A ​bináris kódtól a játékkészítésig lépésről lépésre (Programozás gyerekeknek) 4 csillagozás

Carol Vorderman: A bináris kódtól a játékkészítésig lépésről lépésre

Érdekelnek a számítógépes játékok és animációk?
Szeretnél megtanulni programozni?

Saját játékokat készíteni élvezetes, hasznos és meglepően egyszerű kreatív tevékenység. A programozás tudománya egyesíti a művészetet, a történetmesélést
és fejleszti a logikus gondolkodást.

Ismerd meg a kezdő programozók leghasznosabb programnyelveit! A könyvben található színes grafikák, egyszerű magyarázatok és érdekes projektek segítségével könnyedén megtanulhatod a Scratch és a Python alapjait.
Hiszem, hogy a programozás a 21. század írástudása. Aki érti a gépek nyelvét, tud algoritmikusan gondolkozni, az hatékonyabb, boldogabb és egészségesebb lesz. Ráadásul a programozás szórakoztató, izgalmas és kreatív alkotás.
Halácsy Péter, a Prezi társalapítója

HVG Könyvek, Budapest, 2016
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633043202 · Fordította: Csitári Gyula, Csordás András

bratan P
Carol Vorderman: A bináris kódtól a játékkészítésig lépésről lépésre

Ez egy zseniális könyv, ami a gyerekeket (és a nagyszülőket?) megtaníthatja egy bizonyos szinten programozni. Jó felépítésű, didaktikus könyvvel van dolgunk, ami az egyéni tanulást is segítheti. (Jó tipp lehet azoknak a srácoknak ajándékba, akik egész nap „nyomkodják” a gépet.) Persze lehet, hogy segítség is kell hozzá, különösképpen a szükséges programok telepítését illetően. (Bár ez sem biztos).

Az első nagy rész a Scratch programozást mutatja be, szerintem ezt a részt egy 8 éves gyerek simán feldolgozza. A másik nagy rész már a Python programozás alapjait rakja le, itt azonban már kemény kihívások lehetnek, ezt én inkább felsősök által feldolgozhatónak gondolom, bár kitartó alsós is eljuthat oda, hogy ezt feldolgozza. A két záró fejezet a számítógép működésébe és a valódi programozásba is bevezet egy picit.

Szerintem zseniális egy könyv és ha esetleg kérdéses számodra, hogy sulis (fiú? nem feltétlen! lány!) gyereknek mit is kéne ajándékozni, akkor lapozz bele. Én pl. nagyon örültem volna egy ilyennek úgy 10 éves koromban…