Minden ​utamon Te vezettél 0 csillagozás

A keresztény lelkiség elmélyítése Mózes élete és Szent János evangéliuma alapján
Carlo M. Martini: Minden utamon Te vezettél

CARLO ​MARIA MARTINI, a jelenlegi milánói bíboros-érsek könyve tulajdonképpen két művét tartalmazza, a „Mózes életét” és a „János-evangélium” lelkigyakorlatos kifejtését. Mindkét mű szellemében szorosan kapcsolódik sorozatunk előző kötetéhez, Loyolai Szent Ignác Lelkigyakorlatos Könyvéhez, hiszen a Szentírás mellett ez utóbbit is felhasználta a szerző előadásaiban és írásaiban. Mindkét könyvének az anyaga eredetileg rendtársainak tartott (1974-ben és 1978-ban) lelkigyakorlatokból „fejlődött ki” könyvvé. Mindkét könyv főszereplője az üdvösség történetének kulcs-személyisége, Mózes az Ószövetségé, Jézus az Újszövetségé. Rendkívül hasznos ismereteket és tanulságokat szerezhetünk Mózes és Jézus életének és művének elmélkedései során.
Könyvünk szerzője, Carlo M. Martini 1927-ben született Torinóban. A Don Bosco szellemével és emlékével teli, nagy ipari centrumban nevelkedő ifjú tizenhat évesen a jezsuita rendbe kéri felvételét. A jezsuiták legfelsőbb iskoláiban érik a teológiai… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A lelki élet mesterei Szent István Társulat

Szent István Társulat, Budapest, 1986
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633603781 · Fordította: Győrffy Andrea