Szuperételek 10 csillagozás

Turbózzuk fel az egészségünket
Caroline Bretherton – Fiona Hunter: Szuperételek

Valóban az áfonya tartalmazza a legtöbb antioxidánst?
Tényleg több C-vitamint tartalmaz a fodros kel, mint a narancs?
Vajon csak legenda a gojibogyó jótékony hatása?

Ebben a gazdagon illusztrált könyvben nemcsak a szuperételek egészségünkre gyakorolt fantasztikus hatásaival ismerkedhetünk meg, de 250 tipp és recept segít minket abban, hogy a bemutatott szuperételeket könnyedén beilleszthessük a mindennapjainkba.
Turbózzuk fel étrendünket 90 tápanyagban gazdag szuperélelmiszerrel!

Eredeti cím: Super Clean Super Foods

Eredeti megjelenés éve: 2017

HVG Könyvek, Budapest, 2020

anker>!

Caroline Bretherton – Fiona Hunter: Szuperételek Turbózzuk fel az egészségünket

Kifejezetten tetszett! Maga a szerkesztése gyönyörű, a képek, színek, grafikai elemek lenyűgözőek benne, de a tartalma is remek! A receptek változatosak, az ételekről pedig rengeteg új infót megtudhatunk. Nem az a tipikus, egészsèges ételekkel foglalkozó könyv, ami alap dolognak veszi, hogy szárított, hat napig érlelt, paroszláv papok által megszentelt medvetarkó minden háztartásban van. Egyszerű zöldségeket, húsokat, stb. mutat be. Nagyon tetszett, csak ajánlani tudom! :)

ValerinLanz P>!

Caroline Bretherton – Fiona Hunter: Szuperételek Turbózzuk fel az egészségünket

Befejeztem? Pff.
Annyira tetszett ez a könyv, hogy egy saját is kell majd a polcra. off
Tényleg nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog, főleg az előzőleg könyvtárból kihozott szakácskönyvekhez képest. Ez a gyönyörű kiadvány egyfajta Biblia, kevesebb recepttel, de annál több információval az egyes alapanyagokról, szuperételekről. Nagyon sok olyan volt köztük, amit ismerek, illetve rendszeresek fogyasztok – fokhagyma, vöröshagyma, sárgarépa, avokadó – erről nem is tudtam, hogy amúgy gyümölcs! –, cékla, tudtam a fodros kelről is, csak sose találok. A különböző fűszerekről szóló rész okozott nagyobb meglepetést, gőzöm nem volt arról, hogy ennyi jóságot tartalmaznak. Ahogy azt sem tudtam, hogy a káposzta több C-vitamint tartalmaz, mint a narancs. :O Természetesen rendszeresen fogyasztom a zabot, a tojást, a bulgurt, kuszkuszt. Az egyik receptet már ki is próbáltam kis átalakítással, ez volt az édesburgonya curry. Nem volt otthon tejszín – nyilván –, így tejföllel csináltam, és meglepően jól sikerült! Szeretném még kipróbálni majd a házi granolát, meg volt benne egy bowl is, amihez eddig nem találtam fodros kelt.
Nagyon szuper könyv, amit bármikor lekaphat az ember a polcról. Ajánlom!