83. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Pinokkió ​kalandjai 118 csillagozás

Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Dzsepettó, egy hamar dühbe guruló kis öregember, fatuskóból bábut farag magának, hogy a vásárokat járva, segítségével keresse meg a kenyérre valót. A bábú, Pinokkió életre kel, pajkos, komisz, iskolakerülő kis csavargó lesz belőle. Kalandjai során Pinokkió – ez a rosszcsont – megszívelendő jó tanácsokat kap, de azokat nem fogadja meg, így hát rendszeresen pórul jár. Vajon megváltozik-e valaha..?

Eredeti mű: Carlo Collodi: Le avventure di Pinocchio

Eredeti megjelenés éve: 1880

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak

Roland Toys, Budapest, 2016
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155368981 · Fordította: Tekei Erika · Illusztrálta: Molnár Anita, Fekete Szabolcs
Roland Toys, 2016
Kedvenc, Székelyudvarhely, 2014

Simiréka I
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

A mai napig nem tudom újraolvasni, annyira rettegtem tőle gyerekként. Rémálmaim voltak a rókával, macskával, ahogy követik Pinokkiót. Nem találtam a könyvben semmi szépet, szívmelengetőt. Annak ellenére, hogy taszított és sírtam is miatta, elolvastam.
Az egyetlen olyan gyermekkori könyvélményem, amitől a mai napig viszolygok. Pinokkió alakját sem szerettem, nem értettem, hogy lehet egy főszereplő ennyire fafejű :-), és azt sem értettem, miért kell sokkoló helyzetekbe kerülnie. A fekete jut leginkább az eszembe róla. Soha nem voltam képes megnézni semmit, aminek a könyv az alapja, se filmet, se rajzfilmet.

robinson P
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Gyerekként félelmetes, de tetszetős, sok maradandó jelenttel.

mokata P
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

De jó, hogy vége az 1800as éveknek és nem jön újra el…
Ez a könyv tipikusan azt a vonalat képviseli, amitől feláll a szőr a hátamon. A moralizáló, a gyereket idomítandó kisállatként kezelő mese, melyet a jó szándékú szülők/tanárok a mai napig a gyerek kezébe adják, anélkül, hogy megbeszélnék vele, mi minden gáz ebben a történetben. Lehet, hogy klasszikus, de felejtsük el végre. Vagy legyen elrettentő példa, mit bánom én. De legyen vége annak, hogy a gyerek verve jó, hogy max látni lehessen, de ne hallani és hogy rohadék kis önző mitugrászként ábrázoljuk, akire bármikor ráfér egy alapos verés, mert majd abból tanul. Persze, van benne pozitívum is, hiszen tanítsuk meg a gyereknek, hogy az idegenektől óvakodni kell, de amit a kék tündér véghez visz Pinocchióval, az úgy gáz, ahogy van. Ismét én kérek elnézést.

nagy_anikó
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Pinokkió történetét sokszor láttam tévében, de a könyv változatát most olvastam először. Lehet szeretni, lehet utálni, de én akkor is elpityeredtem a végén.

sztimi53 P
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Én eddig nem olvastam a Pinokkiót.
Mindenkiben ott lakik a komisz gyerek, de a jó cselekedet elnyeri jutalmát. Tele a mese tanulsággal, aranyos, és bár vallom, hogy mesét olvasni mindig élmény, azért öreg vagyok én már ehhez. De csak egy kicsit. Nem nagyon.

julicsenge IP
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Jóságos ég, én még ilyen brutális mesét életemben nem olvastam. Az biztos, hogy nagyon tanulságos, de csakis cenzúrázott verziót adnék a gyerekem kezébe. spoiler Egyébként szerintem a fele kaland is elég lett volna ahhoz, hogy felfogjuk, a jó tett helyébe jót kell várni, aki nem dolgozik, ne is egyék, és társai.

Robberator
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Mindig is el akartam olvasni az eredetit, csak hogy végre lássam, mi olyan durva benne, miért emlegetik annyira. Tény, hogy van egy éle, ami miatt más mesék közül jobban kitűnik, de az egész csak: rossz gyerek megkapja a büntetését. Persze, a végére tanul belőle.

Móra, Budapest, 1974
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631100545 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Lahara ISP
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Ez most komoly? Hogy nem értékeltem? Pedig szeretem és szerettem, még talán színházban is láttam. Néhol szomorú, máshol tanító jellegű, és nagyon örültem, amikor meg tudtam szerezni.

Gáborr_Nagy
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Nagyon didaktikus, nagyon logikátlan, tele felesleges kitérőkkel, mégis jó könyv, néhány jelenete pedig szenzációs.

adrica P
Carlo Collodi: Pinokkió kalandjai

Ez volt az a mese, amit zsigerből utáltam kiskoromban. Egyszer el akarom olvasni újra, hogy rájöjjek, tényleg olyan rossz-e, mint mondják. Csak olyan nehezen veszem rá magam…

Batus

– Jó napot, Antonio mester! – köszönt Gepetto szép illendően – Ha szabad érdeklődnöm,mit művel kelmed ott a földön?
– Számolni tanítom a hangyákat.
– Sok sikert hozzá, tiszta szívből!

5. oldal (Scriptores kiadó)

ElinorA

– Ha a halott elkezd jajveszékelni, nyilvánvaló, hogy a gyógyulás útjára tért – jegyezte meg a Holló.
– Nem szívesen mondok ellent kiváló kartársamnak és barátomnak – mondta a Bagoly –, de szerintem inkább annak a nyilvánvaló jele, hogy esze ágában sincs holtnak lenni.

57. oldal (Móra, 1977)

rita_66

– Hogy hívják a papádat? – kérdezte tőle.
– Dzsepettónak.
– Mi a foglalkozása?
– A szegénység.

rita_66

– Szerintem halott; de ha netán mégse halt meg, akkor kétségkívül él.
– Nem szívesen mondok ellent kiváló Holló kartársamnak és barátomnak – szólt másodikul a Bagoly –, de szerintem éppen ellenkezőleg, a bábu igenis él, de ha netán mégsem élne, akkor kétségkívül meghalt.

Szanya

…ha egy gyereknek jó a szíve, akármilyen komisz kis vadóc is egyébként, még mindig lehet belőle valami.

rita_66

– Jól van, nincs kedved iskolába járni. De akkor miért nem tanulsz valami mesterséget, hogy legyen mivel megkeresni a kenyeredet?
– Megmondjam? – Pinokkió kezdett kijönni a sodrából. – Mert csak egyetlenegy igazán ínyemre való mesterség van a világon.
– Mi az a mesterség?
– Enni, inni, aludni, mulatni és csavarogni reggeltől estig.

mokata P

– Szegény Pinokkió! Szívemből szánlak.
– Ugyan miért szánsz?
– Mert nemcsak fabábu vagy, hanem fajankó is, ráadásul fafejű.

rita_66

– Hát te ki vagy, tücsök?
– Én a Szóló Tücsök vagyok, és több mint száz éve lakom itt a szobában.
– Csakhogy mától fogva ez a szoba az enyém – mondta a bábu. – Rendkívül örülnék neki, ha tüstént elkotródnál innét, és a színedet se látnám többet.

rita_66

Szegény Kandúrnak fájt a gyomra, nem bírt egyebet enni, csak harmincöt paradicsomos halat és négy adag sajtos pacalt, de ezt nem elég fűszeresen készítették, hát kért hozzá külön vajat és reszelt parmezán sajtot, mégpedig háromszor.