Az ​élet mégis csodaszép 16 csillagozás

Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

A karácsony Belle számára mindig is az év legszebb időszaka volt. Az ünnepi díszbe öltözött dublini utcák fényei, a cipőtalpak alatt ropogó hó, a varázslatos hangulat… Idén azonban ebből a szépségből semmit sem érzékel, a világ szürke és rideg lett, miután elveszített mindent, ami fontos volt neki. Ahogy a várost járja elkeseredetten, egyszer csak ott találja magát a Ha’penny hídon, és azt kívánja, bár meg se született volna. De mi történik, ha egy angyal meghallja egy halandó karácsonyi kívánságát? Vajon Belle megérti, mielőtt még túl késő lenne, hogy valójában csodálatos az élete? És hogy nélküle sokkal szomorúbb hely lenne ez a világ?

Egy történet, amely éppen olyan szerethető és szívmelengető, mint egy bögre forró csokoládé!

Eredeti mű: Carmel Harrington: Every Time a Bell Rings

Eredeti megjelenés éve: 2015

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
384 oldal · ISBN: 9789634481096 · Fordította: Várnai Péter
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634481089 · Fordította: Várnai Péter

Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Jó pár hónapja készülök, hogy elolvasom a történetet.
Hát abszolút nem erre számítottam, se fülszöveg se borító alapján. Nagyon durva, hogy a kiadó emberei vagy akárki, aki ezt a borítót adta a sztorinak nem is olvasta el, hogy miről szól, kik is a szereplők. Kiábrándítónak találom ezt. (Hozzá teszem fogalmam sincs ki szokta ezeket csinálni.)
A könyv egyébként elég lehangoló volt. Folyamatosan sírnom kellett rajta. Elég szomorú történet alapja van. Ami furcsa, hogy végig ez a melankólia nyomott.
Jim és Tess egyaránt megnyerték a szívemet. Tökéletes ember példányok.
Belle is szerethető persze, de én sokszor jól megráztam volna.
Soknak is érzem a könyvet, meg kevésnek is.

kratas P
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Jól van, jól van, igen, hihetetlenül cukros az egész, de kit érdekel, nagyon szerettem. Mindent és mindenkit, a hangulatot, a jóságot, a kedvességet és a szereplőket. Jó, Dolorest nem, de ő épp elég nagy büntetés saját magának :)

AliceL
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Ennél a könyvnél nem kell nagy akciókra gondolni, ugyanis az nincs benne. Viszont iszonyatosan aranyos a története, tele van jó emberekkel (és cukormázzal). Az eleje nagyon cuki volt, aztán a közepe fele kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor most összességében tetszeni fog-e a történet, de a végére kiderült, hogy igen. Nem is kicsit. A vége felé volt egy kis Karácsonyi Ének érzésem a sztori menetével kapcsolatban, de még az a része is aranyos volt. Belle és Jim párosa szívmelengető volt, mind a ketten nagyon jó emberek.
Nem számítottam nagy eseményekre, és nem is kellett, viszont sokkal jobban tetszett a könyv mint amire számítottam.

Marcsi P
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Aranyos volt és kicsit olyan túl szép hogy igaz legyen szerelem volt ez. Nem pontosan értem miért ez a fülszöveg, mivel nem simán „cselekményleírásos”, hanem konkrétan a könyv 2/3-ánál játszódik. :/ Volt olyan pont amikor azt hittem rossz könyvet kezdtem olvasni. :/ Azt sem értem igazán ki is van a borítón. Bell történetében meghatározó, hogy színesbőrű, erre egy mosolygós barnahajú nagyon fehér csajt raknak a borítóra? o.O Elmentem valami mellett?

A történet igazán szép, spoiler bár hiába játszódik rengeteg jelenet karácsonykor, mégsem éreztem azért annyira karácsonyinak. Szép Bell és Jim szerelme, talán nem is létezik ilyen a valóságban, de ez nem zavart annyira, hogy ne tudtam volna beleélni magam. A végén spoiler

Varga_Szandi
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

A könyv kb. felénél csak pislogtam, hogy oké „Happy End”, de miért van még ennyi oldal hátra?
Bevallom, kezdtem félni, hogy innentől lezúgunk a lejtőn, teljesen el fog romlani, ami eddig olyan ígéretes volt. Meglepett a csavar, pozitív értelemben természetesen.
Belle belső világát sokszor nem értettem, lehet, nem mentem le elég mélyre, de az esetek többségében túlgondolta a dolgokat, túl sokáig rágódott mindenen. A végére persze észhez tért, de már későn ahhoz, hogy megkedveljem.
Nora angyaliasságával ellenben szimpatizáltam szinte végig. Tetszett, hogy érződött benne az eltelt évek és egyfajta gyermeki én egyszerre.
Érdekes történet, tanulságos és a fordulata sem kiszámítható. Kellemes élmény volt olvasni azt kell mondjam.

Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Imádtam ezt a történetet, a szereplőket és a karácsony jelenlétét is. Az utolsó harmadhoz érve nem értettem mit lehet még hozzátenni ehhez a sztorihoz, de nem csalódtam, olvasmányos maradt a könyv. Én májusban olvastam és szerintem bárki el tud merülni a történetben, mert ez a könyv bármikor megállja a helyét.
Kedvenc lett.

fledermaus
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Annyira reméltem hogy nem az lesz a vége,hogy terhes lesz. Annyira közhely,és annyira MINDEN regénynek ez a vége,tudni lehet előre. Hát,sajnos ez is tucat lett,pedig nagyon egyedinek hittem,eddig a pontig. Kár érte. Lenne már egy írónő,aki venné a bátorságot,és nem úgy fejezné be,hogy terhes lesz a főszereplő. Blehh….

Lucky_Saint
Carmel Harrington: Az élet mégis csodaszép

Nem olvastam csak kinyitottam : meg lehet nèzni
..http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=76736C3E925_467B_4198_AAD.jpeg

zuna19 P

– Tessék? Azt akarod mondani, hogy nem léteznek tündérek és manók?

kratas P

– És boldogan éltek, amíg meg nem haltak.
Mutatóujjamat végighúzom a könyv utolsó mondatán. Egyszeriben megvilágosodom. Ez az! Zseniális gondolat!
– A boldogság mindig a végén jön el, Tess! – kiáltok fel, és a könyv utolsó oldalára bökök. – Te még nem jutottál el a saját utolsó oldaladig. Ilyen egyszerű.

zuna19 P

– Szeretek kinyitni egy új könyvet. Aztán kideríteni, hogy jó könyv. Letehetetlen.

zuna19 P

– A tánc. Bármilyen tánc. Egyszerűen boldoggá tesz, ha rázhatom a fenekem.

zuna19 P

– Hintázás közben, a felhőkbe nézve támadnak a legjobb ötleteim.

zuna19 P

– Annak idején sok álmom volt – vallom be –, az egyik az, hogy énekesnő leszek. Ennek csupán egyetlen akadálya volt: nem tudok tisztán énekelni.
– Folyton az idegeimre mentél azzal, hogy duetteket akartál előadni velem.
– I’ve had the time of my life… – zendítünk rá együtt, és elnevetjük magunkat.
– Ki is énekelte ezt a dalt? – néz rám Jim kérdőn.
– Bill Medley és Jennifer Warnes. A Dirty Dancing című filmben – válaszolom.
– Néha még meghallgatom ezt a számot. Van, hogy többször is.

Katastrófa

Azt mondják, az idő minden sebet begyógyít,
de én nem vagyok biztos abban, hogy ez igaz. Az ember
leginkább csak megtanul együtt élni a sebeivel, és úgy-ahogy
kezelgeti őket. Egyébként jó is van abban, ha visszaemlékszünk
a rossz időkre. Így jobban megbecsüljük a jó időket

313

Katastrófa

– Akkor is megtörtént volna, ha te már éppen ágyban fekszel,
vagy a konyhában állsz. Semmit sem csináltál rosszul.
– Akkor miért érzem hibásnak magam?
– Mindenképpen hibáztatni akarsz valakit, és saját magadnak
te esel leginkább kézre.

323