Az ​utolsó pokémonmester 6 csillagozás

Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Az élet szórakoztató és békés volt a tízéves Lucas és barátai, Cora és Samuel számára. A játékmegszállott trió minden szabadidejét azzal töltené, hogy okostelefonon a Pokémon Go-val játsszon, és megpróbáljon eljutni a következő szintre. De amikor a digitális teremtmények hirtelen elmenekülnek a képernyőjükről, és bejutnak a való világba, akkor a pusztítás megfékezhetetlennek tűnik. Vajon a három barát képes lesz legyőzni a szörnyeket, és visszaszerezni a világukat?

Eredeti cím: The Last Pokémon Master

Maxim, Szeged, 2017
150 oldal · ISBN: 9789634991830 · Fordította: Borbáth Péter

Molymacska>!
Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

POkemon go már lassan egy éve fent van a telefonomon, és hol aktívan, hol kevésbé aktívan használom is, és emiatt egyre jobban vonz mostanság a pokemonok furcsán bizarr világa. Aztán egyik nap láttam, hogy létezik ez a könyv, így rögtön be is szereztem.
A történetz lényege, hogy a pokemon go világa hirtelen átjön a való világba, így rengetegféle pokemon jelenik meg a valóságban. Ami problémákat okoz, és ez ellen tenni kell, a kisváros három pokemon go mesterének.
Ami jó volt benne, hogy nagyon kalandos, pörgős a sztori, és végig le vagy kötve az ember figyelme. Nincs igazi pihenő benne, mindig megyünk, keressük a gymeket, és harcolnak is benne természetesen a szereplők.
Az is nagyon jó, hogy viszonylag jól hozza a cuki pokemonok, kemény harcokkal dolgot is. Lehet, hogy veszélyes az egész, amit átélnek, mégis egy olyan világban járunk, amelybe az ember úgy szívesen beleköltözne, és szívesen lenne benne aktívan is. Valahogy a sztoriban nem a pokemonok voltak a fő fokuszban, de mégis miattuk volt annyira jó, olvasmányos az egész.
Ám sajnos amennyire tetszett ez a világ, annyira nem jött be, hogy a szerző nagyon kevesett tudott a pokemonokról. Az egyik, hogy bár mindenhárom főszereplőnek a kanto kezdőpokemonok egyike volt meg, az mégis egyes szinten, tehát átalakulás nélkül. Így a főszereplőnknek volt egy charmanderje, de az teljesen logikus, hogy ezt idővel át kellene alakuljon charizárddá (főleg mert akkor repülő és tűz pokemon lenne, ahogy venosaur is fű és méreg) főleg egy olyan helyzetben, hogy a szereplőknek van spoiler illetve az is elég furcsa benne, hogy azzal kezdődik, hogy a tónál látnak egy gyaradost, ami tök jó, de megicarpból át tudod alakítani, így effektíve nem kell megfognod azt a böszme nagy jószágot.
Már az egyik értékelésben is megjelent, hogy az sem volt teljesen oké, hogy spoiler.
Alapvetően nekem ez egy jó fanfic érzést adott. Szívesen lennék a világban, de a szerző nem volt elég művelt, és hát nem is volt túl vastag a könyv, hogy hosszú időre lekössön. Ellenben ha tud valaki hasonló (pokemon elég, nem kell pokemon go) fanficet magyarul, akkor kommentbe linkelje nyugodtan, mert olvasnám.

btunde P>!
Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Tartottam tőle, hogy teljes homály lesz minden, mivel nem ismerem a játékot, de csak az eleje volt az. Utána már képben voltam, bár őszintén szólva, nekem ezek a győzelmek túl egyszerűek voltak.

Kaosmagier>!
Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Hát valószínűleg ennek a könyvnek nem én vagyok a fő célközönsége, uh. az értékelést mint Pokemon Go játékos (ezért is kaptam ajándékba a könyvet) írom.
Összességében érdekes kis kaland történet, ha nem vagy nagyon képben a pokémonok és a Pokemon Go világával. Élvezetes, pörgős volt, csakúgy mint egy rész a pokémon sorozatból :D
Néha olyan érzésem volt, hogy az írónő soha életében nem játszott a játékkal,de talán még a pokémonokat is csak másodkézből ismeri… spoiler
Nagyon örültem volna egy realisztikusabb, jobban megírt történetnek, de azért ez is egész izgalmas volt, még ha a főhős kis pokémon mester zseni néhány (zseniálisnak szánt?) lépésétől erősen fogtam a fejem és komolyan elgondolkodtam, hogy a valóságban működött volna ez spoiler