Red, ​White & Royal Blue (lengyel) 4 csillagozás

Casey McQuiston: Red, White & Royal Blue (lengyel)

„Red, ​White & Royal Blue” – błyskotliwa, zabawna i wzruszająca historia o miłości. Poznaj opowieść o Henrym i Alexie, którą pokochały miliony czytelników i czytelniczek!

Jeden z nich jest pierwszym synem Ameryki, drugi to książę Walii. Obaj dźwigają na swoich ramionach brzemię władzy i odpowiedzialności za swój kraj. W wyniku niefortunnej kłótni podczas wesela Henry i Alex lądują w torcie weselnym. Aby zminimalizować szkody i zażegnać kryzys dyplomatyczny pomiędzy dwoma państwami głowy rodów i specjaliści od wizerunku wymyślają wykreowanie sztucznego rozejmu pomiędzy dwoma rywalami.

Henry i Alex muszą spędzić ze sobą dzień, żeby pokazać wszystkim, jak bardzo się przyjaźnią. Nikt nie spodziewał się, że instagramowa przyjaźń na pokaz przerodzi się w głębsze, niebezpieczne uczucie – a już zwłaszcza dwójka samych zainteresowanych. Tylko jak długo będą w stanie ukrywać swoje uczucie przed resztą świata? Jak znaleźć odwagę, żeby żyć po swojemu i nie udawać kogoś, kim… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Prószyński i S-ka, Warszawa, 2020
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788381693080 · Fordította: Emilia Skowrońska

Fairymysz>!
Casey McQuiston: Red, White & Royal Blue (lengyel)

Az év legnagyobb csalódása ez a könyv. Annyi jót olvastam róla és annyira örültem, mikor nyáron megvettem Lengyelországban, talán azért is ilyen nagy a csalódásom. :(
Az alapötlet baromi jó és a végére sikerül Alexet és Henryt is, ha megszeretni nem is, de megkedvelni. Azonban ahelyett, hogy a rengeteg unalmas politikai leírás lett volna, jobban örültem volna, ha inkább váltott szemszögben íródott volna a történet.
Voltak nagyon jó részek, volt, ahol jókat kuncogtam és volt, ahol meghatódtam, de ettől függetlenül a könyv nagy részében idegesített a sztori. Sok minden kiakasztott a könyvben: az egyik ilyen, hogy az írónő szerint a húszas éveik elején járó fiatalok az idejük nagy részében piálnak. Alexék úton, útfélen ittak és részegek voltak.
A könyv körülbelül háromnegyedéig egyáltalán nem éreztem Henry és Alex között azt a nagy szerelmet. spoiler
Alex anyját az elején nagyon nem szerettem, a végére szépített, míg Henry nagyanyja és bátyja pedig ugyanúgy megmaradtak az utálom listámon.
Nagyon agyaltam, hány csillagot adjak, végül megkapta a hármat, de csak azért mert végül is tényleg voltak benne jó részek. Kár, hogy a vége pedig átment teljesen valószerűtlenbe.
Ami az író stílusát illeti: megőrültem a rengeteg szlengtől. És, mint megtudtam Juckótól, nem a lengyel fordító találta ki őket, valóban így volt. Valamint elég klisés, hogy Alex, amerikai lévén folyton káromkodik, míg Henry az idő nagy részében úriember. Pff.
Nagyon sajnálom, mert tényleg nagyon vártam az olvasását és olyan jónak tűnt, pont karácsonykor elővenni.