Ahol ​életre kelnek a dinoszauruszok (Jurassic World 1.) 4 csillagozás

Caroline Rowlands: Jurassic World – Ahol életre kelnek a dinoszauruszok

Isten hozott a Jurassic Worldben!

Gurulj át a Gyrosphere-völgyön, legyél nyakig vizes a mosasaurusetetésen, és ismerd meg a genetikailag módosított dinoszauruszok mögött álló tudományt egy tökéletes élményparkban – a Jurassic Worldben.

Eredeti cím: Jurassic World – Where Dinosaurs Come to Life

Eredeti megjelenés éve: 2015

GABO, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634060260 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

zamil P
Caroline Rowlands: Jurassic World – Ahol életre kelnek a dinoszauruszok

Maga könyv egy kísérlet, ami A Jurasic World filmhez, világhoz kapcsolódik. Mondjuk úgy maga a park és élőlényeinek bemutatása, ismeretterjesztő módon. Ez még annyira nem is nagy szám, inkább az hogy ehhez társul egy interaktív élmény, amit okos telefonnal lehet előhívni. Na ez már döfi, a gyerekek órákon át el játszottak vele.

Razor SMP
Caroline Rowlands: Jurassic World – Ahol életre kelnek a dinoszauruszok

Először is, a félreértések elkerülése végett: ez a könyv nem egy így készült kötet, sem afféle artbook, de még a film történetét sem meséli el. A dínótudásunk bővítését se innét reméljük, ahhoz kevés infót tartalmaz.
Akkor mi ez? A Jurassic Worldnek, mint parknak a rövid bemutatása. A kötet elején szerepel egy kis infó a szigetről és a parkról, majd következik a parkban élő dinoszaruszok rövid bemutatása, statisztikával, kis háttérinfóval és pár érdekességgel. (Bár ezek a „dinóbuziknak” túl sok újjal nem szolgálnak.) Némi háttértöténetnek én örültem volna még a parkról, az építéséről, de hát ennyivel kell ezúttal beérni.
Az AR-részről egyelőre nem tudok nyilatkozni, megfelelő készülék híján még nem tudtam kipróbálni, de a netes képek alapján jópofának tűnik.

Jurassic World sorozat · Összehasonlítás