!

Könyvmolyképző 2.519 Ft-tól
1 2
Bookline 2.549 Ft-tól
Könyvtár

A mágia veszélyes – de a szerelem még veszélyesebb!

Amikor a tizenhat éves Tessa Gray megérkezik a viktoriánus Angliába, valami rettenetes vár rá a londoni Alvilágban, ahol vámpírok, boszorkánymesterek és más természetfeletti lények járják az utcákat a gázlámpák alatt. Tessának nincsenek barátai, és egyetlen pillanatra sem érezheti magát biztonságban, ezért menedéket kér az Árnyvadászoktól, akiknek egyetlen célja, hogy megszabadítsák a világot a démonoktól.
Ahogy egyre mélyebben merül el a világukba, a lány azt veszi észre, hogy egyszerre varázsolja el két legjobb barát, és nemsokára rá kell döbbennie, hogy a szerelem a legveszélyesebb varázslat mind közül.

„A Végzet Ereklyéi olyan mesevilágot fest le, ahol imádnék élni. Csodálatos”
Stephenie Meyer, a Twilight szerzője

Kapcsolódó zóna

!

Pokoli szerkezetek

368 tag · 138 karc · Utolsó karc: 2017. január 16., 12:34 · Bővebben

Magnus Bane · Will Herondale · Jem Carstairs · Tessa Gray · Charlotte Branwell · Henry Branwell · Lucifer · Gabriel Lightwood · Sophie Collins · Jessamine Lovelace · Camille Belcourt · Galahad · Thomas Tanner · Agatha · Nate Gray

Elcserélné vagy eladná

3.000 Ft ★★★★★ Eladó
ReadFoxyGirl könyve Cassandra Clare: Az angyal

Orsi999
Cassandra Clare: Az angyal

Mivel Cassandra Clare-től már olvastam A Végzet ereklyéi sorozatot. Ennek köszönhetően már ismertem ezt a világot, de mégis féltem belekezdeni ebbe a trilógiába. Utána megláttam, hogy van hozzá kihívás is és ez adott egy kicsi löketet, hogy belemerjek kezdeni.
Az elején lassabban haladtam vele, mint szerettem volna. Nehéz volt újra belecsöppenni ebbe a világba, de amint sikerült megszokni csak úgy faltam a sorokat. Nagyon jól van felépítve az egész könyv. Izgalmas és pörgős volt, de van benne egy enyhe szerelmi szál. spoiler
Nem tudom eldönteni, hogy melyik fiú tetszik jobban Will vagy Jem.

Bradshaw
Cassandra Clare: Az angyal

Ez a könyv egy új világot épített fel, aminek elolvasása után én, egy egyszerű mondén, úgy éreztem, hogy örömmel csatlakoznék az Árnyvadászokhoz vagy akár az Alvilágiakhoz is, csupán csak azért, hogy részese legyen ennek a lenyűgöző világnak.
Nem tagadom, hogy szívesen éltem volna a viktoriánus Anglia szívében egy vonzó fiatalemberrel az oldalamon. De ennek a történetnek az elolvasása után ki nem? Hisz már a borító olyan érzéseket vált ki az emberből, mintha nem e világi lenne.

Az angyal új életet adott nekem egy új korban, ahol megtudtam milyen mikor elárulnak, összetörik a szívem, s még ezek után is képes vagyok felállni.
Mosolyogtam, nevettem, bosszankodtam, szurkoltam, csalódtam. Szinte minden érzést kiváltott belőlem ez a könyv. Egyedül a sírás maradt el, de hiszem, hogy hamarosan az is be fog következni.

Függőségem legnagyobb okozója William Herondale volt, van és lesz.
Már a kezdetektől magával ragadott az ellenállhatatlan szépsége, sárma és a benne rejlő sötétség. Tetszik, hogy küzd az érzelmek ellen, de mégis hódol a művészetnek, mikor egy-egy író szavaival él.
Viszont egyszer minden fal leomlik vagy legalább is megsérül: először csak apró lyukak lesznek, aztán egy hatalmas űr, végül pedig csak a téglák porszemei maradnak majd. Vigyázz William, mert ha ez a fal nem dől le, akkor az azon belül lévő lélek sérül meg jobban!

A történet sok kérdést vet fel, nemcsak Will múltjával kapcsolatban, hanem leginkább Tessa valódi lényével, valamint képességeivel. Igazából a lányt nem tudom hova sorolni: szimpatikus vagy nem szimpatikus, ez itt a kérdés. Viszont Jem abszolút a szimpatikus szereplők táborát erősíti, ahogy Jessamine is. Az előbbi a személyisége, rendkívüli kedvessége miatt, az utóbbi pedig a makacssága, miszerint ő egy hölgy, nem pedig egy Árnyvadász. Minden könyvbe kell egy csökönyös nőszemély, még ha nem is a főszereplőről beszélünk.

Végül pedig a tanulság: senki sem az, aminek látszik.
A könyv eleje lesokkolt, bár tudatában voltam, hogy Tessa nem ember, mégis másképp képzeltem el ennek a folyamatnak a fényderülését. A végét pedig leginkább egy vihar előtti csendhez tudnám hasonlítani, aztán bumm! Annyit elárulok, hogy sosem gondoltam volna. Ahogy Tessát is becsapta az áruló, úgy engem is becsapott volna.

Ui. Most úgy érzem magam, mint Jem. Neki is szüksége van valamire, ami életben tartja. Számomra ez Pokoli szerkezetek folytatása.

Naiva P
Cassandra Clare: Az angyal

Még mindig hihetetlen élményt nyújtó olvasmány. Emlékszem, mennyire imádtam ezt a sorozatot évekkel korábban, és ez az érzés mit se változott. Ha úgy veszem, ez a sorozat nagyban hozzájárult ahhoz, hogy igazi könyvmollyá váltam. Will pedig egyike volt (konkrétan a második és nem volt sok) életem könyves-plátói „szerelmének”. Ma ezen már csak jót mosolygok, de még mindig úgy gondolom, hogy imádnivaló. Bár néha agyoncsapnám egy ♥ alakú péklapáttal. Főleg a könyv végén, spoiler
A történet viszonylag lassan bontakozik ki, de megéri várni vele, mert annál nagyobb izgalmat, fordulatokat tartogat a végére. Továbbra sem fedeztem fel párhuzamot, hasonlóságot a MI és a CA szereplői között /talán valóban van egy kis Will és Jace párhuzam, de az betudható a spoiler vérvonalnak./ sem pedig a két történet cselekménye között. Szerettem a könyv sötét hangulatát, gótikus-fantasy jellegét, a helyszínt, a kort, amibe az egész történet bele van helyezve. Szinte magam előtt láttam, olyan részletgazdagsággal lett megírva, megteremtve.
Nagyon megszerettem Tessát, akinek helyén van az esze és a szíve. Akinek a képessége egyszerre áldás, de átok is egyben.. Egyelőre ő sem tudja, mihez kezdjen vele…. Ami pedig továbbra is lenyűgöz, az a példátlan bajtársiasság, barátias szeretet Will és Jem között. Továbbra sem tudok 5-nél kevesebb csillagot adni.

Pillecukorkám

Ahwwww….
Egyszerűen még mindig nagyon lesokkol, hogy milyen jó könyveket tud írni Cassandra. Az első a top- írói listámon vahy már ezer éve,de még mindig ugyan úgy tudom élvezni a könyveit mimt eddig. Nagyon szeretem….❤❤

christine
Cassandra Clare: Az angyal

Mi a fene ez a vég? De most komolyan.
Ezért maradtam fent? Ezért leszek holnap (ma) élőhalott? Neeem, ezt nem gondolhatták komolyan. Ez nem igaz…
*Christine kiakadt*
*bővebben holnap(ma)*

Tehát.
Ha @Peetagey nem lenne, ez az értékelés sem lenne ilyen pozitív, és nem tartanék a második kötet elején.
Meguntam.
Bevallom.
A Végzet Ereklyéit is meguntam, és ezt is.
Kiara kérdezte, hogy hol tartok.
Mondtam, hogy hol. (120-130. oldal)
Azt mondta, hogy olvassam el a bálig, és ha akkor sem fog tetszeni, akkor megengedi, hogy békén hagyjam az egész sorozatot, meg Cassandra Clare-t is.
Megtettem.
Elolvastam a bálig.
És aztán nem bírtam leállni.
Tényleg sokkal jobb, mint a VE, érzem is rajta, hogy sokkal átláthatóbb, és végre Tessa sem olyan gondolatmentes, mint Clary. Mert hogy ő az volt, és emiatt lett elegem a sorozatból is.
A végétől még mindig ki vagyok akadva, Willt legszívesebben megcsapkodnám, hogy érezze a „szerelmemet”. :)

zsiina
Cassandra Clare: Az angyal

Imádtam. Ez a történet csodálatos, magával ragad. A szereplőket hamar megszerettem, Will hatalmas kedvenc. :) Már ez elejétől jól indul a cselekmény, aztán végigkíséri a könyv végéig. Sokkal jobban szerettem, mint a TMI-t.

csillagka P
Cassandra Clare: Az angyal

Angyalra a mechanikusra mondom ezt nem hiszem el!
Te édes illatú rebarbara torta:) ez finom volt, lágy mint a piskóta, édes mint a cukormáz és közben nagyon lágyan csúszott az egész, lágyan de nagyon gyorsan is egyben.
Vigyázat ez a könyv függőséget okoz !
Végre azt kaptam amire végül is már egy éve vártam, utoljára a színes sorozat tudott ennyire elvarázsolni és visszajuttatni a mesék pihe puha rózsaszínt álomvilágába.
Cassandra emelem kalapom, egy nagyon jól kisúlyozott ifjúsági sorozat első részét hoztad össze.
Talán nem csak kamaszoknak, hanem idősebbeknek is akik néha szeretnek betekinteni az alvilágiak dolgaiba.
Magnus egy kicsit kevés volt benne, ezt hiányoltam és a válaszokat amikből pont annyi maradt nyitva, hogy viszkessen a kezem a folytatás után.

Lanore P
Cassandra Clare: Az angyal

Talán nem kellene a Bukott angyalok városához mérnem, de mégsem tudom megállni, mert ahhoz képest Az angyal teljes mértékben pozitív csalódás volt, feleslegesen tartottam tőle. Tessa szerencsére egyáltalán nem olyan mint Clary, és ez szerintem jót tesz neki, nagyon szerettem a karakterét. Will nem nőtt igazán a szívemhez, bezzeg Jem! Őt nagyon megkedveltem :) A világfelépítés itt is fantasztikus, Clare ehhez nagyon ért, és mivel itt az egészet áttette a viktoriánus korba, nekem nem volt unalmas, sőt, érdekes és újszerű volt, nem olvasok túl gyakran erről az időszakról. Az elején a sötét, komor Londoni hangulattal teljesen megvett magának, aztán a lelkesedés picit alábbhagyott, mert kezdett kiszámíthatóvá válni a történet, nem voltak már benne nagy meglepetések. De ezt leszámítva nagyon jó kikapcsolódást nyújtott, és mindenképp szeretném folytatni a sorozatot.

kellyolvas P
Cassandra Clare: Az angyal

Imádtam. Az a véleményem, hogy nem kell hasonlóságokat keresni a két sorozatban, Cassandra Clare tehetségesebb író annál, mintsem klóntörténetek gyártására lenne szorulva.
Egyedül az árnyvadászok száma és a nemek aránya egyezik a TMI-vel.
Ez egy nagyszerű, izgalmas, magával ragadó könyv, tele remek karakterekkel, akiket itt is a szívedbe zársz. Maga a történet sokkal sötétebb hangulatú, de a humor megfelelően oldja a feszültséget. A romantika itt még csak kialakulóban van, de azért aranyos, és egészen pontosan nem tudnám megmondani, kinek szurkolok a két fiú közül.
Mindenkinek ajánlom, a TMI előtt vagy után, mert nem függnek egymástól.
Többet a linkeknél!

ZeiMinn
Cassandra Clare: Az angyal

Ez a könyv volt az első vörös pöttyösöm. Az Angyal nélkül valószínűleg nem tartanék sehol. Ráadásul egy olyan világba repített engem, amiről még sosem álmodtam. Az első rész után már egyértelmű volt, hogy megveszem a sorozat többi részét is (még a mangát is megrendeltem, de az elveszett valahol :c), illetve azóta is itt van olvasva/olvasatlanul nemcsak a Pokoli szerkezetek hanem a Végzet ereklyéi is (most érkeztek meg a drágák). Mint mindig, ha valamibe belemerülök (pl. sorozat-típusok, könyv típusok), az első könyv/sorozat/film mindig meghatározó számomra, akármilyen volt is (általában sosem csalódok), nyomot hagy. Egy olyan nyomot, amit nem tudok kitörölni az emlékezetemből. Az Angyal is egy ilyen könyv volt. És most, újraolvasás után is úgy érzem, még mindig az egyik kedvencem.
A történet helyszíne a viktoriánus Anglia, pontosabban London. Imádok mindent, ami Anglia, a kedvenc korszakom pedig a viktoriánus időszak. Ez számomra már egy elég ütős kombó volt, pont elég, hogy hamar beleszerethessek. A történet igazán sötét volt, az egészet szürke képekben képzeltem, néhány színfolttal. Sokszor pont erre vágyok, egy szenvedélyes, sötét romantikára, amit itt meg is kaptam kisebb-nagyobb mennyiségekben. A történet remekül van megírva, a világ itt is tökéletesen jól fel van építve, akárcsak a Végzet ereklyéiben.
A karakterekről annyit mondanék, hogy Tessát jobban kedveltem, mint Claryt. Több lehetőséget látok benne, tényleg nagy fejlődésen kell keresztülmennie ahhoz, hogy profi alakváltó lehessen. Nos igen, az írónő nem hagyhatta ki azt a szerelmi háromszöget. Ráadásul nem elég egyértelmű, hogy Tessa kinek a pártját fogja (na, azért lehet azt tudni!). A könyvben ami a legjobban tetszett, illetve AKI, az Will Herondale. Az első mondat betűjétől kezdve, amiben Will benne szerepelt, imádtam. Ki ne szeretné? Szexi, rejtélyes és betűhíven idéz mindenféle könyvből (és nem is akármilyen idézetek ezek!) Tudjuk, hogy emögött a szívtelen álca mögött egy igazi, szeretetre vágyó fiú van, akinek olyan titkai vannak, amiket még a szeretteinek sem mondhat el.
Tipikusan az a személyiség vagyok (kizárólag könyv, sorozat vagy ilyesmi :D de próbálkozom más területeken is!), aki ha döntéshelyzet van (lásd Will vs Jem pl), azonnal tudja, ki/mi mellett álljon. Én végig Will mellett álltam ki, semmi más nem számított. Ebből kifolyólag Jemre úgy tekintek, mint aki csak Tessát akarná Willtől. Persze tudom, hogy neki is lehetnek érzései, és igen, éppúgy szeretheti Tessát, mint Will. Őt is szerettem valamilyen szinten, kedves volt meg minden, de számomra nem az igazi.
A lényeg, hogy mindenkinek csak ajánlani tudom, és tényleg érdemes tovább olvasni, ugyanis egy fantasztikus történet ez egy igazán sötét világban! ;)

Greylupus

– Camille finoman jár. Mint egy faun az erdőben. Nem úgy, mint egy kacsa.
– Nem úgy járok, mint egy kacsa.
– Én szeretem a kacsákat – szúrta közbe diplomatikusan Jem. – Főleg a Hyde Parkban lévőket. – A szeme sarkából Willre pillantott; mindkét fiú az asztal lapján ült, lábukat a levegőben lóbálták. – Emlékszel, amikor megpróbáltál rávenni, hogy etessek meg velük egy kacsapástétomot, mert szerettél volna kitenyészteni egy új kannibál kacsafajt?
– Be is falták – emlékezett vissza Will. – A vérszomjas kis dögök. Sose bízzatok egy kacsában!

Fummie P

Will elmosolyodott. – Némelyik könyv itt nagyon veszélyes – magyarázta. – Óvatosan kell bánnunk velük.
– Az embernek mindig óvatosan kell bánnia a könyvekkel, meg azzal, ami bennük van – bólintott Tessa. – A szavak képesek megváltoztatni bennünket.
– Nem tudom, engem megváltoztatott-e egy könyv valaha is – szólt Will. – Illetve van egy, amelyik azt ígéri, hogy megtanulhatom belőle, hogyan változhatok át egy komplett birkanyájjá…
– Csak a gyengeelméjűek nem engedik, hogy az irodalom vagy a költészet hatással legyen rájuk – jelentette ki Tessa. Elszánta magát, hogy nem hagyja más irányba terelni a beszélgetést.
– Persze, hogy miért is akarna valaki átváltozni egy komplett birkanyájjá, az teljesen más kérdés – fejezte be Will.

92. oldal, 4. Árnyak leszünk

Kapcsolódó szócikkek: könyv · Tessa Gray · Will Herondale
Fummie P

Gabriel arca elsötétült. – Van egyáltalán valami, amiből nem csinálsz viccet?
– Hirtelen nem jut eszembe ilyesmi.
– Tudod – mondta Gabriel –, egy időben azt hittem, barátok lehetünk, Will.
– Egy időben azt hittem, vadászgörény vagyok – felelte Will –, de aztán kiderült, hogy ez csak az ópium miatt volt. Tudtad, hogy ilyen hatása van? Mert én nem.

267. oldal, 11. Ritka köztünk az angyal

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Lightwood · Will Herondale
Vicky3 P

– Charlotte, drágám! – szólította meg Henry a feleségét, aki szájtátva meredt rá. Jessamine elkerekedett szemmel bámulta. – Ne haragudj, hogy elkéstem! Azt hiszem, majdnem sikerült működésre bírnom a szenzort…
– Henry! – vágott közbe Will. – Te égsz! Ugye tudod?
– Ó igen! – felelte Henry lelkesen. A lángok már majdnem elérték a vállát. – Egész nap úgy dolgoztam, mint egy megszállott. (…)
Charlotte elvette a kezét a szája elől. – Henry! – sikította. – A karod!
A férfi lenézett a karjára, és tátva maradt a szája. – A rohadt életbe! (…)
Henry ragyogott a boldogságtól, és elégedett arccal kezdte el ütögetni égett zakóját. – Tudjátok, mit jelent ez?
Will letette a vázát. – Hogy felgyújtottad magad, és még csak észre sem vetted?
– Hogy a lángtaszító keverék, amit a múlt héten fejlesztettem ki, működik! – jelentette be büszkén Henry. – Ez az anyag vagy tíz percig lángolt, és félig sem égett át. – Hunyorogva pillantott a karjára. – Talán meg kéne gyújtanom a másik zakóujjat is, hogy megnézzem, mennyi ideig…
– Henry – szólt közbe Charlotte, aki a jelek szerint magához tért a sokkból –, ha szánt szándékkal felgyújtod magad, én beadom a válópert. Most pedig ülj le, és edd meg a vacsorádat! És üdvözöld a vendégünket!
Henry leült, és csodálkozva hunyorgott Tessára az asztal fölött. – Téged ismerlek – mondta. – Megharaptál! – Úgy mondta, mint aki szívesen idéz fel egy kedves, közös emléket.

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte Branwell · Henry Branwell · Will Herondale
Fummie P

– Talán Agathába szerelmes – jegyezte meg.
– Remélem, nem. Agathát én szeretném feleségül venni. Lehet, hogy ezeréves, de a lekváros sütijéhez semmi sem fogható. A szépség elhalványul, de a szakácsművészet örök.

91. oldal, 4. Árnyak leszünk

Kapcsolódó szócikkek: Agatha · sütemény · szerelem · Tessa Gray · Will Herondale
Fummie P

– Halott – bólintott Jem.
– Biztos vagy benne? – Will nem tudta levenni a szemét a lány arcáról. Sápadt volt, de nem színtelen, mint a holttestek általában, ujjait pedig lágyan összefonta az ölében, a hullamerevségnek nyoma sem látszott rajta. Will közelebb húzódott, és megérintette a nő karját. Merev volt és hideg. – Hát nem reagál a közeledésemre – állapította meg vidámabban, mint amilyennek érezte magát –, szóval csakis halott lehet.
– Vagy egy jó ízlésű, okos nő. – Jem letérdelt, és a lány arcába nézett.

133-134. oldal, 6. Különös föld

Kapcsolódó szócikkek: Jem Carstairs · Will Herondale
Fummie P

– Ez aztán találékony volt – szólt Will, és már-már úgy tűnt, le van nyűgözve.
Nate elmosolyodott, mire Tessa dühösen pillantott rá. – Csak ne legyél olyan elégedett magaddal! Willnél a találékony egyet jelent azzal, hogy erkölcstelen.
– Nem, tényleg azt jelenti, hogy találékony – helyesbített Will. – Ha valamit erkölcstelennek találok, azt mondom: hű, ezt én is így csináltam volna!

358. oldal, 16. A kötésmágia

Kapcsolódó szócikkek: Nate Gray · Tessa Gray · Will Herondale
Fummie P

– Olvastátok a Csodálatos mechanikus szerkezetek lexikonját?
– Még csak nem is hallottam róla – felelte Will. – Vannak benne titokzatos, ködbe burkolózó, kietlen mocsarak? Szellemszerű leányok, akik romos várak termeiben kísértenek? Egy jóképű hős, aki a gyönyörűséges, ámde nincstelen hajadon segítségére siet?
– Nincsenek – felelte Magnus. – Van egy szaftos rész a fogaskerekekről valahol a közepén, de a többi elég száraz.
– Akkor Tessa sem olvasta – állapította meg Will.

238. oldal, 10. Sápadt királyok, hercegek

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Tessa Gray · Will Herondale
Szylu

– Ami a pokol hőmérsékletét illeti, Miss Gray – mondta –, hadd adjak egy baráti tanácsot! A jóképű ifjúnak, aki éppen egy rettenetes jövőtől igyekszik önt megmenteni, mindig igaza van. Még akkor is, ha piros sündisznók potyognak az égből.

46. oldal, 2. A pokol hidege

Kapcsolódó szócikkek: pokol · Tessa Gray · Will Herondale
Belle_Maundrell

Will úgy mosolyodott el, ahogy Lucifer mosolyoghatott pillanatokkal azelőtt, hogy alázuhant a mennyországból.

Kapcsolódó szócikkek: Lucifer · Will Herondale

Pokoli szerkezetek sorozat · Összehasonlítás