Éjsötét ​Királynő (Gonosz fortélyok 3.) (Árnyvadász univerzum) 276 csillagozás

Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

A ​sötét titkok és a tiltott szerelem már az árnyvadászok létezését fenyegetik!

Ártatlanok vére folyt a Tanács termének lépcsőjén az árnyvadászok otthonában. Livia Blackthorn tragikus halála után a Klávéban a polgárháború réme kísért. A Blackthorn család néhány tagja Los Angelesbe menekül, ahol a boszorkánymesterek között pusztító kór forrását keresik.

Eközben Julian és Emma azon igyekeznek, hogy túltegyék magukat tiltott szerelmükön, és veszélyes küldetésre indulnak Tündérföldére A holtak fekete könyvéért. Végül olyan titkokra bukkannak a tündérek között, melyek akár végleg szétszakíthatják az árnyvilágot, és utat nyithatnak egy kilátástalan, sötét jövő felé. Emma és Julian az idővel versenyt futva igyekszik megmenteni az árnyvadászokat, mielőtt a parabataiok átkának rettenetes ereje végez velük és a szeretteikkel.

Lehet, hogy a kárhozat az igaz szerelem ára?

Lenyűgöző zárókötet az elsöprően sikeres nemzetközi bestsellerszerzőtől, Cassandra… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: 16 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
848 oldal · ISBN: 9789635612109 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
848 oldal · ISBN: 9789635612116 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2019
848 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634576730 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Jace Wayland · Jem Carstairs · Alec Lightwood · Clary Fray · Tessa Gray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Julian Blackthorn · Emma Carstairs · Sebastian · Raphael Santiago · Mark Blackthorn · Tiberius Blackthorn · Kit Rook · Kieran · Cristina Mendoza Rosales · Catarina Loss · Ragnor Fell · Drusilla Blackthorn · Helen Blackthorn · Malcolm Fade · Octavian Blackthorn · Diego Rosales "Perfect Diego" · Néma Testvérek · Church · Diana Wrayburn · Tündérek Udvarának Királynője · Gwyn ap Nudd · Max Michael Lightwood-Bane · Aline Penhallow · Maryse Lightwood · Rafael Santiago Lightwood-Bane · Cameron Ashdown · Jaime Rocio Rosales · Adaon · Annabel Blackthorn · Jia Penhallow · Divya Joshi · Horace Dearborn · Dane Larkspear · Delaney Scarsbury · Hypatia Vex · Julie Beauvale · Manuel Casales Villalobos · Oban · Zara Dearborn

Tündérek Udvara · Árnyvadász Akadémia · Kalifornia

ƨɔɴом P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Ismeritek azt a mondást, hogy „Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka.”? Nos, Cassandra-é sem bírta. Ez a könyv egy giccsparádé, ami mindezek mellé még túl is van írva.
Azt hittem, hogy a Mennyei tűz városával sikerült ezt leveletkőznie, de nem.
846 oldalon keresztül kapjuk meg ezt a csodát, ami máshol előny lenne, de itt mégis hátránynak bizonyult. És nem amiatt, hogy rövidebben meg lehetett volna írni, pont ez a lényeg, hogy annyi mindenbe kapott bele, hogy ehhez, hogy normálisan ki legyen fejtve minimum még ennek a brutál oldalszámnak a fele kellett volna pluszban.
A történet sok szálat mozgat, mellé sok szemszögből is láthatjuk az egészet, ami alap esetben még jó is lenne, és díjaznám is, de itt sajnos túl gyors volt az egész, és ha valaki nem figyel írtó hamar elveszítheti a fonalat, hogy éppen most kivel és hol vagyunk.
Természetesen a szokásos cukormáz sem maradhat el az egész könyvből, miszerint mindenki nagyon boldog lesz, nagyon elfogadó és hiperszuper rózsaszín köd telepszik az összes szem elé. Most tényleg?!
A könyv fénypontja mindenképpen spoiler Mondjuk tény, hogy szerepelhettek volna többet is, mert belőlük sosem elég.
Meglepett az elején, hogy Izzy és Simon is milyen sokat szerepel, hát… kár volt meglepődnöm, mert majd, hogy nem ki is fújt ennyivel, majdnem. spoiler
Aztán ott van a Clary és Jace vonal, amit nem tudok hova tenni még mindig, se így se úgy, de hát jól van. A spoiler
Ty meg Kit igazából nyerő kis páros spoiler
A másik kedvencem a Mark-Cristina-Kieran trió volt. Na itt jöttem rá arra, hogy basszus ez a nő tényleg nem tudja mit akar és nem tudja mit akar írni. Azon már fent sem akadok, hogy mindenféle nemű meg hovatartozású karakter van a könyvben, de spoiler Annyira sajnálom, hogy akkor már nem a jól elindított spoiler
Na de a lényeg: Emma és Julien. Édes magasságos szentséges mazsolás kuglóf! Az elején azt hittem elkap a sikító frász spoiler, majd mikor a spoiler, na itt tört ki belőlem, egy laza $@!%. Szóval ez a szál még mondhatni elég jól is indult, izgalmas is volt, és esküszöm velük szerettem a legjobban lenni, még akkor is ha valahol a fentiek miatt egy szenvedés volt. Szépen elcsorognak a dolgok, történnek az események, majd itt jön a végzetes baklövés, amihez Clare a világon a legjobban ért. A portálos dolgok nem állnak messze a világképtől, mert eddig is jelen voltak, de… spoiler
Az egyetlen jó ebben az volt spoiler
Az izgi dolgok csak ezután jönnek, amiért piros pontot is adnék ha a többi fekete nem tarkítaná el az egészet. spoiler Annyira kár, hogy egészen csak a végére tudta összeszedni magát, és akkor csillogtatja meg azt, amikben erős…
Tudom nehéz elhinni ezek alapján, hogy még így is van egy részem aminek tetszett a könyv, a sok fanyalgás ellenére, és hogy még így is spoiler, de muszáj reálisan látni az egész történetet, és ez bizony ezer és ezer sebből vérzik.
Mondjuk ködös emlékeimen át nekem a Cortana idővonala is kicsit bajos, de elfogadom ebben amit Cassandra ír, mert esküszöm nem emlékszem :D

Aminek igazából még pluszban örülök, hogy Jem és Tessa is szerepet kaptak a könyvben, valahogy velük még mindig jó érzés találkozni ennyi idő után is. Már elfogadtam őket együtt és még jó kis párost is alkotnak, plána ha együtt vannak :D
A spoiler meg egyszerűen szánalmasan gyenge lett – köszönjük CC.
Összességében azt kell mondanom, hogy Clare nem a befejezésekben erős, hanem az újrakezdésekben, ha nem lennék elfogult -mint amilyen vagyok- A pokoli szerkezetek sorozattal, siman azt mondanám, ott is csapnivaló volt a vége, de az a könyv más, a borító miatt is piedesztál meg Will, stbstbstb na de kanyarodjunk vissza ehhez és higyjétek el én tényleg megpróbáltam ezt más szögből nézni, de annyi minden volt benne, annyi felesleges és annyira vahhh, szóval sok(k) volt. Sajnálom.

DarknessAngel>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Ez sajnos nagy csalódás lett. Nehéz volt csillagozni, de mivel kb. csak a fele tetszett a könyvben lévő dolgoknak, így gondolom ez lett a legigazságosabb.
Nagyon sok minden felhúzott, illetve nem tetszett egyáltalán ebben a befejező kötetben. Szerencsére se Julian és Emma, sem pedig a Malec, Clary+Jace páros nem tartozik ide. Ők tökéletesek voltak mint mindig. Ami számomra mérhetetlenül rontott a könyv színvonalán Mark, Cristina és Kieran volt. Pedig az első két részben úgy szerettem őket, erre Clare ennyire elcseszi nekem a végére. spoiler
A könyv eleje amúgy okésan indult, ott még kíváncsi voltam, hova fogunk jutni, mi lesz a Klávé, a Cohors sorsa… Röhejes, hogy pl. a nagy főgonosz is sokkal inkább Dearborn volt, nem pedig a drága Éjsötét Királynőnk, akit még a borítóra is kitettek. -.-' Alig szerepelt, tényleg kb. nulla jelentősége volt, hogy ő is ott van, és még könnyen meg is halt.
Elég sokszor unalmas is volt a sztori, pont mikor kezdett érdekes lenni spoiler, jött egy „nagyszerű” dimenziós csavar, ami szintén csak egy dologra volt jó. spoiler Ettől eltekintve nagyon béna lett Thule. spoiler
Helen és Aline aranyosak voltak, tetszett, hogy újra jelen lehetnek a családjuk életében. Dru-ról szívesen olvastam volna többet is, mivel most Ty karaktere nagy latymatag volt, valamint Kit sem érvényesülhetett sokat mellette. Pedig nagyon bírom a srácot *-* Olyan kár, hogy az örökségével kapcsolatban is kb. semmi érdekes, jelentőségteljes nem történt. Mégis mi volt ez a lezárás? Azért annyiban tetszett, hogy így spoiler majd igazi otthonra talál♡
Ami meglepett, hogy hogyan oldották meg végül a tiltott szerelem, parabatai dolgot. Nekem egész végig az volt az elméletem, hogy Cortana lesz a megoldás, spoiler De hát igazából Cassandra megoldása is jó volt :D
Sajnáltam, hogy Tessa és Jem alig voltak jelen, de amikor mégis… Imádat!
A könyv fénypontja határozottan spoiler volt! *-* El sem hiszem, hogy végre megtörtént. Annyira megérdemelték.
Az epilógus viszont csak megint egy fejcsóválás volt. Gondolom ez azt jelenti, hogy fog jönni folytatás, aminek abból a szempontból nem örülök csak, hogy újra gyötrődhetnek régi kedvenceink.

Jó lenne az is, ha valaki átnézné a könyvet, mielőtt kiadják, mivel annyi hibával van tele, hogy már nekem is ment az agyamra. Pesig én mindig eltekintek egy-kettőtől, viszont itt folyamatosan hiányzott a beszélgetést jelölő írásjel, így mindig csak később esett le, ha valaki épp hangosan beszélt és nem magában gondolkodott. Illetve nem lettek hellyel elválasztva a nézőpont váltások, így azt is idegesítő volt kisilabizálni, hogy már pl. nem Emma nézőpont van, hanem Cristina.

Plusz pont az illusztrációkért. Igazán szépek voltak.

A novella: Gyönyörű volt! Tisztára előjöttek a régi emlékek. Jace és Clary az örök szerelem♡

kellyolvas P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

A sorozat befejező része olyan monumentális, annyira összetett és sok szálon futó történet, hogy képtelenség pár mondatban, spoilermentesen beszélni róla. Akit érdekel a linken elérheti a hosszabb véleményem, de szólok, hogy pár dolgot megemlítek benne, ami spoileres.
Összességében nekem elenyésző volt az a pont a könyvben, amin felhúztam a szemöldököm, többnyire azonban tobzódtam az árnyvadász világban, még mindig bele vagyok esve a történetbe és a karakterekbe is. Az életemben ez egy külön kategória, a szívemből egy hatalmas szelet az árnyvadászoké, bármikor szívesen csatlakoznék az Árnyvadász univerzumhoz. Köszi CC, várom a következőt.

deen>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Sajnos a befejező rész sem hozta azt a kezdeti izgalmat, amit a trilógia első része. Egyszerűen túl sok a volt a cselekményszál és egyik sem kapott kellő kidolgozottságot. Elvileg Emma és Julian lettek volna a főszereplők, de mintha pont ők szerepeltek volna a legkevesebbet, mindenki más nyavalyája több figyelmet kapott, ráadásul mindenki rohangált, mint pók a falon, igazi terv nélkül. Már-már úgy éreztem, hogy több árnyvadász van a Tündérek földjén, mint Idrisben. Clare megirigyelhette Laurell Hamilton háremét, másként nem tudom értelmezni a Mark-Christina-Kieran triót, ami pont olyan, mint Jean-Claude-Anita-Asher háromszög, csak a 18-as karika nélkül. Az írónő annyira meg akart felelni minden elvárásnak, hogy teljesen szétdarabolódott a történet, és a fele számomra teljesen feleslegesnek hatott. Ettől függetlenül pörögtek az oldalak, csak nem igazán kötött le, leszámítva Emma és Julian szálát. A csata jól megírt része lett a cselekménynek, csak kár, hogy utána feleslegesen hosszú volt a lezárás, amibe azért az írónő beleszuszakolt, amit csak lehetett, hogy mindenki örüljön és elégedett legyen. Nem értem, hogy miért kell mindig Clary-hez és Jace-hez visszatérni, Emma és Julian is simán elvitték volna a könyvet a hátukon. Ugyan most egy kicsit negatívra sikerült ez az értékelés, de csak azért, mert megszoktam egy vonalvezetést, és itt most nagyon nem azt kaptam, amit vártam. Míg a Végzet ereklyéit vagy a Pokoli szerkezeteket bármikor újraolvasnám, ezt egy darabig biztosan félretenném. Kicsit aggódom, hogy hogyan tovább ezek után, tekintettel arra, hogy a függővég sem győzött meg.

kocybaba P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Rá kellett jönnöm, ahogy ennek sorozat etapnak is vége, hogy egyfelől csodálom CC. munkásságát, másfelől azt veszem észre, hogy óhatatlanul át-átesik a ló túloldalára.
Mindig elképedve konstatálom, mikor egy könyve végére érek, ahogy ezt az árnyvadász világot a kezében tartja, a milliónyi szállal, szemszöggel, karakterrel és ez most sem volt másképp. Imádtam, ahogy mindent és mindenkit ezúttal is összerántott és általában milyen jól keverte kártyákat, de nem tudja mikor elég. Például nem fér a fejembe miért kell mindenféle, de szó szerint tényleg mindenféle párost belepasszírozni a történetbe. Rögtön itt a Kieran-Mark-Christina trió. Egyébként is volt itt már sokféle pár többféle felállással és mi-egyéb, amivel nincs gondom, de az ő spoiler már túl sok volt. Mintha az írónőnek lett volna egy listája, amin pipálgatta a tételeket és hopp rájött, ilyen még nem volt, úgyhogy miért ne. Aztán az alternatív világ vagy dimenzió, amit korábban már elsütött. Hát nem barátkoztam meg vele, és azt még nem is említettem, hogy a könyv 1/3-ig mennyit küzdöttem, hogy fogyjanak már azok a lapok, mert az unalom kerülgetett. Ó és az egyéni kis szálak, ahol a zömében érthetőek voltak a döntések, bár attól még nem helyeseltem őket, gondolok ez alatt például Julian spoiler vagy hogy Emma spoiler. Dehogy véletlenül se legyen egyszerű, volt, amiért kétségtelenül megérte kitartani. A csatajelenet nagyon hatásos lett, és azért nem maradunk fordulatok, valamint a kedvenceink nélkül sem. A befejezés pediglen hiába tocsog a boldogságban, megmelengeti a rajongói lelkeket.
Szóval vegyes felvágottként összegezném a zárást, amire tipikusan igaz, hogy a kevesebb, több lett volna, bár ettől még tudom, hogy ez úgysem gátol majd abban, hogy elolvassam a következőket.

perpetua P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Sajnos inkább csalódásnak éltem meg ezt a részt, pedig annyira vártam. :( Tud ennél jobbat az írónő.
Tulajdonképpen, kötetről kötetre kevésbé tetszett ez a trilógia Pedig annyival jobban tetszett nekem ez a csapat, mint anno Clary-ék. Az események amúgy nagyon tetszettek volna, csak összességében mégis mást vártam. Emma és Julian kapcsolatára totál más megoldást vártam, sőt amennyire ez volt a fő problémaszál, most annyira háttérbe szorult. Azt hiszem főleg emiatt érzem csalódásnak ezt a kötetet, ez nyomta rá a bélyeget az egész olvasásra. Érdekes, hogy Annabelle van most a borítón, pedig neki se jutott most igazán központi szerep, persze feltűnt többször, de tőle is többet vártam. A tündérek szolgáltatják mindig a legnagyobb izgalmakat, az ő jelenlétük mindig feldobja a történeteket. :D Mellettük azért tagadhatatlanul élveztem, hogy egyre több korábban megszeretett szereplő gyűlik egy helybe és együtt harcolnak az igazukért. Csodálom, hogy ennyire sokrétű, szerteágazó ez a világ, egyre jobban megszeretem, hiába vannak egyes kötetet, sorozatok, amiket kevésbé szeretek.

schesztiஐ P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Most aztán nagy bajban vagyok… Nem hiszem, hogy éreztem valaha így Cassie könyv után: egyszerre vagyok meghatott, boldog, csalódott, szomorú…

Emma és Julian története a Gonosz fortélyok sorozat első kötete óta hatalmas kedvencem, meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy Julian-t még Jace-nél is jobban megszerettem és a harcias Emma közelebb került a szívemhez, mint Clary.
De ahogy haladtunk a történetben, egyre inkább azt éreztem – és ezt lányom fogalmazta meg a legtökéletesebben –, hogy Cassie mindig valami sokkal nagyobbat akar.

Nagyobb titkot, nagyobb bajt, nagyobb lehetetlen szerelmet, nagyobb legyőzhetetlen ellenséget – és ebben a sok "saját magát túllicitálás"ban elveszik a lényeg. :( Mert már nem tudott jobb megoldást találni, mert felhasználta a korábbi jól bevált trükköket, spoiler és a sztori egyre és egyre furcsább lett.

Nagyon szerettem eddig Cassie-ben, hogy nem félt meleg karaktereket teremteni, de itt valahogy ezek a szexuális dolgok is picit messzebbre mentek, amivel nekem személy szerint ugyan semmi bajom, de valahogy mégis azt éreztem benne, annyira fél attól, hogy rosszul választja meg a párost, hogy inkább így hagyta…

Az epilógus természetesen függővéggel zárul, és nem is maga a tény zavar (hiszen azért természetesen továbbra is úgy gondolom, hogy még sok-sok Cassandra Clare könyvet szeretnék olvasni), hogy megint Őt, Őket veszi elő Cassie. Kicsit keserű szájízem maradt utána, amit az extra, amúgy übercuki jelenet sem oldott fel.
Olvastam volna még Emma-ról és Julian-ről inkább, akár egy korábbi események alatti kis jelenetet, akár egy kicsit később játszódót, mert nekem ebben a sorozatban ők voltak a főszereplők, és sajnáltam, hogy Cassie úgy érzi, mindig vissza kell térnie Clary-hez és Jace-hez.

A sok filmes-sorozatos Végzet ereklyéi túltolás után a Gonosz fortélyok sorozat hozta vissza az „Árnyvadász-énem”, ezért örökre hálás leszek neki. Imádtam ebben a családban élni, Emma, Julian és a testvérei között és megszerettem sok-sok új karaktert (igen, Kieran-t is, nagyon :D) Még ha nem is tökéletes, szeretni akarom ezt a kötetet is. ♥

catilde>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Mi baja az írónőnek az átlagos fiú-lány párossal? De komolyan?
A törtét maga nagyon jó volt. Igaz Cassandra is tud írni a oldalakon át de igazából nem történik semmi lényeges.
Az alternatív világ nekem nagyon bejött. Egy kis izgalom lett.
Vége felé pedig voltak nagyon aranyos,szívet melengető jelenetek.

turanett P>!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Befejeztem… Én nagyon elfogult vagyok, mert imádom Cassandra Clare- nek ezt a világát. Imádtam a Pokoli szerkezeteket és a Végzet ereklyéit. Bármikor tudnám olvasni. Megunhatatlan. De dühös vagyok! Dühös vagyok Clare-re! Mit hozott is össze? Vagy is mit nem.
Az előző rész annyira ütős volt. Igen Livvy meghalt. Még én is megsirattam, de mit váltott ki Julasból? Abból az erős, szeretett teljes, testvéreiért (és persze Emmáért) bármire képes Julas-ból? Fogja magát és elmegy Magnushoz, hogy spoiler
Az érdekes volt benne, hogy több szemszögből olvashatom, de nagyon kellett figyelni, hogy éppen kiről és miről is olvasok. De így is voltak unalmas részek. Nem is kevés.
Következő nagy pofon, a párhuzamos dimenzió. Na erre miért is volt szükség? egy indokot tudok felmutatni, az pedig a spoiler, de semmi mást. Olyan volt az egész, mintha CC nem tudod volna egy jó erős ellenfelet felmutatni, erre tessék vissza hozzuk Sebastian-t. Mert miért is ne. Annabel-t annyira elnyomta, sok szerepet nem szánt neki. Csak Ash sorsát bízta rá.
Aztán a történések tengerében a harmadik nagy pofon, az a szerelmi háromszög, vagy nem is tudom ,hogy minek nevezzem, mert ebben a háromszögben, mindenki szeret mindenkit! MI VAN???? Én haladó gondolkodásúnak tartom magam, de ez kiverte a biztosítékot. Nem igazán értem CC gondolkodását. Vajon mindenkinek megakar felelni? Ezért van benne, szó melegekről, leszbikusokról, transzneműekről és most már „hármasban szép az élet” kapcsolatról? Ezekkel nekem tényleg nincs bajom, de nem sok ez egy kicsit?
Komolyan az utolsó pár fejezet mentette meg számomra a könyvet. A nagy csata jelenet és a mennyei tűz. Na ezt jól kitalálta CC. Ez egy frappáns megoldás. Itt tényleg le a kalappal.
A vége aranyos volt. Mindig is vártam Magnus és Alec esküvőjét. Emma és Julas is végre titkok nélkül lehettek együtt. Jace és Clary plusz története is jó volt.
Viszont hagyott nyitva kiskapukat az írónő. Nem is keveset. Mivel függő véggel végződik, biztos, hogy lesz valamilyen folytatás. Már megint a tündérkirálynő… Na meg még ott van Kit és Ty kapcsolata. Jól szétszedte őket. Gondolom ők lesznek a következő trilógia (hiszen mi más is lehetne) főszereplői. De lehet, hogy már nem nekem. Az írónőnek el kéne gondolkodni, hogy szakít az árnyvadászokkal és valami újba fog. Kezd nagyon klisés lenni. Nem jó túl sok bőr lehúzni valamiről.

myrelationshipwith >!
Cassandra Clare: Éjsötét Királynő

Most már hivatalos, a kedvenc trilógiám lett a Gonosz fortélyok és a legeslegkedvesebb kötet pedig az Éjsötét Királynő. Nincsenek szavak arra, mennyire imádtam, s mennyire szívesen élnék ebben a világban. Nemcsak fény derül arra, ki az Éjsötét Királynő, de a Gonosz fortélyok eredetét is megtudhatjuk, miért pont ez lett a sorozat neve és mi is tulajdonképpen ez.

Cassie amit eddig felépített A végzet ereklyéiben és a Pokoli szerkezetekben, azokat a szálakat, amiket eddig nyitva hagyott, most kifejtette és elzárta. Eszméletlenül részletgazdag, kalandos, akciódús, egy igazi mestermű, ami sok-sok díjat érdemelne. A maga féltégla méretével hosszú időre kikapcsol és rámutat azokra a pontokra, amiért érdemes belekezdeni a világba és újra belevetni magunkat a történések közepébe. Ez alkalommal sem csalódtam és az az igazság, mindig is sejtettem, hogy majd nekem az igazi szerelem ez a trilógia lesz, de amit a befejező kötetben kaptam arra egyáltalán nem számítottam, több helyen maradt tátva a szám, volt hogy felsikoltottam az izgalomtól és volt, hogy elképedve olvastam a sorokat. Masszív, ugyanakkor energikus és igazi adrenalinlöketet ad a kötet. Tökéletes folytatása a második részben, mielőtt úgy igazán beindulna a gépezet jól megfacsar minket és a démonok közé vet, hogy aztán oldalról oldalra újra és újra elkápráztasson. Minden eddigi regényt felülmúl, amit olvastam az írónőtől és nemcsak megkoronázza az eddigi élményeimet, de valami újat is mutat. Az Éjsötét Királynő alatt már nemcsak egy-egy szereplő sorsa a tét, hanem az egész létezés, az árnyvadászok és az alvilágiak léte a tét. Egy kötet, ami fenekestül felforgat mindent és amiben nem bízhatunk. Egy kötet, ami újabb és újabb meglepetéseket tartogat és ott vár újabb fordulatokkal, ahol nem is számítanánk rá.

Az írónő mindig is tudta, hogy csűrje csavarja a szálakat és hogyan mozgassa az eseményeket úgy, hogy az olvasók elképedjenek és még többet akarjanak, de ebben a kötetben még ezt is felülmúlta. Az egész árnyvadász létet vonta kétségbe és attól sem riadt meg, mint egy olyan világ teremtése, ahol semmi sem az, aminek látszik.

Sokakban felmerülhetett a Mennyei Tűz Városa után, mi lett volna, ha Sebastian győz? Mi lett volna, akkor a világgal, az árnyvadászokkal és az alvilágiakkal? Az írónő furfangos módon erre is választ ad, ezek a részletek hol elborzasztják az embert, hol pedig rádöbbentik arra, hogy igen, egy zseniális írónővel van dolgunk, aki minden világ királynője és akit nem lehet és nem is szabad ledönteni a trónjáról. Többek között választ kapunk az Éjsötét Királynőben arra is, kicsoda Ash, mi lesz Livvy-vel, Emma és Jules parabatai kötelékével, a Cohorsszal, Alicantével és az egész világgal.

Minden szereplő megkapja a méltó vagy épp elkerülhetetlen lezárását, továbbá az írónő úgy mozgatja a szálakat, hogy a végére egyetlenegy szálka se maradjon a szemünkben. A végzet ereklyéi rajongók is nagyobb dózist kapnak a már megismert szereplőkkel és Tessa-Jem páros is újra feltűnik. Minden, amit eddig szerettünk ebben a világban összeforr a harmadik Gonosz fortélyok kötetben és nagyobbat üt, mint valaha.

Eszti_TDA>!

– Beszélni akartam veled, de nem szívesen szakítottam volna félbe a búcsúölelkezést – mondta.
– Aleckel nem félünk kimutatni az egymás iránti szeretetünket – magyarázta Jace. – Néha felkap, és úgy hordoz körbe, mintha elalélt hölgy volnék.
– Komolyan? – csodálkozott el Kit.
– Dehogy. Nagyon nehéz vagyok, főleg teljes fegyverzetben. Miről akartál beszélgetni velem?
– Ami azt illeti, éppen erről.
– A súlyomról?

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Jace Wayland · Kit Rook
Eszti_TDA>!

– Hallottál már Will Herondale-ről? Vagy James Herondale-ről?
– Nem hiszem – rázta meg a fejét Kit.
– Kiváló. Órákat fogok elcseszni az idődből – közölte Jace.

Kapcsolódó szócikkek: Jace Wayland · James Herondale · Kit Rook · Will Herondale
Eszti_TDA>!

– Saját fegyvert akarok – mondta Kit. – Emmának ott van Cortana. Livvynek szablyái voltak. Ty a dobókéseket szereti. Julian nyílpuskát használ, Cristina pillangókést. Ha árnyvadász leszek, nekem is szükségem lesz majd saját fegyverre. (…)
– Nem kaptál semmilyen képzést, szóval az íjak, a nyílpuskák, meg a dobókések nem igazán jöhetnek szóba. Kerítek neked valamit. Valamit, amiről süt, hogy Herondale vagy.
– Maradhatnék a gyilkos humorérzéknél meg a lefegyverző sármnál.
– Na ebből süt, hogy Herondale vagy. – Jace láthatóan elégedett volt. – Christopher… Szólíthatlak Christophernek?
– Nem – felelte Kit.
– Christopher, a család számomra soha nem vér kérdése volt. Magam választottam meg, hogy kik a családtagjaim. Ellenben kiderült, jó, ha mégiscsak van rokonom ezen a világon.

Belle_Maundrell >!

Magnus egy pontra mutatott.
– Az a példányod ott különösen vonzó, Alexander.
– Az egy váza – közölte Helen.
Magnus hunyorogva nézett arrafelé.
– Szívesen megvásárolnám tőletek.

560. oldal, Második rész - Thule - 25. Borzoló szél

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Helen Blackthorn · Magnus Bane
Belle_Maundrell >!

– Ne tartsd magadban, hogy mire vágysz, különben talán sosem kapod meg, amit szeretnél.
– Nagyon bölcs vagy – mondta Kieran komolyan.
– Hát igazából ezt egy bögrén olvastam.
– A ti világotokban igen bölcsek a bögrék.

522. oldal, Második rész - Thule - 23. Nincs árapály

Kapcsolódó szócikkek: Drusilla Blackthorn · Kieran
Réka_Kósa>!

(…) némelyik fény eleve csak rövid ideig rendeltetik égni.

SzLiliA>!

– Mozgott a szád-felelte Alec. – Szinte soha nem imádkozol, de jól esik, hogy most igen.
– Szinte soha nincs szükségem imára – mondta Jace. – Ha baj van, általában csak elmegyünk Magnushoz, és ő megoldja.

Kapcsolódó szócikkek: Alec Lightwood · Jace Wayland · Magnus Bane
Réka_Kósa>!

– Vigyázz, milyen álarcot viselsz, gyermekem! – mondta Nene. – Nehogy végleg elveszítsd az igazi önmagadat.

Réka_Kósa>!

Az emberek egészen különböző darabkákból állnak össze, gondolta Dru. Jópofa darabkákból, szerelmes darabkákból, önző darabkákból, vakmerő darabkákból. Sokszor csak egyiket vagy másikat látjuk ezekből, aztán ha sikerül mindet összegyűjtenünk, hirtelen rádöbbenünk, hogy igazán jól ismerünk valakit.

Kapcsolódó szócikkek: Drusilla Blackthorn
Belle_Maundrell >!

– (…) Emberek! Próbáljátok meg nem felgyújtani a sátrakat! Nem a sajátjaink.
– Mert amúgy szokás felgyújtani őket? – kérdezte Kieran, aki saját sátrat kapott. (…) – Ez valami hagyomány?

633. oldal, Harmadik rész - A bosszú asszonya - 28. Árny elvegyül

Kapcsolódó szócikkek: Kieran · Magnus Bane