A ​mágus (Vadász és Préda 5.) 6 csillagozás

Carl Bowen: A mágus

A tudatlanság valóban boldogít?
Adrian Cross akaratlanul is hátráltatja a Technokrácia grandiózus terveit, melyek biztosítanák számukra a világ feletti uralmat. Legújabb programjuk hatalmas áldozatot követel Adriantõl, akinek bevonásának körülményeit gondosan elõre megtervezték. Mégis kudarcot vallanak. A terveikben támadt kis rés talán lehetõséget ad a szabad akarat érvényesítésére, melyet Adrian és a többi ember lassan elveszítenek. Adrian két egymástól homlokegyenest különbözõ ismeretlen segítségével, akik mindketten mást kívánnak tõle, felfedezõ utat tesz a Sötétség Világának valódi belsõ mûködésébe. Amint egyre többet tud meg, felmerül benne, hogy nagyobb biztonságban volt, amikor még tudatlan volt.

Delta Vision, Budapest, 2002
262 oldal · ISBN: 9639474134 · Fordította: Kleinheincz Csilla

Noro
Carl Bowen: A mágus

Szerény nyomott véleményem szerint ez az egyetlen regény magyarul, ami kockacsörgés nélkül adja vissza a Mage világának misztikumát.

JuZsu
Carl Bowen: A mágus

Ez a könyv nagyszerű volt.
Leginkább azért is, mert mi is a főszereplőnkkel együtt kellett, hogy rácsodálkozzunk a körülöttünk lévő dolgokra. És a két szál egymás mellett futtattása se volt zavaró.
Technokratáék csak nekem tűnnek úgy mintha ezt a 4 díszpintyet a Mátrix-ból szalasztották volna?
Ja és igen… imádom, hogy több korábbi ismert karakter neve is elhangzik. Én még is egy bizonyos személy nevén akadtam ki, és fordultam le röhögve a székről. De nem súgok. Megyek folytatni a következő részt.
Ez komolyan egy haláli rész volt. :D

FélszipókásŐsmoly
Carl Bowen: A mágus

Olyan, amilyennek egy Mage regénynek lennie kell.

Erőltetett sztereotípiák helyett igényes stílus és lehengerlő hangulat.
Nagy akciózás helyett rejtélyes ténykedések a háttérben.
Nagystílű varázslatpuffogtatás helyett véletlenek esetlen kimagyarázása.
Látványelemek helyett finom utalások.

Vadász és Préda sorozat · Összehasonlítás