A ​régi csipke titka (Nancy Drew esetei 4.) 16 csillagozás

Carolyn Keene: A régi csipke titka

Arra még a Nagy Detektív, a tizennyolc éves paradicsomszőke Nancy sem számíthat, hogy a matrózból lett festő a létra legfelső fokán állva kihallgatja Francois Lefevre, a vörös bársonykabátos, csipkés kézelőt viselő szépfiú titkait. S a régi csipke titka: a kézelő fodrai közé valaki háromszög alakú titkos jelet hímzett, sok-sok éve. De ki lophatta el Nancy pályázatát és miért a „Vörös kör” detektívújságnál? Megtudhatod, ha elolvasod az izgalmakkal teli Nancy Drew sorozat egy újabb történetét.

Eredeti megjelenés éve: 1989

Maecenas / Rege, Budapest, 1989
176 oldal · ISBN: 9637865373 · Fordította: Szuhai Havas Ervin · Illusztrálta: Császma József

_Tazi_ P>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

Nagyon szeretem a Nancy Drew történeteket. Vagány csajszi, és szerencsés, mert szuper barátai vannak. Láttam mindkét filmet, amit az ő történeteiből készítettek. Olvasva azonban ez volt az első ilyen sztorim. Tudtam, ha valamit ő szimatol ki, az biztosan le fog kötni. Így is lett. Olvasóként én is részese lehettem egy izgalmas nyomozásnak, miközben a lapokon keresztül eljuthattam Bruegge-be, ahol ey kicsit a csipkekészítés rejtelmeibe is bepillanthattam. Várom már, hogy olvashassam Nancy újabb kalandjait is.

theodora P>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

A könyv magyar kiadása egyidős velem, de sajnos nem került a kezembe tizenévesként, pedig imádtam volna :) Most már jót mosolyogtam rajta, élveztem a naiv kis történetet, de a helyszín így is magával ragadott (főleg miután beütöttem googleba Bruges nevét). Élveztem a történetet, jó kikapcsolódást nyújtott egy délutánra, a múltbeli szál is jó volt – szívesen olvastam volna ezt egy hosszabb, 'komoly' regény formájában is. Bátran ajánlom a könyvmoly kislányoknak, akár 8-9 éves kortól :)

Noriella>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

Filmben is nagyon szerettem Nancy Drew-t , hát még könyvben. Nagyon érdekes volt a történet, néhol kicsit félelmetes, néhol akciódús. Szeretem a krimiket így hát érthető, hogy egyből kedvenc lett nálam, kár, hogy csak ez az egy kötet van meg.

Rea_Root IP>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

Ez ismét egy kellemes, üdítő kis krimi volt. Jessica Fletcher történeteit idézi elő bennem a Gyilkos sorok című sorozatból, amiket szintén nagyon szerettem és szeretek a mai napig.
Ebben a kis könyvecskében is egy izgalmas rejtély nyomába ered Nancy, két barátnője társaságában. Ez a történet izgalmasabb, mint az ezt megelőzőek, illetve kevésbe kiszámítható.
A lányok, az ügy felgöngyölítése közben, sok érdekességet megtudnak a csipke készítésről és történelméről.
Nekem tetszett!

gyorgyj>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

Kamaszként imádtam a Nancy Drew sorozat könyveit, néhány közülük ma is a polcomon van. Ez a könyv volt a kedvencem a sorozatból, így újra elolvastam. Jól szórakoztam, kellemes kikapcsolódást nyújtott felnőtt fejjel is.

Alizee>!
Carolyn Keene: A régi csipke titka

Kislánykorom egyik kedvenc detektív hősnője a főszereplő. Mindössze 3 könyvet olvastam az írónőtől, azok is kölcsön-könyvek voltak, amiket fájó szívvel adtam vissza. Nemrég „visszaköszönt” a gyerekkorom egy antikváriumból, ahonnan be is szereztem gyorsan ezt a könyvet :)
Vicces volt újraolvasni, maga a sztori érdekes, egy komolyabb detektívregényben jobban kibontva szívesen elolvasnám, ennyi idős fejjel olvasva már kicsit gyermeteg volt.Külön kiemelést érdemel a szereplők nevének fonetikus „így ejtsd” leírása az első oldalon. (pl. Nancy Drew ejtsd: nenszi drú) :D