Levelek ​a sivatagból 3 csillagozás

Carlo Carretto: Levelek a sivatagból Carlo Carretto: Levelek a sivatagból

Carlo ​Carretto (1910-1988) könyvei közül jó néhány ismert már magyar nyelven is. A szerző ezt a művét 1954 és 1964 között, algériai sivatagi remetesége idején írta, amikor noviciátusát is töltötte Jézus kistestvéreinél, Charles de Foucauld lelkisége nyomán.
Ez volt az első könyve, amely később méltán lett ismertté és a XX. századi itáliai lelki irodalom egyik gyöngyszemévé.
A könyvet a kommunista évtizedek alatt itthon nem lehetett kiadni. Az NDK-ban ugyan megjelent a hetvenes években (Wo der Dornbusch brennt – Geistliche Briefe aus der Wüste címmel), de számos részt kihagytak belőle. Ezt a könyvet akkoriban többen is lefordították maguknak magyar nyelvre, s kéz alatt terjedt gépírásban, így többen ismerhették is. De nyomtatásban csak később, elsősorban Puskely Mária: Akik hittek a szeretetben című kötetének (Szent István Társulat, 1979) Carrettóról szóló fejezetében lehetett részeket olvasni a műből.
2005-ben az olaszországi Folignóban járva, a Carretto szellemi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Máltai könyvek Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Agapé, 2021
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634584322 · Fordította: Jávorné Szőts Magdolna
196 oldal · ISBN: 9789638735829 · Fordította: Szőcs Magdolna

Szent_Habakuk IP>!
Carlo Carretto: Levelek a sivatagból

Csodálatos, számomra ennek az évnek talán az egyik legjobb lelkiolvasmánya.
Carretto nagyon egyszerű stílusán szinte érezni azt a pusztai, sivatagi magányt, amelyben teltek szerzetesi életének napjai. Így írni csak az tud, akinek rengeteg ideje van Istennel kettesben lenni.
A legnagyobb bölcsesség, ami most megfogott, hogy a világon mindenki úgy gondolja, hogy őt valaki vagy valakik kihasználják, igazságtalanul bánnak vele, csak ő szenved, a másik nem, stb. stb. „Velem igazságtanul bánnak!” Nos, ez bizony ószövetségi gondolkodás. Jézus nem így gondolkodott, pedig ha valaki, Ő aztán elmondhatná, hogy igazságtalanul bánt vele mindenki, az egész emberiség. Itt a nagy feladat és döntés: Jézust követem, vagy az igazamat keresem…

furacs>!
Carlo Carretto: Levelek a sivatagból

Mély lelki olvasmány. Élő Isten-kapcsolatra vágyóknak ajánlom.