A ​szökevény királyné (Bane krónikák 2.) (Árnyvadász univerzum) 540 csillagozás

Magnus Bane kalandjai

A halhatatlan boszorkánymester, Magnus Bane azon kapja magát, hogy a királyi családot igyekszik kimenteni a francia forradalom borzalmai közül – miután egy igencsak jóképű gróf belerángatta a zűrzavarba. Mondani sem kell, a merész szökéshez egy láthatatlan ballonra is szükség lesz…

Eredeti mű: Cassandra Clare – Maureen Johnson: The Runaway Queen

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014

Magnus Bane

Párizs

vikcs P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Sokkal jobb volt, mint az előző kötetecske, de még mindig nem értem révbe Mangussal. Talán a következőben :D

DarknessAngel P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Érdekesebb volt, mint az előző rész, de még mindig olyan kis rövid. :( Magnust egyszerűen nem lehet nem szeretni, varázslatos a stílusa. :D Tetszett, hogy ebben a részben Marie Antoinette is szerepelt – ki gondolta volna, hogy Magnus még vele is találkozott?! A királyi család sorsa nem volt ismeretlen, de attól még jó volt olvasni.

Orsi999
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Jobb volt, mint az előző, de még nem tökéletes. Abból a szempontból jobb volt, hogy egy hosszabb időszakot irt le és nem csak megemlített pár fontosabb eseményt.

christine
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Ez már egy fokkal jobbnak éreztem. Ott már azért sokkal nagyobb hangsúly volt fektetve a cselekményre, mintsem az érzelmekre, de valahogy mégis kevésnek érzem.

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

A perui zagyvaság után, ez a rész már valamivel meggyőzőbbre sikeredett. Szép kerek volt a történet, és Magnus is hozta a szokásos formáját. A történelmet persze nem lehet megváltoztatni… Én mégis izgalommal olvastam a szökési kísérletről és arról, Magnus milyen szerepet vállalt benne magára. Máris hívogatóbb a folytatás!

molybarby
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Szegény Magnus, mindig rossz lóra tesz fel :/ Őt magát egyébként nagyon imádom, olyan kis elveszett szegény, mégis próbálja nagyon erősnek mutatni magát és ez tetszik benne :) Próbálja nagyon lazára venni a figurát :)

GytAnett P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Ez a kötet már jobb volt, mint az első, ennél már nem éreztem azt, hogy teljesen feleslegesen lett megírva. :D
Magnusnak hihetetlen történetei vannak. Ha éppen nem keresi, akkor őt találja meg a baj vagy éppen a lehetetlen kihívások. Most éppen Marie Antoinette királynénak kell segítenie szökni. Magnus természetesen vállalja a feladatot, elvére spoiler
A történet szerintem nincs lezárva eléggé, úgyhogy remélem, későbbiekben kapunk legalább egy kicsi információmorzsát, hogy mi lett Axellel. :)
Az egész novella sokkal értelmesebb és tartalmasabb volt, mint az első, viszont a humort talán jobban nélkülözte. :/

Csoszi
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Valamivel jobban tetszett, mint az első rész, de nem sokkal. A helyszín Párizs. A történet a francia forradalom idején játszódik. Bane egy gróffal szövetkezik Marie Antoinette megmentésére. Közben feltűnik a párizsi vámpír kolónia is. Úgy éreztem, hogy egy nagy katyvaszba csöppentem ismét.

Bibi_3 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Na ez a rész már nem volt annyira „rossz” vagy élvezhetetlen és csapongó! de olyan jó sem. Nem igazán tükrözte a cím a tartalmat. Alig beszélt a királynőről vagy annak szökéséről!
Ami viszont pozitív hogy imádom a korabeli Franciaországot ♡♡ ahogy ìrt róla spoiler csodás volt *-*

joopsy P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Hát őszintén szólva nekem ez jobban tetszett, mint az első rész. Cassie (és persze a fordító is) nagyon ért a szavakhoz és a képi megjelenítéshez. Szinte láttam magam előtt a légballont, ami magától elkezd felfújódni és felemelkedni, vagy a bált, ahol arisztokrata vámpírok stírölik az áldozataikat. A szagokról már ne is beszéljünk, mert szinte éreztem, hogy milyen büdös Párizs. Fantasztikus utazás volt. Mesterien lett belefoglalva az akkori társadalmi-politikai állapot.
Magnus Bane azonban nekem továbbra is semleges maradt. Nem értem a hatalmas rajongótáborát, de azt hiszem erre nincs is szükség. :)

perpetua P

– Hogy látja ezt a kérdést, monsieur?
– Ahogy minden mást is – felelte Magnus ügyelve rá, hogy továbbra is higgadtnak mutatkozzék. – A szememmel.

Belle_Maundrell

Igyekezett minden létező nyelven elsajátítani a csábításhoz szükséges kifejezéseket, de svédül soha nem kellett mást mondania, mint hogy „mást is lehet önöknél kapni ecetes halon kívül?”, illetve hogy „ha bebugyolálsz néhány szőrmébe, leszek a te kis macikád”.

Sheila_7

Egy gróf! És Axelnek hívják! Katonaember! Fekete hajú és kék szemű! Ráadásul szorult helyzetbe került! Ó, az univerzum túlszárnyalta önmagát. Megérdemelne egy csokor virágot.

Coralie

Kopogtattak az ajtón. Claude lépett be.
– Látogatója érkezett, Monsieur Bane.
Claude rég megtanulta, hogy Magnus üzletfeleinek neve felől nem érdemes érdeklődni.
– Jól van – sóhajtotta a boszorkánymester. – Vezesse be.
– Az úr fürdés közben kívánja fogadni a vendéget?
– Az úr fontolóra vette, hogy így tesz.

justagirl

Nagyon rossz ötlet volt.
Rettenetes ötlet.
A legpocsékabb ötlet, amit valaha halott.
Ellenálhatatlan ötlet.

Orsi_olvas

— Szia – mondta Magnus a majomnak.
A majom nem felelt.
— Ragnornak foglak hívni — tette hozzá a boszorkánymester, és óvatosan a párnáinak dőlt.

Risus P

Azért ha az embernek alkalma adódott mesésen festeni, kötelessége volt élni vele. Az ember vagy mindent viseljen, vagy egyáltalán semmit.

Sheila_7

– (…) És nem akarok szerénytelennek tűnni, de meg kell mondjam, hogy kiváló munkát végeztem.
– Sosem láttalak még szerénynek – jegyezte meg Marcel, arcán a mosoly leghalványabb nyoma nélkül.
– Túlértékelt tulajdonság – rántotta meg a vállát Magnus.

Sheila_7

– Kerítsen egy pórázt a majomnak, Claude. Meg egy kalapot is.
– Természetesen, monsieur.
– Mi a véleménye, nem lenne szüksége egy kabátkára is?
– Ebben az időben talán nem, monsieur.
– Igaza van – sóhajtott fel Magnus. – Legyen inkább egy egyszerű köntös, mint az enyém.
– Melyikre gondol, monsieur?
– Az ezüst- és rózsaszínűre.

Csoszi

– Egy szép napon – jegyezte meg Magnus a tehetetlenül heverő királynéra pillantva – feltétlenül meg kell írnom a memoárjaimat.

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás