A ​Dumort Hotel bukása (Bane krónikák 7.) (Árnyvadász univerzum) 381 csillagozás

Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

A valaha előkelőnek számító Dumort Hotel Magnus Bane szeme láttára válik valami egészen mássá az 1970-es évek New Yorkjában.

Ötven évvel azután, hogy a szálloda a jazzkorszakban hírnévre tett szert, a halhatatlan boszorkánymester tanúja lesz, hogyan hanyatlik ez a manhattani nevezetesség. Az egykor gyönyörű épületből csak düledező, bűzlő, élettelen romhalmaz maradt. A vámpírok ezt azonban cseppet sem bánják…

„Azt kell mondjam, a Bane krónikák minden egyes novellája jobb és jobb. Cassie egyre jobban megszeretteti velem Magnust. A sorozat szórakoztató, zseniális, ráadásul mindig meg is nevettet. Mindezen felül ezt a történetet csodálatosan érzelmesnek is találtam, a végét olvasva egészen elszorult a szívem.” – Thania Stewart

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633990339 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990322 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Catarina Loss · Camille Belcourt

Deziréé
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Óó ez igazán érdekes történet volt. Most ismét fellángolt bennem az érzés, hogy vámpíros könyveket kellene olvasnom.
Nem volt rossz rész ismét, csak rövidecske.
A vége jól meg lett oldva.

A borítóján ez a kék nagyon tetszik. Gyönyörű szép szín.

Szücsi
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Fura egy rész volt, talán egy kicsit unalmas is mert nem történt semmi lényeges. Remélem a követketző részek ujra jók lesznek.

DarknessAngel P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Nekem tetszett. Azt hittem, hogy ez is olyan lapos lesz, mint az első Dumort Hoteles rész, de meglepően jobb lett. Tetszett, hogy megint szerepelt Camille is, még ha nem is épp kedvencem a csaj. :D Plusz Magnus továbbra is sziporkázó. :))

Orsi999
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Nem volt túl izgalmas, inkább unalmasnak tűnt. A sorozat többi részéhez képest átlagos volt. Örültem, hogy Magnus így döntött, ez volt a helyes. Hiányoltam Magnus humorát, azzal mindig fel tudta dobni a napjaimat.

Szilvi00 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Nem rajongok Camille-ért. Sosem kedveltem a nőszemélyt, a drogos vámpírokat meg még jobban rühelltem, ennek ellenére nem volt olyan rossz ez a rész. Főleg mivel ismét bebizonyosodott, hogy bármilyen felszínesnek is mutatkozik néhanapján Magnus, vajból van a szíve.

Camelia
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Ez is hasonlóan jó volt mint a többi Magnus Bane kötet.
Ezeket a könyvecskéket, én nem a izgalmasságuk miatt olvasom. Sokkal inkább Magnus miatt, ezek a könyvek által teljesen meg lehet ismerni. És meg is lehet szeretni.
Ez a rész nem volt annyira eseménydús. Mégis jólesett egy órácskát MagnusRA SZÁNNI.
Olyan figura, aki bármikor felvidítja az embert. Igaz ez egy kicsit szomorúbb rész volt, de itt is találhatóak voltak poénok.
Már csak pár kötet erejéig élvezhetem Magnus társaságát, de mindenképpen vissza fogok térni hozzá. :)

Bibi_️3 P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Hát meglepően sok szó esett ugye a bódító szerekről, de sosem értettem, hogy miért jó használni egy ilyen „valamit”.
A vad 70-es évek borzalmai leíródtak, csak épp mágikus köntösben.
Azt hiszem sok „olyan” hozzátartozónak jó lett volna egy „ilyen” papír a homlokukra, mint Magnusunknak.

csillagka P
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása

Már kezdem reménykedni mert az előző két rész kimondottan tetszett. Most visszaértünk a semmitmondó vámpír-Magnus vívódáshoz. Az egész New York-i kolónia megérdemelné a sorsát, Camillével az élen. A vége pedig felesleges hiszen tudjuk a folytatást.
Még három rész, pedig előtte már csak négy volt.

Szelén P

– Mivel foglalkozik? – kérdezte a nő.
– Ezzel-azzal – felelte Magnus.
– És követi a divatot? Úgy néz ki, mint aki követi.
– Nem. Én magam vagyok a divat.

zsiina

Ha az ember ilyen szenvedélyesen szeret valakit, cserébe azonban nem ugyanazt a szeretetet kapja, lehetetlen is szépen elválni.

AniTiger MP

És a száz év mintha elillant volna. Magnus egy pillanatra szóhoz sem jutott. Úgy érezte magát, mintha megint Londonban lenne, és valaki az egész huszadik századot galacsinná gyúrta, aztán félrehajította volna.

27. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Milli88 P

Ez a város megőrült. Lehet, hogy boszorkánymester vagy, de attól még ellophatják a hifidet.

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss · Magnus Bane
_foolsgold_

Magnusnak számos exe volt mindenfelé a történelemben. Legtöbbjük rég meghalt, csak az emléküket hagyták maguk után. Páran megöregedtek. Etta, az egyik legutóbbi szerelme, egy öregek otthonában élt, és nem ismerte meg többé. Egyre fájdalmasabb volt meglátogatni őt.

s_zsófi

Csak buta vágy volt, hogy bár vissza lehetne csinálni mindazt, ami az előző három napban történt. Mert voltaképpen semmi sem rosszabb, mint végignézni, hogy elbukik valaki, akit szeretünk. Valamiért még rosszabb volt, mint magát a szerelmet elveszíteni. Minden bizonytalanná vált, keserű és zavaros lett a múlt.

Orsi_olvas

Bedrogozva nem lehetett varázsolni. A kábítószeresek különben is unalmasak voltak.

Kapcsolódó szócikkek: kábítószer, drog

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás