John ​Ronald sárkányai 25 csillagozás

J. R. R. Tolkien története

Történet egy fiúról,
aki sárkányokról álmodott.

John Ronald imádta a sárkányokat. Sokat gondolt a sistergő lángot fújó, felhőkön is átrepülő, ősi kincseket őrző csodálatos lényekre; szívesen beszélgetett róluk a barátaival; és különösen gyakran eszébe jutottak, amikor élete egy-egy nehéz, fájdalmas szakaszához érkezett. Hiába kereste azonban mindenhol az áhított sárkányokat, soha egynek sem bukkant a nyomára, míg végül egy napon megteremtette magának a saját sárkányát készülő regénye, A hobbit oldalain.

A John Ronald sárkányai egyetlen Tolkien-rajongó könyvespolcáról sem hiányozhat. Az Eliza Wheeler érzékeny, részletgazdag illusztrációival ellátott képeskönyv Középfölde fantasztikus világa helyett ezúttal a nagy mesélő, J. R. R. Tolkien nem kevésbé izgalmas élettörténetét helyezi a középpontba, bepillantást engedve az írói képzeletet is alakító vidám-bús eseményekbe.

Eredeti cím: John Ronald's Dragons

Eredeti megjelenés éve: 2017

Róla szól: J. R. R. Tolkien

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155781063 · Fordította: Uzseka Norbert · Illusztrálta: Eliza Wheeler

J. R. R. Tolkien

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Nagyon aranyos, gyönyörűen illusztrált könyv, mely Tolkien életének főbb momentumait ismerteti, a gyerekkorától kezdve egészen A hobbit születéséig. Az elején mese, amit gyerekek és felnőttek is egyaránt élvezhetnek, a végén a plusz infók viszont már a nagyobbaknak szólnak.
Tökéletes választás azok számára, akik szeretnék, ha gyermekük megismerkedne a fiúval, aki sárkányokról álmodott.

Ninácska P

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Nagyon tetszenek a könyv illusztrációi, elsőként ezek miatt, valamint a különleges borító miatt vettem kézbe.
A történetet én is rövidnek találom egy kissé, szívesen olvastam volna még tovább. A végén lévő megjegyzések – mind a szerzőé, mind az illusztrátoré – rendkívül hasznosak és érdekesek.
Aki szereti a sárkányokat, annak kötelező! Szívesen olvastam.

Hintafa P

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

A képek varázslatosak, viszont a szöveg elég lapos. Az oldalanként maximum 3-4 soros mondatokból hiányzik a lendület, a szikra, akármi. Felolvasáskor sokszor volt hiányérzetem. Belőlem legalábbis kikívánkozott volna még valami plusz. Talán a képek teszik, hogy többet vártam, nem tudom. Az író és az illusztrátor megjegyzései a kötet végén viszont hasznosak és érdekesek voltak.

Sicc

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Nagyon tetszik az alapötlet, gyönyörű az illusztráció, öröm forgatni! De nekem a szöveg kevés volt…
Viszont nagyon szerettem a könyv végén a megjegyzéseket!

Jeffi SP

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Gyönyörű illusztrációkkal tarkított, rövid kis életrajzi áttekintés Tolkien-ről :)
Szeretem, amikor egy-egy híres emberről gyerekkönyv jelenik meg, ami ugyan nem tartalmaz mindent, de a fontosabb állomásokat az életéből igen. És az utolsó lapok kiegészítik mindezt, már kicsit komolyabb adatokkal.

Ligeia

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Nagyon tetszettek az illusztrációk és a plusz infók is a végén. Az életrajz ugyan kicsit kurta, de szerintem pont elég kezdőlökésnek, hogy a gyerek később (legalább) a Hobbitot el akarja majd olvasni. :)

KNW I

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Nagyon szuper könyv, bár nem értem, kinek szól, mert a nyelvezete kicsiknek szól (kb. nyolcéveseknek), a képi világa inkább felnőttes, akit érdekel, az meg inkább a Tolkien rajongók :)
Szóval ez egy olyan könyv, amit a T-rajongók maguknak olvasnak, amikor a gyereküknek olvassák fel… Nagyon jók a magyarázatok a végén!

tollacska

Caroline McAlister: John Ronald sárkányai J. R. R. Tolkien története

Tolkien életrajza mesekönyvbe bújtatva. Gyönyörű rajzokkal, igényes szöveggel és a végén függelékkel, ami segít valós alapokra helyezni a mesét.
Minden rajongónak kötelező!!!

malnakivi

[Tolkien] Úgy tartotta, hogy – a lábától eltekintve – minden szempontból hobbit ő maga is.

A szerző megjegyzése (Studium Plusz, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: hobbit · J. R. R. Tolkien
malnakivi

Mélységes vággyal kívántam sárkányokat. Persze, gyenge kis testemmel nem nagyon szerettem volna őket a közelben tudni, hogy betolakodjanak az én viszonylagos biztonságot nyújtó világomba, ahol például lehetséges volt békességben történeteket olvasgatni, félelemtől mentesen. De egy olyan világ, amely akár egy képzeletbeli Fáfnirt tartalmaz, mérhetetlenül gazdagabbnak és szépségesebbnek tűnt, bármilyen árat is kell érte fizetni.

Néhány idézet a sárkányok kapcsán Tolkien tudós értekezéseiből (Studium Plusz, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: J. R. R. Tolkien · sárkány