Mandala ​– Képek a tudattalanból 4 csillagozás

Carl Gustav Jung: Mandala – Képek a tudattalanból Carl Gustav Jung: Mandala – Képek a tudattalanból

C.G. ​Jung, a pszichológia egyik legkiemelkedőbb alakja a mandalákat a lélektan szemszögéből vizsgálta. Kötetünk az e tárgykörbe tartozó írásait gyűjti egybe, valamint a bemutatott képsorozatokon keresztül közelebbről megismerteti az olvasót a mandalák szimbolikájával, úgy, ahogyan azt a világhírű pszichiáter, pszichológus értelmezte a tudomány számára.

A szanszkrit mandala szó általános jelentése: kör, korong. Évezredek óta használják meditációs technikákhoz és gyógyító hatású gyakorlatokhoz. Nem csoda tehát, hogy a modern kor gyógyászatára is hatással van.

„Meggyőződtem róla, hogy mandalákat mindenkor és mindenütt rajzoltak, festettek, kőbe véstek és építettek, egyszóval a mandala már réges-rég létezett, amikor pácienseim felfedezték maguknak…”

„Az a tény, hogy az efféle képek adott esetben számottevő terápiás hatással vannak alkotóikra, empirikus módon igazolást nyert. Emellett érthető is, hiszen a mandalák gyakran igen merész kísérleteket tesznek… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2019
Édesvíz, Budapest, 2019
keménytáblás
Édesvíz, Budapest, 1999
178 oldal · ISBN: 9635283563 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Bam
Carl Gustav Jung: Mandala – Képek a tudattalanból

Rengeteg példán keresztüli bemutatások, ám ezeken belül nekem hiányzott a rendszer.

Szelén P

… a tudattalan hajlamos a szellemet és az anyagot nem csupán egyenértékűnek, de egyenesen azonosnak tekinteni – ellentétben az intellektualisztikusan egyoldalú tudattal, amely egyszer az anyagot kívánja átszellemíteni, másszor a szellemet akarja elanyagiasítani.

36. oldal, 1. fejezet - Az individuációs folyamat empíriájához (Édesvíz, 1999)