A ​Csokiimádók Klubja (A Csokoládéimádók Klubja 1.) 44 csillagozás

Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Egyes ​nőknek a vásárlás a szenvedélye, másoknak soha nem elég a pezsgőből. Vannak, akik szeretnek jó könyvek fölött gubbasztani, sokaknak pedig a bulizás az élete. Lucy Lombard számára egyetlenegy dolog létezik, aminek a mennyei öröme nélkül nem tud élni: a csokoládé – a krémes, édes, ízletes csokoládé. Lucy szerint a csoki remek gyógyír fejfájásra, meggyötört lélekre, összetört szívre és az élet minden egyéb bosszúságára, gondjára-bajára. Egy falat töltött vagy fekete csoda, és máris ízesebb a világ. Szenvedélyében természetesen mások is osztoznak. Három hasonlóképpen csokihívő barátnőjével meg is alakítják a Csokiimádók Klubját. Ha bármilyen válság kavarja fel az életüket, összejönnek szentélyükben, a Csokoládé Mennyország nevű kávézóban. És mivel van a színen hűtlen barát, flörtölő főnök, szerencsejátékos férj, zűrös házasság, így mindig bőven van miről beszélniük… „Mint a legtöbb csokitartalmú dolgot, ezt is lehetetlen letenni.”
Life Magazine
„Szórakoztató, vicces,… (tovább)

Megjelent A Csokoládéimádók Klubja címmel is.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Carta Light Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2017
410 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632665566 · Fordította: Földváry Kinga

kuliga>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Hááát…ez a könyv nekem egy kicsit túl limonádé…vagy ha igazodni akarok a témához….forró csokoládé. Néha kifejezetten idegesített, nem biztos, hogy szeretném elolvasni a folytatást.
Viszonylag gyorsan kivégeztem, de igazából olvasás után nem volt az az érzésem, hogy uhhh…inkáb olyan végre vége érzés. Nyaralásra, strandra tökéletes, bármikor félbehagyható, félre tehető, nem túl hosszú.
A csoki…így fogyi közben túlontúl sok volt….normál esetben is tizedétől is dagadt, gnóm törpe lennék…nem is értem, hogy lehet ennyit felfalni…

szakriszt>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Szórakoztató volt. Teljesen azt adja, amit a címe sugall, csajos könyv sok csokival. Lucy karaktere számomra kissé idegesítő spoiler Szerencsére a másik három nő sokkal eredetibb karakter. Érdekel a további sorsuk.

Zita_Csunderlik>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Én eddig azt hittem, hogy szeretem, sőt, imádom a csokoládét. De amit ebben a könyvben a főszereplő összezabált… Már az olvasásától cukorsokkot kaptam, ennek az ötödétől is kidőlnék :-D. Amúgy a könyv kb. azt hozta amire számítani lehetett, könnyű, csajos, néhol vicces történet, a főszereplő viszont valóban hasonlít sok mindenben Bridget Jones-ra, sokszor nagyon idegesített. A többi szereplő nekem szimpatikusabb, bár szinte mindegyiknek volt olyan húzása, amitől majdnem falnak mentem :-D. Az a rész viszont nagyon bejött, amikor az ékszereket visszaszerzik, és nagyon szeretnék egy hasonló csokiboltot a környékünkre :-). El fogom olvasni a többi részét is, kíváncsi vagyok a fejleményekre :-).

Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Könnyed nyári limonádé (illetve forró csoki, hogy stílszerűek legyünk). Lucy olyan Bridget Jones-féle karakter, néha már túlzásnak is éreztem a szerencsétlenkedéseit, főleg a ruhatervezős-furgonos balesetnél már haragudtam is rá, hogy nem igaz, hogy lehet ennyire figyelmetlen! De amúgy szórakoztatott és kikapcsolt, szívesen olvastam a dolgai alakulásáról, bár meg kell mondjam, a többi lány mind érdekesebb karakter. Az ékszer-visszaszerző akció meg kifejezetten izgire sikerült.
Maga a csoki kicsit jobban is előtérbe kerülhetett volna, azt hittem, mindenféle különleges csokifajta fel lesz sorakoztatva benne, erre állandóan a táska mélyéről előkotort Twixekről olvashattam csak az is jó, de kezdek csoki terén sznob lenni Meg persze állandóan csokit ettek, de valahogy a Csokoládéban annyival érzékletesebb volt. Itt nem éreztem ellenállhatatlan késztetést, hogy kövessem a szereplők példáját és megdézsmáljam a Lindt 85%-os, féltve őrzött étcsokimat :P Pedig azt hittem, elkap majd a zabálási roham, mint az Almás levél és gyilkosságnál…. az durva volt :D
Annak ellenére, hogy nem ez lesz az év könyve, biztosan megveszem a folytatást is, mert valami mégis megfogott ebben a szeleburdi, csajos kis könyvben, kikapcsolódni pedig garantáltan jól lehet vele :)

Lulma>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Most látom, hogy a másik kiadáshoz, ami A Csokoládéimádók Klubja címet kapta írtak több értékelést, de én ezt a kiadást vettem ki a könyvtárból és a mai napig nem is tudtam, hogy kétféle címmel is megjelent a könyv. Nem egy nagy alkotás, egyféle elég lett volna neki. Aki szereti a csokit, mint én – a párom szerint külön desszertgyomrom van – azt érdekelheti a történet. Több szálon fut a cselekmény. Maga a fő szál engem kevésbé kötött le, a többit szívesebben olvastam, illetve tetszett maga az alapötlet is a négy lány barátságáról és törzshelyükről, a Csokoládémennyországról, ahova szívesen beülnék én is. Egyszer el lehetett olvasni a könyvet, a folytatások nem keltették fel a kíváncsiságomat.
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2018/04/29/carole_matthews_a_…

Roziboszi>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

A történet pontosan az, amire a címe is utal: könnyed, csajos könyv, de szórakoztató. Ne várj tőle stilisztikai csodákat, irodalmi magasságokat, fajsúlyos mondanivalót. Ellenben kikapcsol, megnevettet, szórakoztat. Sokszor Bridget Jones koppintásnak éreztem, de ez nem volt zavaró. Igazából csak azért vettem meg, mert én is nagy csokiimádó vagyok és a cím alapján közösséget éreztem a csajokkal. Egyáltalán nem számítottam rá, hogy különösebben elragad. És láss csodát, rögtön utána elolvastam a második részt is, most fogok belekezdeni a harmadikba. A negyedik könyv még beszerzés alatt. Egyszóval nekem kellemes csalódás volt.

Papírtigris>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Ez a könyv bosszantó, eltúlzott, sekélyes, egy rossz Bridget Jones-utánzat. Le kell szoknom arról, hogy akkor is végigolvasok valamit, ha azt utálom. Van a chick litben is egy szint, ami alá nem szabad menni, mert nem kikapcsol, hanem elrabolja az életidőmet. A szórakoztató női irodalom az nekem Milly Johnson, Marian Keyes színvonala, nem ez.

Nana92>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Mivel én magam is imádom a csokit szinte faltam a könyvet, bár én kb. csoki mérgezést kaptam volna, ha annyi csokit megeszek, amennyit ők egy nap, pedig én se vagyok kispályás. :D
Szórakoztató történet, rengeteg csokival, és néha tényleg hajaz kicsit a Bridget Jones féle ügyetlen, bénácska főhősre.
Mindenesetre nekem tetszett. Kikapcsolódásnak tökéletes könyv.

szandi009>!
Carole Matthews: A Csokiimádók Klubja

Igazi limonádé. Szeretem az ilyen típusú könyveket főleg egy kemény krimi thriller könyv után. Faltam az oldalakat. Néha Lucy túl sok és túl naiv volt, de hát nem vagyunk egyformák.

Arabella>!

Szombat reggel hatkor? Azt se tudtam, hogy ilyen időpontok léteznek a világon.

Luna_Iceshard>!

Aki csokoládét eszik, annak tornáznia kell – ez a világegyetem egyik legalapvetőbb törvénye.

Luna_Iceshard>!

Igazság szerint csak nemrégiben tértem meg a tiszta ültetvényes csoki hívei közé. A csokoládét minden formájában imádom, de legújabb szenvedélyem az olyan ínyenc csoki, amit a világ különböző tájain lévő ültetvényekről származó válogatott kakaóbabból készítenek. Trinidad, Tobago, Ecuador, Venezuela, Új-Guinea – csupa egzotikus hely. Ez a fajta a világ legjobb csokoládéja. Szerény véleményem szerint legalábbis. A csoki világának Chanelje.

knoemi14>!

Az egészben az a borzasztó, hogy néha nehezebb eljönni, mint egyedül maradni.

316. oldal, 61. fejezet (Cartaphilus, 2017)

A Csokoládéimádók Klubja sorozat · Összehasonlítás