Az ​elveszett Herondale (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 2.) (Árnyvadász univerzum) 576 csillagozás

Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

A legszörnyűbb bűn, amit egy árnyvadász elkövethet az, ha cserben hagyja a társait. A XIX. század elején Tobias Herondale megszökött egy csatából, és hagyta meghalni a többi árnyvadászt. Bűnéért halálra ítélték, azonban soha többé nem tért haza, így a Klávé a felesége életét vette el az övé helyett. Simon és a többi diák elborzad a barbár tettről szóló történet hallatán, főleg, miután kiderül, hogy gyermeket várt volt. De lehetséges-e, hogy a gyermek életben maradt? Talán ma is él egy elveszett Herondale valahol a világban?

„Újabb csodálatos könyv, újabb izgalmas befejezés! Alig várom a következőt!” – JayneLeslie, goodreads.com

„Clare és Robin fergeteges humora és csodálatos stílusa szövi át ezt a történetet is.” – Myst, goodreads.com

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
80 oldal · ISBN: 9789635616633 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994269 · Fordította: Kamper Gergely

Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Julian Blackthorn · Emma Carstairs · Valentine Morgenstern · Cthulhu · Catarina Loss · George Lovelace · Jonathan Cartwright · Balogh László · Delaney Scarsbury · Marisol Garza

Orsi999>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Tetszik, hogy ebben a részben Simone próbál rájönni, hogy ki is ő valójában, és próbál visszaemlékezni, hogy mi is történt vele eddig. Még nem jött rá, hogy a barátait nem érdekli, hogy megváltozott, mert ők még mindig szeretik. Azt sajnáltam, hogy összeveszett Isabelle-el, de részben igaza van. Tobias Herondale története pedig érdekes volt, csak nagyon keveset tudtunk meg róla és a leszármazottjáról.

Amaryll87>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Tetszik. Beszippantott. Olvasom is tovább. Végre kezdenek beindulni az események. Simon végre kezd kikelni a gubójából, amibe bele rakta magát az amnézia miatt. De azt tudom, hogy el kell megint olvasni az összes könyvet, mert már hiányosak az emlékeim.

csillagka>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Nem értem miért kínzom magam, miért várok olyat ami már régen nincs.
Sok egyéb oka van, de lehet egyszerűen mazochista vagyok és kész.
Vagy menthetetlen plecsni vadász és azokat a pontokat most itt a legkönnyebb bezsebelni.
Untam, nem véletlenül tartott több napot hetvenvalahány oldal elolvasása.

Milli88 P>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

„A döntéseid határoznak meg téged. Soha ne engedd, hogy mások határozzák meg, ki lesz belőled.”

Catarina Loss-t mindig is szimpatikusnak tartottam. Jó, hogy próbálja segíteni, terelgetni Simont, hogy ne bújjon az „én semmire nem emlékszem” fal mögé.
Tobias Herondale története borzasztó, de minden jó, ha a vége jó.

Szilvi00 P>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Megvolt az „alapozás”, lassan végre beindulnak az események is Simon körül az Akadémián, már egy küldetést is spoiler letudhat a kiválasztott csapattal illetve Izzyvel karöltve.
Ez a rész mégis Tobias Herondale és az ő története(i) miatt marad emlékezetes, remélem később többet is megtudhatunk az elveszett leszármazottról!
„Bolond az, aki az árnyvadászok meg az ő törvényeik közé akar állni."
Én remélem Catarina-hoz hasonlóan Simon is lesz olyan bolond és bátor, mert ráférne egy jó gatyába rázás erre a Klávé maradi és elvakult tagjaira!

kellyolvas P>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Az elsőnél is rövidebbnek éreztem, de nagyon tetszett! Simon egyrészt egy humorbomba, másrészt továbbra is keresi önmagát, határozottan tiltakozik az ellen, hogy mások mondják meg, ki ő valójában. Hosszú és keserves lesz ez az út.
A Harondale sztori pedig remek lehetőségeket vetít elő, innentől akármikor előugorhat egy újabb Harondale bármelyik bokorból.
A részlet a végén az új könyvből megríkatott. Annyira várom….

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Szuper kis történet, bár remélem, hogy a kis Simon észhez tér és nem menekül sokáig a „de én nem emlékszem” köntös mögé. Persze el lehet futni a problémák elől csak éppen nem érdemes, egyszer úgyis megtalál :)
A történet pedig elég kemény volt a Herondale fiúról. :( Nagyon szomorú, hogy vannak olyanok, akik a megtévesztés nagy mesterei és így életeket tehtnek tönkre.
Néha amúgy (illetve vannak korszakok), amikor az árnyvadászok nemhogy nem szimpatikusak, de egyszerűen utáltam őket.

MHenimoly>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Nem tudok túl sokat mondani a könyvről. Ugyan az a véleményem mint az előző résznél. Kissé unalmas, amit izgalmasabbá tesz egy-egy jelenet. Itt például ilyen volt Tobias Herondale története, vagy amikor vadásztak. Jó volt újra „érezni” Clary-Simon közti szoros barátságot. Kezd már zavarni ez a nem emlékszem semmire, és nem vagyok már ugyan az az ember story.

avidreader>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Erdekes resz volt, Simon probal magara talalni es igyekszik jo arnyvadassza valni, ezzel pedig az enje egy sokkal jobb Simonna formalodik, ha A Vegzet Ereklyei sorozatban levo fiut hasonlitom a mostanihoz.
Amikor feltunt a Herondale nev a novellaban, a szemem felcsillant, es erdeklodve olvastam ket szemszogbol is Tobias tortenetet. Elgondolkodtato volt latni a Herondale-tortenetek eseteben, hogy az igazsag mennyire elferditheto, az akademian tortenteknel pedig az, hogy milyen elitelo nezetuk van az arnyvadaszoknak az alvilagiakkal es a mondenokkal szemben.

Pnikolett>!
Cassandra Clare – Robin Wasserman: Az elveszett Herondale

Simon továbbra is keresi önmagát. Elég önérzetes, ami néha kiütközik,de ez illik hozzá. Isabelle próbálkozik,de valahogy egyre rosszabb a dolog. Én nagyon várom, hogy Simonnak valahogy visszatérjenek az emlékei..

shadowhunter1975 P>!

– Azt akarjuk, hogy mesélj nekünk a vámpírokról.
    Simon elvigyorodott.
    – Mire vagytok kíváncsiak? A legfélelmetesebb Eli, az Engedj be nagyon jó. A legbénább a késői Lestat, a legalulértékeltebb David Bowie Az éhségben. A legszexibb tutira Drusilla, bár ha egy lányt kérdeztek, ő nyilván Damon Salvatorét vagy Edward Cullent fogja mondani.

18. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

efenera>!

60. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Simon Lewis
efenera>!

– Mind azok vagyunk, amivé a múltunk tett bennünket – felelte Catarina. – Sok ezer mindennapi döntés összessége. Megváltozhatunk, de soha nem szabadulhatunk meg attól, akik voltunk.

53. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss
efenera>!

– Bizonyos dolgokat csak az érthet meg, aki átélte őket.

26. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Balu_>!

Nem is olyan régen Simon Lewisnak még meggyőződése volt, hogy a testnevelő tanárok egytől egyig démonok, akik valamelyik pokoli dimenzióból szöktek meg, és a koordinálatlan mozgású diákok gyötrelmeiből táplálkoznak.

RVivi P>!

– Ne feledjétek, gyerekek, minden történet igaz.
    Miközben Simon igyekezett megbarátkozni a gondolattal, hogy valahol Németországban létezik egy égig érő paszuly egy dühös óriással a tetején, Balogh folytatta a történetét.

33. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Balogh László · Simon Lewis
NóriiBella>!

Talán, gondolta, az ember nem is tudhatja, mennyire változtatta meg a távollét, amíg haza nem ér.

38. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Annie_Cresta>!

– Ne aggódj, hős! ha megjelenik a vámpír, itt leszek, és megvédelek.
– Nagyszerű! Elbújhatok majd az irdatlan egód mögé.

Fummie>!

Amikor otthon bejelentette, hogy katonai akadémiára készül, mert keményebb akar lenni, az anyja furcsán nézett rá. (Annyira azért nem furcsán, mintha Simon azt jelentette volna be, hogy egy démonvadász-iskolába jelentkezik, ahol végül inni fog a Végzet Kelyhéből, felemelkedik az árnyvadászok közé, és talán még a Pokol egy környékbeli dimenziójában elvesztett emlékeit is visszakaphatja. De majdnem.) A pillantás azt sugallta: Az én fiam, Simon Lewis egy olyan helyre készül, ahol száz fekvőtámaszt kell lenyomni reggeli előtt?
    A fiú ezt részben onnan tudta, hogy jól tudott olvasni az anyja arcából, de onnan is, hogy amikor a nő végül megint szóhoz jutott, azt mondta:
    – Az én fiam, Simon Lewis egy olyan helyre készül, ahol száz fekvőtámaszt kell lenyomni reggeli előtt?

7-8. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

shadowhunter1975 P>!

Ha a törvény rossz, miért nem lehet változtatni rajta? El tudjátok képzelni, milyen lenne a világ, ha még most is mindenki a sötét középkorban hozott törvényeket követné?
– Tudod, ki beszélt még így? – kérdezte baljóslatúan Jon.
– Hadd találgassak: Valentine? – Simon elhúzta a száját. – Mert a jelek szerint az árnyvadászok hosszú története során egyetlen embernek jutott eszébe kérdéseket feltenni. Igen, pont olyan vagyok én is, egy karizmatikus gonosztevő, aki forradalmat fog kirobbantani.

51. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Árnyvadász · Simon Lewis · törvény · Valentine Morgenstern

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról sorozat · Összehasonlítás