A ​nagy csekklopás (Howard Wallace nyomozóiroda 1.) 15 csillagozás

Casey Lyall: A nagy csekklopás

Howard Wallace a saját magánnyomozói szabályai szerint él. Ő aztán tudja, hogyan induljon ki abból, amije van: ballonkabát helyett fürdőköpeny, összetákolt iroda az iskola hátsó kertjében, barátja pedig egy szál sem. Amikor egy diáktársa megbízza egy zsarolási ügy felderítésével, azonnal elvállalja a megbízást, sőt még az új lányt, Ivy Masont is maga mellé veszi. Mire Howard rájön, hogy Ivy nem csak segéderőként hasznos, de barátnak sem olyan rossz, addigra annyi iskolai szabályt szeg meg, hogy választás elé kerül: elveszíti Ivy barátságát vagy örökre feladja a magánnyomozást.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2018

Navi P>!
Casey Lyall: A nagy csekklopás

Eleinte nagyon nehezen barátkoztam meg Howard stílusával, a kiégett, szarkasztikus magánnyomozó, egy 13 éves fiú bőrében.
Aztán megjelent Ivy és szépen megfiatalította, hitelessé tette H-t.
A nyomozós szál spoilerspoiler volt spoiler, voltak vicces és szomorú pillanatok is.
A tettes spoiler személye hamar nyilvánvalóvá vált, de nem tudtam, hogyan fogják megoldani. Frappáns, már-már színpadias, poirot-s lett. Kész pszichopata, nem szeretném megismerni felnőttként.
Azt viszont remélem, hogy lesz folytatása.

Casey Lyall: A nagy csekklopás

Az elején kicsit nehezen álltam rá, de aztán nagyon tetszett. A tettest (sok krimiolvasási rutinnal) persze sikerült hamar felfedeznem, de ez nem von le semmit a könyv érték(elés)éből. Jöhetne a folytatás!

lakatoszoltan>!
Casey Lyall: A nagy csekklopás

Kellemes olvasni, sok helyen humoros a szöveg, a párbeszéd. Mivel ifjúsági, így könnyen kitalálható a sztori vége, de ez nem ront az olvasásélményen felnőttként sem.
Ajánlom mind ifjúságnak, mind felnőtteknek.

Jesper_Olsen>!

A nyomozás kilencven százaléka dögunalom, a maradék tíz százaléka meg félig illegális.

– Ezt meg fogod bánni, Howie! – mondta Tim. Sápadt arcán ott virított a kezem nyoma. – Úgy megöllek, hogy meghalsz.

Jesper_Olsen>!

– Tudd, hogy mikor kell engedni! – ismételte. – Ez nem azt jelenti, hogy ne küzdj, ha nem nyerhetsz. Ez azt jelenti, hogy azért küzdj, ami fontos. Azért küzdj, amit szeretsz!

Jesper_Olsen>!

Érdekes, hogy az emberek szívesebben vesznek tudomást a létezésedről, ha akarnak tőled valamit.

Jesper_Olsen>!

A szívesség a magánnyomozók legértékesebb valutája.

Jesper_Olsen>!

Ha nem küzdesz, amikor nincs vesztenivalód, akkor nem is érdemes vigyáznod arra, amid van.

Umbridge_prof>!

– Muszáj gyakrabban elmennie itthonról, anyu – mondta Eileen.
– Nos, jelenleg büntetésben van – érkezett anyám türelmes válasza.
A nővérem egy pillanatig várt a drámai hatás kedvéért.
– Ma reggel megint láttam, hogy a biciklijével beszélget.
– Kék nehéz időszakon van túl – szólt közbe az apám.
– Hagyhatnánk ezt az egész “a biciklinek érzései vannak” marhaságot? – sóhajtott Eileen. – És még csodálkoztok, hogy Howard vajon miért olyan fura.