A ​Whitechapel réme (Történetek az Árnyvadász Akadémiáról 3.) (Árnyvadász univerzum) 514 csillagozás

Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Hasfelmetsző Jack London utcáin garázdálkodik, és csak az árnyvadászok tudják megállítani. Az Árnyvadász Akadémián játszódó harmadik történetben Simon megtudja, mi az igazság a XIX. századi Londont rettegésben tartó sorozatgyilkossal kapcsolatban: Hasfelmetsző Jacket Will Herondale és Viktória korabeli árnyvadász társai állították meg.

„Azt imádom az Árnyvadász Akadémia történeteiben, hogy minden ismerős ismét életre kel. Ezúttal nem csak a Végzet Ereklyéinek hőseivel találkozunk, de visszautazhatunk az időben Tessához, Willhez, Cecilyhez és Gabrielhez is. Olyan jólesett egy kis nosztalgia!”
– Jordan, goodreads.com

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
72 oldal · ISBN: 9789635616695 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
70 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453187 · Fordította: Kamper Gergely

Jace Wayland · Will Herondale · Jem Carstairs · Tessa Gray · Simon Lewis · Gabriel Lightwood · Cecily Herondale · James Herondale · Catarina Loss · Jessamine Lovelace · Lucie Herondale · Anna Lightwood · George Lovelace · Jonathan Cartwright · Delaney Scarsbury · Julie Beauvale

Idris

Szilvi00 P>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Személy szerint mindenféle Hasfelmetsző Jack „feldolgozást” örömmel olvasok és ez a verzió kiváltképp elnyerte a tetszésemet. Igaz vannak hiányosságaim, mert a Pokoli szerkezeteket még nem volt alkalmam befejezni, de túlságosan ez sem zavart. Mindennek tetejébe Jace-t is viszontláthattam, ezért plusz piros pont ennek a résznek!
Az elején viszont feleslegesnek éreztem felidézni és elismételni eseményeket az előző két novellából Igen értem, hogy borzalmas a kaja és undorító a szoba! Így is elég rövidke a történet, ne az ismétlésekre koncentráljunk!

Amaryll87>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Szeretem Jacet. Simont is kezdem megszeretni. A Hasfelmetszős történet pedig csúcs volt.

DarknessAngel >!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Ha Will és Tessa benne van egy történetben, már imádom! Jó volt egy kicsit visszatérni a kezdetekhez, látni őket szülőkként, és még egy pár kis pluszt kapni róluk. ^-^
Simonnak is egyre több minden dereng, ami jó, nagyon jó. Bárcsak visszaemlékezne Izzyre!
Jace szintén feltűnik a színen mangók nélkül és ez szuper. E rövid történet erejéig is sziporkázó :D
Jöhet is a folytatás.

Ferger_Jolcsi P>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nekem ez a sorozat jobban tetszik, mint a Magnus Bane-sorozat, de szerintem sokkal jobb lett volna normális vastagságú könyvben megírni Simon kalandjait, mint sok-sok rövid sztorit írni róla. Így annyira epizód-szerű. Nagy váltásokat, történetbeni ugrásokat és kitéréseket tapasztalhatunk.

AniTiger P>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nyomasztó, de irtó kreatív feldolgozása a történelem egy izgalmas szeletének, vagyis egy újabb teória Hasfelmetsző Jackre. Imádtam, ráadásul két régi kedvenc is felbukkant. ^^ spoiler

Az élményen csak az ront, hogy tele van elírással és helyesírási hibával… (Pl.: Jam (Jem helyett) vagy családod7dal (egy extra hetessel… WTF?! :D)) Rettenetes, pedig imádom a kiadót, de ez a hanyagság ilyen árak mellett… hát…

Deziréé>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Még mindig tetszik ez az Árnyvadász Akadémia ötlet, de most ezt a részt gyengébbnek éreztem.
A véres részeket pedig fúúú… azért kimaradhattak volna… nem mindenkinek ajánlanám, akik nem bírják a véres dolgokat, nekik biztosan nem.

MHenimoly>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Nem gondoltam volna, hogy ekkora meglepetést fog okozni nekem ez a sorozat! Kétség kívül a legjobb rész eddig. Olyan jó volt hallani Jaceről, az örök kedvencemről. De még jobb volt olvasni Tessa és Will kapcsolatáról! Cecily és Gabriel pedig csak hab volt a tortán! Újra beleszerettem a Pokoli szerkezetek sorozatba, de legfőképpen Willbe Szeretem, hogy a sorozat minden részét, kevesebb mint fél óra alatt ki lehet olvasni relaxálás képpen! Minden összefügg mindennel, és egyre több háttér információt tudhatunk meg! Hasfelmetsző Jack története pedig nagyon megdöbbentett!

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Viktória korabeli történet *-*, az ilyenekért annyira odáig meg „visszáig” vagyok :D *-*
Will és Tessa *-* az én kedveskéim, és ugye olyan, mint amikor azt mondod egy könyv után, hogy oké, én szerintem is jó, hogy Happy End, de vajon mi volt utána? :)
Ez a történet, még ha közben pár prostituáltat „ has felmetszett” is, jó folytatás lenne a Pokoli szerzeteknek :)
Nekem az is abszolút szimpi, hogy ezeknek a dolgoknak próbál az irónő valami „árnyvadászos” magyarázatot adni……na és ugye tudjuk, hogy minden történet igaz………

KleineKatze>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Whitechapel réme

Imádtam ezt a részt! Annyira de annyira jó volt újra Tessáról, Willről és Jemről olvasni. Olyan áhitattal olvastam a történetet, ahogy Simonék hallgatták az előadóban. A Pokoli szerkezetek vége utáni életükről csak találgatni lehetett, de Cassie megkönyörült rajtam! Ha ezt tudom, már sokkal de sokkal hamarabb sort kerítettem volna Az Árnyvadász Akadémia sorozatra.
De nemcsak ezért volt ez az eddigi legjobb novella. Két Herondale, akiket több köt össze, mint hitték volna most végre találkoztak. És ez is egy olyan momentum volt, amit nem egy olvasó várt. „Hát tessék, megkaptátok!”
A vége pedig… Ó, Simon, te drága! <3

Nikii9125>!

– Nézd, milyen ügyesen tartja!
A kétéves James Herondale valóban ügyesen tartotta a tőrt. Aztán beledöfte a kanapén heverő párnába, tollakkal terítve be a szobát.
– Kacsák! – mondta a tollakra mutatva.

29. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Will Herondale
Cinti>!

– Hol találta azt a tőrt? – kérdezte Tessa.
– Lehetséges, hogy bevittem magammal a fegyverszobába – felelte Will.
– Valóban?
– Valóban, igen. Lehetséges.
– És az is lehetséges, hogy valami úton-módon levette a tőrt a falról, ahová biztonságosan oda volt erősítve, és ahol amúgy sem érhette el.
– A lehetőségek világában élünk – szögezte le Will.

29-30. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: James Herondale · Tessa Gray · Will Herondale
Cinti>!

– Kanál! – kiáltotta James, majd Gabriel bácsihoz szaladt, és combon döfte vele. Gabriel szeretettel túrt bele támadója hajába.
– Olyan jó fiú vagy – mondta. – Időnként elgondolkodom rajta, hogyan lehet Will az apád.

36. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · James Herondale · Will Herondale
Teklanna>!

– Megoltható esetleg – folytatta Tessa a kandalló mellett álló kosarában alvó Lucie Herondale felé intve az állával –, hogy ne adj Lucie kezébe pallost, amíg nem tud egyedül felállni? Vagy ez túl nagy kérés?
– Méltányolható kívánság. – Will széles mozdulattal meghajolt. – A kedvedért bármit, én felbecsülhetetlen értékű kincsem. Még a fegyvereket is hajlandó vagyok megvonni az én egyetlen lányomtól.

30. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Lucie Herondale · Tessa Gray · Will Herondale
Cinti>!

– Ja, és a nevét motyogod álmodban.
– Tényleg?
– Időnként. Vagy azt mondod, hogy „Isabelle” vagy azt, hogy „zúza, mell”. Ha őszinte akarok lenni, bármelyik lehet.

9. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: George Lovelace · Isabelle Lightwood · Simon Lewis
Balu_>!

Az árnyvadász nem esik le, az árnyvadász földet ér.

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland
shadowhunter1975 P>!

Csak kevesen értették igazán, mennyire szerette egymást Will és Jem – vagyis hogy még mindig mennyire szeretik egymást –, és mennyire hiányzik Willnek a barátja. De Tessa értette.

40. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Jem Carstairs · Tessa Gray · Will Herondale
Annie_Cresta>!

– A gyerekeknek minden tetszik, Will. Az édességek, a tűz, sőt még az az ötlet is, hogy feldugják a kéménybe a fejüket.

29. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Tessa Gray · Will Herondale
Cinti>!

– Hogyan rángattak bele ebbe? – kérdezte Simon, amint két tenyere közé fújva igyekezett megmelegíteni a kezét.
Jace vállat vont.
– Csak jó sportember módjára segítséget nyújtok – mondta. – Igazán nem lenne szép tőlem, ha megfosztanám az árnyvadászok legújabb generációját a lehetőségtől, hogy lássák, hová fejlődhetnek, ha nagyon, nagyon, nagyon nagy szerencséjük lesz.

12. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland · Simon Lewis
Annie_Cresta>!

– Mi a baj? – kérdezte Will.
– Ez – felelte Gabriel. Felemelte a Star című bulvárlap legfrissebb kiadását. – Rettenetes.
– Egyetértek – bólintott Will. – Ezek a félpennys szemetek tényleg borzalmasak. Viszont a jelek szerint jobban kiborultál tőlük, mint az indokolt lenne.

32-33. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · Will Herondale

Történetek az Árnyvadász Akadémiáról sorozat · Összehasonlítás