie_Cresta>!

– Most nem tudok beszélgetni – felelte Beatriz. – Épp elképzelem Jace Herondale-t öltönyben, és egy jóképű kémnek látom a lelki szemeim előtt.

Kapcsolódó szócikkek: Beatriz Mendoza · Jace Wayland
Szücsi>!

– Igen, Simon, igazi nőcsábász vagy.
– Fogd meg a karomat! – mondta Simon. – Kőkemény! Igazán nem akarok dicsekedni, de csupa csont. Csupa csont!

Kapcsolódó szócikkek: George Lovelace · Simon Lewis
Annie_Cresta>!

– Ha ez tojásrántotta… És ne érts félre, nem vitatkozni akarok veled, Beatriz, csak felteszek egy általam meglehetősen jogosnak vélt kérdést. Szóval ha ez itt tojásrántotta, akkor miért szürke?
Beatriz vállat vont, és folytatta az evést, gondosan elkerülve a csomós részeket.
– Ki tudja azt?

Kapcsolódó szócikkek: Beatriz Mendoza · Simon Lewis