Pinokkió ​kalandjai 179 csillagozás

Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Pinokkió egy fabábu, akit Dzsepettó, az asztalosmester faragott ki, és akinek minden vágya, hogy igazi kisfiú legyen. Jó szíve ellenére engedetlensége és meggondolatlansága sok bajba sodorja: bábszínházba szökik, ahol csaknem gyújtós lesz belőle, a Róka és a Kandúr kicsalják a pénzét, lenyeli egy cápa… és ha füllent, az orra menten megnő! Kalandjai során találkozik a jó Tündérrel, aki megígéri, hogy igazi gyerekké varázsolja, feltéve, ha jó lesz és szorgalmas. De vajon Pinokkió képes lesz-e megváltozni, és viszontláthatja-e még a papáját, Dzsepettót?
Carlo Collodi meseregénye időtlen klasszikusként gyereknemzedékek sokaságát bűvölte el.

Az új borítót Szép-Bíró Erika tervezte.

Eredeti megjelenés éve: 1883

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró · Móra Klasszikusok Móra

Ciceró, Budapest, 2022
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634321927 · Fordította: Rónay György
Ciceró, Budapest, 2019
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634321002 · Fordította: Rónay György
Roland Toys, Budapest, 2016
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155368981 · Fordította: Tekei Erika · Illusztrálta: Molnár Anita, Fekete Szabolcs

Dzsepetto · Pinokkió

nicosia P>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Nekem a Pinokkió egy nagyon furcsa mese. Többféle feldolgozásban olvastam már, de igazán sohasem tetszett meg. Az eredeti mesének a stílusa sem tetszik igazán, a Disney mese meg túl szirupos nekem.

Chivas>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

– Itt a mese vége, fuss el véle.
– Anya, vége van a mesének?! – kérdezi nagyra tágult szemekkel…
– Igen Kicsikém, holnap a Micimackót fogjuk elkezdeni…
– De anya, én Pinokkiót jobban szeretem! – már görbül a szája…
– Tudom, de Micimackót is fogod szeretni! Csacsi öreg medvém…
– De anya, én Pinokkiót jobban szeretem! – már sír….
– Szeretnéd ha holnap újra kezdenénk?
– Igen.

Hát adhatok én erre 5 pontnál kevesebbet? :)

robinson P>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Gyerekként félelmetes, de tetszetős, sok maradandó jelenttel.

Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Kellemesen üdítő olvasmány volt ez a kedves és nagyon tanulságos mese a Slaughter-féle thrillerek után – vagy közben. Tudom, sokaknak nem tetszett, mert vannak benne durvaságok meg furcsa események és egyesek szerint nem gyereknek való. Szerintem pedig igen, mert szinte minden fejezetben vannak olyan dolgok, amiket a mai gyerekeknek is meg kellene szívlelni. (Ráadásul szerepel benne egy csomó állat: macska, róka, tücsök, csiga, tonhal, cápa, galamb, szamár, méh – és ráadásnak még egy Tündér is.) Ez a mese egy csintalan, lusta, tanulni nem akaró Pinokkió jó kisgyerekké válásáról szól, és fő témája a szeretet, a barátság, a család megbecsülése, a csavargás, lustaság, iskolakerülés, tolvajlás elítélése. Ennél egyszerűbben elég nehéz elmagyarázni a gyerekeknek, mit lehet és mit nem az életben ahhoz, hogy boldoguljunk, és szeressenek minket! Ajánlom mindenkinek!

atomarcú P>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Hát, ez aztán fura egy mese! Gyilkosokkal, akasztással, vízbe fojtással, rablással és mindennemű erőszakkal. spoiler Először azt hittem, gyerekkoromban egy másik feldolgozást olvastam, és azért tetszett jobban, de rá kellett jönnöm, hogy a Móra kábé ugyanazt a szöveget töltötte újabb és újabb borítók közé vagy 30 éven át. Esküszöm, egyhamar nem veszem a kezembe újra!

nagy_anikó>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Pinokkió történetét sokszor láttam tévében, de a könyv változatát most olvastam először. Lehet szeretni, lehet utálni, de én akkor is elpityeredtem a végén.

Gyöngyi0309>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

A történetet ismertem, de eddig nem olvastam az eredeti könyvet. Nagyon meglepődtem, a feldolgozásokban sokat változtattak rajta, igazi horror-sztori, kisgyermeknek biztosan nem olvasnám esti meseként. Klasszikus az igaz, de nekem ez most nem tetszett annyira, főhősünk nem kedvelhető figura, nagyon ellenszenves kisgyerek. Értem a nevelő szándékot a mese mögött, de ebben az esetben aranyosabb a feldolgozás.

Holnap, Budapest, 2009
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633468623 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Udvardy Melinda
Attila_Saw>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Meglepődtem, hogy ennyire tetszett ez a mese. Magában a Disney verzióval elvoltam, de nem volt a kedvencem, viszont ezt a mesekönyvet gyerekként határozottan nem szerettem. Most újraolvasva megtudom érteni magam, hogy a gyermekkori fejemmel miért nem voltam oda érte, de ezek az elemek most egyáltalán nem zavartak. Valójában ez az egész egy mesekönyv nyelvezetű kalandregény szürreális és véletlenszerű cselekményekkel. Találtam benne humoros gondolatokat. Ahhoz, hogy tanulságot adjak át egy gyereknek, valószínűleg nem ezt fogom a kezébe adni, mert ugyan eléggé nyomatékosítja, hogy mi történik olyankor, ha valaki nem tartja a szavát és csintalan, de szerintem ehhez érettebb korosztály szükséges.

Joó_Katalin_Kata>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Hangoskönyvként hallgattam meg, Csákányi Eszter előadásában.
Dzsepettó, az idő férfi bábut farag magának, aki végül életre kel egy Pinokkió nevű pajkos és komisz bábu formájában. Iskolakerülő csavargó lesz belőle. Vajon megváltozik-e valaha? Emlékeztetett az útja Nils-re, akinek a vadludak és az állatok segítettek jó útra térni.
Szerettem, jó élmény volt. ♥

Morgiana>!
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Nagyon tetszett mindkettőnknek, szerintem ezt még a gyerek is kérni fogja, hogy olvassuk újra. Tehát nem nehéz kitalálni: nagyon bejövős könyv:)
Tetszett az alapötlet, hogy egy kis fabábu életén keresztül tanít a könyv. Megmutatja, hogy milyen könnyen tudunk hibát elkövetni, és milyen nehéz belőle kimászni. Szerencsére nem szájbarágós, hanem mindezt viccesen és fordulatosan teszi meg, szerencsére. Nem véletlen, hogy ennyire régóta közönségkedvenc tudott maradni.

Batus>!

– Jó napot, Antonio mester! – köszönt Gepetto szép illendően – Ha szabad érdeklődnöm,mit művel kelmed ott a földön?
– Számolni tanítom a hangyákat.
– Sok sikert hozzá, tiszta szívből!

5. oldal (Scriptores kiadó)

ElinorA>!

– Ha a halott elkezd jajveszékelni, nyilvánvaló, hogy a gyógyulás útjára tért – jegyezte meg a Holló.
– Nem szívesen mondok ellent kiváló kartársamnak és barátomnak – mondta a Bagoly –, de szerintem inkább annak a nyilvánvaló jele, hogy esze ágában sincs holtnak lenni.

57. oldal (Móra, 1977)

Rituga P>!

Erre elszomorodott Pinokkió is, bármilyen vidám fickó volt egyébként; mert az ínséget, ha igazi ínség, a gyerek is megérti.

rita_66>!

– Hogy hívják a papádat? – kérdezte tőle.
– Dzsepettónak.
– Mi a foglalkozása?
– A szegénység.

rita_66>!

– Szerintem halott; de ha netán mégse halt meg, akkor kétségkívül él.
– Nem szívesen mondok ellent kiváló Holló kartársamnak és barátomnak – szólt másodikul a Bagoly –, de szerintem éppen ellenkezőleg, a bábu igenis él, de ha netán mégsem élne, akkor kétségkívül meghalt.

Szanya>!

– Semmit nem lehet olyan könnyen fölfedezni, mint a hazugságot – felelte a Tündér. – Jegyezd meg, fiacskám: kétfajta hazugság van. Az egyik sántít, a másiknak az orra hosszú. A tied hosszú orrú hazugság.

gesztenye11>!

– Jaj azoknak a gyerekeknek, akik föllázadnak a szüleik ellen, és oktalanul elhagyják a szülői házat! Sosem lesz igazán jó soruk a földön, s előbb-utóbb keservesen megbűnhődnek.

gesztenye11>!

– Nézd, kedves barátom – csillapította a Mormota –, ez már mind hiábavaló; ezen már nem lehet változtatni. Egyszer s mindenkorra meg van írva, hogy azokból a gyerekekből, akik utálják az iskolát, a könyvet és a tanulást, előbb-utóbb címeres szamár lesz.

Kapcsolódó szócikkek: iskola · könyv · tanulás
gesztenye11>!

„De milyen nevet adjak neki? – mormolta magában. – Tudom már: Pinokkió lesz, így fogják hívni, Pinokkiónak. Szerencsés név; ismertem egy családot, abban mindenkit Pinokkiónak hívtak: volt Pinokkió papa, Pinokkió mama, Pinokkió gyerekek, és mindnek jól ment a sora, akadt köztük, aki néha-néha egy egész hatost összekoldult egyetlen napon!”

Kapcsolódó szócikkek: Pinokkió