Szeress ​karácsonykor 71 csillagozás

Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Lehet egy tökéletlen családnak tökéletes karácsonya?

Juliet Joyce él-hal a karácsonyért. Imádja a karácsonyi ajándékokat, a karácsonyfát díszestül, a karácsonyi pulykát, meg úgy általában mindent, ami karácsonyi. Idén is hagyja, hogy elsodorja az ünnep áradata, ha már a családi pokolnak épp karácsony táján kellett elszabadulnia. Fia, Tom elvesztette az állását, ráadásul rémes partnereket hoz a nyakára; állapotos lánya, Chloe hazaköltözött a kisfiával; apukája, Frank a saját szívfájdalmától szenved, míg anyukája, Rita napról napra szenilisebb. Vajon Rick, a férje, mikor elégeli meg a körös-körül örvénylő káoszt?

Ahogy közeledik a nagy nap, Juliet minden erejével azon van, hogy egyenesbe hozza a dolgokat, hiszen másra sem vágyik, mint hogy otthonukat karácsonykor betöltse a szeretet…

Ulpius-ház, Budapest, 2013
492 oldal · ISBN: 9789633831090 · Fordította: Bikics Milán

kitekaktusz>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Rég olvastam már ennyire szórakoztató könyvet. Karácsony előtt kellett volna sort kerítenem rá, mert akkor sokkal könnyebben rá tudtam volna hangolódni az ünnepekre. Egyébként baromi nehezen sikerült. Adott egy családanya, aki rajong a karácsonyért és egész évben erre készül, egy férj, aki annyira nincs oda érte, két elkényeztetett huszonéves gyerek, akik közül az egyik szexuális irányultsága még kérdéses. :) Aztán van egy unoka, plusz a következő már a pocakban, egy szenilis nagymama, akiről folyton Lady Lavender jutott eszembe a Csengetett, Mylord? című sorozatból. :) De az abszolút kedvencem a meleg nagypapa volt és a párja, Samuel. Tetszett, hogy a család nem csinált ügyet abból, hogy ők egy pár. Ha mindenki csak ennyit foglalkozna azzal, ki kit szeret, ez a világ is kicsit jobb hely lehetne.
Nem tudom, hogy lehetett kitalálni egy ilyen lökött családot, de nálam telitalálat volt. Mintha egy vígjátékot néztem volna. :) Az külön jó ötlet, hogy rövid fejezetekből áll a könyv, így könnyebb volt abbahagynom, ha éppen közbejött valami.
Az viszont kicsit zavart, hogy sok helyen hiányzott a mondat végén az írásjel, sok elütés és helyesírási hiba volt benne, a furcsa szóhasználatról már nem is beszélve. Manapság helyett mai napság, porta helyett portál, és a szomszéd is Nick lett az egyik oldalon, pedig Neilnek hívták. Volt még benne pár ilyen furcsaság, jegyzetelnem kellett volna, mert több nem jut eszembe. De nálam ennek ellenére is 5 csillagos. :)

lin_da>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Ez az őrült szeleburdi család belopta magát a szívembe.
Szívszorító és vicces történések váltakoznak folyamatosan, csak kapkodtam a fejem, mégis teljesen elvarázsolt. Igazi karácsonyi történet, bár sokszor túlzó és hihetetlen, de míg olvastam azt gondoltam, miért ne lehetne igaz? A karácsonyra való hangolódás garantált, ha elolvasod.

Annemary>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Hát pislogtam eleget olvasás közben, ennyi szleng és nyegle kifejezéssel ritkán találkozom, de így ömlesztve meg sokk volt.
Igaz megnevettetett, de épp ennyiszer ki is akasztott. A „gyerekek”, Tom és Chloe viselkedése is túlment minden határon, a stílus, amit megengedtek maguknak az teljesen felháborító.
Mintha az írónő az összes előforduló szófordulatot egy könyvbe szerette volna belezsúfolni.
Bár szerintem itt is igaz a mondás: „a kevesebb néha több”.
Ettől eltekintve marha jól szórakoztam. Nem volt egy fél oldal sem ami unalmas lett volna. Ha velem történt volna ennyi minden ilyen rövid idő alatt, talán maradandó károsodással túléltem volna. Mily nagyszerű, hogy nem vagyunk egyformák és nem egyforma a gondolkodásunk, így biztos lehetek benne hogy velem nem ez és nem így történt volna. De ez egy másik történet lehetne :)
Minden elismerésem Julietnek és köszönöm a szórakoztató pillanatokat!

Dexter79 P>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Egy egész jó karácsonyi történet tele érdekes szereplőkkel.
Juliet imádja a karácsonyt, egész évben erre készül. Idén azonban elég nehéz dolga van, mert az egész családja bebútorozott hozzá. Mindkét felnőtt gyereke hazaköltözött, és nem mellesleg munkanélküli, ráadásul a lánya a második unokájukkal terhes. Aztán van egy anyukája, akin a demencia jelei mutatkoznak elég erőteljesen. Ami néhol vicces szituációkat szül, de aki volt már hasonló helyzetben azt inkább elszomorítja. Az édesapja is ideiglenesen nála marad, de vele legalább kevés a baj. Van egy férje, akiről az elején azt hittem, hogy egy morgós vénember, de kiderült, hogy vajból van a szíve és nagyon jó fej.
Elég sok minden történik velük az adventi időszakban, karácsony estéjén pedig szinte megduplázódik a létszám a házban.
Ami nagyon nem tetszett az a két gyerekének a stílusa, viselkedése. Mindkettő borzasztóan tiszteletlenül beszéltek a szülőkkel, nagyszülőkkel, ráadásul teljesen kihasználták őket.
Persze ez egy happy endes karácsonyi sztori, ezért a végén minden jóra fordul. :)

konyvolvaso>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Szórakoztató, könnyed történet egy igazi családról ahol mindig történik valami nem várt esemény. Éppen ez a jó, hogy semmit nem lehet előre megtervezni, az élet úgyis felülírja.. Karácsony előtt indul a történet az előkészületekkel. Már úgy tűnik, hogy nem lesz semmi ünneplés annyi minden történik hirtelen pár nap alatt.Szeretnek jókat enni a szereplők, sokszor kerül elő a lekváros hassé és hozzá tea. Nem tudják megunni.

picurka13>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Nekem nagyon bejött ez a szeleburdi család minden apraja-nagyja. Jó volt ilyen könyvet olvasni ebben a „zűrős” kisbabás időszakban. Örültem néha, hogy olvashattam egy-egy könnyed fejezetet két szopcsizás között.
Azért kíváncsi lennék a szereplők további életére is.

Veron P>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Nem egy filozófiai magasságokba szárnyaló mű, de annak, aminek olvasni akartam, pont megfelelt: egy karácsonyi hangulatot adó, könnyű, kikapcsoló, no-agyműködést igénylő limonádé. Legalábbis az aktuális hangulatban… máskor valószínűleg sírva kapartam volna a falat a lehetetlen gyerekektől, az idétlen mentalitástól, a végén minden úgyis jó lesz történettől, az értelmetlen zabálás/vásárlástól… De most nem érdekel, csak élveztem a kikapcsolást és a karácsonyt és örülök neki :)

LittleSmurf>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

A könyv a karácsonyi előtti pár hetet foglalja magában. Ez egy nagyon jó könyv is lehetett volna, de olyan nyelvezettel rendelkezik, hogy rendesen idegesített. Tele volt tűzdelve hasonlatokkal és szófordulatokkal, amik, ha csak néha előbukkantak volna akkor a könyv előnyére váltak volna, de ez így elég kellemetlen volt egy idő után. Aztán a szomszéd nevét sem lett volna akkora probléma, ha végre eldöntik. A gyerekeik viselkedése az rendesen bicskanyitogató volt, amúgy is ki beszél így a szüleivel. Két ilyen hálátlan léhűtőt, mint Chloe és Tom is ritkán látni egyszerre egy könyvben. Idegesített, hogy a szülők folyton alárendelték magukat mindenki kínja kedvének.
Rick és Juliet házassága nagyon erős, szerintem ritka az ennyire idilli kapcsolat. Őszintén féltem, hogy a Lisával kapcsolatos szállal mit akarnak, amikor arról írt az írónő, hogy ki van sminkelve már amikor megy a Rick, aztán meglepődtem, hogy nem erre futott ki, de örültem.
Juliet szülei is nagyon jó karakterek voltak, sajnáltam az apukáját és abszolút nem számítottam arra a halálesetre a könyvben. Bevallom engem az anyukája nagyon idegesített, de tudom, a betegség.
A végén a karácsonyi jelenet volt a kedvencem és az külön tetszett, hogy a gyerekek is szóltak pár normális szót a szüleikhez.

Szerettem volna a könyvből idetenni pár szókapcsolatot, de elvetettem mert egyrészt senkit nem akarok kínozni, másrészt akkor már rettentően hosszú értékelés lenne.

Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Az igazi chic-lit borító magával ragadó (vagány, csajos, hangulatos), de a sztori elmaradt a várttól, hiába szeretem az írónő könyveit. A fordításnak és a fordítónak tudom be, hogy a rettenetes szlenggel és nyegleséggel megspékelt párbeszédek túlerőltetettek és ettől sajnos élvezhetetlenek voltak.
Juliet-et rettenetesen sajnáltam, elég pocsék családdal van megáldva, én már rég világgá mentem volna a helyében… (a férje meg a gyerekeik stílusa, huhh…) Igazi katasztrófa volt ez a pár napnyi történet, ami hiába érkezik meg a szeretet ünnepéhez, tuti, hogy aztán folytatódik minden a „régi” kerékvágásban.

Enikő_Kiss_3>!
Carole Matthews: Szeress karácsonykor

Aranyos kis sztori, nagy cselekmenyre nem kell szamitani, amolyan egyszer olvasgato limonade. Sokszor nem nevettem rajta, leginkabb azon gondolkoztam, hogy lehet ennyi remes embert elviselni szulokent? Szornyuek voltak a szereplok, talan 1-2 kivetellel. Par nap tortenesei vannak belesuritve a konyvbe. Az tetszett, hogy rovidek a fejezetek. Ami nem tetszett, az a remes forditas (annyira magyartalan…ki beszel ma igy, ki hasznal ilyen kifejezeseket??!). Egyszer el lehet olvasni, kikapcsolodasnak nem utolso.

Juca P>!

Nem hagyhatsz ott csapot-papot, valahányszor egy kicsit beborul az ég!

Mesii>!

Ami engem illet, a Tesco pékáru-részlegénél nyomkorászom a cipókat, hogy elég frissek-e.

Csoszi>!

Soha többé nem iszom tojáslikőrt! És soha többé nem fogok a nappali szőnyegén kufircolni.

LittleSmurf>!

Ami azt illeti, Tom is terhes, már úgy értve, hogy alaposan megterheli a családi kasszát. Annyit zabál, mint egy bélpoklos őshüllő.

Mesii>!

Szeretnék elbüszkélkedni vele, hogy saját kezűleg készítem a karácsonyi pudingot, de nem lenne ildomos az ünnepek táján ekkorát füllentenem.

Mesii>!

Férjem azon férfiak közé tartozik, akiknek előnyére válik az évek múlása. Vénségére Rick bizony isten vonzóbb lett, az én szememben legalábbis, s tudtommal ez a lényeg.

Mesii>!

– Odasüss – mutogat tovább a férjem.
Mit csináljak, odasütök.

TimisBooks>!

Inimma>!

Tudja ország-világ, hogy küszöbön áll karácsony szent ünnepe.