Megjelenésének várható időpontja: 2017. szeptember 4.

Mennyei ​tűz városa (A Végzet Ereklyéi 6.) 853 csillagozás

Cassandra Clare: Mennyei tűz városa Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

A Végzet Ereklyéi zárókötete

„Erchomai – mondta Sebastian. – Jövök.”

A sötétség visszatér az árnyvadászok világába.
Miközben minden széthullik körülöttük, Clary, Jace, Simon és a barátaik összefognak, hogy megküzdjenek a nephilimek valaha volt legnagyobb ellenségével: Clary saját bátyjával.

Sebastiant a világon semmi sem győzheti le – egy másik világba kell talán utazniuk, hogy esélyük legyen? Életek vesznek oda, szerelmeket áldoznak fel, és minden megváltozik ebben a pazar befejező kötetben.

„Ó, Mennyei tűz városa! Mit is mondhatnék erről a könyvről? Tökéletes! Az akció, a feszültség, a szereplők, egyszerűen minden zseniális benne. Egyetlen pillanatra sem szabadultam a világtól, amíg a könyv végére nem értem.”
– booklistofbooks.blogspot.com –

„Egy csodálatos sorozat lenyűgöző befejezése! Cassandra imádni valóan szőtte tovább és zárta le a kalandot. Minden rajongónak késlekedés nélkül el kell olvasnia ezt a könyvet!”
– writeawaybliss.com –

Eredeti mű: Cassandra Clare: City of Heavenly Fire

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
664 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571322 · Fordította: Kamper Gergely · Megjelenés időpontja: 2017. szeptember 4.
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
650 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737989 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
652 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633737996 · Fordította: Kamper Gergely

Kapcsolódó zóna

!

A Végzet Ereklyéi

1051 tag · 1092 karc · Utolsó karc: 2017. augusztus 20., 22:52 · Bővebben

Magnus Bane · Jace Wayland · Will Herondale · Jem Carstairs · Alec Lightwood · Clary Fray · Tessa Gray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Sebastian · Lucian Graymark · Julian Blackthorn · Emma Carstairs · Valentine Morgenstern · Raphael Santiago · Zakariás testvér · Jordan Kyle · Maia Roberts · Catarina Loss · Jocelyn Fray · Tiberius Blackthorn · Malcolm Fade · Helen Blackthorn · Tündérek Udvarának Királynője · Robert Lightwood · John Carstairs · Énókh testvér · Bat Velasquez

kellyolvas P
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Miért kéne elengednem őket, csak azért mert vége a sorozatnak? Bennem tovább élnek, a részeim lettek már 5 éve. Egyáltalán nem bánom, hogy a fanatikusok közé tartozom. Sokat köszönhetek ennek a sorozatnak, barátokat, lelki társakat. A tetkómat. A leendő tetkóimat. Sosem engedlek el TMI… és örök hálám Cassie, bárhogy is volt, van, lesz.

Szücsi
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Mit is mondhatnék erről a könyvről? Ujabb nagy kedvenc könyvemnek van vége. olyn nehéz ilyenkor bármit is írni nem? amikor véget ér egy sorozat amivel sokszor álmodtál, és a gondoltaidban volt napokon át..de azért megprobálom.
Vegyes érzéseim vannak a könyvel kapcsolatban.

„Fogalmam sem volt róla, mi a valóság. Soha nem éreztem még magamat ilyen…könnyűnek.” spoiler

Nah igen. Az én gondolataim viszont nehezek mert elképzelni se tudom mihez kezdjek most.Teljesen megfogott az árnyvadászok világa,és őszintén nem is nagyon akarok szabadulni :)
Mi mást is mondhatnék mindhogy imádtam. Tetszettek az új szereplők főleg Emma,Jules és a Blackthorn család valamint az a dilis boszorkány mester Malcolm.Kár hogy róluk nem sokat olvashattam…spoiler
Örültem hogy Tessa is ( Jemnek mar kevésbé :/) benne volt a könyvben.És persze ami az én kicsi kis szívemnek nagyon nagy boldogság volt az Will Herondale folyamatos emlitése.Szinte éreztem hogy a szereplők szívével akik visszaemlékeztek rá az én szivem is újra, meg újra összetört.Csak Clare képes így irni hogy az embernek belesajdul a szíve is annyira átéli a szereplők érzéseit. HIÁNYZIK WIIIIIIILL :'(
Főszereplőinknek nagyon sok bonyodalma volt ebben a könyvben,de sikeresen vették az akadályokat is a végén minden happy end lett. Viszont néhány fontos szereplőt el is vesztetünk…spoiler dehát ezzel jár a háború.
És hamár egy negatívum…véleményem szerint a démondimenziós részt clare egy kicsit túlnyujtotta. persze most sokan azt mondhatják hogy jó volt ez igy az izgalom meg a kerek történet miatt..de mégis szerintem vagy -70 oldal nyugodtan lefaraghatott volna Clare :D Mikor már simán jövehetet volna a vége és láttam hogy még mennyi oldal van még hátra..elgondolkodtam hogy mégis hova a francba lehet ezt még húzni oldalakon át :D
Ennek ellenére alig birtam letteni a könyvet…és most hogy vége van nehezemre esik elhinni hogy kész vége nincs tovább, lekell tenni a könyvet és visszatérni az én unalmas,hétköznapi életembe.Még szerencse, hogy vannak ilyen fantasztikus írók mint Clare akik kiszínesitik a mi mondén életünket az írásaikkal.
Mondhatni…ők a mi fénythozó hajnalcsillagjaink :)

Kamilla17
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Valami eszméletlen volt. Mikor végeztem vele először nem is jutottam szóhoz. Kb. 5 percig csak bámultam a becsukott könyvet és próbáltam felfogni a dolgokat.
Eddig valahogy mindig vontatottan, és lassan haladtam a Végzet Ereklyéi könyvekkel, de ez most teljesen megváltozott. Ahhoz képest, hogy 650 oldalas volt a könyv egész gyorsan végeztem vele.

Nagyon lebilincselő volt a történet, és azt hiszem még sosem voltam ekkora kétségek között, amióta rendszeresebben olvasok. Nem tudom. Egyik pillanatban folytak a könnyeim, másikban meg halálra röhögtem magam. Sajnos az előbbi többször előfordult.
Nem értem, miért kell ennyi embernek meghalnia. spoiler
Túl sokszor átéreztem a szereplők gondjait. :)

Nagyon jó volt látni (olvasni) Jem és Tessa újjáéledt karaktereiről is. Annak ellenére, hogy ez más sorozat nekem akkor is ők maradnak a bestek. Még mindig nagyon kedvesek a karaktereik, és tök jó volt látni, hogy haladtak a korral. :)
A többi karakter még mindig semleges.
Jace egyre inkább antipatikus lett a sorozatban. Viszont vele ellentéten ebben a részben sikerült megkedvelnem, Alecet, Jocelynt, Magnust, Isabelle, Simont, még jobban.
Bár Simont kicsit sajnáltam, hogy spoiler

Mondhatni eddig minden Cassandra Clare kötete olvastam, ami az Árnyvadászokról szól, kivéve az Árnyvadász akadémiát nem, mert az első mondta úgy kezdődik benne, hogy: spoiler Vagy valami ilyesmi, és tudni illik és ezt a 2. kötet után olvastam el, amikor Simonnal még nem lett semmi. :D
Mind1 ezeket kizárva nekem a Pokoli szerkezetek trilógia tetszett a legjobban.

Azt hiszem mostantól kicsit hiányozni fog az Árnyvilág, de még sokszor újraolvasom az biztos. És persze izgatottan várom a Lady midnight-ot. :)

Fancsee
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Számomra mindig nehéz egy befejező kötetet elkezdeni és végigolvasni. Pláne akkor, ha az már évek óta az életem részét képezi és a karakterei teljes mértékben hozzám nőttek. De legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy ez ennyire megrázó lesz.
Már van egy befejezett sorozatom az írónőtől, a Pokoli szerkezetek, aminek az utolsó oldalait szabályosan végigbőgtem, így azért volt elképzelésem erről is, de még csak meg sem közelítette a valóságot.
Be kell vallanom, nagyon féltem ettől a résztől, hiszen az utolsó élmények a legmeghatározóbbak. Teljesen felesleges volt az aggodalmam. Minden eddigi lécet túlszárnyalt mind a cselekmény, mint a történetszövés, mind pedig a karakterek. Igazi öröm volt végigélni, ahogyan ezek a csodás szereplők a hat kötet során honnan hova jutottak, miként változtak meg a történtek során.
Mindent megszerettem ebben a sorozatban, amit csak lehetett – annak ellenére, hogy az utolsó oldalak darabjaimra szedtek, szétcincáltak, megtapostak, majd szépen szóról szóra ismét összeraktak.

Ez egy olyan sorozat, amin nem könnyű túllépni, de szerintem nem is lehet. És az igazság az, hogy nem is akarok. Aki egyszer árnyvadász volt, az árnyvadász is marad örökre.:)

eszti123
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

És az abszolúúte kedvenc! És nem csak azért mert hosszú. :DD Cassie jól zárt le mindent, nem lett teljes a happy end (én legalábbis nem pontosan így képzeltem el, de természetesen mindennek örülök úgy, ahogy van) :D Nagy kedvencem! :)

Lanore P
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Ha valaki nekem egy hónappal ezelőtt azt mondja, hogy végig fogom olvasni a Végzet ereklyéi sorozatot, tuti, hogy körberöhögöm. Ha azt mondja, hogy kedvenccé fog válni, egyenesen őrültnek nézem. Hogy miért? Mert a Bukott angyalok városa számomra nagy csalódás volt, és nem voltam biztos abban, hogy egyáltalán szeretném-e folytatni, érdekel-e a befejezés. Aztán mégis belecsöppentem, és egyáltalán nem bántam meg! Visszatért az az érzés, az a hangulat, az a misztikus világ, ami magával ragadott az alaptrilógiában, és hirtelen nem is értettem, hogy miért nem olvastam hamarabb az utolsó két kötetet. Imádtam. Akartam. A karakterek hihetetlen fejlődésen mentek át a 6 könyv alatt, a végére már nem volt olyan szereplő, akit ne értettem volna, ne kedveltem volna meg valamilyen szinten. Persze sejtettem, hogy a végső megoldás biztosan áldozatokat követel majd, és próbáltam magam felkészíteni rá, több-kevesebb sikerrel. Nagyon tetszett a stílus, a finom humor, az izgalmak, a csaták, a megmérettetések, csavarok, meglepetések, a Pokoli szerkezet utalásai, minden… alig bírtam letenni, most pedig nehezemre esik elhinni, hogy vége, és hogy nem találkozom velük többet. Tényleg úgy érzem, hogy hiányozni fognak. Clary, Jace, Izzy, Simon, Alec és Magnus története immár kedvenccé vált. És természetesen Zakariás testvér forever! Amikor kezdtem rájönni, hogy kit is takar ez a név, egyszerre könnyeztem és mosolyogtam…
Minden egyes alkalmommal, amikor hiányzik belőlem egy darabka, megkapom Tőled – egyszer ezt mondta Jace Clary-nek, és most én is így érzek, a helyére került minden részlet. Köszönöm Cassandra Clare-nek ezt az élményt!

Sheila_7
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

„Az emlékeink szilánkjai tesznek ki bennünket. Ott vagyunk azoknak a reményeiben és félelmeiben, akik szeretnek bennünket. Amíg él a szeretet és az emlékezet, nincsen valódi veszteség.”

Örökre. Ígérem.

csillagka P
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Előre is elnézést kérek mindenkitől aki nagyon szereti ezt a könyvet, de az igazság néha fáj.
Nem olyan régen egy Mikszáth regénynél éppen a felhőtlen szabadságot sokalltam, hogy jobbra-balra csapong, nincs se időrendi, se tartalmi egysége, nagyon nehéz rá koncentrálni. Na megkaptam, itt az autópálya, annak is a legzártabb fajtája, durrdefekt után se lehet leállni, menni kell erőre és amíg tart az út addig vagy haladsz vagy kiszállsz. Nincs esély valami mást felfedezni, reménykedni, mivel a kötelező haladási irány tábla meghatározza még a fantázia mértékét is (annyira túlirt, hogy nincs szükség ilyen felesleges tulajdonságokra) Imádott Magnusom is elveszti a báját, ennyi felesleges kimódolt mondat között. A végére sikerült a maradék oldalak számolgatásával több időt töltenem, mint magával az olvasással (azt hittem sose lesz vége)
Egyszerűen kérek annyi szabadságot, hogy eldöntsem ki hogyan éli a további életét, Itt még a macska is megtalálja az új családját. Csöpp, csöpp…. folyik a romantikus nyál, kell alá a tálca. Túl jutottam azon a ponton ameddig ezt a sorozatot olvasni szabadott volna. Elismerem aki idáig eljut, átrágta magát a negyedik köteten az tényleg hatalmas rajongó, vagy mazochista (ez lennék én)
Sajnálom, hogy az egészen élvezhető írónő, pénz iránti rajongásában ennyire lement kutyába.
Sajnálom, hogy nekem ezt észre kellett vennem.
Legjobban azonban az sajnálom, hogy nem tudtam időben, emelt fejjel távozni, pedig volt leálló, volt kijárat, csak a térkép valami nagyon szép tájat mutatott, a pinkben játszó vérvörös sivatag helyett.

Bitten
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Cassandra Clare maga a csoda! Ahogy ír és ahogy minden kötődik mindenhez, és nem unsz rá! Gazdagabb lettem egy újabb adag kérdéssel :D
Magával ragadó egyedi világ! Jóóóó a szereplők kicsit lehetnének idősebbek is , na de ezt elnézzük …..
Nekem mindig Jamie Campbell Bower lesz Jace és Lilly Collins Clary – tetszik a sorozat de a szereplőkkel nagyon mellé fogtak……

schesztiஐ P
Cassandra Clare: Mennyei tűz városa

Döbbenetes, hogy 2 évvel ezelőtt olvastam angolul! Azt hiszem, a filmmel-sorozattal járó hajcihő kicsit elvette a kedvem a történettől, és tulajdonképpen örülök, hogy csak most kerítettem sort erre az olvasásra. Nagy meglepetéseket nem tartogatott, hiszen már tudtam kivel mi fog történni, viszont a Lady Midnight után egész más érzés volt "újra"olvasni. :)

Amikor először olvastam, azt hittem, el kell búcsúznom. Hogy ez a kötet egy lezárás, egy visszavonhatatlan és végleges búcsú lesz, és amikor pityeregtem rajta, akkor jórészt ezért tettem. Persze Cassandra Clare ezerféleképpen tud megríkatni, és most meg is tette velem rendesen.
Már nem a búcsú miatt sírtam, hanem minden más miatt – a meghatottságtól, egy vicces pillanatban, a szomorúságtól, az örömtől, amikor eszembe jutott, hogy vettem meg sok évvel ezelőtt az első három részt egy félmondat miatt, amikor arra gondoltam, milyen jó lesz majd tovább olvasni Emma és Julian történetét, vagy beugrott egy-egy rész Simon jövőjéről… szóval jól végigbőgtem a könyvet. :D

Ha van világ, amiből alig akaródzott visszajönnöm, akkor az az Árnyvadászok világa.
Minden sötétségével, minden fájdalmával és szépségével. Még a negatív karaktereivel együtt is. Imádom.
És most nagyon jólesett újraélni a „nagy” pillanatokat spoiler és persze a szomorú, „epic” fordulatokat spoiler

A hatodik rész olyanra sikerült, amilyen nekem az egész sorozat volt: egy sokszor félelmetes, de gyönyörű mese. És egyetértek Stephenie Meyer-rel, én is imádnék/-ok benne élni!

KiMO

– A pasid nem normális – mondta Clarynek.
– Tudom, de legalább jóképű – felelte a lány. – Ez van.

32. oldal, 1. Az ő kelyhük, Első rész

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Jace Wayland · Jordan Kyle
KiMO

– Ez itt Zakariás testvér? – kérdezte halk, döbbent hangon Isabelle. – Mikor lett ilyen dögös?

Kapcsolódó szócikkek: Jem Carstairs
Chrissie

– Isabelle! – ordította megint. – Engedd ki ében hajadat!
– Atyamagasság. – mormogta Clary. – Volt valami a vérben, amit Raphaeltől kaptál, mi? Meg fogom ölni.
– Már halott – jegyezte meg Simon.
– Élőhalott. Nyilvánvalóan így is meghalhat. Tudod, megint. Újra megölöm. Gyere, Simon, menjünk vissza, lefekszel, és jeges borogatást rakok a homlokodra…
– Isabelle! – kiáltotta a fiú.
Kivágódott a ház egyik emeleti ablaka, és Isabelle hajolt ki rajta. Ében haja kibontva hullott vállára. Viszont láthatólag dühös volt.
– Kuss legyen, Simon! – sziszegte.
– Nem! – jelentette ki dacosan a fiú. – Mert te vagy az én szívem hölgye, és elnyerem a szerelmedet!
Isabelle a tenyerébe temette az arcát.
– Részeg? – kérdezte Clarytől.
– Nem tudom. – A lányban a Simon iránti lojalitás viaskodott a késztetéssel, hogy minél előbb lerángassa onnan a fiút. – Azt hiszem, romlott vért kaphatott, vagy ilyesmi.
– Szeretlek, Isabelle Lightwood! – bődült el Simon, mindenkit megrémítve. Az egész házban, és a környék többi épületében is felgyulladtak a fények. Zaj hallatszott, és egy pillanattal később Aline meg Helen jelent meg az utcán. Mindketten kimerültnek tűntek, Helen éppen göndör, szőke haját rendezte copfba. – Szeretlek, és nem megyek el innen, amíg nem mondod, hogy te is szeretsz!
– Mondd neki, hogy szereted – tanácsolta emelt hangon Helen. – Az egész utcát felveri. – Intett Clarynek. – Örülök, hogy látlak.
– Én is – mondta Clary. – Sajnálom, ami Los Angelesben történt, és ha bármiben tudok segíteni…
Két tárgy hullott alá lebegve az égből: egy bőrnadrág és egy költőhöz illő fodros ing. Simon lába előtt értek földet.
– Fogd a ruháidat, és menj! – kiáltotta Isabelle.
Újabb ablak nyílt felette, és Alec hajolt ki rajta.
– Mi folyik itt? – Tekintete megállapodott Claryn és a többieken; zavartam húzta össze szemöldökét. – Mi ez? Korai betlehemezés?

Belle_Maundrell

– Minden egyes alkalommal, amikor hiányzik belőlem egy darabka, megkapom tőled.

650. oldal, Epilógus - Ezer csillag szépsége

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland
Csoszi P

– Zakariás testvér – mondta Isabelle. – A Dögös Néma Testvérek Naptárának poszterfiúja januártól decemberig.
– Létezik olyan, hogy Dögös Néma Testvérek Naptára? – kérdezte Alec. – Meg lehet venni?

Csoszi P

– Szívfájdalom szagát érzem – jegyezte meg Jace.
– Az csak a kínai kaja. (…)

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland · Magnus Bane
Chrissie

– Nem is vágok önelégült képet. Vagyis – helyesbített – nem jobban, mint máskor.
– Ugyan már! – Alec elővette az irónját. – Úgy olvasok az arcodból, mint egy nagyon nyitott és nagyon pornográf könyvből. Bár ne így lenne!

485. oldal, 21. fejezet - A pokolnak és a halálnak kulcsai

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Jace Wayland

– Néha csak a remény tartja bennünk a lelket, napsugaram – mondta Magnus

Jace felsóhajtott.
– Csatlakozunk idegesítő kukkolós barátainkhoz?
– Sajnos csak ilyen barátaink vannak.

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Jace Wayland
Chrissie

– Látom, mindegy, hogy a világ éppen megmártózik a sötétségben, és végveszélybe sodródik, ti akkor is a szerelmi életetekről beszélgettek. Kamaszok!

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Isabelle Lightwood · Magnus Bane · Simon Lewis