One ​Last Stop 60 csillagozás

Casey McQuiston: One Last Stop Casey McQuiston: One Last Stop Casey McQuiston: One Last Stop Casey McQuiston: One Last Stop

Cynical ​twenty-three-year old August doesn’t believe in much. She doesn’t believe in psychics, or easily forged friendships, or finding the kind of love they make movies about. And she certainly doesn’t believe her ragtag band of new roommates, her night shifts at a 24-hour pancake diner, or her daily subway commute full of electrical outages are going to change that.

But then, there’s Jane. Beautiful, impossible Jane.

All hard edges with a soft smile and swoopy hair and saving August’s day when she needed it most. The person August looks forward to seeing on the train every day. The one who makes her forget about the cities she lived in that never seemed to fit, and her fear of what happens when she finally graduates, and even her cold-case obsessed mother who won’t quite let her go. And when August realizes her subway crush is impossible in more ways than one—namely, displaced in time from the 1970s—she thinks maybe it’s time to start believing.

Casey… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

St. Martin's, New York, 2023
Pan Macmillan, London, 2022
St. Martin's, New York, 2021

Casey McQuiston: One Last Stop

Casey McQuiston egy szellemes, szórakoztató romantikus történetet alkotott, aminek a két szereplőnek a boldogsága boldoggá tett. Nem állhatott közéjük a tér és idő tényezője. Olyan volt, mint egy fantasy queer rom-com. A történet első negyede lassan csordogál. Alig történt valami, de örülök, hogy nem tettem félre. Tetszett, hogy az írónő ennyi érzelmet és szeretetet vitt a történetbe. Ez a történet minden oldalról sugárzott. Nem csak a főszereplőket, de a mellékszereplőket is szerettem. Valamint a 70’s évek Brooklyn hangulatát.

Casey McQuiston: One Last Stop

Érdekes volt ez a könyv. Azt hiszem, túl nagyok voltak az elvárásaim, mert a Red, White & Royal Blue nagyon tetszett. Persze nem azt próbálom számon kérni, hogy miért nem ugyanolyan volt, csak arra gondolok, hogy azt rögtön érzed, ha valami „neked szól”, és most nem volt ilyen érzésem egyáltalán, ami nem kicsit ironikus.
Nagyon nehezen indult be, aztán érkezik egy részlet, ami totál felcsigázott. Ám miközben a rejtély felderítésével foglalkozunk, sokszor mondhatjuk, hogy leül a történet. Érdekelt, hogy mi lesz a megoldás, de az odavezető út nem mindig kötött le, pedig amúgy eredetinek találtam az ötletet.
A könyvben megismert speciális helyzetből adódóan foglalkozunk nemcsak a jelen LMBTQ közösségével, hanem a 70-es, 80-as évekből is merítünk, és ez sok érdekes, néha szomorú és megható pillanatot hoz magával, de akárhogy is, ez az oldala a történetnek tetszett.
A főszereplőink aranyosak voltak, tulajdonképpen nem tudok semmi negatívumot felhozni velük kapcsolatban, egyszerűen valahogy nem érintettek meg úgy, ahogy azt vártam.

Clementine_929>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Nem tudtam, hogyan álljak ehhez a könyvhöz, mert miután megvettem, kiderült, hogy az írónővel nagyon komoly érdekellentétben állunk. off
De ha letakarom a borítón a nevét, akkor egy nagyon aranyos sztorit kapok, időutazással, szerelmes lányokkal, imádnivaló mellékszereplőkkel. Nagyon erős 70-es, 80-as évek flashbackeket kapunk és miután a lassan csorgó elején túlesik az ember, már viszi magával a sztori. Szerettem volna 5-öt adni rá, fontolgattam is, de Casey és a lassú indítás azt a fél csillagot elcsaklizták.

Clementine által javasolt ivósjáték: igyál, amikor August azt mondja „Subway girl”, vagy mikor egy karakterről kiderül, hogy queer.

_ada>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Ennél sokkal rosszabbra számítottam (lásd a 81 százalékot), és sokkal nagyobb csalódásra (lásd Red, White & Royal Blue)! Tény, hogy a szereplők, akik képviselték a szivárvány (majdnem) összes színét nem nőttek a szívemhez, a történet azonban fogva tartott. Oké, Jane-t nem lehetett nem kedvelni, és gyakorlatilag ő volt a főszereplőn kívül az egyetlen, aki nem tűnt tökéletes személyiségnek. A románc néha kissé mintha lelassította volna az eseményeket, ám a rejtély és az időutazós szál miatt megérte „végigszenvedni” a vontatottabb részeket. Mindenesetre a szerző meggyőzött arról, hogy elolvassam az újabb regényeit, és ne csak a korábban említett kedvencemet szedjem elő tőle újra és újra.

sunshinereads>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Leginkább úgy tudnám leírni a történetet, hogy sok ötlet keveréke. Ezzel alapból semmi probléma, de kicsit többre számítottam a Vörös, Fehér és Királykék után. Az eleje kicsit lassú volt, a karakterek nagyon tetszettek, az írónő karakter készítése, leírása, bemutatása szuper. Tetszett a kis queer csapat. :) Az írásmódját is szeretem és tök jó hogy vannak benne kis levelek, posztok. Ennek ellenére nem annyira nyűgözött le a sztori, lehetett volna kicsit csavarosabb, habár a legjelentősebb fordulat jó ötlet volt, nagyon könnyen rá lehet jönni mi az.

Serenity87 P>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Körülbelül a harmadáig/feléig egy erős négyes volt a könyv és nem mindig kötött le, de onnantól beindultak az események és a végére nagyon megszerettem mindenkit. Ahogy anemona is írta az értékelésében, a történeten felül elég sok információt kapunk a 70-es/80-as évek amerikai LMBTQ+ közösségéről is.

Igazából cuki és vicces könyv volt, helyenként elég kemény részekkel, de összességében végül a helyenként sokáig tartó vontatott történetmesélés miatt nem lett végül ötcsillagos. Ettől függetlenül szívesen ajánlom a műfaj kedvelőinek, valószínűleg nem fog csalódást okozni.

timea_z>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Nem volt rossz, de annyira nem is nyűgözött le a történet. Kicsit csavarosabb is lehetett volna szerintem. Az elején nem nagyon bírtam ezeket a fura karaktereket, de útközben megbarátkoztam azért velük. Mondjuk az sem különösebben zörgetett mi lesz a végkifejlet. A nagybácsis rész volt talán a legérdekesebb, de a Jane szál hidegen hagyott.

ValerinLanz P>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Szeretem a tömegközlekedésen (vonaton, buszon) játszódó történeteket, mert én is sokáig buszoztam, és mániámmá vált kiszúrni embereket és ismeretlenül is ismerősként üdvözölni őket magamban nap nap után. Ennek a kötetnek harmadszorra ugrottam neki, de nem azért, mert nem érdekelt, hanem mert kicsit elriasztott, hogy mi van, ha nem fogom érteni, mert ilyen bonyolult angol regényt még nem olvastam. Jó lenne, ha kiadnák magyarul, akkor biztosan minden pont világossá válna.
A borítót minden alkalommal megcsodáltam, nagyon tetszik a mai napig, különösen, hogy olyan csajos rózsaszín, Jane viszont nagyon menő a bőrkabátjában, meg abban a pózban.
Bevallom, kicsit meglepett, mikor kiderült, hogy miről is van szó. spoiler Nagyon tetszett a megismerkedésük, ahogy August egyre többet tudott meg a másikról. Szerintem az író ezt nagyon jól tudja hozni – a Vörös, fehér, királykék esetében is szerettem, ahogy a két srác lassan közelebb került egymáshoz. Az elején én Jane részéről nem éreztem romantikus érzelmeket, de ezt végül később úgy-ahogy megmagyarázta. Volt egy-két jelenet, ahol nagyon meghatódtam spoiler Tetszett az is, ahogy August belevetette magát abba, hogy segít Jane-nek. Tetszettek Jane visszaemlékezései; te jó ég, a sztorijaival egy külön kötetet meg lehetett volna tölteni. Szeretném még kiemelni a baráti társaságot, August jobb közösséghez nem is csatlakozhatott volna. Volt egy WTF pillanat, amikor kiderült, hogy spoiler Szintén meglepődtem a végén, igazság szerint azt is elfogadtam volna, ha spoiler
Aranyos történet volt. Nem egy Vörös, fehér és királykék, de szívesen olvasnám magyarul is.

Morcant>!

Pozitívumok:
– teljes queer cast,
– kb. egy tribute a múltbéli és jelenlegi queer emberekhez, nagyon jóleső olvasni,
– komfortolvasmány, többször is újraolvasnám, mert kb. csak jó dolgok történnek benne,
– imádom a csapatot, úristen, kell egy Niko az életembe -> nem csak a két főszereplő, hanem az összes mellékszereplő is remekül meg lett írva, imádom őket,
– sci-fi szál tök érdekessé tette, pedig amúgy nem rajongok a sci-fiért, de ez bejött,
– New York.

Negatívum:
– néhol untam, kicsit lehetett volna rövidebb.

csak_egy_könyvmoly>!
Casey McQuiston: One Last Stop

Az elején megijedtem, mert lassan indult be a sztori, és attól tartottam, hogy csak azért mert ennek a történetnek a színhelye és kontextusa hétköznapibb, ezért nem is fog akkorát szólni, mint a Red, White & Royal Blue. Szerencsére tévedtem, egy pont után beindultak az események, és onnantól kezdve faltam az oldalakat. Nagyon élveztem a nyomozós szálat. A főszereplők dinamikája is nagyon jó, de számomra a mellékszereplők vitték a sztorit, kifejezetten a Wes-Isiah páros. Összességében egy aranyos, kicsit izgalmas, kicsit misztikus, nagyon modern YA történet.

Naiva P>!

But, you know, that feeling? When you wake up in the morning and you have somebody to think about? Somewhere for hope to go? It's good. Even when it's bad, it's good.

anemona P>!

“You only just noticed she has one outfit?”
“I don’t know! It’s ripped jeans and a leather jacket! Every lesbian I’ve ever met has that outfit!”
“Huh. Good point,” Niko says thoughtfully.

Chapter 5

Naiva P>!

When you spend your whole life alone, it's incredibly appealing to move somewhere big enough to get lost in. Where being alone looks like a choice.

Naiva P>!

Maybe I don’t know what fills it in yet, but I can look at the space around where I sit in the world, what creates that shape, and I can care about what it’s made of, if it’s good, if it hurts anyone, it makes people happy, if it makes me happy. And that can be enough for now.

Clementine_929>!

The older she’s gotten, the more she prefers thinking of love as a hobby for other people, like rock climbing or knitting. Fine, enviable even, but she doesn’t feel like investing in the equipment.

Chapter 3, page 27

Naiva P>!

Oh my God. She literally shorted out the train because she was horny… She’s an icon

anemona P>!

“The Catholic church taught me everything I know about drama. And candles.”

Chapter 8

anemona P>!

“I had spilled coffee all over my tits,” August says.
“Very sexy,” Myla notes, nodding. “I get what she sees in you.”

Chapter 10

Szonja_Seres>!

Crazy how August can imagine a whole life for this girl she doesn’t even know, but she can’t begin to picture what her own is supposed to look like.