Sápadt ​királyok, hercegek (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 6.) (Árnyvadász univerzum) 385 csillagozás

Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Egykori vámpírként Simon mindig is megértette az alvilágiakat, miután azonban megtapasztalja, milyen mélységes előítélettel viseltetnek az árnyvadászok a tündérek iránt, végképp felháborodik. A történetben fény derül Helen és Mark Blackthorn, a The Dark Artifices két fontos szereplőjének származására is.

Eredeti megjelenés éve: 2015

72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633997055 · Fordította: Kamper Gergely

Isabelle Lightwood · Simon Lewis · George Lovelace · Helen Blackthorn

Amaryll87 P>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Huhh…hát a végére pont nem számítottam. A valódi igazságra. Ott össze szorult a szívem. Viszont repdesett is, hogy Simon és Izzy végre újra együtt vannak.

Szami81>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Csak a fordításról ejtenék pár szót, akit nem érdekel, görgessen :)

Rögtön az első oldalon:
Simon arra gondol, hogy mennyire hiányzott neki a szünetben az akadémia, még a „reggeli aerobic” is. Legalábbis a magyar fordítás szerint. Na itt fölszaladt a szemöldököm, elképzeltem, amint az árnyvadászok valami diszkószámra aerobicoznak cicanaciban az akadémia udvarán.
Megnéztem az eredetiben „morning calisthenics” azaz reggeli saját testsúlyos edzés szerepel. Egy kicsit másképp hangzik :)

Imádom Kamper Gergelyt, egyik kedvenc fordítóm, de ezen most vigyorogtam egy sort ;)

Szücsi>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Ha most bárki hozzam szolna nem hiszem hogy kitudnék bármi értelmeset is nyögni. Ez a kis novella egyszere volt vidám és nagyon szívszórító. Vidám mert végre valahára Simon és Izzy megtalálták a közös hangot es eggyütt vannak. Örülök nekik❤ Viszont szomorú is volt. Szegény Helen….tenyleg megszakad erte a szivem :(

Deziréé>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Volt benne sok vidám és sok szomorú jelenet. Ismét rövidnek éreztem a történetet, de tudom, hogy a folytatást is nagy lelkesedéssel fogom olvasni.
Néhány dolgot hiányoltam egy kicsit a történetből, de így összességében jó volt. Ennek a történetnek ilyennek kellett lennie.

Orsi999>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Nagyon megsajnáltam Helen-t, és teljesen egyetértek Simon véleményével, a tündérekkel kapcsolatban. A Klávétól ez nagyon nagy szemétség volt, hogy így elmeséltették Helenával ezt a történetet, ami mint a végén kiderült nem az igazság.

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Szeretlek, mondta a hölgy éjszakáról éjszakára hét hosszú éven át. A tündérek nem képesek hazugságra, és ezt a fiú is jól tudta.
Szeretlek, mondta a fiú éjszakáról éjszakára hét hosszú éven át. Az emberek képesek a hazugságra, a hölgy hagyta hát, hogy a fiú azt higgye, hazudott neki, hagyta, hogy az öccse és a gyerekei is úgy higgyék, és azt remélve halt meg, hogy meg is maradnak ebben a hitükben mindörökké. Így szeret egy tündér: önzetlenül.

Ferger_Jolcsi P>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Végre egy kicsit többet kaphattunk Izzyből. spoiler
Ebben a kötetben inkább a lelki gondokra és azok megoldására irányul a cselekmény, nem a harcra, de ettől függetlenül is tetszett. Ezáltal lehet jobban megismerni és megszeretni a karaktereket.

deen>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Újabb szösszenet az Árnyvadászok világából, ezúttal a tündérekkel a középpontban. Helen Blackthorn meséli el apja történetét, ahogy az Árnyvadászok ismerik, Simonban ezzel természetesen morális válságot indít el. Mert nem lehet mindenkit gonosznak nevezni, ha csak néhányuk az. Isabelle ismét színre lép és végre valamiféle dűlőre jutnak Simonnal, miután a nyári szünetben három katasztrofális randit éltek át. Hála Jace-nek a negyedik is majdnem kudarcba fulladt:).
A történetnek leginkább a vége tetszett, ahol kiderül, hogy mindennek két oldala van.

DarknessAngel >!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Sápadt királyok, hercegek

Ez a rész is jó volt, de nem olyan érdekes, mint az előzők. Tetszett, hogy Simon és Isabelle végre közelebb kerültek egymáshoz, de ez a folytonos „szenvedés” már kevésbé.

Beatrice8 P>!

Harmadszorra megint bedobtam egy zseniális ötletet: dupla randi Claryvel és Jace-szel. Ezzel talán nem is lett volna gond, kivéve, hogy Clary meg Jace szerelmesebbek egymásba, mint bármelyik másik pár a szerelem történetében, és elég biztos vagyok benne, hogy jól elvoltak az asztal alatt, mert Jace egyszer véletlenül az én vádlimat simította végig a lábával. (Vagy véletlen volt egyáltalán? Hát erősen remélem, hogy igen.)

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Jace Wayland · Simon Lewis
Annie_Cresta>!

– Legyen hát most – bólintott Simon. – Meghívjuk Helent is?
– A randinkra?
Barom! Simon képzeletben meglegyintette a saját tarkóját.
– Helen, szeretnél betolakodni a romantikus randinkra? – kiáltotta Isabelle.
Helen kilépett a hálószobából.
– Semmire sem vágyom jobban, mint hogy feszengő gyertyatartó legyek – szólt –, de a helyzet az, hogy nem mehetek el innen.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Blackthorn · Isabelle Lightwood · Simon Lewis
batbrat>!

Elképesztő, mennyi fényt lehet találni a sötétségben, ha valaki szereti az embert.

Weinhoffer_Petra>!

– Miből gondolod, hogy egyáltalán találkoztam Isabelle Lightwoddal?
– Ó, nem is tudom. Talán abból, hogy amikor utoljára találkoztunk másról sem bírtál beszélni rajta kívül? – George elég vérszegényen igyekezett utánozni az amerikai akcentust. – Hová vigyem randira Isabelle-t? Mit mondjak a randinkon Isabelle-nek? Mit vegyek fel a randira Isabelle-lel? Jaj, George, te szerelem bronzbőrű skót istene, mondd, mihez kezdjek Isabelle-lel?
– Nem emlékszem rá, hogy ilyesmi elhagyta volna a számat.
– Csak szavakba öntöm, amit a testbeszédedből kiolvastam – magyarázta George.

10. oldal (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: George Lovelace · Isabelle Lightwood · Simon Lewis
Annie_Cresta>!

Simon arra a következtetésre jutott, hogy a Klávéban mindenki idióta.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
Annie_Cresta>!

– (…) Azt akarod, hogy mondjam el, mi mindenben nem voltál csodálatos? Hogy messzebb ne menjek, horkoltál.
– Nem is.
– Mint egy Drevak démon.
– Ez rágalom! – jelentette ki felháborodottan Simon.

hraurie P>!

Simon korábban sosem vette észre, milyen szomorú hangja van a reménynek.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
Beatrice8 P>!

Elbaltáztam az esélyemet a világ legcsodálatosabb lányánál.
Nem egyszer, nem kétszer, hanem háromszor.

Annie_Cresta>!

Merthogy Isabelle egy harcos istennő, én meg egy kis pöcsinger vagyok.

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról sorozat · Összehasonlítás