Herbárium 1 csillagozás

Gyógyító növények
Carmen San José: Herbárium

A növények olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyeket az ember a saját hasznára fordít időtlen idők óta. A megszerzett ismeretek és tapasztalatok nem vesztek el, manapság is használunk a gyógyszeripar nyújtotta készítmények mellett növényi kivonatokat, főzeteket, gyógyteákat a gyógyulásunk elősegítésére. A növényhatározó kézikönyv mintegy száz gyógynövényt ismertet, orvosi célú felhasználásukkal együtt. Az egyes növényi részek elkészítésének különféle módjait bemutató kalauz a forrázat, az ivólé, az olaj, a borogatás alkalmazásának esetleg már feledésbe merült lehetőségeit tárja fel. Részletgazdag, a növény azonosítását célzó, színes illusztráció egészíti ki a növények rövid leírását.

Eredeti cím: Herbario natural. Todas las especies y usos medicinales

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Képes határozók Kossuth

Kossuth, Kína, 2012
180 oldal · ISBN: 9789630970396 · Fordította: Basa Brigitta

Banshee>!
Carmen San José: Herbárium

Carmen San José: Herbárium Gyógyító növények

Csak bele-bele olvasgattam a könyvbe, mert ennyi információt képtelen lennék megjegyezni, majd ha szükségem lesz rá, a tárgymutató alapján szépen ki tudom keresni a bajomra a gyógyírt. De, csodaszép könyv, öröm kézbe venni! :) Már csak a képek miatt is megérte az árát, de amiket ismertem gyógynövényeket azokat megfelelően alkalmazza uh. hasznát fogom venni, úgy érzem.

Iris Schmidt: Gyógynövények kézikönyve
Lesley Bremness: Fűszer- és gyógynövények
Ursula Stumpf: Gyógynövények és mérgező hasonmásaik
Eva-Maria Dreyer – Wolfgang Dreyer: Vadnövények, bogyók és gombák felismerése, gyűjtése és felhasználása
Jürke Grau – Reinhardt Jung – Bertram Münker: Bogyósok, vadon termő zöldségnövények, gyógynövények
Babulka Péter – Kósa Géza: Képes gyógynövénykalauz
Hans W. Kothe: 1000 gyógynövény – Gyógynövények A-tól Z-ig