Clockwork ​Angel (német) (Chroniken der Schattenjäger 1.) 1 csillagozás

Cassandra Clare: Clockwork Angel (német) Cassandra Clare: Clockwork Angel (német)

London, 1878. Ein mysteriöser Mörder treibt in den dunklen Straßen der Stadt sein Unwesen. Ungewollt gerät Tessa in den Kampf zwischen Vampiren, Hexenmeistern und anderen übernatürlichen Wesen. Als sie erfährt, dass auch sie eine Schattenweltlerin ist und zudem eine seltene Gabe besitzt, wird sie selbst zur Gejagten. Doch dann findet sie Verbündete, und zwar ausgerechnet im Institut der Schattenjäger. Dort trifft sie auf James, hinter dessen zerbrechlicher Schönheit sich ein tödliches Geheimnis verbirgt, und auf Will, der mit seinen Launen jeden auf Abstand hält – jeden, außer Tessa. Tessa ist völlig hin- und hergerissen, und weiß nicht, wem sie trauen soll. Schließlich sind die Schattenjäger ihre natürlichen Feinde…

Eredeti megjelenés éve: 2010

Aréna, 2012
580 oldal · ASIN: B00AAT6K6Y · Fordította: Franca Fritz, Heinrich Koop
Arena, 2011
580 oldal · ISBN: 9783401064741 · Fordította: Franca Fritz, Heinrich Koop

ArnoDorian>!
Cassandra Clare: Clockwork Angel (német)

Ez az elsö könyvem az Árnyvadász sorozatból és be kell vallanom, nagyon megszerettem. Remélem, hogy a többi rész is fog ennyire tetszeni, mint ez. Bár ez a rész azért is tetszett annyira, mert a vikróriánus korban játszódot, ami az egyik kedvencem. :)
A szereplök nagyon szimpatikusak voltak (1 csillag), kivéve Nate és Jessamine, akiket nem igazán kedveltem meg. Tess, Will és Jem nagyon aranyosak voltak, nagyon megkedveltem öket. Mindegyik egy igazi egyéniség volt. :)
A történet nagyon tetszett (2 csillag), nemcsak azért, mert a viktoríánus London volt a helyszín, ami már önmagában is plusz pont (1 csillag), hanem végig izgalmas volt és érdekes. Ezek a mechanikus „emberek” nagyon feldobták a történetet és egy kicsit steampunk-os beütést adott a történetnek, ami plusz pont (1 csillag). Meg is van az 5 csillag, bár még többet is adnék neki. :))
Az egyszer biztos, hogy nagyon várom a folytatását. :)

Chroniken der Schattenjäger sorozat · Összehasonlítás