Borisz ​pöttyös lesz (Borisz) 30 csillagozás

Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Egy napon, amikor Guszti gúnár úr, a vidéki gazda meglátogatja Kotyogi néni osztályát, szerencsétlen dolog történik. Először Boriszon, majd a többi kisállat testén is picike, viszkető kiütések jelennek meg.

Hogy mielőbb meggyógyuljanak a kicsinyek, Kotyogi néni hazaküldi őket. De az egyedül maradt tanító néni nagyon magányos szeretett osztálya nélkül… így süteménykészítéssel múlatja az időt, amíg a kis betegek visszatérnek.

Tündér, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155781087 · Illusztrálta: Tim Warnes

gab001>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Tudtam, hogy haza fogom hozni a könyvtárból, aztán megláttam élőben és végképp eldőlt a dolog. Annyira cukik a rajzok, hogy nem tudom megunni a lapozgatását. Gúnár bácsi látogatja meg az iskolát, s rajta keresztül betekintést kaphatunk egy gazdálkodás életébe. Azonban Borisz pöttyös lesz. Kotyogi nénivel pedig sütit süthetünk. Nagyon édes.

Tündér, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155781087 · Illusztrálta: Tim Warnes
ViraMors P>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Zsinórban olvasás okán egy, közös értékelés a sorozat eddigi négy magyar részéről:

Borisz egy kissé kajla, kissé esetlen, elképesztően jólelkű medve. Lévén jócskán nagyobbra nőtt, mint kisállatokból álló osztály – beleértve a kotlós tanerőt is – természetes, hogy ijesztőnek látják, amikor ő az új gyerek az osztályban. Persze, ahogy az lenni szokott, a végére sikerül szocializálódni, a többiek is meglátják, hogy Borisznak van ám jó oldala, sőt!
Borisz, mint karakter nagyrészt határozottan szimpatikus volt, esetlen, de tüneményes medve, barátságos és segítőkész. Grafikailag telitalálat, a figurák szerethetők, de nem cukormázasak.
A történetekkel ugyanakkor kissé hadilábon álltam Visszatérő elem, hogy a többi kisállatot megtámadó gonosz állatok megijednek tőle és elmenekülnek, aminek az osztály örül, Borisz viszont nem érti, mert ő csak játszani akart, olyan, mintha abszolút nem lenne tudatában a többi – akár jó akár negatív – szereplőhöz viszonyított méret- és erőfölényének. Minden báj és tünemény ellenére ezt nagyon nem tartom jónak.
Kedvenc részem A Borisz megmenti az előadást spoiler
Kedvenc jelentsorom a Kempinges részben volt, ahogy Borisz mindenhol összeszedte a vakond elszórt plüssmackóját.
Legkevésbé a Borisz pöttyös lesz talált meg. Kicsit sokat akar rész volt a farmmal és a bárányhimlővel. Ráadásul tisztában vagyok vele, hogy a bárányhimló fertőz, de nem három perc alatt megy végig a teljes osztályon… Az csak szimplán váratlan volt, amikor tyúkanyó sütni kezdett és még receptet is prezentált hozzá, de azért lefényképeztem, és lehet, hogy egyszer megsütöm :)
Összességében elég vegyesek az érzéseim. Nem volt rossz egyik sem, de nem tudom azt sem rámondani, hogy jó volt.

Paulina_Sándorné P>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Aranyosak voltak az állatok. Tetszett, ahogy Guszti bácsin keresztül megmutatták egy kicsit egy gazda munkájának gyümölcseit. Szegény Borisz spoiler. Fura volt a medvén a sok pötty, mulatságosan nézett ki. No, meg a többi állat is.

csakegyluca>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Ez igazán aranyos volt. A gyerekek beismerhetik, nem olyan vészes a bárányhimlő, és egy süti receptet is rejt ez a könyv.

Lahara IP>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Az illusztráció aranyos, de a mese butácska. Hogy lehet, hogy minden állat emberként viselkedik, de a tehén az tehén. És a libának van tehene?

Annamária_Seres P>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Gyönyörű az illusztrációja, ennek az aranyos történetben. Az állat gyerekeknél végig söpört a bárányhimlő.

Mandi25>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Gyerek imádja (4,5), nekem fura ez a rész.
Tojást hoz Guszti gúnár gazda akinek tyúkai vannak?! A tanár meg egy tyúk.
Tesz vesz város arra részére emlékeztet, amikor medvéknek gazdasága van, vagy amikor elmennek az állatkertbe.
Felnőtként zavaró.
Másik a bárányhimlő, fiam várja, hogy mikor lesz pöttyös. Bocs, kaptál oltást… :)

Dorsyn>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Eszméletlen aranyos történetek ezek Borisszal, a rajzolat egyszerűen mesés!
Ebben a kötetben a legjobb dolog a sütirecept, nagyon meglepődtem rajta, de hihetetlenül aranyos:)

tilia_tomentosa>!
Carrie Weston: Borisz pöttyös lesz

Két és fél éves kisfiamnak meséltem. Nagyon tetszett neki. Gyönyörűek a képek és a mese is pont az ő korosztályának való. A többi kötetet is szívesen elolvasnánk.