A ​Whitechapel réme (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 3.) (Árnyvadász univerzum) 314 csillagozás

Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Hasfelmetsző Jack London utcáin garázdálkodik, és csak az árnyvadászok tudják megállítani. Az Árnyvadász Akadémián játszódó harmadik történetben Simon megtudja, mi az igazság a XIX. századi Londont rettegésben tartó sorozatgyilkossal kapcsolatban: Hasfelmetsző Jacket Will Herondale és Viktória korabeli árnyvadász társai állították meg.

„Azt imádom az Árnyvadász Akadémia történeteiben, hogy minden ismerős ismét életre kel. Ezúttal nem csak a Végzet Ereklyéinek hőseivel találkozunk, de visszautazhatunk az időben Tessához, Willhez, Cecilyhez és Gabrielhez is. Olyan jólesett egy kis nosztalgia!”
– Jordan, goodreads.com

Eredeti mű: Cassandra Clare – Maureen Johnson: The Whitechapel Fiend

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
70 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453187 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
70 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632453064 · Fordította: Kamper Gergely

Jace Wayland · Will Herondale · Jem Carstairs · Tessa Gray · Simon Lewis · Gabriel Lightwood · Cecily Herondale · Jessamine Lovelace · Catarina Loss · James Herondale · George Lovelace · Lucie Herondale · Anna Lightwood · Jonathan Cartwright · Julie Beauvale · Delaney Scarsbury

Szücsi

Kanáááááál! <3
Úúúristen, ez a rész valami szuper volt *-* De csakis *mély szerelmes sóhaj* Will és Tessa valamint a *boldog síkítás* fiuk Jamie miatt :D
Mindenki ismeri Hasfelmetsző Jack legenáját. A relytéjes londoni gyilkosét…
alapból nagyon szeretem a krimis jellegű írásokat, és az hogy Cassie összehozta az ügyet az én kedvenceimmel…igazi főnyeremény volt számomra. hogy őszinte legyek én simán el is hisszem hogy tényleg ez történt :D Bár kitudja, anyi biztos hogy minden történt igaz :)

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Személy szerint mindenféle Hasfelmetsző Jack „feldolgozást” örömmel olvasok és ez a verzió kiváltképp elnyerte a tetszésemet. Igaz vannak hiányosságaim, mert a Pokoli szerkezeteket még nem volt alkalmam befejezni, de túlságosan ez sem zavart. Mindennek tetejébe Jace-t is viszontláthattam, ezért plusz piros pont ennek a résznek!
Az elején viszont feleslegesnek éreztem felidézni és elismételni eseményeket az előző két novellából Igen értem, hogy borzalmas a kaja és undorító a szoba! Így is elég rövidke a történet, ne az ismétlésekre koncentráljunk!

Ferger_Jolcsi P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nekem ez a sorozat jobban tetszik, mint a Magnus Bane-sorozat, de szerintem sokkal jobb lett volna normális vastagságú könyvben megírni Simon kalandjait, mint sok-sok rövid sztorit írni róla. Így annyira epizód-szerű. Nagy váltásokat, történetbeni ugrásokat és kitéréseket tapasztalhatunk.

AniTiger MP
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nyomasztó, de irtó kreatív feldolgozása a történelem egy izgalmas szeletének, vagyis egy újabb teória Hasfelmetsző Jackre. Imádtam, ráadásul két régi kedvenc is felbukkant. ^^ spoiler

Az élményen csak az ront, hogy tele van elírással és helyesírási hibával… (Pl.: Jam (Jem helyett) vagy családod7dal (egy extra hetessel… WTF?! :D)) Rettenetes, pedig imádom a kiadót, de ez a hanyagság ilyen árak mellett… hát…

DarknessAngel
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Ha Will és Tessa benne van egy történetben, már imádom! Jó volt egy kicsit visszatérni a kezdetekhez, látni őket szülőkként, és még egy pár kis pluszt kapni róluk. ^-^
Simonnak is egyre több minden dereng, ami jó, nagyon jó. Bárcsak visszaemlékezne Izzyre!
Jace szintén feltűnik a színen mangók nélkül és ez szuper. E rövid történet erejéig is sziporkázó :D
Jöhet is a folytatás.

Deziréé
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Még mindig tetszik ez az Árnyvadász Akadémia ötlet, de most ezt a részt gyengébbnek éreztem.
A véres részeket pedig fúúú… azért kimaradhattak volna… nem mindenkinek ajánlanám, akik nem bírják a véres dolgokat, nekik biztosan nem.

MHenimoly
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nem gondoltam volna, hogy ekkora meglepetést fog okozni nekem ez a sorozat! Kétség kívül a legjobb rész eddig. Olyan jó volt hallani Jaceről, az örök kedvencemről. De még jobb volt olvasni Tessa és Will kapcsolatáról! Cecily és Gabriel pedig csak hab volt a tortán! Újra beleszerettem a Pokoli szerkezetek sorozatba, de legfőképpen Willbe Szeretem, hogy a sorozat minden részét, kevesebb mint fél óra alatt ki lehet olvasni relaxálás képpen! Minden összefügg mindennel, és egyre több háttér információt tudhatunk meg! Hasfelmetsző Jack története pedig nagyon megdöbbentett!

Bibi_3 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Viktória korabeli történet *-*, az ilyenekért annyira odáig meg „visszáig” vagyok :D *-*
Will és Tessa *-* az én kedveskéim, és ugye olyan, mint amikor azt mondod egy könyv után, hogy oké, én szerintem is jó, hogy Happy End, de vajon mi volt utána? :)
Ez a történet, még ha közben pár prostituáltat „ has felmetszett” is, jó folytatás lenne a Pokoli szerzeteknek :)
Nekem az is abszolút szimpi, hogy ezeknek a dolgoknak próbál az irónő valami „árnyvadászos” magyarázatot adni……na és ugye tudjuk, hogy minden történet igaz………

Erza
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Na ez a rész most igazán meglepett. Végre visszatérnek a régi szereplők. Mikor Jace megjelent már akkor gondoltam, hogy valamibe ő is befog segíteni. Van egy sejtésem, hogy szinte mindenki spoiler. Tessa megjelenése volt számomra a legjobb pillanat, de utána kicsit elment a hangulatom.. Oké spoiler, de akkor is irtózom a horror dolgoktól, ezt a műfajt nem nekem találták ki, de ettől függetlenül tetszett! Na és felbukkant a sztoriban spoiler, pláne oda és vissza voltam teljesen. Addig-addig mondogatták, hogy egy spoiler. Simon is végre kezd a lábára állni, és spoiler. Érdekes volt, ahogy haladok egyre jobbak és jobbak lesznek a kis novellák! :)

Nikii9125

– Nézd, milyen ügyesen tartja!
A kétéves James Herondale valóban ügyesen tartotta a tőrt. Aztán beledöfte a kanapén heverő párnába, tollakkal terítve be a szobát.
– Kacsák! – mondta a tollakra mutatva.

29. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Will Herondale
Cinti

– Hol találta azt a tőrt? – kérdezte Tessa.
– Lehetséges, hogy bevittem magammal a fegyverszobába – felelte Will.
– Valóban?
– Valóban, igen. Lehetséges.
– És az is lehetséges, hogy valami úton-módon levette a tőrt a falról, ahová biztonságosan oda volt erősítve, és ahol amúgy sem érhette el.
– A lehetőségek világában élünk – szögezte le Will.

29-30. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Tessa Gray · Will Herondale
Cinti

– Kanál! – kiáltotta James, majd Gabriel bácsihoz szaladt, és combon döfte vele. Gabriel szeretettel túrt bele támadója hajába.
– Olyan jó fiú vagy – mondta. – Időnként elgondolkodom rajta, hogyan lehet Will az apád.

36. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · James Herondale · Will Herondale
Teklanna

– Megoltható esetleg – folytatta Tessa a kandalló mellett álló kosarában alvó Lucie Herondale felé intve az állával –, hogy ne adj Lucie kezébe pallost, amíg nem tud egyedül felállni? Vagy ez túl nagy kérés?
– Méltányolható kívánság. – Will széles mozdulattal meghajolt. – A kedvedért bármit, én felbecsülhetetlen értékű kincsem. Még a fegyvereket is hajlandó vagyok megvonni az én egyetlen lányomtól.

30. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Lucie Herondale · Tessa Gray · Will Herondale
Cinti

– Ja, és a nevét motyogod álmodban.
– Tényleg?
– Időnként. Vagy azt mondod, hogy „Isabelle” vagy azt, hogy „zúza, mell”. Ha őszinte akarok lenni, bármelyik lehet.

9. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: George Lovelace · Isabelle Lightwood · Simon Lewis
Balu_

Az árnyvadász nem esik le, az árnyvadász földet ér.

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland
shadowhunter1975 P

Csak kevesen értették igazán, mennyire szerette egymást Will és Jem – vagyis hogy még mindig mennyire szeretik egymást –, és mennyire hiányzik Willnek a barátja. De Tessa értette.

40. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Jem Carstairs · Tessa Gray · Will Herondale
Annie_Cresta

– A gyerekeknek minden tetszik, Will. Az édességek, a tűz, sőt még az az ötlet is, hogy feldugják a kéménybe a fejüket.

29. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Tessa Gray · Will Herondale
Cinti

– Hogyan rángattak bele ebbe? – kérdezte Simon, amint két tenyere közé fújva igyekezett megmelegíteni a kezét.
Jace vállat vont.
– Csak jó sportember módjára segítséget nyújtok – mondta. – Igazán nem lenne szép tőlem, ha megfosztanám az árnyvadászok legújabb generációját a lehetőségtől, hogy lássák, hová fejlődhetnek, ha nagyon, nagyon, nagyon nagy szerencséjük lesz.

12. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland · Simon Lewis
Annie_Cresta

– Mi a baj? – kérdezte Will.
– Ez – felelte Gabriel. Felemelte a Star című bulvárlap legfrissebb kiadását. – Rettenetes.
– Egyetértek – bólintott Will. – Ezek a félpennys szemetek tényleg borzalmasak. Viszont a jelek szerint jobban kiborultál tőlük, mint az indokolt lenne.

32-33. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · Will Herondale

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról sorozat · Összehasonlítás