Bábok ​tánca (Marionettjátszma 2.) 102 csillagozás

Carrie Cooper: Bábok tánca

Eltűnt ​szerelme utáni nyomozásának köszönhetően Lili Green ismét belekeveredik egy olyan ügybe, amiből sehogyan sem találja a kiutat. Lili Gérard Laconte, a nagy hatalmú, francia üzletember villájában ragad, és bár a férfi tökéletes házigazdaként viselkedik, a helyszín különleges, szabadelvű, mégis elzárt világa teljesen felbolydítja a lány lelki békéjét: a francia felső tízezer mérhetetlen luxusa veszi körül, a vendégek kötetlenül élvezhetik a testi-lelki örömöket, miközben gondosan elrejtett kamerák figyelik őket. Ebben az irreális valóságban minden egészen más megvilágításba kerül, még Lili igaznak vélt szerelme is. Vagy talán éppen az igazságot tárja fel?

Lili nem is sejti, milyen játék részesévé válik, ám a színpad készen áll, a bábok pedig elkezdik táncukat…

A Bábok tánca a Marionettjátszma második része.

A szemtanú és az Ügynök tűsarkúban című könyveiért Aranykönyv-díjra jelölt Carrie Cooper ezúttal egy romantikus, érzelmes, szenvedélyes utazásra… (tovább)

Nikosz Sztatopulosz · Lili Green · Gérard Laconte

Gorkie P>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

Pontosan ott folytatódik a történet, ahol a Kétségekbe zárva abba maradt.

Ebben a részben aztán tényleg minden volt és jobban meg is gyötri az olvasót. Bevallom, engem is összetört és nem csak Nikosz, Lili tette is. Hiába lett spoiler, úgy érzem, valami végérvényesen megváltozott, valami elveszett, ami helyre hozhatatlan. Továbbra is imádom őket, de mégis kicsit nehéz szívvel gondolok már rájuk. Van, amit nem lehet elfelejteni.

Gérard Laconte hihetetlenül összetett figura. Nem tudom rá azt mondani, hogy jó vagy rossz ember lenne. Nem tudom sem szeretni, sem utálni. Rettentő okos ember, kiváló megfigyelő, zseniálisan tudja mozgatni a szálakat. Méltó ellenfele Nikosznak. Csak sajnos, átlépett egy határt…

Mindig örülök, amikor felbukkanak a régi szereplők, Zack, John, Adam, Nikosz családja…
Na jó, Mark nem hiányzott.

Ebben a részben szépen kiderül minden, pont kerül a nyomozás, a kapcsolatok végére, méltó lezárása a történetnek, még izgalmas jeleneteket, akciót is kapunk bőven.

Nem kérdés, hogy 5*. Imádom, amit Carrie Cooper művel. Beszippant és nem ereszt még az olvasás befejezése után sem. Szeretem a stílusát, a karaktereit, ahogy csavarja a szálakat és ahogy hat az olvasó érzéseire. Humor, izgalom, bánat, öröm… Mindent felvonultat. Alig várom, hogy újra legyen mit olvasnom tőle. Bízom benne, hogy még nagyon sok történettel fog előrukkolni.

Carrie Cooper: Bábok tánca

Ó, Istenem! Carrie Cooper engem teljesen a padlóra küldött. Ha élhetek egy hasonlattal, úgy játszott az érzéseimmel, mint ahogy Gérard tette azt az üzletfeleivel, ismerőseivel.
Nem egy tipikus vágyálom, ami Nikosz és Lili kapcsolatát jellemezte ebben a részben. El sem tudom mondani, hogy hányszor állt görcsben miattuk a gyomrom, hogy hányszor szidtam el Gérardot és a kialakult helyzetet! Nagyon nem volt jó, amit és ahogy tenniük kellett az akció, illetve Gérard kéje-kedve folytán, éppen ezért sokáig arra sem mertem volna nagyobb összegű tétet tenni, hogy menthető a kapcsolatuk. De az írónő tökéletesen megoldotta a lezárást, még egy könnycseppet is sikerült kicsalnia belőlem a levélhez mellékelt fénykép miatt.
Nem tudom, hogy itt vége szakad-e a történetnek, vagy lesz folytatás, én mindenesetre még nem untam meg Nikosz és Lili párosát. (Vagy Zac és Mia, hmmm?! :)) Csak könyörgöm, mellőzzük ezt a spoiler témát! Szenvedtek már így is eleget szegények…

Ács_Milán>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

„– Ezeket az érzéseket nem nagyon lehet irányítani. Az első pillanattól kezdve úgy vonz magához, mint a mágnes, és azóta sem tudok elszakadni tőle. Olyan dolgokat vált ki belőlem, mint senki más. Tudom, hogy nevetséges, de vele érzem egésznek magam.”

Nagyon szeretem az írónő írásait, így ezt a regényt is nagy izgalommal és érdeklődéssel vártam. A sorozat első részével úgy gondolom, hogy nagyon magasra tette azt a bizonyos lécet. Számomra az egy tökéletes rész volt, nem hiányzott belőle semmi, teljesen kielégítette azt a fajta igényemet, amit elvártam a történettől.
Mivel magasak voltak az elvárásaim, most úgy érzem, hogy ez a befejező kötet nem tudta túlszárnyalni az első részt. Félreértés ne essék, tetszett ez a rész is, csak valahogy nekem kevés volt, valami még hiányzott…

Lili és Nikosz…
Mind a két szereplő nagyon közel került már eddig is a szívemhez.
Most Lilit többször megsajnáltam azért ahogyan Nikosz bánt vele. Értem és tudom, hogy miért tette azt amit, de akkor is… Eddig erősnek éreztem a kapcsolatukat, de ilyen események után, nem is tudom… bennem maradtak azért kérdések velük és a szerelmükkel kapcsolatban.

Aki végig zseniális karakter volt, az nem más, mint Gérard Laconte. Kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert nem tudtam eldönteni, hogy melyik oldalra is tenném őt… a jó oldalra vagy a rosszra. Sokszor ide is és oda is… És lehet, hogy az írónőnek pont ez volt a célja vele kapcsolatban. Utáltam a manipulatív oldalát, imádtam a gondoskodó, finom és érzéki férfias oldalát.

A befejezéssel kapcsolatban nekem hiányérzetem maradt… egy epilógust még szerintem simán elbírt volna a történet, vagy mondjuk egy ’5 évvel később' befejező fejezetet Liliről és Nikoszról.

Anarchia_Könyvblog>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

Mert a Marionettjátszma második kötete, még az első részen is túl tett, a szó minden értelmében. A már megismert és elvárt színvonalat kaptam az oldalak rengetegében, ám Carrie Cooper olyan extra elemekkel és fordulatokkal fűszerezte meg, ami által megállíthatatlannak éreztem magam, így csak sodródni tudtam a lapok mentén.

A mű fő kérdése az lesz, hogy vajon a játékmester az összes szálat irányíthatja, és ezzel eleget tehet saját akaratának, nem tekintve a körülötte emberek átgázolásán, vagy pedig lesz, ami megállítja? Nikosznak sikerül sértetlenül megmenekülnie a Laconte villából? Lili vajon érzelmi téboly nélkül túléli mindezt? Egyáltalán fényt tudnak deríteni az igazságra, s napvilágra kerül mi az, ami a játszma része volt?

Mert a történet maga nemcsak a mi Lilink lelkivilágán ütközik ki, de Nikoszt is próbára teszi. Ennek ellenére a fő nézőpontot Rita, azaz Lili szemén keresztül ismerhetjük meg és általa olvadhatunk bele az olvasmányba.

Carrie Cooper legújabb regényében egy letehetetlen, érzelmekkel teli útra hívja az olvasót. Megismételhetetlen stílusával és fantasztikus cselekményszálakkal várja a Marionettjátszma folytatásának résztvevőit.
S általa egy remekművet tarthatunk a kezünkbe, amihez hasonlóval ritkán találkozni!
(Bea)

Teljes véleményem itt olvasható: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2019/08/23/carrie_coo…

Bookish_Moments_Blog>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

A Bábok tánca hozta az elvárt színvonalat, sőt annál százszor többet. Carrie Cooper bámulatos plusz elemekkel tarkította az egészet, ez pedig csak még inkább növelte a letehetetlenségét a műnek.

A borítók nagyon tetszenek nekem, összhangban vannak, mégis külön-külön is mutatósak. A Marionettjátszma című sorozat a két kötetben együttesen teljesedik ki igazán, mind cselekményileg, mind érzelmileg.

Egy valódi remekmű, kellő érzelemmel és szerelemmel, mégis kalanddal és akcióval megspékelve. Pörgős, lendületes!

A teljes értékelés: https://bookishmomentsblog.blogspot.com/2020/10/carrie-…

Bitten>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

Én vagyok az, aki szeret mélyen az emberek egyéni dolgaiban vájkálni. Most kiélhettem magam. De be kell valljam Lilit és Nikoszt illetően hiányzérzetem van. A párosunk olyan kevés szerepet kapott szomorúság van….

A francia közeg és környezet számomra kedvenc.
John, te és a csípős nyelved…. Saját könyvet neki és Zacnak
Lehet indítványoznom kellene. Mit szóltok hozzá? :D

Bree_olvas>!

„Minden zenész kezében máshogy szólnak a hangszerek.” – Bábok tánca

Carrie Cooper a magyar szerzőink közül az egyik legkiemelkedőbb. Tényleg szívvel lélekkel írja a regényeit, és a munka, amit mögé tesz felmérhetetlen. Az írónő eszméletlenül jól ír! Egyszerre öl és támaszt fel gondolataival. Kétségekbe zárt és félrevezetett. Totálisan. Azt vettem észre, hogy ahogy a szereplőket, engem is úgy táncoltatott. Akarva akaratlanul beleestem csapdájába.

Nehéz volt a végére érni, mert tudatosul az emberben, hogy vége…tényleg vége? Kicsit az üresség érzése. Hiszen azért volt jó pár oldal kalandunk Lilivel. Sírtunk, nevettünk eleget 4 könyvön keresztül.
Bízom benne, hogy hamarosan a szerzőnek egy újabb regényét forgathatom a kezeim között. Mert belőle nem elég. Falni lehet a könyveit

Utánozhatatlan stílus, izgalom a négyzeten, egy fergeteges befejezés!
A könyv, amit bárkinek gondolkodás nélkül ajánlok! Mert ezt mindenkinek el kell olvasnia

szentesi_katalin P>!

Hmhm…
Sokminden történt ebben a részben, mégis kicsit alulmaradt az elsővel szemben.
Itt is voltak oldalak amik számomra nem tettek hozzá a történethez semmit, de már csak sodródtam. Volt ami idegesített vagy már untam. Ugyanazok a körök mint az elsőben.
Lili igen kellemetlen helyzetbe került, csodálkoztam, hogy bírta így végig csinálni. Nálam tuti borult volna a bili.
Gerard karaktere még mindig nagyszerű. Csinált sok rosszat, de akkor is zseniális. Igazi manipulátor.
spoiler
A cím itt is ütős!

Carrie Cooper: Bábok tánca

Carrie Cooper ismét teljesen lenyűgözött! Csak ittam a szavait 400 oldalon keresztül, és alig bírtam egy kis szünetet tartani. Lili Green legújabb története is fantasztikus, izgalmas és lerakhatatlan!

Nem csak a női lélek rejtelmeibe kalauzol el bennünket az írónő, hanem mindezt egy utánozhatatlan és egyedi cselekménybe szövi bele. A Marionettjátszma 2. része is kedvenc lett számomra, teljesen elnyerte a szívemet! Az biztos, hogy sosem unom meg Lili Green történeteit!

Ti, akik egy romantikus és egzotikus regényre vágytok, ez garantáltan a ti olvasmányotok lesz!

Bővebb értékelés a blogbejegyzésben » https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2019/01/carrie-coo…

Zyta88>!
Carrie Cooper: Bábok tánca

Nem volt ez rossz, csak én nem szeretem az ilyen típusú történeteket, amikor az előzőekben nagy nehezen összejött párost szétválasztja egy akadály, amit ha elég erős a szerelmük, legyőznek és boldogabbak lesznek, mint valaha. Én annak a híve vagyok, hogy ha már végigasszisztáltam, hogy összejöjjenek, maradjanak is együtt. Ráadásul itt pont a megcsalás témája lett behozva, amit különösen utálok. Bár legalább nem a megszokott formában, így felvetett pár érdekes kérdést.
Mi van, ha az ügynöknek muszáj megtennie ahhoz, hogy be tudjon épülni és ne bukjon le? Azt mondanám, ne vállaljon el ilyen munkát (amit nyilván nem mindig tehet meg), vagy csak akkor menjen bele, ha előtte megbeszélte a partnerével. Bár nem tudom, hányan tudnák ezt elfogadni még akkor is, ha azzal a másikkal totál érzelemmentes a dolog.
Vagy mennyire megcsalás az, ha addig manipulálnak, míg már teljes érzelmi roncs leszel, és olyasmit hitetnek el veled a másikról, míg már jogos lépésnek tűnik egy harmadikkal vigasztalódni? spoiler
Nem szeretek ilyenről olvasni, de értékeltem, hogy más oldalról nyúlt a témához, és bemutatta, hogy nem feltétlen könnyű állást foglalni, hiába tűnik annak.

Ez a kötet szerves folytatása az előzőnek, igazából nem is értem, miért lett szétszedve 2 részre, mert ugyanaz a történet zajlik mindkettőben. De a nagyobb baj az, hogy szerintem nem is tett ez ki 2 könyvet. Ebben a 2. részben bizony sokszor futottuk ugyanazokat a köröket, simán elég lett volna az első részt 200 oldallal megtoldani.
A fő probléma még mindig az, hogy vajon a volt ügynöknek elég lehet-e a szerelme és a civil élet, nem fognak-e mindig hiányozni neki az izgalmak és a szebbnél szebb lányok. Illetve melyik a szerepjátszás részéről, amikor beépül és falja a nőket, vagy amikor boldog hősszerelmes főhősnőnk oldalán. Alapból érdekes témafelvetés, csak nekem sok volt ez 2 könyvben. És nagyon nem szeretem az olyan kapcsolatokat, amikor a nőnek ilyen sokat kell szenvednie.
Lili továbbra is abszolút kedvelhető főszereplő, vagány, helyén van az esze, vissza mer vágni bármikor bárkinek és amennyire lehet, önmagát adja. Így pláne nagyon sajnáltam, mennyi mindenen kell átmennie. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy kapcsolat ezt túlélje. spoiler

Voltak jó jelenetek a könyvben, pl. a paintball meccs nagyon tetszett. Illetve a legvégén volt egy mini krimi szál is, de az előző sorozathoz képest az gyenguszka volt, bár ugye itt nem is az volt a központban. A 2 Lili Green-könyvet jó szívvel tudom ajánlani a romantikus krimik kedvelőinek, a Marionettjátszma-könyveket csak annak, aki szereti az ilyen ‘vajon a nagy szerelem minden akadályt legyőz-e’ sztorikat. Jó, azért a helyszín itt is elég extra: egy francia milliárdos luxusvillájába épülnek be a szereplők.

Jól ír Carrie Cooper, tetszik a stílusa, ez a fajta krimi egyáltalán nem tömegcikk a piacon, úgyhogy figyelni fogom a munkásságát. Viszont ha Liliékről ír még egy ehhez hasonlót, azt nem hiszem, hogy elolvasom, de a mellékszereplők spoiler nem bánnám, ha külön sztoriban kapnának nagyobb teret. De akár teljesen új inkább krimi központú történetre is vevő vagyok az írónőtől.

BarbyMalik0112 P>!

Ha az ember szerelmes, másként éli meg a valóságot.

Harriet P>!

Bree_olvas>!

Minden zenész kezében máshogy szólnak a hangszerek.

Sippancs P>!

[…] a csalódás okozta fájdalom és hirtelen harag teszi a legérzékenyebbé és a legnyitottabbá az embereket arra, hogy közel engedjenek magukhoz valakit.

3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Gérard Laconte
BarbyMalik0112 P>!

Az emberi lélek igen összetett, a nőké pedig végképp szövevényes – szólalt meg végül Laconte.

Sippancs P>!

– Ennyire rosszul lősz? – kérdezett közbe Penelopé.
– Az szerintem mindent elmond, hogy másfél hónapba telt, mire sikerült elérni, hogy ne csukjam be a szemem tüzelés közben – válaszolt Lili.
Sophie és Mia felnevetett, és Anne-Marie is kezdett kicsit feloldódni.
– Hogy lehet csukott szemmel lőni?! – nevetett Mia.
– Pontosan úgy, ahogy gondolod. Gyanús volt, hogy egyre jobban megfogyatkozott a lőterembe járók száma abban az időpontban, amikor én gyakoroltam.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lili Green
Sippancs P>!

Az élet egymás mellé terelt minket, mert nem is tudott volna máshová.

20. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Nikosz Sztatopulosz
Sippancs P>!

És a váratlan helyzetek sokszor hoznak elő rejtett dolgokat az emberekből.

2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: váratlan helyzet
BarbyMalik0112 P>!

Ezen a helyen tényleg minden összekeveredett: a legundokabb ember lett a barátja, a szerelme pedig elfoglalta a legutálatosabb pozíciót.

Sippancs P>!

– Mit is dolgozik? – kérdezte Edmond.
– Fordító és tolmács vagyok.
– Nem mondja komolyan! – vetett meglepett pillantást rá a férfi. – Hisz az egy unalmas, könyvmolyoknak való, monoton munka. Egyáltalán nem illik az ön színes egyéniségéhez!
– Lehet, hogy végképp kiábrándítom, de a Könyvmoly lehetne a harmadik nevem.

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly · Lili Green