Kétszer ​száll alá az angyal (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 10.) (Árnyvadász univerzum) 240 csillagozás

Simon kalandjai az Árnyvadász Akadémián

Hamarosan elérkezik a felemelkedés napja, és a megtett hosszú út végén Simon árnyvadász lesz. A szertartás azonban nem zajlik le gond nélkül…

Eredeti mű: Cassandra Clare – Robin Wasserman: Angels Twice Descending

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633998311 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633998304 · Fordította: Kamper Gergely

Clary Fray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Catarina Loss · George Lovelace · Jia Penhallow · Delaney Scarsbury

Szücsi
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Értékelés később…most meg kene probalnom nem elsirni magam…

– Folytatás –

Cassandra Clare te komolyan a sírba viszel..spoiler
Simon Lovelance…változtasd meg az árnyvadászok világát. <3

Orsi999
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Már a fülszöveg elolvasása után volt egy olyan érzésem, hogy nem fogom megúszni ezt a részt sírás nélkül. Sajnos beigazolódott a sejtésem, még jó hogy itthon olvastam és nem társaságba. spoiler

kellyolvas P
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Tökéletes befejezés. Sajnáltam a döbbenetes halált, amit Cassie kiosztott, de igazából nem lepett meg. Sosem mentek simán a dolgok árnyvadászéknál. Simon, remélem még találkozunk :)

DarknessAngel
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Nagyon jó volt, kivéve a végét, mert az szörnyen kegyetlen volt Clare-től. :( A Simon+Izzy részek romantikusak voltak, a felemelkedés is végre elérkezett, de hát… spoiler

Ferger_Jolcsi P
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Hát ez brutális volt, nem értem, mért kellett ilyen szörnyű vége legyen, spoiler Lesokkolt ez a végkifejlet, de attól még, hogy nem happy end-del végződött, még megérdemli azt az 5 csillagot.

Bibi_3 P
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Kár, hogy vége van, de mindenképpen olyan vége lett, hogy nincs hiányérzetem :) Még ha kicsit szívszaggató is volt, ami történt, azt hiszem ez kellett ahhoz, hogy Simon megtalálja a megfelelő árnyvadász nevet magának, még ha ez gonoszul is hangzik.
Olyan jó volt ez a sorozat is *-*, kövezzetek meg, de én imádom MINDET :D

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Ekkora pofont a végére! Muszáj volt kinyírni valakit? Váratlanul ért és szíven ütött! spoiler
Ettől eltekintve tökéletes lezárást kapott a sorozat. Simon kedvenc szereplő volt az Ereklyékben, most is nagyon szerettem, és ha a jövőben összefutnánk az írónő valamelyik könyvében, nem bánkódnék! :D

deen
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Elértünk ennek a sorozatnak is a végére, és mint ilyen vártam is, hogy komolyabb lesz a hangvétele, és valóban az is volt. Simonnak meg kell hoznia élete eddigi legnehezebb döntését, hogy bevállalja-e a felemelkedést vagy sem. Sok mindent végig kell gondolnia, sokat veszít az árnyvadászsággal, hiszen le kell mondani eddigi mondén életéről, a családjáról, a barátairól. Mások oldalon pedig ott vannak az árnyvadász barátai, a leendő parabataia, Clary, Isabelle, és a vágy, hogy megváltoztassa az árnyvadászok világát. Ráadásul talált magának egy új családot George személyében, akit testvéreként szeret. Nagyon utálom az írópárost, hogy képes volt ezt megtenni a szereplőkkel, sajnáltam, hogy így lett vége. spoiler

Szami81
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

A sorozat első pár részét olvasva, amikre 3-3,5 csillagokat adtam, nem gondoltam, hogy a végére ilyen jó lesz.
Ebben a részben végre kiderül, hogy Simon árnyvadász lesz-e. Azt hiszem kisebbségben vagyok azzal, hogy szeretem, ha spoiler

kitti0824
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Kétszer száll alá az angyal

Cassandra Clare szórakozik velünk? :/ Olvasom a könyvet egy csipetnyi szomorúsággal, hogy ez az utolsó rész, de mégis boldogan, hogy Simon végre árnyvadász lesz..tökre örülök, meg minden, erre a képembe tolja, egyik jelenetről a másikra, hogy spoiler
Annyira hirtelen ért, hogy megmukkani se tudtam :( Kicsit meg is könnyeztem..
Amúgy a vége nagyon szép volt. És maga a rész is tetszett, de egy kicsit arcon csapott ez a fordulat…

Jean P

Nem az a lényeg, hogy az ember örökké próbáljon élni, hanem az, hogy éljen, és tegyen meg mindent, hogy jól töltse a napjait. Az élet értelmét az ember döntései adják, és az emberek, akiket szeret.

eSsZ P

– Beszélgethetünk Az utolsó légfrissítőről is, ha szeretnéd.
– Az utolsó léghajlítóra gondolsz.

Kapcsolódó szócikkek: Isabelle Lightwood · Simon Lewis
Beatrice8

Sed lex, dura lex.
A törvény szigorú, de a törvény az törvény.
A lex gáz. gondolta Simon.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
Alessana

– De ő lehet az utolsó döglött patkány, akit találtunk! – szipogta George. – Gondolj bele, Simon! Lehet, hogy egész életünkben nem lesz több közös döglött patkányunk.

Szücsi

– Bizonyos dolgoknak nincs értelmük – felelte halkan a nő. – Az van ami van.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss
HZsina

– Szerintem temetést kéne rendeznünk neki – szólt remegő hangon George Lovelace. – Rendeset.
Simon Lewis egy pillanatra mozdulatlanná dermedt, aztán a szobatársára pillantott. (…) –Te most… sírsz? – kérdezte hitetlenkedve Simon.
– Természetesen nem. – George egy feszült mozdulattal ismét megtörölte a szemét. – Persze annyit azért felhoznék a védelmemben – tette hozzá kissé zavartan –, hogy a halál szörnyűséges valami.
– Egy döglött patkányról beszélünk – mutatott rá Simon. – Hozzáfűzném, hogy döglött patkányról, ami a cipődben van. (…)
Simon felsóhajtott. Ahogy közeledett a felemelkedés napja, amikortól nem lesznek diákok többé, hanem beállnak az árnyvadászok közé, George minden egyes alkalommal gyászos bejelenést tett, amikor úgy érezte, hogy utoljára csinálnak valamit. Most pedig, amikor a hold az utolsó estéjükön is az Akadémia fölé emelkedett, szobatársának a jelek szerint végleg elment az esze. Egy kis nosztalgia még Simonnak is jólesett. (…)
De egy hullamerevség felé közelítő, gombás lábú patkány miatt pityeregni? Ez azért már túlzásnak tűnt.

reta09

– Szokás zoknit húzni egyáltalán, ha az ember arra készül, hogy félig angyal természetfeletti harcológéppé változtassák?
– Szandálhoz nem – vágta rá Simon. Hónapok óta járt Isabelle-lel, úgyhogy ennyi idő alatt sikerült megtanulnia ezt-azt a lábbelikről. – Szandálhoz sosem.

Alessana

– Ez esetben én azt remélem, hogy kávé – (…) – Sokkal jobb árnyvadász lennék, ha egy jó kávé után emelkedhetnék fel.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Lewis
Milli88 P

_Sophie_

– Még egyszer meg akartál nézni magadnak, mielőtt kigyúrt démonpusztítóvá változom? – ugratta Simon.
– Simon, ugye tudod, hogy a felemelkedés nem olyan lesz, mintha megharapna egy radioaktív pók, vagy valami hasonló?
– Szóval azt akarod mondani, hogy nem tudok majd egyik felhőkarcolóról a másikra ugrani egyetlen szökelléssel? És saját Batmobilt sem kapok? Kérem vissza a pénzemet!
– De tényleg, Simon…
– Komolyan, Clary. Tudom, mi az a felemelkedés.

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Simon Lewis