Az ​utolsó pokémonmester 4 csillagozás

Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Az élet szórakoztató és békés volt a tízéves Lucas és barátai, Cora és Samuel számára. A játékmegszállott trió minden szabadidejét azzal töltené, hogy okostelefonon a Pokémon Go-val játsszon, és megpróbáljon eljutni a következő szintre. De amikor a digitális teremtmények hirtelen elmenekülnek a képernyőjükről, és bejutnak a való világba, akkor a pusztítás megfékezhetetlennek tűnik. Vajon a három barát képes lesz legyőzni a szörnyeket, és visszaszerezni a világukat?

Eredeti cím: The Last Pokémon Master

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek

Maxim, Szeged, 2017
150 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632618456 · Fordította: Borbáth Péter
Maxim, Szeged, 2017
150 oldal · ISBN: 9789634991830 · Fordította: Borbáth Péter

twillight P
Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Sose játszottam a játékkal, de ezt olvasva még az is eszembe jutott, tehetném.
10-12 éves célcsoportú ifjúsági kalandregényről van szó, ami remekül építi a feszültséget a helyzetekben.
Más oldalról megközelítve értelmezhető a könyv úgy, hogy a srácok larpolnak, azaz élő-szerepjátékban vesznek részt.
A legerősebb vonása a könyvnek azonban milyen könnyen és szervesen integrálja a nem hagyományos könyvszövegeket: netes üzeneteket, SMS-eket, weboldalakat. Ettől igazi úttörő kiadvány a 21. századból. Láttam mellette pár társkiadványt (más írók, azonos kiadványszerkesztés mint anno a Delfin-könyvek), azok huszadennyire se vették az akadályt. Ez viszont mesterien.

Kaosmagier P
Carol Christo: Az utolsó pokémonmester

Hát valószínűleg ennek a könyvnek nem én vagyok a fő célközönsége, uh. az értékelést mint Pokemon Go játékos (ezért is kaptam ajándékba a könyvet) írom.
Összességében érdekes kis kaland történet, ha nem vagy nagyon képben a pokémonok és a Pokemon Go világával. Élvezetes, pörgős volt, csakúgy mint egy rész a pokémon sorozatból :D
Néha olyan érzésem volt, hogy az írónő soha életében nem játszott a játékkal,de talán még a pokémonokat is csak másodkézből ismeri… spoiler
Nagyon örültem volna egy realisztikusabb, jobban megírt történetnek, de azért ez is egész izgalmas volt, még ha a főhős kis pokémon mester zseni néhány (zseniálisnak szánt?) lépésétől erősen fogtam a fejem és komolyan elgondolkodtam, hogy a valóságban működött volna ez spoiler