56. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
67. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Igaz ​szerelem (és egy első randi) (Bane krónikák 10.) (Árnyvadász univerzum) 404 csillagozás

Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Mi volna a tökéletes születésnapi ajándék?
Magnus Bane és Alec Lightwood egymásba szeretnek – de ehhez szükség van egy első randira is.
Amikor Magnus Bane, a boszorkánymester találkozik Alec Lightwooddal, az árnyvadásszal, szikrázik a levegő körülöttük. Ami aztán az első randijukon történik, fellobbantja a lángot…

„A Bane-krónikák utolsó kötete egyszerűen tökéletes! Mindig Magnus és Alec lesz az egyik kedvenc szerelmespárom. Miután elolvastam a könyvet, egyszerűen nem akart eltűnni az arcomról a boldog mosoly. Egymilliárd csillagot adnék ennek a könyvnek, ha lehetne! Rengetegszer el fogom még olvasni!” – Carolina

Eredeti mű: Cassandra Clare: The Course of True Love (and First Dates)

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
54 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633990452 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Alec Lightwood · Catarina Loss · Raziel (angyal) · Erik

Szücsi
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Magnus és Alec első (és nem utolsó) randija… Hát lehet ezt nem imádni? :D Persze hogy nem.
(Úúúúgy várom már a külön könyvüket *-*)

DarknessAngel
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

A legjobb rész!❤ Erre egyszerűen nem lehet mást mondani, csak hogy, imádtam!
Alec és Magnus. :3 Nem semmi első randi, az biztos. Miért ilyen rövid? Még több Malec pillanatot.❤

Orsi999
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Elég érdekes randira sikeredett, de mire is számítottam Alec és Magnus esetében. Maga a történet semmilyen különösebb élményt nem nyújtott.
Összességében jó volt olvasni Magnus életéről és fontosabb eseményekről, de szerintem a legtöbb rész felesleges volt. Van 1-2, ami kiemelkedik a többi rész közül, de a többi semmi különösebb élményt nem nyújtottak.

Deziréé
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Nem igazán mondanám befejező kötetnek, inkább, mintha egy új kötetnek várna rám valahol, pedig nincs. Visszagondolva jó volt így röviden kalandozni Magnus főhősünkkel.
Nem minden kötettel vagyok megelégedve, ezzel sem sajnos.
Nem hiszem, hogy lesz újraolvasás. Ez csak egyszeri alkalom volt.

christine
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Igazán szenvedélyes lezárás volt ez. Az akció és az érzelmes rész fele-fele arányban volt, viszonylag egyensúlyban állt a kettő, viszont ettől a résztől többet vártam volna, mégiscsak ez az utolsó Bane kötet.

Szilvi00 P
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Szép volt, jó volt, de nem bánom, hogy vége van!
A randis rész tökéletes lezárás volt, hiszen Magnus és Alec párosát szinte mindenki szereti, olyan aranyosak.
Voltak a sorozatnak kiemelkedő, de borzalmas részei is. Azt hiszem Magnus megtette a dolgát, amit csak lehetett kisajtolt belőle az írói páros. Nem nevezném könnyesnek a búcsúzást, mert Magnus kalandjait hol örömmel, hol kínlódva olvastam.

Bibi_️3 P
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Nos vége….de mégsem *-*! Tetszett a „randi”…bár az izgalmas rész még jobban. spoiler spoiler
Imádom azt, hogy kimondják azokat a dolgokat is amikor „csúnya, rosszak”, de mindig is voltak! Ugye nem is olyan borzalmas?! A tolerancia nem fáj…az őszinteség sem……
A szerelem sokoldalú és inkább így boldogan, mint hazugságban boldogtalanul. Hogy így? Hát azonos neművel……és figyeled?! A „rendes” szabályok miatt én sem írom ki rendesen…….

Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Ennél jobb Bane novellát én még nem olvastam!

Egyszerűen imádtam, az elejétől a végéig! (Ezek után nagyon el szeretném olvasni Magnus és Alec utazgatásainak a történetét is.) Egyenletesen vicces és aranyos történet egy kínos első randevúról, ahol minden elromlik. Hatalmas kedvencem Erik, a pincér vérfarkas, akin hangosan röhögtem, de a zsebtolvajos rész se semmi.

Azt hiszem, Magnus komolyan meg tudna győzni arról, hogy Alec a Cassandra Clare által teremtett világ NumberOneja (és nem Jem… vagy Luke…).

ƨɔɴом
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Hat ez… egyszeruen imadom a sracokat. Mindig szeles vigyor ul ki az arcomra, ha roluk olvasok, es valami elpattan bennem, ha veget er a szosszenetuk. Sajnalom, hogy ilyen rovid kis epizodok jutnak nekik, de ennel jobb lezarast nem is kaphatott volna ez a sorozat.

LoveRosie

Magnus sokszor hallotta már a nephilimek teremtésének történetét, de most úgy érezte, kihagytak belőle egy részt: „És az Angyal leszálla a magasból, és kockás hassal ajándékozá meg az ő kiválasztott népét."

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Raziel (angyal)
LoveRosie

A múlt kedd unalmasan telt, Magnus otthon töltötte a macskával meg egy komolyabb árukészlettel, amihez pár szarvas varangy is tartozott. Aztán beállított hozzá Alec Lightwood, a New York-i Intézetet vezető árnyvadászok legidősebb fia, és megköszönte, hogy Magnus megmentette az életét, majd randira hívta, miközben a színe úgy tizenöt különböző árnyalatot vett fel a téglavörös és a mályva között. Válaszul a boszorkánymester rögvest elvesztette az eszét, megcsókolta a fiút, majd megbeszélt vele egy időpontot péntekre.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane
Nikii9125

Alec árnyvadász, ráadásul Lightwood és a szőkékre bukik. Kockázatos vele a randi. Ha katasztrofálisan alakulnak a dolgok, küldök neked egy SMS-t. Az lesz benne,hogy „Kék Mókus, itt Dögös Róka. A küldetést azonnali hatállyal megszakítani!” Akkor felhívsz és közlöd, hogy rettenetes vészhelyzet van, és elengedhetetlenül szükséges a boszorkánymesteri szakértelmem.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Catarina Loss · Magnus Bane
shadowhunter1975 P

– Haver! – szólt. – Bocs! Komolyan! Nem tudtam, hogy nindzsa vagy.

19. oldal Könyvmolyképző Kiadó, 2014.

Gorkie P

Alec kihátrált a lakásból, le sem véve a tekintetét közben a boszorkánymesterről. Egészen a lépcső tetejéig hátrált, aztán éles kiáltás hallatszott. Magnus időközben már felállt a földről, és bezárta az ajtót, így nem látta Alecet leesni a lépcsőn, mivel úgy gondolta, az ilyesmit egy férfinak egymagában ildomos csinálnia.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Magnus Bane
AniTiger MP

– (…) Napi tizenkét órában szarkasztikus vagy, de a gyűlölködés egyáltalán nem jellemző rád. Jó szíved van az alatt a rengeteg csilivili cucc alatt.

8. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss
Barbus87

– Bocs, hogy elkéstem – lihegte Alec. – Jace tréningezni akart, és nem tudtam, hogyan lépjek le. Mármint nem mondhattam el neki, hogy…
– Á, Jace, ez az! – vágott közbe Magnus.
– Mi van vele? – kérdezte Alec.
– Az előbb nem ugrott be a szőke fiú neve – magyarázta a boszorkánymester, majd egy legyintéssel túl is lépett a dolgon.
Alec láthatólag elbizonytalanodott.
– Értem. Engem… Engem Alecnek hívnak.
(…)
– Igen – szólt, aztán lassan elmosolyodott. – A te nevedre emlékszem.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Jace Wayland · Magnus Bane
shadowhunter1975 P

– Mi a hely specialitása? – érdeklődött Alec.
– Nem fog eszembe jutni, amíg ilyen lelki nyomás alatt állok – felelte Erik. – Egy árnyvadász ölte meg a bácsikámat.
– Én soha nem öltem meg senkinek a bácsikáját – tájékoztatta Alec.
– Honnan tudod? – kérdezte Erik. – Amikor készülsz megölni valakit, leállsz megkérdezni, hogy vannak-e unokaöccsei?

26. oldal (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood
Risus P

És bár kevesen tudják, de az ezüst ritkább fém, mint az arany.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
AniTiger MP

A vámpírok talán pletykáltak róla, hogy Magnus cukimókusnak találja az egyik árnyvadászt.

21. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: vámpír