Néhány ​boldog óra 4 csillagozás

VIII. Henrik hűtlen felesége, Catherine Howard
Carolly Erickson: Néhány boldog óra

Howard Katalin, VIII. Henrik angol király 5. felesége volt. Házasságuk idején – 1540-ben – még csak tizenkilenc éves, miközben a király már 49 éves volt. A hölgynek fiatal kora ellenére már „múltja” volt. Ez talán nem is lett volna baj, de kapcsolatait a házasságot követően felújította. A szerelmi ügyek persze egy királyi udvarban nem maradhatnak titokban. A bosszúálló király 1542-ben a házasságtörő királynét két szeretőjével és egyik udvarhölgyével együtt kivégeztette.

A hűtlen királyné címmel is megjelent.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Királyi házak GABO

GABO, Budapest, 2011
302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636894795 · Fordította: Bori Erzsébet

jagoka1984 P>!
Carolly Erickson: Néhány boldog óra

Carolly Erickson: Néhány boldog óra VIII. Henrik hűtlen felesége, Catherine Howard

Mindig is érdekelt VIII. Henrik kora, uralkodása, élete. Többször terveztem, hogy kézbe veszek egy- egy könyvet, ami erről a korról szól. Lehet nem ezzel a könyvvel kellett volna kezdenem, mert ez valahogy nem ragadott meg. Többet vártam a történettől. Biztos lesz még könyv, amit el fogok olvasni VIII. Henrik uralkodásáról, feleségeiről, bízva abban, hogy kicsit izgalmasabb leírást, történet mesélést fog tartalmazni.

Lunemorte P>!
Carolly Erickson: Néhány boldog óra

Életemben nem olvastam még ennyire jó történelmi regényt!! Elképesztő!!
Olyan élettel teliek a szereplők, annyira jól kidolgozottak és a hiteles források által megformázottak, hogy teljesen lenyűgözött ez a kötet! Sokkal jobban megértettem VIII. Henrik kései uralkodását! Eddig Catherine Howard valami távoli kis pontnak tűnt a szememben, mert nem ő volt a célpontja a leírásoknak, de most annyira a szívembe férkőzött és annyira megsajnáltam, hogy Boleyn Anna után (aki a rokona volt!) ő a kedvenc női történelmi személyiségem. :)
Nagyon tetszett az írónő stílusa, a megfogalmazása és a történet kereksége. Szívesen olvasnék még tőle és Catherine Howard-ról is!

Lunemorte P>!

– Nos, Catherine, készen állsz a Nincsilyen palota megtekintésére?