20. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Bookline 3.399 Ft-tól
Régikönyvek.hu 3.399 Ft-tól
2.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

„Igen, ​árnyvadász vagyok. Éles kard, még élesebb nyelv.”
Főszerepben az árnyvadászok!

Öt év telt el a Mennyei tűz városa eseményei óta, amikor az árnyvadászok a kihalás szélére sodródtak. Emma Carstairs már nem gyászoló kislány, hanem egy fiatal nő, aki elszántan keresi szülei gyilkosát, hogy megbosszulhassa szeretteit és az őt ért veszteségeket.
Oldalán a parabataiával, Julian Blackthornnal, egy démoni cselszövést próbál felderíteni Los Angelesben, a Sunset sugárúttól egészen a Santa Monica partjait mosó, igéző tengerig követve a nyomokat. Emmának meg kell tanulnia bízni a szívében és az eszében. A szíve azonban veszélyes irányba húzza…
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy Julian bátyja, Mark – akit a tündérek öt évvel ezelőtt elraboltak – egy alku részeként váratlanul hazatérhet. A tündérek mindenre hajlandók, hogy kiderítsék, ki gyilkolja a fajtájukat… és ehhez szükségük van az árnyvadászok segítségére. Ám a tündérek földjén másként telik az idő,… (tovább)

Eredeti mű: Cassandra Clare: Lady Midnight (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
688 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633998991 · Fordította: Komáromy Zsófia
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
688 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999004 · Fordította: Komáromy Zsófia

Magnus Bane · Jace Wayland · Jem Carstairs · Alec Lightwood · Clary Fray · Isabelle Lightwood · Simon Lewis · Julian "Jules" Blackthorn · Emma Carstairs · Mark Blackthorn · Malcolm Fade · Tiberius "Ty" Blackthorn · Robert Lightwood · Cristina Rosales · Diego Rosales "Perfect Diego" · Drusilla (Dru) Blackthorn · John Carstairs · Kieran · Livia "Livvy" Blackthorn · Cameron Ashdown · Diana Wrayburn

deen
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Vajon meddig tud még egy árnyvadász történet lekötni? Azt hiszem sosem fogom megunni. Én azok közé tartozom, akik imádják Clare történeteit, de nem tetszett, hogy a Mennyei tűz városát arra használta, hogy beharangozza a következő sorozatot, mintha nem bízna abban, hogy egy teljesen új szereplőgárda meghozná azt a sikert, amit a new york-i árnyvadászok. Én e nélkül is a szívembe zártam volna az új csapatot is, mert jók a karakterek, izgalmas a történet, sok benne a csavar és természetesen ott van az elmaradhatatlan tiltott szerelem, és érzelmi hullámvasút, ami annyira jellemző az írónőre. Ha egy kicsit kekeckedni szeretnék az előző két sorozat szereplőinek jelleme ismétlődik az új szereplőkben is, tök jó párosokat lehetne csinálni azokból a karakterekből, akik egyébként, persze a külsőt leszámítva, nagyon hasonlóak. Öt évvel vagyunk az előző széria után, így a Blackthorn gyerekek többsége már nem igazán számít annak. Julian immár Emma parabataia, éppen két hónapos nagynéni látogatásból érkezik vissza Los Angelesbe, csakhogy Julian más, mint volt. Úgyhogy szegény Emmának beletelik egy kis időbe, mire rájön, hogy mi is a helyzet, ahogy már lenni szokott a szereplők jól titkolóznak egymás előtt, így kilométereket köröznek, mire végre valaki kimondja az igazat. Az írónő nagyon jól elegyítette a szerelmi szálat a nyomozással, így nem volt azaz érzésem, hogy a szereplők csak szenvednek a ki nem mondott dolgoktól. Ebben is Julian vitte a díjat, mert ő aztán annyi mindent hordott magában, hogy nem is értem, hogyan volt képes évekig ezekkel a terhekkel élni, ráadásul gyerekként. A szereplők lelki világa sokkal bonyolultabb, mindenkinek meg kell küzdenie a saját démonaival, és bizony súlyos döntéseket hozni. Sokadik árnyvadász történet, de azt kell mondjam Cassie ismét egy olyat tett le az asztalra, ami sok szempontból nosztalgiával tölt el, hiszen a korábbi szereplők is fel-fel bukkannak, beszélnek róluk, ugyanakkor egy teljesen más környezetben, más megoldandó helyzettel néznek szembe a szereplők és teljesen elvarázsolt. Na jó, elfogult vagyok, és hogy mondjak valamit, ami viszont nem tetszett: ahogy Emma „próbálja” megoldani a kialakult érzelmi katyvaszt. Miért nem lehet elmondani az igazat? Jó-jó, tudom, azért, hogy lerágjuk az összes körmünket, míg végül valahogy megoldódik minden. Az epilógust követően kíváncsian várom, hogy fog folytatódni a történet.

popKORN0725

WHAT THE HELL?!?!?!?!
Azt hittem, hogy az Uvegvarost es a Hercegnot egyetlen Clare konyv sem kepes uberelni, de mekkorat tevedtem, oh de meg mekkorat!
Emma es Jules mar a Mennyei tuz varosaban is felkeltette az erdeklodesem, noha abszolut nem ertettem akkor meg, hogy miert eppen Emma szulei azok, akiknek a spoilerlistan rajta kell lennie. Itt esett le igazabol, hogy az akkor es ott mennyire elorevetitette Emma karakteret, mennyire formalta, es mennyit adott bele.
Emma es Jules kettose semmikeppen sem egy Clary es Jace paros. Ossze sem lehet hasonlitani a kettot es nem lehet egy lapon sem emliteni oket. Az ut amit ok ketten egyutt bejartak eddig sokkal rogosebb, es melyebb, mint az emlitett masik kettoe. Es meg mennyi minden var rajuk! Oszinten orulok, hogy ennyire sajatos parost sikerult az irononek megalkotnia spoiler, akik meg engem is sikeresen megleptek tobb soron is.
Kit szala volt az egyik olyan, amit mar az elejen lehetett sejteni, hogy joval tobb egy venember „nagy titkanal”. spoiler Nem mondom, hogy eloszor leesett, hogy mirol van szo, de mikor feny derult az egeszre azert egy „hat persze” elhagyta a szamat.
A nyomozos szal igazabol a cselekmeny egyik fo vazat kepezi, de megis ugy epul bele a tortenetbe, hogy nem elesen domborodik ki onnan, hanem szepen belefekszik a sorok koze es minden lapot atitat. Sokkal inkabb hangsulyosabb szamomra egy-egy karakter belso vivodasa, es azok a dolgok amiket magukba hordoznak maganal a fo akciodusabb szalnal.
Es vegul nem tudok elmenni Magnus mellett. Ahwr. Soha, de soha nem fogom tudni megunni ot. Midnegy, hogy egy sort kap, vagy egy sor novellat, akkor is ugyanazzal az ahitattal vagyok kepes olvasni rola es Alecrol. Miert, oh miert nem lehet roluk egy teljesen kulon kis konyv sorozat?! Pedig annyi potencial van meg ebben a ket sracban!
Es a vegere egy kis negativum: Felre ertes ne essek imadom Clary es Jace parosat, de nekem egy kicsit sok(k) volt mar ebben a konyvben, hogy mindig azt kaptuk meg, hogy „jajj hiszen emlekeztek kettejuk szerelmere”, „jajj hiszen ok a leghiresebb paros”, „jajjj hiszen annyira tokeletesek”, „jajj ok a legjobb harcosok” stbstb. Ertem en, hogy fenyezni kell oket, mert amit veghez vittek az az arnyvadasz univerzum megmentese volt, de ettol fuggetlenul meg ok is csak „emberek”. Remelem a kovetkezo konyvben a kevesebb neha tobb elve alapjan nem kapunk ennyire csomorlott sorokat roluk.
Mindent osszevetve ez egy zsenialis kezdet volt, es alig varom mar, hogy a kovetkezo reszt olvashassam. Nem tudom, hogy valaha el fogom e tudni engedni ezt a vilagot.

ViveEe P
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Ezt a könyvet úgy kell elolvasni, hogy még frissen benned van a Mennyei tűz városa. Őszintén csak halvány emlékeim vannak, hogy kik Emmáék és mi történt velük.
Haragszom erre a könyvre, és így Clare-re is. Számos okból..
Az még oké, hogy úgy tűnik képtelen Clare a jól bevált árnyvadász világon kívül bármit írni. De! Már megint tiltott szerelem? Elegem van! Ráadásul a legvége? Azt hittem kettétöröm a könyvet… És most már megint! kijöhet a történetből egy majdhogynem pont ugyanolyan szerelmi háromszög, mint a Végzet ereklyéiben és a Pokoli szerkezetekben. Kiakaszt! Clare képtelen újat alkotni.. Amikor egy meleg pár is feltűnt végképp végem volt.
A másik bajom, hogy 350 oldal eltelt, mire egyáltalán érdekelni kezdett a könyv. :@
Utána már egész jó volt, de a fele könyv elment a semmivel. Arra jó volt, hogy nagyon megsajnáljam Juliant, de ez mondjuk 10 oldalban is ment volna.
A karakterek jók, nem lehet utálni őket, de nem érdekeltek. Csak azt akartam pörögjünk fel végre.
Nem tudom mit csináljak a sorozattal. :/ Meghagyom a döntést az időnek…

könyvmolyeszti
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Vegyesek az érzéseim ezzel a könyvvel kapcsolatban. Nekem egyértelműen A végzet ereklyéi tetszett jobban, ebből nekem nagyon hiányoztak a démonok, meg még más dolgok is. Emmát a végén ki tudtam volna nyírni, és már ott tartottam, hogy nem adok rá még 4,5 csillagot sem, de Mark miatt el is felejtettem, hogy egyáltalán gondoltam erre. :D Tényleg, tisztára lenyűgözött az utolsó két oldal. :D Emmát meg is értem, meg nem is. Én merész, bátor, és vakmerő lánynak ismertem meg, és nem értem, miért nem merte felvállalni a julianos dolgot. Másrészt egyet is értek vele, hisz Julian és a többiek érdekében tette. Na mindegy.
Számomra ez a könyv más volt, mint az eddigi árnyvadászos könyvek, gondolok itt a Pokoli szerkezetekre és A végzet ereklyéire. Olvasás közben úgy éreztem, mintha a Nem vagyok sorozatgyilkos olvastam volna. Nem azt mondom, hogy nem tetszett, mert nagyon is, de nekem kicsit más volt. A szereplők mind a szívemhez nőttek, és nagyon jól jött a végén az az esküvős rész.

Lanore P
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Nagyon vártam már ezt a könyvet, kíváncsi voltam, Clare tud-e újat alkotni ebben a világban, de tartottam is tőle, hogy talán már nem tudja azt nyújtani, mint az alapsorozat. Sajnos nekem valóban nem hozta azt a színvonalat, erőltetettnek, és túl hosszúnak éreztem Emma kötetét. Borzasztóan lassan indul az eleje, sok-sok fejezeten át szinte semmi sem történik, egy naggggyon elnyújtott bevezetésnek éreztem. Aztán szép lassan kiderült, hogy miről is fog szólni a könyv második fele, és itt már elkezdett érdekelni engem is, tetszett a nyomozás a rejtélyek után, a szálak felgöngyölítése, no meg a Blackthorn család, a gyerkőcök :) Emmát kedveltem már korábban is, most még jobban megszerettem, ahogy Juliant és Markot is a maga fura módján, de a legjobb részek mégiscsak azok voltak, amikor a régi szereplők pár rövidke oldal erejéig visszatértek. Ezeket a sorokat csak úgy faltam, olyan jó volt visszatérni Jemhez, Tessához, Claryhez és Jace-hez… :) Emma és Julian kapcsolata hihetetlen dolgokon ment át, a parabatai-kapcsolat egyébként is nagy kedvencem volt Clare világában, és itt bizony kaptunk belőle rendesen… meglepetést is tudott okozni, eszembe nem jutott volna, hogy ilyen hátrányai is lehetnek ennek az erős kapocsnak, a végén már nagyon sajnáltam őket, hogy mindazok után, ami velük történt, még mindig van mit megoldani… a „főgonoszunk” pedig talán a legnagyobb meglepi volt, én komolyan nem számítottam arra, hogy ő lesz a gyilkos! Egy szó mint száz, Clare még mindig jó, tud újat mutatni, de már sajnos nem tudja úgy fenntartani az érdeklődésem, mint régen… tudom, hogy van fantázia Emmáék, Mark, Kit és persze Annabelle történetében, de nem vagyok biztos abban, hogy még többezer oldalon keresztül képes leszek aktívan érdeklődni…

Annie_Cresta
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Megszállottan rajongok az árnyvadász-könyvekért, így gondolom mondanom sem kell, hogy mennyire vágytam már erre a gyönyörűségre. Muszáj elmondanom, hogy mennyire imádom ezt a borítót, egyszerűen gyönyörű, a polcom egyik legszebb darabja. Tipikusan az a fajta könyv ez, amit már csak a borítója miatt is érdemes megvenni, pedig a tartalma még ennél a csodás borítónál is jobb.
A Mennyei tűz városában és az Árnyvadász Akadémiában valamennyire megismerhettük a könyv főszereplőit, nem túl mélyen, de azért ki lehetett alakítani róluk egy képet. A Blackthornokat nagyon a szívembe zártam, Julian, Ty, Livvy, Dru, Tavvy… mind-mind annyira imádnivalók, hát még a köztük lévő erős, testvéri szeretet! Természetesen Helent és Mark-ot is nagyon szeretem, őszintén remélem, hogy ha korábban nem is, de a harmadik részben valamilyen úton-módon Helen is hazakerül, mert a TMI óta nagyon szimpatikus, Aline-nel együtt. Mark-ot most ismertük meg igazán és egy rész bőven elég is volt arra, hogy megszeressem. Sajnálom Mark-ot a helyzete miatt, néha viszont egy ici-picit nehezteltem rá, amiért nyers volt Julian-nel. Julian-t ugyanis senki nem bánthatja! Ő az új bookboyfriend-em, annyira aassdfgsuf a srác, hogy első látásra (azaz kb 50-100 oldal után) szerelem volt. Emma is nagyon szimpatikus főszereplő, bár a könyv végén nagyon felidegesített spoiler. Már az elején nyilvánvaló volt, hogy Jules és Emma parabatai-kapcsolata nem átlagos, remélem a jövőben sikerül összejönniük, én nagyon drukkolok nekik. Mark-nak és Kieran-nak szintén, bármit is tett Kieran, remélem kibélkülnek és ők is újra együtt lesznek, mert nagyon jók.
Imádom, hogy Cassie még mindig tud újat mutatni az Árnyvilágban, az alapötlet baromi jó volt, meg sem próbáltam kitalálni, hogy ki lehet a gyilkosságok elkövetője, aztán rendesen meglepődtem, mikor kiderült. Abszolút nem számítottam rá, nem is tudtam utálni, mert valahogy megértettem és a tény, hogy spoiler Az az utolsó pár sor (?) pedig zseniális, alig várom a következő részt, annyira felcsigázott.
Külön tetszett, hogy a fejezetek címei Poe versének, a Lee Annácskának sorai. Sőt, az egész történet ezen alapul és azóta is sokszor elolvastam a verset, nekem nagyon-nagyon tetszett.
Összességében ez egy nagyon-nagyon jó könyv volt, imádtam és szívből ajánlom mindenkinek. Ha szeretitek az árnyvadászokat, akkor szerezzétek be és nyomás olvasni! Ha még nem olvastatok árnyvadászos könyvet, akkor pedig tessék elkezdeni! Megéri.

Media_Addict_Hu
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Mindenképpen érdekes kezdet volt, a szereplők zseniálisak, Clare világa pedig még mindig képes nagyon magába szippantani az embert. Az írónő szakmai fejlődése pedig igencsak látványos, emelem is a kalapom előtte. Jó kis könyv volt, ide a folytatással!

Hencsa
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Elérkezett ez a pillanat is. Másfél hónapja csak árnyvadászokról olvastam, azért, hogy ezt a könyvet a kezembe vehessem és mindent megértsek. Nagyon megérte! hozzáteszem, hogy a Végzet Ereklyéi sorozat is nagy kedvenc lett közben
Tetszett, hogy nem csak a szerelemi szál dominált, hanem a család is. Sokszor úgy éreztem, hogy Emma és Julian tényleg házasok. Elképesztő erő kellett ahhoz, hogy kisgyerekként fölneveljenek négy gyereket. Annyira édesek. Tavvy, Dru, Ty és Livvy. Mindannyian a szívemhez nőttek a történet során. :) Ty-ból úgy érzem, hogy egészen érdekes karakter lesz az elkövetkezendő részekben. Tartogat még meglepetéseket számunkra!
Christina nagyon erős karakter, kár, hogy csak mellékszereplő. Bár kevés ideje lakik az Intézetben, már ő is teljesen beilleszkedett. spoiler
Julian és Emma. Első sorban nagyon sajnáltam őket. Senkinek se szabadna így felnőnie, mint nekik. Másodszor: mindketten nagyon komplex személyiségek. Egymásért és a családjukért bármin és bárkin átgázolnának. Erősek, bátrak és teljesen kiegészítik a másikat. Egész életükben egymás mellett voltak, vigyáztak a gyerekekre, együtt gyászoltak, tulajdonképpen ők egy egészt alkotnak. spoiler
Izgalmas részekben se volt hiány. Tetszett, ahogy az egész rejtély kibontakozott. Nagyon szépen és érthetően végigkövethetőek az eseményeket, bár én sajnos olvasás előtt belenyúltam egy spoilerbe, így tudtam, hogy ki áll a gyilkosságok mögött.
ELKÉPESZTŐ volt, ahogy rádöbbentem, hogy mit is jelent a könyv elején lévő Lee Annácska vers. Az állam a földet söpörte, de komolyan. :D
A vége nagyon rosszul esett. Sokk-sokk után ért és erre még jött a párosunk spoiler, ami el se tudom képzelni, hogy milyen érzés lehetett. Főleg úgy, hogy nem csak szerelmesek voltak egymásba, hanem közben a legjobb barátok, a másik támasza is. spoiler
IMÁDTAM a végén lévő kis részletet Clary és Jace életéről. Annyira jó volt megint róluk olvasni. :) spoiler
Alig fogom tudni kivárni a következő részt, hiszen rengeteg lezáratlan kérdés maradt. spoiler
Méltó utódja a Végzet Ereklyéinek! :)

cathrin_smith IP
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Borzasztó, hogy vége, pedig elég sokáig húztam az olvasást. :(
Imádtam az összes karaktert, spoiler és azt is, hogy a régi szereplők is visszaköszöntek, ha nem is sok időre.
Melcolm fájdalmát én nem tudtam átérezni, pedig próbáltam. Őt utáltam egyedül. spoiler Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz majd Emmával és Juliannal, nem is beszélve Markról… :)
Nem tudom miért, de valahányszor Church képbe kerül, rögtön utánanyúlnék és jól megölelgetném azt a kis szőrgombócot, annyira szeretem! spoiler Ezt még muszáj volt :D

Flóra_Szentgyörgyi
Cassandra Clare: Éjfél kisasszony

Kavarognak-zavarognak az érzéseim, számos új gondolat fészkelte magát a fejembe. Egyszerre adnék sok és kevesebb csillagot, ugyanis dühvel furcsán vegyített boldogsággal tekintek a Gonosz fortélyok nyitókötetének történéseire. Egy ekkora könyvvel se a szerzőnek, se a karaktereknek, se az olvasóknak nincs könnyű dolga, nem menetelhet csupán egyetlen úton a cselekmény, nem válthatja ki a szereplők minden döntése az olvasó szimpátiáját. Ezt próbálom most elfogadni…
A szükségszerűen lassan építkező, alapos bevezetés után egy rejtélyes nyomozásba csöppentem Emmával és a Blackthorn családdal. Alig vártam már, hogy végre ők legyenek a főszereplők, úgyhogy igyekeztem minden apró mozzanatát élvezni a cselekménynek. Egy darabig komolyan irritált, hogy mintha csak vakon tapogatóznak a titkok tengernyi mélye felé, és alig érünk el valamit, de türelem; kiderül egy s más a regény végére. Érdemes addig a karakterek viszonyhálójába gabalyodni, még ha később nehéz is kikecmeregni onnan.
Julian és Emma párosa levett ugyan a lábamról, rettenetesen próbára tették a tűrőképességemet, bár nem a saját hibájukból. Sajog értük a szívem, amiért ilyen fiatalon erre vállalkoznak, főleg Julian aggályai érintettek meg lelkileg. Az írónő egy elragadó árnyvadász fiút teremtett, lenyűgöző és példamutató Julian hűsége, gondoskodása, kitartása, amihez pedig remekül társul Emma talpraesettsége. Tényleg nagyszerű páros ők ketten! spoiler Rengetegszer meghatódtam azon, milyen kemény Julian számára óvni a testvéreit, vagy simán csak biztosítani nekik egy meghitt, normális családi közeget. Vannak apák, akik egész életükben nem tudnak mit kezdeni a gyerekneveléssel járó kihívásokkal, Julian viszont az elegendőnél is tovább töri magát a testvérei biztonságáért és boldogságáért. Képtelen vagyok eléggé hangsúlyozni, mekkorát nőtt ő a szememben!
Emmát már a Mennyei tűz városa olvasásakor kedvencemnek jelöltem, jelenleg azonban borzasztó kettősséget hasított a szívembe. Becsülöm őt, megértem őt, felnézek rá, akárcsak Julianre… de fájt, nagyon fájt a döntés, amire az utolsó fejezetnél elszánta magát.
Cristina, Ty, Livvy, Dru és Tavvy külön-külön gyöngyszemei a történetnek, mindannyian szívdobogtató, imádnivaló pillanatokkal bővítették a regényt. A Blackthorn gyerekek elképesztő egyéniségekké formálódnak Julian szeretetével, odafigyelésével kísérve; Ty már most egy isteni figura! :) Akit egyelőre kakukktojásként kezelek, ő a Vadűzésből visszatért, elveszett lelkű Mark, a regény legszokatlanabb szereplője. Ismerjük őt mióta, és ennek ellenére néha mintha idegen volna. Az utolsó mondatával a függővég ajtaját csapta az arcomba az 'ideiglenesen zárva' felirattal…
Száz meg száz elemét lehetne kiemelni a cselekménynek, a szereplőknek, az egész regénynek… spoiler
Vigyorogtam egy sort pár oldallal az epilógust követően, ugyanis az írónő kedvenc TMI szereplőim jelenlétének kiegészítésével kényeztetett. :3 Ó, de jó mindig visszakanyarodni hozzájuk, mintha hazatérnénk! <3
Sikerült egy kesze-kusza értékelést „firkantanom”, de a lelkesedésem és a több irányba kígyózó érzelmeim nem nyugszanak. Azt hiszem, ezek egy új fajta rajongás jelei egy új árnyvadász sorozatért! <3

Jean

– Ha szeretsz valakit, akkor a részeddé válik. Része mindannak, amit teszel. Benne van a levegőben, amit beszívsz, a vízben, amit megiszol, a vérben, ami az ereidben folyik. Az érintése örökké megmarad a bőrödön, a hangja örökké a füledbe cseng, a szavai örökké a fejedben járnak. Ismered minden álmát, mert a rosszak a te szívedet is megsebzik, a szépek pedig téged is boldoggá tesznek. És nem tartod őt tökéletesnek, hanem ismered minden hibáját, tudod róla a teljes igazságot, felfedezed a legrejtettebb titkait, de mindez nem ijeszt el tőle; sőt ettől csak még jobban szereted őt, mert nem vágysz a tökéletességre. Csakis őt akarod.

Kapcsolódó szócikkek: Julian "Jules" Blackthorn
Flóra_Szentgyörgyi

– Még mindig Jace-szel jár?
Emma elnevette magát, érezte, hogy oldódik a feszültsége. Clary és Jace elválaszthatatlan, legendás párt alkottak. Összetartoztak.
– Ugyan ki szakítana Jace-szel?

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Emma Carstairs · Jace Wayland
LaBelle

– (…) Ez az én területem. Neked megvannak a saját reménytelen emberkéid New Yorkban.
– Az egyik reménytelen New York-i emberke a gyermekem apja – emlékeztette Magnus.
(…)
– A többiek pedig – tette hozzá Magnus – mind megmentették a világot, legalább egyszer.
Malcolm Julianre és Emmára intett.
– Én nagy reményeket fűzök ezekhez.

164. oldal, 6. fejezet - Okosabb, mint ő meg én (Könyvmolyképző, 2016)

Jean

– Amíg él a szeretet és az emlék, addig igazából nincs halál.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Carstairs · John Carstairs
Szyszyyy

– Miért húztad ki a nyilat? – faggatta, és lehúzta a saját pulóverét. Egy spagettipántos trikót viselt alatta. Megtörölgette Julian mellkasát és oldalát a pulcsival, felitatta a vért, amennyire csak tudta.
Julian egyre jobban zihált.
– Mert amikor valaki… beléd lő egy nyílvesszőt… – hörögte –, nem az a legelső reakciód, hogy… „Köszi szépen a nyilat, azt hiszem, megtartom.”
– Jó tudni, hogy a humorérzéked sértetlen.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Carstairs · Julian "Jules" Blackthorn
Beatrice8

– A törvény nem ezt diktálja, Emma. Ne feledd: A Törvény szigorú, de a Törvény a Törvény.
– Azt hittem, úgy szól, hogy „a Törvény bosszantó, de legalább szabadon értelmezhető.”

LaBelle

– Egyszer azt olvastam, hogy egy viccet elmagyarázni olyan, mint békát boncolni – közölte Mark. – Megtudhatjuk, miből áll össze, de meg kell hozzá halnia.

214. oldal, 9. fejezet - Csillag ha ragyog (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Mark Blackthorn
Cheril

– Megkérdezném, hogy „Te nem szoktál kopogni?”, de nyilvánvalóan látszik, hogy nem – mondta. – Mi viszont épp el vagyunk foglalva.
Magnus erre csak legyintett.
– Az őseiteket rajtakaptam már ennél sokkal kínosabb helyzetben is – közölte. – Egyébként is, vészhelyzet van.
– Magnus! – mondta Clary. – Ajánlom, hogy ne a virágokról vagy a tortáról legyen szó.
A boszorkánymester grimaszt vágott.
– Azt mondtam, vészhelyzet. Ez egy eljegyzési parti, nem a normandiai partraszállás.
(…)
– De hát épp pohárköszöntőt akartam mondani – panaszkodott Jace. – Nem várhatna egy kicsit az apokalipszis?

Kapcsolódó szócikkek: Clary Fray · Jace Wayland · Magnus Bane
popKORN0725

A bosszú (…) nem jó barát, és nagyon rideg társ.

abstractelf

– Emma, emlékezz, mit mondtam! Arról beszélj, hogy te mit érzel!
Cameron még mindig karattyolt a vonal túlsó végén, valami olyasmit magyarázott, hogy személyesen kéne megbeszélniük a dolgot, Emma viszont tudta, milyen értelmetlen volna ez. […]
– Én magamról beszélek, nem rólad – mondta a telefonba. Cristina bátorítóan mutatta fel a hüvelykujját. – Úgy érzem, hogy rosszul vagyok tőled. – Szélesen mosolygott, Cristina viszont a kezébe temette az arcát. – Szóval, nem lehetnénk megint csak barátok?
Kattanás hallatszott, ahogy Cameron véget vetett a hívásnak.

1. fejezet