A ​Dumort Hotel tündöklése (Bane krónikák 5.) (Árnyvadász univerzum) 433 csillagozás

Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

A halhatatlan boszorkánymester igyekszik minél többet kihozni a húszas évek forgatagából. Aktívan rész vesz New York társasági életében, és éli lüktető jazztől hangos világát. A városban talán sehol nem olyan ajánlott mutatkozni, mint a fenséges Dumort hotelban, Magnus miliőjének legújabb gyöngyszemében. Csakhogy talán mégsem minden az, aminek látszik…

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633738481 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738474 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane

Pandemonium · Manhattan · New Jersey

christine
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Ez olyan kis semmicske, semleges rész volt, történt is benne valami meg nem is. A vége azért nagyot csattant.

DarknessAngel
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Hát ez a rész most nagyon nem. Elég unalmas volt, egyedül a végén pörögtek fel a dolgok, de ott se nagyon. Magnus továbbra is remek, de ebből a részből hiányoztak az ismerős emberek. Fogalmam sincs ki volt Alfie, vagy Dolly, és nem is érdekeltek, így egyedül csak Magnus volt érdekes, viszont most még ő is kevésnek bizonyult.

Orsi999
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Unalmas volt és az eddigi részekhez képest Magnus elég keveset viccelődött, amit hiányoltam. Legalább most már tudom, hogy a Dumort Hotel miért néz ki úgy, ahogy. Végre Camille is felbukkant, bár erre csak a végén jövünk rá. A novella vége szerintem nagyon összelett csapva, sokkal jobban is kilehetet volna fejteni pár dolgot.

Camelia
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Talán nem volt annyira jó, mint amit megszokhattunk az eddigi Magnus Bane krónikák alatt.
Az eleje szerintem egy kicsit lassan indult be. Egészen addig unalmas volt, amíg át nem ugrottunk az 1929-es évbe.
Aztán meg szerintem ebben a részben Magnus sokkal komolyabb is volt. Hiányzott a jól megszokott humora.
Mindenesetre azért érdekes volt megtudni pár új információt a Dumort hotelről.
Ez a rész valahogy nem kötött le. Sőt néha azt éreztem mindjárt elalszok. Nagyon uncsi volt.
Remélem a többi jobb lesz! :)

Pillecukorkám
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Igazság szerint Bane teljesen az úja köré csavart már akkor amikor az első mondat elhangzott az ő szájából! Egyszerűen annyira nagy az életkedve,olyan vidám és olyan cuki tud lenne meg néha egy nagy seggfej,hogy az már szinte aranyos tud lenni! A világon talán amit a legesleginkább nem bánok az az,hogy elkezdtem olvasni a VE-t! Hiszen akkor sosem tanulhattam volna ennyit Magnustól!

Bibi_️3

Nagyon jó volt :)
Nagyon tetszik, hogy nemcsak a sorozatok szereplőiről (vagy korábbi szereplőiről van szó), hanem kicsit a történelembe is belepillantást enged a történet.
Kicsit misztikus (nyílvàn! ), de érdekes volt olvasni, milyen tragédiák lettek az 1929-ben történtekből!
Fogozódik a hangulat részről részre ;)

MissFortune
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Sok rossz kritikát kapott, pedig szerintem jobb volt mint az összes többi rész eddig.

Finn_Hudson
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Unalmas és cselekménymentes. Bármennyire is szeretem Magnust, ezzel a sorozattal nem sikerül megbarátkoznom.

Deziréé
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése

Az eleje nagyon unalmas volt. Inkább a vége lett izgalmasabb. Hiányzott nekem most Magnus humora.
Hátha a következő rész izgalmasabb lesz.

lutza

– Ó! És ki oly kedves, hogy érdeklődik szerény személyem iránt?
– Senki.
– Senki – bólintott Magnus. – Az egyik kedvenc nevem.

lutza

– Mikor állítottam én olyasmit, hogy nem vagyok hülye?

ƨɔɴом P

– Semmi sem tart örökké – mondta Magnus. – Tapasztalatból tudom. Új dolgokat szerezhetsz magadnak. Új emberekkel találkozhatsz. Az élet mehet tovább.

Kapcsolódó szócikkek: élet · Magnus Bane
zsiina

– Uraim. – Magnus széttárta a karját. – Üdvözöljük önöket a tea- és könyvklubunkban! Arra készültünk, hogy megvitatjuk ma esti regényünket, a Lidércfényt. Éppen időben érkeztek! Arra meg kell kérnem önöket, hogy térítsék meg az ajtóban okozott kárt, de értem sietségük okát. Az ember nem késhet csak úgy el egy ilyen beszélgetésről.

Gorkie P

– Mindenkire ráfér egy hobbi – mondta Magnus. – Az enyém történetesen az illegális kereskedés, az ivás és a tivornyázás. Hallottam már rosszabbat is.

Charry

Igazán nem nagy ügy, ha néha élvezni akarjuk egy kicsit az életet.

victoria_m997

Egy összetört szívet úgy lehet a leggyorsabban meggyógyítani, ha rögvest új kalandokat keresel…

victoria_m997

A férfi a vékony betonpárkányon ücsörgött, és feszülten egy cigarettát szívott.
– Ne gyere közelebb, Magnus! – szólt.
– Nem tervezem – felelte a boszorkánymester, és leült az ágyra. – Viszont adhatnál egy cigarettát. Mégiscsak az én szobám ablakából tervezed a mélybe vetni magad.

Zsó917

Az idő, mint a víz, néha jegesre fagyott, és csak lassan csordogált (az 1720-as évek… soha többé!), néha pocsolyaként állt egy helyben, néha patakként csobogott, aztán vágtató folyóvá terebélyesedett. Néha pedig egyenesen párolgott, semmivé lett, ahogy az ember áthaladt rajta. Mindent nedvességgel borított be, megtörte a fényt.

Kapcsolódó szócikkek: idő · Magnus Bane

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás