Cukrászda ​a kertben 6 csillagozás

Carole Matthews: Cukrászda a kertben

A negyvenes évei elején járó Fay Merryweather mennyei tortákat és fenséges süteményeket készít saját kertjében található cukrászdájában, ahol a vendégek a csodálatos édességek mellett a gyönyörű virágok illatát is élvezhetik. A cukrászda, a kert és házsártos édesanyja gondozása Fay minden idejét leköti, no de ki más csinálná meg mindezt rajta kívül? Ám Fay kénytelen összes addigi döntését újra átgondolni, miután Danny Wilde belép az életébe.

Carole Matthews szívmelengető új regényében elemi erővel csap össze a család, a kötelesség és a szerelem.

Cartaphilus, Budapest, 2019

Carole Matthews: Cukrászda a kertben

„Váratlanul megcsap a felismerés: mennyi sorompót teremtettem magamnak az életem során! Holott az élet ehhez túlságosan rövid.”

A Csokoládéimádók sorozat írója újabb édes kalandokra invitál bennünket, amelynek ezúttal egy házi üzemeltetésű cukrászda ad helyszínt. A szemet gyönyörködtető borító, az édességek és a romantika bájos könnyedség ígéretét rejti, azonban egy mélyebb oldala is van a történetnek. A negyvenes évei elején járó főszereplő, Fay ugyanis az áldozattípus tökéletes megtestesítője, aki arra méltatlan emberekért tékozolja el saját életét. Ahogy az a való életben is lenni szokott, a sors sorra küldi neki a jeleket, a fordulatok mind arra ösztönzik, hogy bontsa le a saját maga által állított korlátokat, és gondoljon végre önmagára is. Bár a könyv helyenként túlságosan a chick lit és a romantika megszokott sablonjaira épít, és a közhelyeket sem mellőzi, mégis nagyon olvasmányos és tökéletes kikapcsolódást nyújtott számomra a borús, esős napokon. A történet vége kicsit túlidealizált lett, mégis úgy érzem, határozottan folytatásért kiált, amiről remélem az írónő is hasonlóan vélekedik.

byBB
Carole Matthews: Cukrászda a kertben

Valóban vannak könyvek, melyek nem véletlenül kerülnek az olvasó kezébe. Az sem lehet véletlen, hogy ezt a történetet nekem pont MOST kellett olvasnom, ezért gyakorlatilag végig bőgtem az egészet. (és nem a jóképű Danny fiú miatt, inkább a családi örökség körüli kalamajka tépázta meg a lelkemet)
Mindenesetre: akik imádták Harris: Csokoládé c. regényét és szívesen olvasnak Milly Johnsontól, ezt se hagyják ki!
Nálam kedvenc lett! ♥ ♥ ♥

Tóth_Petra
Carole Matthews: Cukrászda a kertben

Bájos kis történt ami megmelengeti a szívet.

Az írónőtől már korábban is olvastam könyvet méghozzá a Csokoládé imádók sorozatát ami csokiimádóknak kötelező olvasmány. Örültem neki, hogy ismét egy ilyen csokis, pontosabban sütis történettel tért vissza mert imádom őket és bár a történet nagyon könnyűnek tűnik mint egy piskóta, mikor belekóstolunk már kevésbé sem fogjuk olyan egyszerűnek látni mint az elején.

Kedvenc idézeteim a könyvből:

„Ha a süti a válasz, kit érdekel, mi volt a kérdés?”

„A süti olcsóbb, mint a terápia, és meg be sem kell jelentkezni.”

Barbara_Szitás P
Carole Matthews: Cukrászda a kertben

Egyszerűen imádtam!!! Azt hiszem,hiányozni fog Fay az „életemből”.. :)
Amilyen könnyed és kicsit kiszámítható sztorinak indult.. annyira fordult át a végére kiszámíthatatlanná! Bevallom,az utolsó pár fejezetet könnyekkel kűzködve olvastam..és bizony a végére elő is kerültek azok a bizonyos könnyek!! :)

Biztosan elfogom olvasni az író nő többi könyvét! ;)

Málnika

Csak némi szerető törődés kellett a kertnek. Talán ez az, amire mindannyiunknak szüksége lenne, hogy kiviruljunk.

Málnika

Néha ez a legjobb, amit tehetsz. Csak rábízod magad a sorsra, hagyod, hogy vigyen.

Málnika

– Túl sokat gondolkodsz – mondja. – Néha csak cselekedned kéne.

Málnika

Mikor leszel hajlandó először önmagadra gondolni?

Málnika

Soha nem rágódtam azon, mi lett volna, ha ezt teszem, és nem azt. Minden utamba kerülő lehetőséget kihasználtam. Magának is melegen ajánlom. Ez a jó élet biztosítéka.