Felhővadász ​és egyéb érdekes foglalkozások a jövőből 3 csillagozás

Carlo Canepa – Sofia Rossi: Felhővadász és egyéb érdekes foglalkozások a jövőből

A gyerekek többé nem arról álmodoznak, hogy focisták, balerinák vagy filmsztárok legyenek. Ebből a könyvből a jövő foglalkozásainak titkát ismerheted meg te is.

Megmentheti-e a műanyaghalász az óceánokat a szeméttől? Kivághatja-e a beteg géneket a DNS-szabó? Segíthet-e a környezet-divattervező megőrizni a természetet? Hogyan azonosítja az ismeretlen vírusokat a vírusnyomozó?

A jövő érdekes, mindeddig nem létező foglalkozásainak bemutatásával ez a gazdagon illusztrált könyv szórakoztatva vezet be a legújabb fejlesztésekbe és kutatási eredményekbe is.

Ne habozz hát, inkább lapozz! Utazz velünk a jövőbe a fizika, biológia, gazdaság és ökológia tudósainak segítségével!

Ventus Libro, Budapest, 2021
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155755866 · Illusztrálta: Luca Poli

Kicsibogár P>!

Képzeljék el, hogy az edényeket kémcsövekkel, a merőkanalat pipettával, a tűzhelyet pedig lombikkal helyettesítjük: ki mondja, hogy a főzés nem tudósoknak való?

Ez természetesen az én mottóm, ugyanis a főzés és a molekuláris gasztronómia teszi lehetővé, hogy hazavigyem a szeretett szakmámat, szó szerint a családomnak is emészthető formában.
Nagyon jó kezdeményezés ez a könyv, amit minden iskolában az ajánlott könyvek közé kellene tenni, mert jó kiindulási alap pályaválasztáshoz a fiataloknak.
Az idősebbeknek meg érdekes, és elgondolkodtató a jelen és a jövő alakulásáról. Nekem beindította a fantáziámat, és bár kiragadtam az én szakmámat, és annak egyik jövőbeli irányát, a könyvben lévő összes szakma érdekes, hasznos és elgondolkodtató.
Nemcsak a címet adó Felhővadász, hanem a DNS-szabó, a Hulladék halász, a fákkal beszélgető kertész, hogy csak párat említsek.
A fél csillag levonás a vírusnyomozó rész miatt van, az én Mulder-ügynök féle gondolkodásom bizonyos dolgokat nem hajlandó befogadni, de ettől a könyv ugyanúgy értékes és csodálatos iránytű lehet a gyerekeknek.

lenne P>!

Az én gyerekeimnek ez még kicsit kemény, de általános iskolásoknak, kb.8 éves kortól szerintem már fogyasztható.
Az a fajta természet- és környezetvédős könyv, ami nem csak elborzaszt, de motivál is.

Kicsibogár P>!

lenne P>!

Albatrosz:
„A víz alá buktam, hogy halat fogjak, de belegabalyodtam egy műanyag hálóba, amit nem láttam. A kutyafáját!”
Tonhal:
„Milyen buta tonhal vagyok! Ezeknek a mikroműanyagoknak nincs is ízük.”
Teknős:
„Azt hittem, hogy medúzát látok, pedig csak egy műanyag zacskó volt.”