A ​nagy fogás és más történetek (Donald kacsa kalandjai 1.) 10 csillagozás

– A szenvedélyes virágkertész
– Lökhajtay Dániel: Roland, a robotember
– A szárnyaló képzelet

Móra, Budapest, 1987
48 oldal · ISBN: 963115310X · Fordította: Gergely Erzsébet · Illusztrálta: Carl Barks

Molymacska P
Carl Barks: Donald kacsa kalandjai 1. – A nagy fogás és más történetek

Véletlenül került a kezembe, de ha már így hozta a sors, csak elkezdtem olvasni, akármennyire is utáltam a rajzfilmet. A képregény viszont nem volt rossz, ezt ki kell jelentenem. Elsőre amire felfigyeltem, hogy itt még Donald bácsi „csak” fösvény, de közben nincs úgy általában pénze. Amivel azért jobban lehet azonosulni, mint azzal, hogy gazdag mint a hétszentség.
A másik érdekesség az volt, hogy látszott a németből lett átvéve, mert sok felirat megmaradt németül, amiken kacagnom kellett. Nem azért, mert baj, hogy ott maradt, hanem mert ez egy régi kor lenyomata, egy olyan koré, amit ma már messze túlszárnyalunk és például ilyenek nem maradnak benne (vagy a buborékokat is szebben töltik ki). Teljesen megvolt a retro érzés.
Alant pedig a képregények (melyek rövidek voltak, hosszabbra számítottam alapvetően)

A nagy fogás Ez tipikusan az a fajta történet, ami ha most játszódna, biztosan nem írhatnák le. Ettől függetlenül, ha kellő távolságból tudja az ember olvasni, kacagtató is lehet a maga módján.

Szünidei munka Nagyon jó volt, hogy láthatóvá vált, mennyi kiskedvence lehet egy embernek. A tapír nagyon aranyos volt, az elefántnál is nagyokat mosolyogtam. Azé' egy cicát berakhattak volna :D

A szenvedélyes virágkertész Ebben a képregényben jött át legjobban Donald bácsi szenvedélye (hogy mindent kipróbál, majd hamar abba is hagyja). Ahogy mindent beültetett, nagyokat nevettem, hiszen ez ma is rendszeresen csinálják a DIY kertészek.

Lökhajtay Dániel: Roland, a robotember Fogalmam sincs, ki az a Dániel (vagy inkább ki volt a rajzfilmben) de itt nagyon aranyos volt. Megmutatta, hogy a tudomány törvényszerűségeken alapul, és ezeket a törvényeket nem lehet áthágni csak úgy.

A szárnyaló képzelet Donald bácsi fantáziátlan képzelete valóra válik. Érdekes volt a megvalósítás, a színek benne, és hogy mennyire kötődtek a tanyához. Nem volt annyira vicces, vagy érdekes, mint az előzőek, de egynek elment.

Ha véletlenül valakinek a kezébe akad: olvassa el. Nagyon jó, szimpatikus, és nem olyan, mint a rajzfilm.

Papillon_εïз IP
Carl Barks: Donald kacsa kalandjai 1. – A nagy fogás és más történetek

Gyerekkorom egy darabja! Nagyon szerettem a Kacsameséket is, így mindenféle újságom meg képregényem volt, többek között ez is. Talán valahol a padláson még megvan.

Lahara ISP
Carl Barks: Donald kacsa kalandjai 1. – A nagy fogás és más történetek

A fordításban érdekesek a nevek, például Lökhajtay Dánielé, de akkor is nagyon vicces olvasni. Aki sok képregényt olvasott már Barkstól, felismerheti a visszatérő motívumokat. Például A nagy fogás elemei másik történetben is megjelennek.

Lahara ISP

Donald: No nézzük: »Belépni tilos! Baromfivész!«
Viki: Gyere, menjünk innen!
Donald: De hiszen annyira szerettetek volna látni pikkelyes bőrű élőlényeket. Már jönnek is.
Niki: Jujj!
Niki, Tiki: Micsoda romlott fantáziád van neked! Mi ez itt?
Donald: A baromfivész.

A szárnyaló képzelet