Kerestem ​és megtaláltam 0 csillagozás

Carlo Carretto: Kerestem és megtaláltam Carlo Carretto: Kerestem és megtaláltam

Carlo Carrettót egy neves olasz író Kerestem és nem találtam című műve indította e könyv megírására. „Hogy lehet, hogy ilyen megtörténhet?” – kérdezi előszavában. „Ez ellentmond Jézus szavainak, akiben mélységesen hiszek.. Ki az az Isten, aki nem hagyja magát megtalálni? Bújócskát játszik? Az elől rejtőzik el, aki tisztelettel keresi?”
Carretto lírai szépséggel írja meg vallomását Istenről, akihez számos út vezet: felfedezhetjük Őt a teremtett világ szépségében, a közösségben, amelyhez tartozunk, felfedi magát a véletlennek hitt eseményekben és megmutatkozik nekünk Egyházában. Abban az Egyházban, mely sokszor szigorú követelményeket állít tagjai elé, az Egyházban, melyet kívülről és belülről egyaránt sokan bírálnak, az Egyházban, melyhez mi is tartozunk, s a mely magának Krisztusnak titokzatos teste.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A lelki élet mesterei Szent István Társulat

234 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638735881 · Fordította: Klemencz Zsuzsanna
Szent István Társulat, Budapest, 2000
162 oldal · ISBN: 9633611482 · Fordította: Klemencz Zsuzsanna, Szabó Zsuzsanna, Pákozdi István · Illusztrálta: Kovács András