Az ​éjféli örökös (Bane krónikák 4.) (Árnyvadász univerzum) 488 csillagozás

Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Magnus azt hitte, már sosem fog visszatérni Londonba, de elfogadja Tatiana Blackthorn csábító ajánlatát. A nő gyönyörű nevelt lányát is érintő tervei azonban jóval gonoszabbak, mint a boszorkánymester gondolná. A századforduló Londonjában Magnus régi barátokra lel, és találkozik egy egészen különleges fiatalemberrel… A tizenhat éves James Herondale-lel.

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737521 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737521 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633737538 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Will Herondale · Jem Carstairs · Tessa Gray · James Herondale · Bridget Daly

Hyde Park

DarknessAngel P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

A Tessa-Will-Jem páros♡♡♡ …ez most annyira jól esett. Legszívesebben előkapnám a Pokoli szerkezeteket, hogy újraolvassam. ^-^ Imádom, ha róluk van szó, még ha csak ilyen rövid ideig is. És James, jaj, az édes, szegény James. Őt már a Csak árnyékokban teljesen megszerettem, így öröm volt viszontlátni. :)

Orsi999
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Eddig ez volt a sorozat legjobb része. Nagyon jó volt Will, Tessa és Jem későbbi történetét olvasni. Izgalmas volt és teljesen lekötötte a figyelmemet. Az elején nem értettem, hogy James most kinek a fia, de a végére rájöttem.

christine
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Ez a rész tetszett a legjobban a négy közül. ❤
Érdekesebb volt, izgalmasabb, végre ismét olvashattam a PSZ kedvenceimről. Na, ez meghozta a kedvemet az Árnyvadász világhoz, pedig az utóbbi időben állandóan csak kiábrándultam belőle. :)

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Nem tartozom a legnagyobb Pokoli szerkezetek rajongók közé, ennek ellenére mindig örömmel visszatérek Will-hez és Tessa-hoz a Londoni Intézetbe, főleg ha még Jem is feltűnik a történetben. Ennek a résznek cselekménye sajnos volt sok… Magnus is eléggé a háttérbe szorult, most nem az ő kalandjainak egyike állt a középpontban. Helyette James életének egy rövidke, szomorú szakaszába nyerhettem betekintést. Én egyáltalán nem bántam.

Camelia
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Ez is ugyanolyan jó mint a többi Magnus Bane könyv.
Magnus mindig is egy szerethető karakter volt a Végzet ereklyéi sorozat folyamán, és szerintem nagyon jó hogy egy kicsit többet is megtudhatunk róla, így ilyen pici novellákban.
Érdekes lett volna, ha mondjuk ezek a novellák egy nagy regényben jelennek meg. Szerintem egyszerűbb lett volna. De így meg izgalmas. :)
Eddig ez volt a legjobb rész. Már csak azért is, mert végre ismerős szereplőkkel találkozhattunk. Jó volt egy kicsit Tessa, és Will felnőtt koráról olvasni, és , hogy milyen gyerekük lett. Egy kicsit visszacsöppenni a múltba. :)
Kíváncsi vagyok milyen tetteket csinál még Magnus a következőkben. :)

MissFortune
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Eddig ez volt a legjobb, ebben már történt legalább pár érdekes dolog.
A Néma Testvéres Jem pedig azt hiszem, ő szerepel a Csontvárosban is Zakariásként, szóval ő különösen érdekelt.:D

Finn_Hudson
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Nem volt rossz, jó volt egy kicsit visszatérni Tessáék történetébe. Azonban cselekménymentes volt, pusztán egy konfliktust vázolt fel, amit meg sem oldanak, így eléggé fölöslegesnek érzem, ráadásul így külön könyvben. :/

Pillecukorkám
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Ez is mint a többi teljesen elnyerte a szívemet! Egyszerűen nagyon imádtam!♥♥ Már várom,hogy az angyalt a kezembe vegyem!♥♥

Bibi_️3 P
Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös

Nahát ez egy kis csoda! A kedvenceim egy történetben, miközben a kis lyukak kezdenek kitömődni :)
Tudjuk a múltat, tudjuk a jövő egy részét és még várnak ránk meglepetések :)
Imádom ♡

Fummie

– Hogy mi történt? – kérdezte elgondolkodva Magnus. – Nos lássuk csak. Ellopott egy biciklit, és áttekert vele a Trafalgar Square-en úgy, hogy egy darabig még a kormányt sem fogta. Megkísérelt felmászni Nelson oszlopára és megküzdeni az admirálissal. Aztán egy kis időre szem elől tévesztettem, és mire előkerült, már a Hyde Parkban járt, ahol belegázolt a tóba, és széttárt karral azt üvöltötte, hogy „Kacsák, fogadjatok el királyotoknak!”

Kapcsolódó szócikkek: Hyde Park · James Herondale · Magnus Bane
schesztiஐ P

– De hát, asszonyom, ön is árnyvadász.
Tatiana Blackthorn összefűzte az ujjait az ölében.
– Én ugyan nem vagyok az.
Magnus egy hosszú pillanatig értetlenül meredt a nőre.
– Á! – szólt végül. – Elnézését kérem. Hm, szörnyen udvariatlan lenne tőlem, ha megkérdezném, hogy ez esetben minek tartja magát? Elképzelhető, hogy esetleg állólámpabúrának?

Belle_Maundrell

– Bizalom. Mintha egy tőrt nyomnánk valakinek a kezébe, aztán a szívünkhöz illesztenénk a hegyét.

Kapcsolódó szócikkek: bizalom
catilde

Aisce

És Cecily húgod az öccséhez ment feleségül. Gilberthez. Gastonhoz. Döbbenet, mennyire nem tudom felidézni a Lightwood családot.

Virág_

A szerelem az szerelem; nincs varázslat, ami meggyógyíthatna egy összetört szívet anélkül, hogy örökre elvenné tőle a szeretet képességét.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Szelén P

(…) – Ezek után tisztességtelen ajánlatot tett egy riadt virágárus nagymamának, egy ír farkaskutyának, egy ártatlan kalaptartónak egy házban, ahová betört, végül pedig szerény személyemnek. Gyorsan hozzátenném, hogy bármilyen lenyűgöző személyiség is volnék, irántam érzett rajongása nem tűnt őszintének. Azt mondta, szépséges, elragadó hölgy vagyok. Ezután hirtelen összecsuklott, természetesen éppen egy Dover felől érkező vonat előtt, én pedig úgy döntöttem, itt az ideje, hogy hazavigyem szerető családja keblére. Amennyiben jobban örültetek volna, ha egyenesen egy árvaházba viszem, teljességgel meg tudlak érteni benneteket.

Belle_Maundrell

– Nem mutatkozik rá véletlenül némi esély – kérdezte Magnus, nem is remélve kedvező választ –, hogy maga valójában el van átkozva, csak szerethetetlennek akarja mutatni magát, hogy megkímélje a környezetét a rettenetes sorstól? Mert azt hallottam, megtörténik néha az ilyesmi.

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Magnus Bane
Adrirawia

– Látom, még mindig hajlamos vagy túldramatizálni a dolgokat, Will – állapította meg Magnus. – Arról nem is beszélve, hogy ugyanolyan jóképű vagy, mint régen.
(…)
– Ne flörtölj a férjemmel – szólt Tessa.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Tessa Gray · Will Herondale

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás