Sorsfordító ​véletlen / Óvakodj tőle! 4 csillagozás

Carol Marinelli: Sorsfordító véletlen
Egy súlyos magánéleti csalódás után dr. Dominic MacBride, a baleseti sebész elhagyja Skóciát, hogy Londonban kezdjen új életet. Victoriának, a mentőtisztnek sem túl fényes a magánélete: bár közeledik a harminc felé, és családra vágyik, még soha nem volt tartós kapcsolata. Miután egyéjszakás kalandjukon teherbe esik, Dominic is hiába próbál mellette állni, ő ellöki magától…

Alison Roberts: Óvakodj tőle!
Summer, a csinos helikopteres mentő fagyosan fogadja az új kollégát, Zacet. A többiek örülnek neki, mert kiváló szakember hírében áll, Summer azonban tud valamit, amit ők nem. A barátnője húgának néhány évvel ezelőtt majdnem az életébe került, hogy rabul esett Zac vonzerejének. Zac Mitchell egy szörnyeteg – pontosan az a fajta férfi, akit messze elkerül a nő, ha jót akar magának…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szívhang

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2019

zuna19>!
Carol Marinelli – Alison Roberts: Sorsfordító véletlen / Óvakodj tőle!

Egyik füzet se vett meg magának. Eléggé unalmasak voltak, főleg a második.
Most még az sem érdekel, hogy az első sztori sorozat és van folytatása. Annyira nem érződött a füzeten, így a jó.

Porcsinrózsa>!
Carol Marinelli – Alison Roberts: Sorsfordító véletlen / Óvakodj tőle!

Ez sokkal jobban tetszett, mint az előzőleg olvasott történetek. Két kisregényt tartalmazott a füzet. Bár az első egy kicsit kedvemet szegte, mert a szokásos, bóvlival, a kémiai teszt működésének a próbájával indult, de aztán komolyabbra fordultak a dolgok, kibontakozott a szereplők életének összes árnyoldala, s a végére egy megnyugtató befejezés sikeredett.
A második kisregény viszont már igazán az ízlésemnek való volt. Ez is orvostörténet, hasonlóan az elsőhöz. A szerelem, a testi vonzalom át – meg átszövi, de nem uralja, nem teszi émelyítővé. Sok apró részlet finoman utal arra, mennyire része a szereplők életének. A hangsúly mégsem ezen van, hanem azon, hogy a gyerekkor mennyire rányomja a bélyegét a felnőtt életre is, s hogy milyen fontos az emberi kapcsolatokban az őszinteség, a bizalom, a megbocsátás.

Paulina_Sándorné P>!
Carol Marinelli – Alison Roberts: Sorsfordító véletlen / Óvakodj tőle!

Az első történet annyira nem fogott meg, Victoria egy csöppet idegesítő nőszemély volt. Sokszor úgy éreztem, hogy fölöslegesen gerjeszt vitákat, sokszor tűnt hisztis pi…nak. Dominic szimpatikus volt, bírtam a kitartását.
A második történet már jobban megfogott. Zac szimpatikus volt, a nagymamáját imádtam. Nem semmi öreglány. :-) Summer aranyos lány, sok mindenen átment. Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk. Az elején bár még nem ismertem, de bíztam benne, hogy ki fog derülni az igazság Zac-ről.

zuna19>!

– Hová megyünk? – kérdezte.
Az ágyba, szerette volna mondani Dominic.
Az ágyba, szerette volna hallani Victoria.
De túl sok mindent kellett még tisztázni, s erre alighanem alkalmasabb egy asztal.