A ​Csokiimádók karácsonya (A Csokoládéimádók Klubja 3.) 58 csillagozás

Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Közeledik ​a karácsony, de a Csokiimádók Klubjának baráti körét nem csak az ajándékvásárlás gondjai nyomasztják.
Lucy lelkesen, teljes erőbedobással vezényli a Csokoládé Mennyország kávézó mindennapjait, ám emiatt már hetek óta nem jut ideje barátjára, az Imádott Aidenre. Ráadásul ismét felbukkan volt vőlegénye, a csalfa Marcus, akinek a megjelenése szinte mindig csak újabb bonyodalmakkal jár.
Nadia az őt ért szívszorító veszteség után nem kereste a férfiak társaságát, de az ellenállhatatlanul vonzó Jacob talán hosszú idő után utat találhat a szívéhez. Vajon valóban egymásnak szánta őket a sors?
Chantal és a férje, Ted nem tud betelni újszülött lányuk, Lana szépségével. Ám Chantal egyáltalán nem biztos abban, hogy a baba érkezése elég ahhoz, hogy a házasságuk ne fusson zátonyra.
Autumn a családot sújtó váratlan tragédiával birkózik, próbálja visszanyerni lelki egyensúlyát. Ha vőlegényétől nem kapja meg mindazt a bátorítást és segítséget, amire szüksége van… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Carta Light Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2017

Mulán>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

A csajok barátsága nagyon tetszett, bár nekem kicsit szex és New York stílus de tetszett, viszont valahogy gyenge is volt ez a könyvecske. Kikapcsolódásra tökéletes na meg arra ha nevetni akarsz de ne várj tőle sok mindent hogy bármit is hozzá tesz az életedhez ez nem az a könyv.
Kapsz viszont nagyon sok csokit, négy hölgyet, és mindezt karácsonykor.
Vigyázat csoki túladagolás veszély fenyegeti azt aki a kezeibe veszi a könyvet.

Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Lucy, Nadia, Chantal és Autumn csak most váltak ismerőseimmé. Az első két könyvet nem olvastam, de úgy érzem sikerült megkedvelnem őket minden hibájuk, tévelygésük ellenére. Boldogságkeresésük, közös kalandjaik, na és persze a csokoládék iránti szeretetük egyre inkább sodort magával, szinte képszerűen peregtek az események. Egy igazi csajos, szórakoztató könyv volt.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Csoki és karácsony, na meg egy jó könyv!!! Mi kell még?

A karácsony a legjobb ürügy arra, hogy telefald magad. Hiszen, ki tud ellenállni a renfeteg
finomságnak amik ilyenkor készülnek? Ezt az ünnepet bizony nem azoknak találtak ki akik éppen
szigorú diétán vannak!

Karácsonykor nincs olyan, hogy valami egyszerűen menne. Hiszen olyankor minden összegubancolódik
akárcsak azok a nyavalyás égők! Éppen ezért a harmadik rész sem marad alul, mókában, váratlan
fordulatokban, lelkizésekben gazdag csokievéssel. Hiszen, mi mással lehetne kibírni az ünnepet,
a rengeteg izgalmat és megbántást ha nem a világ legédesebb finomságaival és persze a barátnőkkel?

Kedvenc idézetem a könyvből:

“A Csokoládé Mennyország továbbra is menedékhely mindannyiunk számára szükség idején.
A földgolyó kis csücske, amely kedélyesen körülölel és kényeztet bennünket, és csokoládéval táplál.”

mokus33>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Kezd kifulladni a sorozat, szerintem a Marcus vonalat már ideje lenne elengedni, nagyon unalmas már. A könyvnek ezen jelenetei kifejezetten irritáltak, de valószínűleg a záró kötetben is találkoznom kell majd ezzel a nyűglődéssel. A könyv egyébként hozta a szokásos formáját, a csajok lököttek, de szerethetők, de ezen kívül semmi extra.
Azt hiszem, az első két résszel kifújt a sorozat, talán nem kellett volna már erőltetni a folytatást, sokszor éreztem azt, hogy nem olvasom el az utolsó részt, viszont a befejezés mégis elérte azt, hogy kíváncsi vagyok a folytatásra. De nem most:))

Házi_Zsuzsanna>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Nagyon szerethető könyv, szintén szerethető szereplőkkel :) Egyfolytában édességet akartam enni közben :)

_niki P>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Őszintén reméltem az előző rész végén, hogy spoiler végre el tudjuk engedni, de sajnos úgy látszik, hogy nem.
Lehet, hogy csak én leszek lassan immunis, de mintha most kevesebb csokit ettek volna a lányok, legalábbis nem rémlik most olyan, hogy egymás után lecsúszott volna négy Mars szelet, majd rá három Bounty és két Twix… :) Bár lehet, hogy most csak a Csokoládé Mennyországos csokikkal / sütikkel lett helyettesítve, és így nem annyira szúrt szemet (nekem).
Lucy sajnos tényleg semmit nem fejlődik, szerintem már túlzás, hogy ennyire ostoba spoiler, a végén a „nagy csavar” pedig spoiler, már akkor biztos volt, amikor spoiler
Tarak része is szerintem kicsit le lett egyszerűsítve, furcsállnám, ha ez tényleg így történne a valóságban is, hogy egy ilyen után szentlélek lesz valakiből…
A három barátnő sztorija még mindig sokkal jobban érdekelt, de valahogy az előző részekben érdekesebb volt. Azért örülök, hogy kezdenek mindhármuknál helyrerázódni a dolgok.
Összességében még mindig egy kis szerethető, könnyed kikapcsolódás.
És tetszett a kis Vianne & Roux utalás :)

Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

A Csokiimádók klubja és A Csokiimádók diétája után nagyon örültem, hogy karácsonyra visszatértek a csajok, A Csokiimádók karácsonyával. Mivel az első két részt régebben olvastam, kicsit aggódtam, hogy fel tudom-e venni majd a fonalat a történet olvasásában, de az első pillanattól nem okozott problémát. Egyrészt az írónő direkt úgy írta meg ezt a harmadik részt, hogy az is be tudjon csatlakozni, aki az első kettőt nem olvasta, másrészt a négy barátnő csupa élet és bájos személyiségével nem törlődött a memóriámból. Ebben a regényben sem kellett csalódnom, hozta a szokásos olvasmányos és szívmelengető stílust. Csodálatos, ahogy lapról lapra együtt lehet létezni a szereplőkkel, erre csak nagyon kevesen képesek Carole Matthews mellett. Szerencsére a szokásos izgalmak sem maradhatnak el, és nemcsak Lucy körül. Bár karácsonyra a lányok magánélete rendeződik, a csokibolt félig nyitva maradt jövőjével együtt biztosan tartogatnak még meglepetést, ami egy újabb ok, hogy az olvasó tűkön ülve várja a negyedik történetet, A Csokiimádók esküvőjét.

Mesii>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

A csokiimádó csajok megint kitettek magukért! Őrült kalandokért egyiküknek sem kell a szomszédba menni, Lucy meg kifejezetten arra született, hogy vonzza a kalamajkákat (és Marcust) :))
Ebben a részben is nagy kedvencem volt Chantal, látszik mennyivel érettebb és megfontoltabb lett a kezdetekhez képest. Az anyaság duplán jót tett neki, szimpatikus volt az esendősége, hogy elengedte a „tökéletes anya” képét, és melegítőre, meg otthoni fodrászkodásra váltott átmenetileg. Ráadásul nagyon elegánsan kezelte a Ted által megbonyolított szituációkat (+Stacy) is.
Nadia szegény csak kullogott a többiek után, ez most nem az ő időszaka volt. Egy pillanatra sem irigyeltem a sorsát és sógora nyomulását, remélem hamarosan önmagára talál, addig pedig a tündéri kisfia szépíti meg a napjait.
Autumn élete sem egyszerű, drukkoltam neki, hogy időben észrevegye amikor már csak pénzeszsáknak kellett. Szerencsére mindig a legjobb a pillanatban tűnik fel egy újabb jóképű fickó a könyvben, így Autumn is kap egy szeletet a boldogság nevű tortából. Kíváncsian várom hogy alakul a találkozásuk Willowval!
Szerintem ez volt az a rész, ahol már nem ettek a csajok a könyv minden oldalán 3 tonna édességet! De imádom ezt a csokifüggőséget, és a csajokat is!

Roziboszi>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Az előző két részt is szerettem, de nekem ebben a harmadik könyvben érett be igazán a csajok iránti rajongás. A könyv minden betűjét szerettem, jókat nevetgéltem. Mondanivalóban és történésben komolyabb, mint az előzőek és csak a végén jöttem rá, az író utószavából, hogy ezt a regényt pár évvel később írta, szinte az olvasók követelésére. Alig várom, hogy elkezdhessem a negyedik részt. :)

picurka13>!
Carole Matthews: A Csokiimádók karácsonya

Nagyon régen olvastam (2013-ban) az első két részt, de nagyon örültem mikor megtaláltam ebookra, egyből el is kezdtem olvasni. Mintha nem telt volna el az a több, mint 5 év az olvasások között, egyből bele tudtam csöppenni a lányok történeteibe. Azt most is meg tudom állapítani, hogy ezt a sorozatot nehéz olvasni csoki nélkül. :)
Maga a történet és a történet vége kiszámítható volt egy kicsit (főleg a kávézó eladása), de így is jó kis romantikus, agykikapcsolós regény született.

Kókuszka >!

A Csokoládé Mennyország továbbra is menedékhely mindannyiunk számára szükség idején. A földgolyó kis csücske, amely kedélyesen körülölel és kényeztet bennünket, és csokoládéval táplál.

24. oldal, 3.fejezet

Málnika P>!

Gyorsan bekapok még egy csokoládét, mivel sikerült rendesen lelombozódnom, és a csokoládé a depresszió legjobb ellenszere. Ez cáfolhatatlan tény.

9-10. oldal, 1. fejezet

Málnika P>!

Közismert tény, hogy ha a csokoládét kifelé törjük, akkor minden kalória kipotyog belőle. Zseniális. Próbára teszem az elméletet, és letöröm egy vaskos szelet 70%-os madagaszkári csokoládé csücskét, hogy elindítsam a napot.

Kókuszka >!

Közismert tény, hogy a csokoládé valójában gyógyszer. Dugig van mindenféle vitaminokkal meg antioxidáns izékkel. Ami mind nagyon egészséges. Sőt, létfontosságú. A csokoládé egészségesebb, mint a vörösbor. Cáfolhatatlan tény. Persze, ha az ember a csokoládé/vörösbor-kombót választja, az már lényegében felér egy wellnessfürdővel.

96-97. oldal, 17.fejezet

Kókuszka >!

Arra céloz, hogy kövérnek nézek ki. Nem is vagyok kövér, csak csokoládéban gazdag.

101. oldal,18.fejezet

Málnika P>!

Jesszuskám, több itt a feszültség, mint az Ewing-család éves ökörsütésén Southforkban.

192. oldal, 35. fejezet

pável>!

Életelvük változatlan: a csoki legalább olyan örömteli, mint a szex, és még gyantázni sem kell hozzá.

fülszöveg

Losiii>!

A csokoládé endelfint vagy valami hasonlót szabadít fel, amitől az ember egyszerűen csodásan érzi magát.

Rita__bdl>!

Nem is vagyok kövér, csak csokoládéban gazdag.

A Csokoládéimádók Klubja sorozat · Összehasonlítás